Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji

[es] :: Advocacy :: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 122656 | Odgovora: 826 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji21.12.2011. u 07:40 - pre 150 meseci
pisac napisa:
> Mada koliko se sećam radio sam nešto i u asembleru... ali davno je bilo.

Tema se pretvorila u lovačke priče. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji21.12.2011. u 13:19 - pre 150 meseci
Što se tiče toga da "sit gladnome ne veruje" da se ne znam ni ja kome poizdešavalo ne znam ni ja šta:

Razumljivo je da nekome umre jedan roditelj. Za oba je već verovatnoća mnogo manja i to za državu ne bi smeo da bude problem da pokrije socijalnim programima. Šta je sa onim drugim roditeljem? Taj drugi roditelj zna samo da razvija raketna goriva za spejs šatl, u čemu je bio vrhunski stručnjak, ali fabrika spejs šatlova je u njegovom selu ugašena. Da, jeste, tako je. Ovo je istina o Srbiji:

http://www.b92.net/biz/vesti/s...09&dd=11&nav_id=541166

Alo, bre, tolika nezaposlenost pored tolikih neobrađenih njiva! O čemu to govori?

Sad će neko da me pita zašto ih ja ne obrađujem. Ja imam posao i ne kukam da neko treba da me izdržava. Toliko o tome.

Što se tiče učenja na softveru klase B umesto na softveru klase A:

Tačno je da je Stefan Milenković Stradivarijusovu violinu dobio u predškolskom uzrastu. A da li mu je to bio prvi instrument? Da li su mu roditelji kupili Stradivarijusovu violinu čisto da vide ima li talenat, pa ako nema, da mu kupe formulu 1 da vide da li ima talenat za to itd? Ne, on je vrhunski talenat ispoljio na igračkama, a onda kada je uočen vrhunski talenat, sledilo je sve šta treba za dalje usavršavanje. Kupi detetu proste, ali prave stvari (da nisu imitacije) i videće se za šta ima talenat. Onda se uloži u razvoj toga.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji21.12.2011. u 21:26 - pre 150 meseci
poredis nesto fizicki i samim tim ograniceno, s necim sto nije ograniceno

stradivardius violina bi bila ekvivalent mac pro

ovo bi bilo kao da je skidao i izvodio vivaldija s presnimljenih traka
i iz kopiranih notnih knjiga

pa zar ja propali istoricar umetnosti i filozof moram uciti vas
inzinjere razlici sw-hw?



--
Milosh Zorica

http://www.linkedin.com/in/miloshzorica

phone: +44 20 8144 5294
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji21.12.2011. u 23:25 - pre 150 meseci
Ne radi se o softveru i hardveru, već o sredstvu za rad, učenje i ispoljavanje talenta.

Fotošop baš kao i sve ostalo košta, pa svidelo se to propalim programerima ili ne.

Da li je fotošop neophodan da bi se videlo da li dete ima talenat za crtanje? Jok! Baš kao što Stradivarijusova violina nije neophodna da bi se videlo da li je neko muzički talentovan. Za crtanje su tu papir i bojice. E, ako se dete pokaže kao nadareno za crtanje, onda idu postepeno razne naprednije stvari. Stefan Milenković je svoj talenat pokazao najpre na igračkama, pa polako na naprednijim sredstvima da bi mu na kraju kupili skupocenu violinu, kada se već pokazao kao vrhunski talenat.

Što se kopiranih notnih knjiga tiče, niko danas ne polaže materijalna autorska prava na Vivaldijeve kompozicije. Kopiraj Vivaldijeve note koliko ti duša ište.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji21.12.2011. u 23:57 - pre 150 meseci
'Leba ti Nedeljko, baš me zanima šta ti misliš o ovom priznanju Kosova koje su uradile mnoge najvažnije zemlje sveta, iako je naravno to potpuno pritivpravno. I one silne vojne intervencije koje te iste zemlje rade po svetu gde god ima nafte ili drugog interesa, pravdajući se uvođenjem demokratije.

Pa bre Nedeljko, može li neki od nas sitnih ljudi da uzme neki softver, da ne plati i da ga iskoristi u edukativne svrhe a ne da zgrće milione sa njim. Nije valjda to toliki zločin? Pa bre nikog nismo ubili (za razliku od gore navedenih država)...
 
+3

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji22.12.2011. u 00:23 - pre 150 meseci
Nemoj tako, ti 'leba uzimas valjan-u i Nedeljku ako ne kupis softver, vidis da ga oni uvoze i prodaju :)
Jadni oni i Bill Gates.. nece moci da kupi jos 200 Ferarija jer Srbi ne kupuju Windows i Office :(
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji22.12.2011. u 00:49 - pre 150 meseci
Jok vala. Ja podržavan Free Open Source Software koliko je god moguće tako što

- koristim FOSS gde god je moguće,
- pisao sam FOSS (i nastaviću),
- prevodio sam FOSS,
- unapređivao sam vikipediju ispravljanjem i dopunjavanjem članaka (i nastaviću),

ali sam sam izričito protiv kršenja autorskih prava zato što to unazađuje zemlju.

Ako neko misli da mu odgovara da svako ko je perspektivan pakuje kofere čim uzme diplomu, grdno se zeznuo. Takve zemlje imaju opšti niži životni standard. Kasirka u Nemačkoj zaradi bar 6 puta više od naše. Zbog čega? Niko da mi odgovori. Zbog čega Nemci trte nas, a ne mi njih?

Koliko puta treba da ponovim da se tu ne radi o moralu, već o praktičnim razlozima. Intelektualnu svojinu su izmislile baš ove zemlje o kojima pisac piše još pre 200 godina i najpre je uvele kod sebe, da bi se u XX veku to raširilo na ceo svet. Toliko o pogubnosti intelektualne svojine. Koliko puta treba to da ponovim? Onda mi neko napiše kako verglam ko pokvarena ploča.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+2

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji22.12.2011. u 01:06 - pre 150 meseci
piratovani softver je tu toliko nebitna stavka u opstem rasulu.
neuporedivo bitnije je recimo unistavanje javne imovine

ako neko nauci koristeci piratovan softver pa ode jer tu nema
mogucnosti za napredak, taj nije gubitak za zemlju (mada, meni
savrseno piste jaja za bilo koju zemlju... gledam familiju, prijatelje
i ljude s kojima radim... za narod, bilo koji, zabole me). takav ce
poslati nesto para, nabaciti nesto posla domacim firmama, odvesti
nekog preko, dovesti nekog sa strane, doci tu i trositi lovu
povremeno. a sta bi on bio da nije stekao znanje i otisao? broj na
birou za nezaposlene ili bi placao doprinose od prosecne plate

opensource je ok i za dosta toga odlicno resenje. mnoge stvari su
proprietary software products morali uvesti bas pod pritiskom
opensource. freemium biznis model (prosecna konverzija oko 2%) i
microsoft bizspark. ako recimo mailchimp ili magento odlicno zaradjuju
s 2% prodatog softvera, ne vidim kako je adobe ili microsoft u krizi
ako ne proda 100% nego 80%

a zasto niste tako bucni u kritikovanju pizdarija drzava i korporacija?

gazde znaju odlicno foru da nadrkaju sirotinju da se medjusobno kolje,
dok su oni sve bogatiji



--
Milosh Zorica

http://www.linkedin.com/in/miloshzorica

phone: +44 20 8144 5294
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
+1

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji22.12.2011. u 02:36 - pre 150 meseci
Citat:
Nedeljko: Zbog čega? Niko da mi odgovori. Zbog čega Nemci trte nas, a ne mi njih?

Nema to nikakve veze sa moralom. Te zemlje, za razliku od US i UK su uvidele da im vise znaci da svako ima minimum dovoljan za prikladan zivot nego da se po nekom kvazi-vrednosnom sistemu "trzisno" preraspodeljuje novac od siromasnijih ka bogatima :)
Mnogo manje problema vezanih za finansije imaju bash te zemlje gde su uvideli da je bitno da najsiromasniji dakle imaju dovoljno i budu zadovoljni. Kome treba vise treba da se fino potrudi.

Citat:
Koliko puta treba da ponovim da se tu ne radi o moralu, već o praktičnim razlozima. Intelektualnu svojinu su izmislile baš ove zemlje o kojima pisac piše još pre 200 godina i najpre je uvele kod sebe, da bi se u XX veku to raširilo na ceo svet. Toliko o pogubnosti intelektualne svojine. Koliko puta treba to da ponovim? Onda mi neko napiše kako verglam ko pokvarena ploča.

Hm.... pogresio si jedno 5000 godina ;) Kinezi u najstarija civilizacija danasnjice, imali su pisana dela pre nego su druge civilizacije nastale - a daleeeeeeeeeeeeeeeeeeeko su od sticenja autorskih prava :D


Ja nisam da se ne placa softver na kome se zaradjuje - cak i da je Open Source (bar preko podrske).
Ali, da li Mika Mikic koristi Winodws, MS Office i Windows Media Player a ne Ubuntu, OpenOffice i VLC za poneko kuckanje tu i tamo, a nema puno novca, uopste ga ne krivim.
On je na gubitku sto se malo ne edukuje i drugacije ne misli, ali ima mnogo vecih problema od toga.

Let's agree to disagree.
 
+1

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji22.12.2011. u 08:58 - pre 150 meseci
Citat:
Dexic: Nemoj tako, ti 'leba uzimas valjan-u i Nedeljku ako ne kupis softver, vidis da ga oni uvoze i prodaju :)
Jadni oni i Bill Gates.. nece moci da kupi jos 200 Ferarija jer Srbi ne kupuju Windows i Office :(


Moja firma ne uvozi softver, mi ga pravimo, a hardver, koji nije nimalo jeftin jer je specijalizovan, kupujemo od uvoznika, sklapamo, povezujemo sa softverom i prodajemo kao gotov sistem. Softver je razvijan godinama, niko drugi ne radi ništa slično u Srbiji, i ako se sećaš one tvoje priče o osnovnim sredstvima, često bude daleko od limita od 500€. Marža nam je izuzetno mala, tako da ne vozim 200 Ferarija, pozajmim ponekad ženinog Yuga koji je ove godine ušao u punoletstvo, a ja inače idem na posao biciklom kad god vreme to dozvoljava, mnogo se lakše nađe parking :-)

A što se Bill Gatesa i sličnog društva tiče, retko ko od njih uopšte ima Ferari, jer većina milijardera vozilo posmatra kao sredstvo za stizanje od tačke A do tačke B, a ne kao nešto čime ćeš se hvaliti društvu ispred kafića. Zbog toga oni i imaju, jer se ne razmeću :-)
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji22.12.2011. u 10:11 - pre 150 meseci
Citat:
miloshzorica: ako neko nauci koristeci piratovan softver pa ode jer tu nema
mogucnosti za napredak, taj nije gubitak za zemlju (mada, meni
savrseno piste jaja za bilo koju zemlju... gledam familiju, prijatelje
i ljude s kojima radim... za narod, bilo koji, zabole me).


To što ne shvataš da to utiče na opšti standard, pa i na tvoj je tvoj lični problem i zato što je prosečan građanin Srbije nesposoban da shvati najbanalnije stvari ćemo još dugo, dugo, dugo propadati.

Citat:
Dexic: Nema to nikakve veze sa moralom. Te zemlje, za razliku od US i UK su uvidele da im vise znaci da svako ima minimum dovoljan za prikladan zivot nego da se po nekom kvazi-vrednosnom sistemu "trzisno" preraspodeljuje novac od siromasnijih ka bogatima :)
Mnogo manje problema vezanih za finansije imaju bash te zemlje gde su uvideli da je bitno da najsiromasniji dakle imaju dovoljno i budu zadovoljni. Kome treba vise treba da se fino potrudi.


A, znači standard se gradi političkim dekretom. Zanimljivo gledište. Hajmo i mi da uvedemo zakon po kome socijalna pomoć mora da bude 1000 evra. Ma, šta hiljadu, milion.

Citat:
Dexic: Hm.... pogresio si jedno 5000 godina ;) Kinezi u najstarija civilizacija danasnjice, imali su pisana dela pre nego su druge civilizacije nastale - a daleeeeeeeeeeeeeeeeeeeko su od sticenja autorskih prava :D


Nisam pomenuo "pisana dela" već "intelektualnu svojinu", koja je baš kao i svaka druga svojina zakonska kategorija. Intelektualna svojina, u koju spadaju i patenti i autorska prava, postoji nešto manje od 200 godina. Niko nije rekao da autorska dela nisu postojala ranije. E, sad se vrati na izvorni tekst, pa ga pažljivo pročitaj.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.18.*



+784 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji22.12.2011. u 11:56 - pre 150 meseci
Citat:
Nedeljko:  Kasirka u Nemačkoj zaradi bar 6 puta više od naše. Zbog čega? Niko da mi odgovori. Zbog čega Nemci trte nas, a ne mi njih?

Mozda zato sto je Hitler pre oko 70 god opljackao pola Evrope
Mislim da pitanje zasto neka zemlja ima mnogo bolji standard od nas nije za ovu temu. (a to nije sigurno zato sto su samo vredniji od nas)
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji22.12.2011. u 19:56 - pre 150 meseci
Pa, dobro, hajde da mi opljačkamo pola Evrope.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji22.12.2011. u 20:07 - pre 150 meseci
Hajde..
about:networking
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji22.12.2011. u 22:25 - pre 150 meseci
Poenta je da je samo jaka Nemačka mogla da pljačka pola Evrope. Prvo je morala da dođe na taj nivo. Sigurno nije mogla to da radi za vreme krize pred dolazak Hitlera na vlast. Dakle, ne ide prvo pljačka, pa moć, nego obrnuto - prvo moć, pa onda pljačka da bi se ta moć dodatno uvećala. E, sad, kako doći do moći u kojoj kasirka može da uzima 1500 evra?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji22.12.2011. u 22:41 - pre 150 meseci
Poradimo malo bolje na novoj hiperinflaciji. To umemo. Ovoga puta damo i EUropljanima da prepišu od nas, i onda će tih tričavih hiljadu i po evara da budu dečija užina.
Kasirke će u tom slučaju imati čak i beneficije zbog težine posla, a o visini plate i da ne govorimo... kafe kuvarice bi imale trostruko više od te bede koju pominješ, a kamo li kasirke..
about:networking
 
0

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji23.12.2011. u 00:08 - pre 150 meseci
nemci su pored toga bistar i vredan narod

model pljacke isamo pljacke vise pristaje britancima



--
Milosh Zorica

http://www.linkedin.com/in/miloshzorica

phone: +44 20 8144 5294
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
+1

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji23.12.2011. u 08:46 - pre 150 meseci
Nedeljko napisa:
> - koristim FOSS gde god je moguće,
> - pisao sam FOSS (i nastaviću),
> - prevodio sam FOSS,
> - unapređivao sam vikipediju ispravljanjem i dopunjavanjem članaka (i nastaviću),

Pa ti onda nisi odavde, jer tebi dan onda traje 35h, jer kako
pokraj ESa stižeš i da jedeš, a kamoli da radiš gore navedene stvari?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji23.12.2011. u 12:32 - pre 150 meseci
Sve što sam napisao je tačno trole jedan. Mogu čak i da dokumentujem. Posle imaš obraza da nekome kažeš da je trol.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji23.12.2011. u 12:42 - pre 150 meseci
Sorry, ali klin se klinom izbija.

A sad trk na ‚"SAD zabranila uvoz HTC telefona" temu kako bi podržao potez SAD-a. :P

... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
0

[es] :: Advocacy :: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 122656 | Odgovora: 826 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.