Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

[es] :: Advocacy :: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 115894 | Odgovora: 653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 20:54 - pre 154 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Hahahaha jbt, sad gledam ovo sto je clan memomax postavio. Kakvo ludilo....

Dobro je sto taj propis nije bio u vreme kada je konstruisan mis. Jos bi koristili samo tastaturu a u najboljem slucaju mis bi placali +100e zbog patenata* koji moraju biti placeni ...

*Community Designa


ako nisi znao, u nemačkim sudovima sede sve sami geniji, a i u eu uopšte. nisu oni neki banana sud, samo nam se čini...znači, oni su odluku doneli na osnovu nekakve žvrljotine, pogledali samsung tab, i genijalno zaključili da je to isto i odlučili da zabrane prodaju. fasciniran sam...rekoh ja da nije slučajno što je apple otišao na taj moronski sud...a ovdašnji apple drveni advokati se sad ućutaše, nešto im se više ne priča na ovu temu...

[Ovu poruku je menjao Memomax dana 12.08.2011. u 22:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 21:00 - pre 154 meseci
Citat:
Ivan DimkovicPojedinacno (kao model), ni jedan Android telefon ne moze da prismrdi iPhone-u (i ako se uzme vise generacija nekog modela od konkurencije) i tu se sva prica o popularnosti zavrsava.

Upravo tako. Ali ne vredi, ovde ljudi i dalje uporedjuju ceo Android OS koji se koristi na 50 telefona sa jednim telefonom koji Apple ima. I kazu Apple nezaustavljivo gubi trku. Ne razumem zasto je toliko tesko priznati kvalitet i uspeh nekog uredjaja, nezavisno da li ti se svidja kompanija koja stoji iza njega ili ne.
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 21:17 - pre 154 meseci
evo i nešto malo šire na temu community designa...

http://mobile.osnews.com/printer.php?news_id=25056
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 21:22 - pre 154 meseci
Je li, Ivane, a zar ne bi bilo logično da pošto je Android besplatan OS, ako išta valja, da neko napravi bolji proizvod za iste pare u bilo kom segmentu, pa i premium, jer umesto plaćanja OS-a za te pare ugradi nešto drugo - viši takt, više memorije, bolji ekran ili šta znam drugo. Ako je pak android smeće, onda je to druga stvar i nije čudo ako nema dobrih telefona sa njim, ali ako nije, zašto onda nema boljih telefona sa njim? Nije valjda da na celom svetu jedino Apple zna da napravi telefon kako valja, pa da je u tome stvar?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 22:05 - pre 154 meseci
Citat:
Nedeljko: Je li, Ivane, a zar ne bi bilo logično da pošto je Android besplatan OS, ako išta valja, da neko napravi bolji proizvod za iste pare u bilo kom segmentu, pa i premium, jer umesto plaćanja OS-a za te pare ugradi nešto drugo - viši takt, više memorije, bolji ekran ili šta znam drugo.

E pa tu dolazimo do dela gde ja stalno objasnjavam da apple ima jako dobro odmerene cene i u opste nije skup kako se na prvi pogled cini...ne moze jeftinije a da bude kvalitet kao kod apple.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 22:07 - pre 154 meseci
Nije me mrzelo da pročitam čitav ovaj thread, ali mi nešto ne ide u glavu. Apple koliko vidim tuži zbog dizajna nečega što je patentirao. Problem je u tome što je HP već izbacio uređaj koji je tako izgledao, o kome se pričalo mnogo godina, da ne kažem decenija ranije. Kako može neko da patentira nešto što već postoji, a nije njegovo? Drugo pitanje, čak i da može da pantetira, zar tužena strane ne može jednostavno da se pozove da im je "uzor" bio ne patentirani uređaj, a s' obzirom da lik koji je patentirao ne traži pare taju uzorak se koristi? Ne, da sam sebe ispravim, nije u pitanju kako, pošto je već neko tužio, nego kojom logikom se može prihvatiti jedna takva tužba?
Tuženje koje sada pribegava Apple me dosta liči na ona tužakanja od pre koje godine kada je M$ pokušavao da uguši konkurenciju. Jednostavno, kada neka kompanija dostigne određeni nivo na tržištu polako prerasta u jednog velikog tromog džina i umesto da se bavi onim čemu je prvobitno težila, ona počinje da se bavi drugima i da traži sebe u njima, istovremeno zaboravljajući da su i oni do pre koju godinu isto radili što i ti drugi - kopirali uspešna rešenja.
Dakle ovde se ne stavlja dilema da je IPad/IPhone koncept uspešan, kvalitetan i tome slično, nego ovde stavlja upitnik da li je moguće nekoga optužiti samo zato što njegov uređaj "liči" na onaj drugi (mislim, očigledno je moguće, ali ne znači da je to i ispravno). Na kraju krajeva, čiste kopije tržište lako razrešava i škart odbacuje, inače da nije tako sada bi svi nosili "iPhonove" kineske proizvodnje i škart kvaliteta... Zamislite da sada neko tuži Apple jer njegov MacBook liči na laptop? iPad je tablet (bez obzira što ga ovi nikada tako nisu zvali), iPhone je mobilni "smartphone" (bezobzira što ga ovako nisu nikada zvali) i izgovori tipa "Apple to nikada nije nazvao tabletom" deluju smešno. To ti je kao da namerno skrećeš pogled i ne želiš da priznaš da je crno crno i belo belo.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 22:15 - pre 154 meseci
Jbg, nije tu Apple kriv. Niko nije u celoj prici "cvecka". Tu su najvise krivi dripci koji su pisali zakonske regulative vezane za ovu problematiku - Apple ne bi tuzio da ne moze da dobije (bilo na sudu, bilo kroz zastrasivanje drugih, bilo kroz PR).

Nego das RMS-u kanticu benzina, sibicu i mini nuklearku da to sve digne u vazduh. :)

Od tih tuzakanja svi zaradjuju pare na kraju krajeva, i kompanije i advokatske kancelarije i drzava i svi jbt sem nas, konzumere doticne robe... To sve iz naseg dzepa ide. E pa iz mog nece $%!%!#%!# :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 22:27 - pre 154 meseci
Citat:
vladared: Nije me mrzelo da pročitam čitav ovaj thread, ali mi nešto ne ide u glavu. Apple koliko vidim tuži zbog dizajna nečega što je patentirao. Problem je u tome što je HP već izbacio uređaj koji je tako izgledao, o kome se pričalo mnogo godina, da ne kažem decenija ranije. 1) Kako može neko da patentira nešto što već postoji, a nije njegovo? 2) Drugo pitanje, čak i da može da pantetira, zar tužena strane ne može jednostavno da se pozove da im je "uzor" bio ne patentirani uređaj....


1) jednostavno necim sto se zove "Community design". EU najveca glupost sto se tice tehnologije i inovacije... Gde mozes na maramici da dizajniras i patentiras krugove i trouglove i moze da stane na 3 stranice. Nepoznata i jos gora verzija USPTO-a...

2) Ne! Sudija ne moze da sudi sta je posteno nego sta zakon kaze. A zakon kaze da mora da se postuje OHIM. Sto znaci da samsung prvo mora da kaze OHIM-u da su pogresili, OHIM da potvrdi i unisti patent pa tek onda da samsung prodaje svoje proizvode. Genijalna ideja da ubijes konkurenciju, birokratijom :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 22:38 - pre 154 meseci
Citat:
vladared
Je li, Ivane, a zar ne bi bilo logično da pošto je Android besplatan OS, ako išta valja, da neko napravi bolji proizvod za iste pare u bilo kom segmentu, pa i premium, jer umesto plaćanja OS-a za te pare ugradi nešto drugo - viši takt, više memorije, bolji ekran ili šta znam drugo. Ako je pak android smeće, onda je to druga stvar i nije čudo ako nema dobrih telefona sa njim, ali ako nije, zašto onda nema boljih telefona sa njim? Nije valjda da na celom svetu jedino Apple zna da napravi telefon kako valja, pa da je u tome stvar?


Fora je u tome sto "bolji proizvod" nije samo lista elektricnih komponenti na BOM-u i feature-a u datasheet-u ili marketinskom materijalu.

Bolji proizvod cesto moze da bude onaj koji nije najvise nabijen feature-ima, vec stavlja fokus na UI, na skladnost tih implementiranih feature-a i sl... To je Apple pokazao sa iPhone-om koji je, kao sto rekoh, te 2007-me bio prilicno iza konkurencije kada je sama tehnika unutra u pitanju.

Citat:

Nije valjda da na celom svetu jedino Apple zna da napravi telefon kako valja, pa da je u tome stvar?


Pa, kako stvari stoje, mozda nije bas skroz tako - ali nije ni daleko od istine.

Tuzno je, zapravo, koliko je vecina igraca u industriji totalno defanzivna i pasivna - i idu na sigurne i dosadne biznis modele bez ikakvih pokusaja bitnog diferenciranja - takav je bio celi mobilni svet dok Apple nije dosao - svi su radili jedno te isto - imao si masu Win Mobile istih kocki sa olovcicama i Nokia-u koja je gurala nesto svoje sto je opet bilo lose i totalno neprakticno.

Onda se pojavio Apple sa iPhone-om - totalno promenio pristup zato sto nisu imali nista da izgube posto nisu bili u tom trzistu uopste... a onda je ista ta defanzivna industrija samo krenula da prepisuje recept od Apple-a.

Da bude jos smesnije - ni to ne bi mogli da urade da Google nije uradio 99% posla sa Androidom. Da nije bilo Androida, mogli bi da se cesu - nastavili bi da valjaju Windows Mobile 6.x kocke sa olovcicama, samo bi povecali hackove u ocajnom pokusaju da od te guzice od interfejsa naprave nesto sto prilici 21-vom veku. Nokia bi i dalje furala svoj ofucani Symbian i to bi bilo to.

Odvratno i dosadno. Ali je jednostavno tako.

Microsoft je doneo prvi vidan pomak sa njihovim UI-jem u Win 7 Phone-u koji nije re-hash iPhone GUI-ja vec nesto osvezavajuce i inovativno... Na zalost, ocigledno u Microsoftu nisu sposobni da to proguraju kako treba na trziste.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 23:37 - pre 154 meseci
Ivane, nisi mi odgovorio da li za dizajn postoji nešto kao prior art za patente. To pita i vladared.

P.S. Taj citat koji si prišio vladared-u pripada meni, a ne njemu. Ispravi grešku u citiranju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

youz
Dave Clarke
SA

Član broj: 156408
Poruke: 16
212.39.113.*



+10 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU13.08.2011. u 03:30 - pre 154 meseci
Sto je MS bio 90-tih sad je to postao Apple u 2000.

cim su dobili moc pokazali su da su isti kao kolege iz microsofta.. sto je dobro jer ovim samo sebi stete.

Apple trenutno moze da kupi citavu konkurenciju OSIM samsunga.. zato su se na njih i obrusili.. htc im nije prijetnja.

po meni Apple-u ovo nije trebalo, nikako. ionako su suvereni vladari trenutnog trzista i nikakav handroid im ne moze pera odbiti..
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU13.08.2011. u 07:46 - pre 154 meseci
Citat:
Da bude jos smesnije - ni to ne bi mogli da urade da Google nije uradio 99% posla sa Androidom. Da nije bilo Androida, mogli bi da se cesu - nastavili bi da valjaju Windows Mobile 6.x kocke sa olovcicama, samo bi povecali hackove u ocajnom pokusaju da od te guzice od interfejsa naprave nesto sto prilici 21-vom veku. Nokia bi i dalje furala svoj ofucani Symbian i to bi bilo to.


Da, mada ovde u ovom slucaju(Samsunga) ima i elemenata ekonomskog patriotizma..

Citat:
Sto je MS bio 90-tih sad je to postao Apple u 2000.


Meni vise lici na to da je Google pokusao da se podvuce kao MS 80-tih, dok su 'braca' kinezi i koreanci ponovili svoj recept iz tih godina sa pc-jem.. Ipak je Svet danas drugaciji, manje 'sladunjav'.. A Steva Veliki je naucio neke lekcije, u stvari je ostao isti, dok je 'scena' postala mnogo losija, u stvari bankovni racun Apple-a je mera te RAZLIKE..
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.236.*



+159 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU13.08.2011. u 17:21 - pre 154 meseci
Citat:
Nedeljko:  Je li, Ivane, a zar ne bi bilo logično da pošto je Android besplatan OS, ako išta valja, da neko napravi bolji proizvod za iste pare u bilo kom segmentu, pa i premium, jer umesto plaćanja OS-a za te pare ugradi nešto drugo - viši takt, više memorije, bolji ekran ili šta znam drugo.


Apple zaradjuje % od svega sto proda na svom marketu, a prodaju vala svasta nesto za dobre parice. Mislim da zato nude hi-end tehnologiju u svojim uredjajima po "minimalnim" cenama, kasnije ukupna cena za iSokocalo bude veca. - Subjektivno misljenje.
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU13.08.2011. u 23:06 - pre 154 meseci
ma ne, uopšte ne kopiraju




copy/paste iSrbija net, from priest77
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU13.08.2011. u 23:35 - pre 154 meseci
A od cega je ovaj Samsungov kabal?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU13.08.2011. u 23:44 - pre 154 meseci
Od Galaxy.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 00:28 - pre 154 meseci
Taj crni kabl je konektor za Galaxy Tab - ne za Galaxy S telefon (koji ima normalni Micro USB).

http://www.amazon.com/Samsung-...g-ECC1DP0UBEGSTA/dp/B004DBD4TG

Cist dokaz do kojeg nivoa plagijanja je Samsung isao - bas me zanima razlog zasto je i konektor morao da lici na Apple konektore... valjda baja na 3D skeneru nije hteo da stane samo na tabli, pa se latio i kabla :-) Kakav cirkus...

Inace @balavi - odlicno si nasao te slike, posto je najbolje da se prvo vidi o cemu pricamo pre nego sto se dohvatimo filozofije. Sumnjam da bilo ko moze sa ozbiljnim licem da kaze da Samsung nije bukvalno klonirao Apple dizajn.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 08:32 - pre 154 meseci
Ali tuzba nije o mobilnim nego o tablet-ima...
Ne mesaj babe i zabe...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.sf.ddns.bulsat.com.



+105 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 09:30 - pre 154 meseci
Upravo tako. A evo i ta dva tableta jedan do drugog:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU14.08.2011. u 09:46 - pre 154 meseci
Na slici koju je balavi okačio ne vidim neku sličnost ikona, osim ponekih, kao što je ikona kamere. Recimo, ikone za kalkulator su bitno različite.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 115894 | Odgovora: 653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.