Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

[es] :: Advocacy :: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 116314 | Odgovora: 653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 09:51 - pre 154 meseci
Slicnost je u tome sto su cetvrtaste
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.sf.ddns.bulsat.com.



+105 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 09:56 - pre 154 meseci
Upravo. Mislim da bi Miselin trebao da tuzi Goodyear zbog oblika gume. To je ta analogija ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 10:06 - pre 154 meseci
Nista, nadamo se da ce Samsung imati srece da sudija deli misljenje sa vama - i bice sve OK.

Citat:
Slobodan Miskovic
To je ta analogija ;)


Da je Apple uradio ovo svi bi sada trazili krv (ukljucujuci i mene :-) - jos gore bi bilo da je dizajn drpnut od neke male firme (ono David i Golijat fazon...) - ali posto je Evil Apple taj kome je dignut dizajn, e onda je u pitanju za*ebancija, trivijalija, kako ih nije sramota da traze zastitu za tako nesto jednostavno, nisu se oni prvi setili itd...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 10:10 - pre 154 meseci
Svu bih ja tu slicnost razumio i uvazio, kad bi bar neko pokazao kako bi to danasnji smart-phone bitno drugacije mogao da izgleda...
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 10:17 - pre 154 meseci
Kod Galaxy S telefona definitivno su hteli da zbune korisnike i treba da popiju zabranu, ali kod tableta to nije slucaj. Jednostavno nisu dovoljno slicni da bi moglo bilo sta da se dokaze.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 10:32 - pre 154 meseci
Citat:
Odin D.: Svu bih ja tu slicnost razumio i uvazio, kad bi bar neko pokazao kako bi to danasnji smart-phone bitno drugacije mogao da izgleda...


Pa evo gledam HTC, izgleda drugacije.

Motorola, izgleda drugacije.

Niko, ponavljam niko, u Android biznisu nije isao toliko daleko u kopiranju iPhone "look&feel"-a.

Da ne pricam o MS WP7.

HTC, recimo, je razvio svoj GUI koji blage veze sa iPhone-ovim interfejsom nema. Ja ga licno ne podnosim ali Sense je definitivno HTC-ov izum.

Samsung je isao linijom najmanjeg otpora - i bukvalno klonirao GUI i izgled iPhone-a.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.sf.ddns.bulsat.com.



+105 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 10:58 - pre 154 meseci
Ja mislim da je tema o tabletu a ne telefonu. ;-)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 12:44 - pre 154 meseci
ninjaz napisa:
> Kod Galaxy S telefona definitivno su hteli da zbune korisnike i treba
> da popiju zabranu, ali kod tableta to nije slucaj. Jednostavno nisu
> dovoljno slicni da bi moglo bilo sta da se dokaze.

Možda je problem u meni, možda ne vidim dobro, vreme mi je za
naočare, ali ja ne vidim šta je zbunjujuće kod smartphona? Sluška je
dignuta gore, OGROMNIM slovima piše SAMSUNG, dole ima dugmića viška,
ikonice su drugačije osim 2 - 3 generičke... A o tabletima da ne
govorim. Razlikuju se onoliko koliko mogu da se razlikujum jer se ide na
to da bude što veći ekran, a što manje plastike i u tom slučaju i nemate
mnogo izbora za dizajn, sem što neko reče - jedino da bude okrugao ili
trouglast. :)

I za Miku iz Male Moštanice je jasno koji je Samsung, a koji je
iphone, tako da je sve ovo veliki bshit.

Evo:

Ako neko može da pobrka ova dva, šta reći...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 12:56 - pre 154 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da je Apple uradio ovo svi bi sada trazili krv (ukljucujuci i mene :-) - jos gore bi bilo da je dizajn drpnut od neke male firme (ono David i Golijat fazon...) - ali posto je Evil Apple taj kome je dignut dizajn, e onda je u pitanju za*ebancija, trivijalija, kako ih nije sramota da traze zastitu za tako nesto jednostavno, nisu se oni prvi setili itd...


Ivane, ja sam govorio o izgledu ikona. Ne osporavam da je izgled ugašenih telefona jako sličan, da imaju virtuelnu tastaturu i ikone u četiri vrste i tri kolone.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 14:04 - pre 154 meseci
Ma sve i da im je GUI potpuno identican, ja ne vidim kako obicna matrica ikonica moze biti predmet zastite dizajna - to je jos moj cukundjed koristio, samo nije imao touch-screen nego drvenu stalazu.

Obican, najobicniji klasicni dizajn korisnickog interfejsa kakav postoji na kojekakvim masinama (ukljucujuci i sve moguce industrijske masine), ekranima, OS-ovima, telefonima i cemu sve ne.

Vidio sam ga milion puta do sada, cak i sa touch-screenom.
Tu kod iPhone-a nema nista novo (ima doduse za one koji spadaju u onu grupu ljudi sto su prvi PC u zivotu vidjeli 1998, u srednjem zivotnom dobu, i iz toga zakljucili da je Bil Gates izmislio kompjuter), samo je tehnicki dotjerano, ali tehnicko dotjerivanje je nesto sto svi imaju pravo da rade, kad im napredak tehnike to omoguci.

Vidi molim te - ikonice rasporedjene u pravougaonu matricu sa crnom pozadinom!!!
Auuuuuuu, ma ko bi se toga sjetio!!!

I ja sam se uvijek cudio kako proizvodjaci OS-ova skrajnu Taskbar uvijek negdje u cosak ekrana - gore ili dolje, a neki i sa strane.
Mora da kradu ideje jedni od drugih, jer da ne kradu nema sanse da bi svi tako radili - neki bi stavili Taskbar na sredinu ekrana, neki po dijagonali, a neki bi rezervisali kockicu 10x10cm u cosku ekrana, dok bi drugi poredali informacije iz Taskbara u kruzni prsten na centru ekrana.
E tako bi to izgledalo da ne kradu dizajn jedni od drugih.
A ovako je ocigledno da kradu.

A tako sam se isto cudio i za oblik volana kod auta - zasto svi koriste kruzni oblik osim ako ne kradu svi od onog ko se prvi sjetio?!
A u novije vreme sam primjetio i da kradu dizajn interfejsa za spustanje prozora - pritisnes dugme i prozor se spusta - ali kod svih isti princip?!?!
- Kradja od onog prvog??? Ovi drugi to nisu mogli sami smisliti nego su ukrali. Jer da nisu ukrali ne bi se u njihovim automobilima prozori spustali na dugme nego npr. na kurblu, ili polugu kao kod pumpe za vodu, na potezanje lanca preko cekrka, ili pomocu nozne platforme kao kod sivacih masina, ...
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 16:45 - pre 154 meseci
Odine radi se o vizuelnom a ne funkcionalnom dizajnu. Previse slicnosti jednostavno. Slazes se da je to sokocalo moglo biti uradjeno na bezbroj nacina. Tuzno bilo kada bi vizuelni dizajn konvergirao. Postoje trendovi ali postoji i prostor za inovativnost. Za telefon je slicnost ocigledna, za tablu nisam bas siguran
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 18:26 - pre 154 meseci
Citat:
HeYoo: Slazes se da je to sokocalo moglo biti uradjeno na bezbroj nacina.

Moglo je, ali samo par tih nacina ima smisla, i - kako mi se cini - svi su vec "zauzeti" odranije.
Tako da, ako neko zeli napraviti telefon kakav negdje vec ne postoji on mora biti trouglast, sa cetvrtastom rupom u sredini, hrapavim ivicama i jasno uocljivim amorfnim ispupcenjem u lijevom gornjem uglu.

I danasnji putnicki avioni mogu biti uradjeni na bezbroj nacina, ali princip "tehnicke evolucije" nalaze da svi konvergiraju ka prepoznatljivoj silueti putnickog aviona i osim za eksperta neprepoznatljivom proizvodjacu istog.
A tako je i kad udjes i u bilo koji dio tog aviona, od transportnog odjela, preko putnickog, do kabine.

I to nije zato sto se svima svidja bas taj dizajn i ne mogu da smisle neki "ljepsi", pa kradu od onog prvog, nego zato sto je taj za danasnje industrijske mogucnosti najoptimalniji u pogledu letnih karakteristika, cijene proizvodnje, odrzavanja i ostalog sto je relevantno za takve proizvode.

Tako i telefoni. Kome treba smart-phone sa okruglim displejem, kada sve sto na njemu treba da se prikazuje (od teksta, slika, filmova, kalendara i internet stranica) ima pravougaonu formu?!?!?
Kome treba smart-phone sa ivicama od 3cm oko touch-screen ekrana koje nemaju nikakvu drugu funkciju sem da telefon cine razlicitim od nekog drugog!?!?
Kome treba smart-phone sa nezaobljenim ivicama tako da ti para dzepove od pantalona i kosulja?!?!
Kome treba smart-phone telefon na kome se dugme za "Home" nalazi u nekom cosku tesko dostupnom za palac ruke kojom ga drzis?
Kome treba smart-phone kome se zvucnik za uvo nalazi u donjem lijevom uglu, a mikrofon u gornjem desnom?!?!
.... itd....

I kad o svemu tome porazmislis, dodjes do oblika kako izgleda 99% smart-phonova danas.
Ja nisam nikakav poznavalac tih telefona, ali kad sam isao u prodavnicu da pazarim jedan - manje vise sve mi je to spolja bilo isto, a i iznutra po funkcionalnosti i nisam imao pojma kojo je koji dok ne procitam marku na njemu ili na etiketi pored.
(ne ulazim u kvalitet firmware-a u smislu stabilnosti, brzine i sl. nego govorim u smislu dizajna).

E sad, ja razumijem da ima onih, koji kao poput zena gledaju tasnu u izlogu i svrsavaju: "Oh boze kako je divna!!! ...vrsicu!!"
I onda se onako naglas zapitas zasto su stavili dvije iste tasne u izlog, i pokazesna drugu koja stoji pored ove, a one onda kazu: "To ruglooo! Pa vidis ti na sta to lici, to ne bi ni stapom dirala...".
I ti onda zbunjen gledas u prvu, pa u drugu, pa opet u prvu, pa u drugu i pokusavas otkriti skrivenu razliku...

Tako i to sa ovim telefonima.
Sve je to isti krivac, samo su svijet izgleda preplavili oni, kako se ono zovu, metrosexualci, pa onda "jao sto su divne ikonice na ovom telefonu" i "jao sto su bljak na ovom drugom..." i tako to....
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 18:52 - pre 154 meseci
Dizajn neke letelice dosta je ogranicen samom cinjenicom da bi ona trebalo i da poleti, Neke manje kriticne stvari daju vecu slobodu pa recimo imas hiljade razlicitih modela patika i nisu sve crne sa belim djonom, roze postavom i tacno deset rupica za pertle.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 21:29 - pre 154 meseci
Jel ti to oces da kazes da bi ti po specificnom dizajnu proizvodjaca patika mogao da razaznajes koje su patike kojeg proizvodjaca, a da na njima nema logo proizvodjaca?!
Skidam kapu druze!
Sto se ne prijavis u "Ja imam talenat"?
 
Odgovor na temu

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.kbcnet.rs.



+7 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 22:02 - pre 154 meseci
dzabe rasprave o dizajnu kad je on samo sredstvo da bi se opravdao cilj , a cilj je jasan : oterati konkurenciju sa terena da se ljudima u EU nebi ostavio izbor vec da bi se nametnuo iPad kao jedini tablet u prodaji.

Apple je ispao pametan kada je registovao(ukradeni) dizajn jer je znao da ce kad tad zatrebati, a sada je mozda idelna prilika da tuzi nekoga, jer tableti u ovom obliku su buducnost , i trenutno je njihovo vreme doslo , i potraznja je sve veca, a kada prosecni potrosac dodje u IT radnju i pita sta imate u ponudi od Tablet uredjaja , dobice odgovor , iPad, iPad i samo iPad.

da je Apple kompaniji cilj da suzbije proizvodnju uredjaja koji lice na iUredjaje , onda nebi bilo ni kineskih kopija. Primera radi kod nas se prodaje identicna kopija iPhone-a sasvim legalno koja bi na prvi pogled prevarila i zaposlenog u iKompaniji, jer je potpuno identicna. a sad je pitanje zasto Apple ne zabrani prodaju takvih uredjaja u Srbiji i okruzenju? Jednostavno znaju da ko kupuje takav uredjaj od 60E nebi dao jos 560E za orginalan iPhone, i da ga kupuju jer imaju opcije koje im vise sluze nego opcije orginalnog Iphone-a(dual Sim, TV, Radio bez antene, zvucnici kao na tranzistoru i ostalo sto prosecnom korisniku vise znaci nego ceo iMarket raznih aplikacija) a ko zna , kineske kompanije prave marketing iPhone-u tako da kada vidite nekoga da izvadi takav uredjaj bio kinez ili ne prvo pomislite da je iPhone. Da ne pricam o MP4 playerima koji su identicni kao iPod

zasto se u ovom slucaju Apple ne bori protiv kopija ? il im nije u intresu ili ne zele da ulazu novac jer znaju da nece nikakav profit od toga ostvariti sto ce potisnuti kinesku kompaniju koja pravi uredjaje koji nemaju ni 2% funkcionalnosti kao orginalni iPhone , a protiv galaxy tab-a ce ostvariti itekako dobar profit jer je uredjaj u ranku ako ne i tehnicki bolji od Ipad-a, a pritom uredjaj vizualno nije ni slican onome koji oni prave.



 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU15.08.2011. u 10:43 - pre 154 meseci
Citat:
divx_by_jasmin: dzabe rasprave o dizajnu kad je on samo sredstvo da bi se opravdao cilj , a cilj je jasan : oterati konkurenciju sa terena da se ljudima u EU nebi ostavio izbor vec da bi se nametnuo iPad kao jedini tablet u prodaji.


A šta je samsungu bio cilj? Da pregazi Apple krađom dizajna? Mislim, svi se bore protiv konkurencije, jasna stvar. No, postoji razlika kada se to radi u granicama zakona, odnosno van zakona.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU15.08.2011. u 10:56 - pre 154 meseci
^ A postoji i slucaj kada se zloupotrebljavaju losi zakoni.
Pogledaj link koji je @Memomax stavio.
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.static.sbb.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU15.08.2011. u 11:02 - pre 154 meseci
Čitam celu temu, i i dalje mi nije jasno kako je moguće da se dozvoli zaštita dizajna ove prirode.

Da li to znači da, sada ni jedna firma neće moći na tržištu EU da prodaje svoje tablet računare koji liče na dizajn koji je Apple zaštitio?
Nadam se da ste pogledali sliku u pitanju. Po meni, to je previše opšta stvar da bi mogla da se zaštiti na taj način.

Ne sporim sredstva koja je Apple sigurno uložio u dizajn svog uređaja, ali skica na osnovu koje je Samsung nadrljao je zaista previše generička. U pitanju je pravougaona "stvar" čiji je jedan deo obeležen drugačije, valjda naglašavajući da to može biti ekran, ili pak bilo šta drugo.

Na linku koji je na jednoj od prethonih strana čovek je našao da je Microsoft na isti način zaštitio "dizajn" mahanja desne ruke ispred monitora. Da li to znači da, ako mahnem desnom rukom ispred svog monitora, i neko me prijavi - Microsoft može da ima slučaj protiv mene (jer je li, ima i svedoka)?


when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU15.08.2011. u 11:18 - pre 154 meseci
^ Sad ce proizvodjaci krpa za brisanje ekrana nadrljati, izuzev ako ne naprave krpu koja se moze koristiti samo lijevom rukom...
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU15.08.2011. u 12:21 - pre 154 meseci
Citat:
Jel ti to oces da kazes da bi ti po specificnom dizajnu proizvodjaca patika mogao da razaznajes koje su patike kojeg proizvodjaca, a da na njima nema logo proizvodjaca?!
Skidam kapu druze!
Sto se ne prijavis u "Ja imam talenat"?



Ko je to rekao?
Kada Nike ima na trzistu odredjeni model patika ne mozes izgled 99% iskopirati i staviti logo Odin jer boze moj kako bi patike mogle jos da izgledaju.. ne mogu biti trouglaste.

Cela ova prica po meni vise stoji za telefon koji je ocigledni klon nego za tablet gde stvarno jeste sumnjiva situacija.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 116314 | Odgovora: 653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.