Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

[es] :: Advocacy :: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 115979 | Odgovora: 653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 10:48 - pre 154 meseci
Citat:
Ima veze sa patentima iz prostog razloga sto je sve to deo patent war-a, ako nemas mogucnosti da ga tuzis zbog neovlascene upotrebe patenata - onda ga tuzis jer izgleda kao tvoj proizvod, ili sadrzi slovo "i" u svom nazivu...

Smesno, je*o te pa kako treba da izgleda jedan tablet ? Sta, mora da bude kruznog oblika da ga Apple ne bi tuzio ? Mrs bre #@%%!@#$%~%@#


Stvarno mi ne pada na pamet da im crtam ovako, a oni ce svejedno da nastave da se prave englezi....
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.h1telekom.hr.



+25 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 10:48 - pre 154 meseci
Prior art?


Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.dynamic.sbb.rs.



+1001 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 10:52 - pre 154 meseci
Citam sa velikom paznjom sve sto je do sada na ovu temu napisano, i moram da priznam da sam prilicno
zatecen presudom.

Slucaj je hteo da bas u ovom momentu na stolu imam Samsung Galaxy Tab 10.1" (moj) i iPad (surakov).

Posmatram i poredim obe sprave, i ne mogu cudom da se nacudim ko je i kako ustvrdio kriticnu kolicinu
slicnosti dovoljnu za sudsku presudu izmedju oba uredjaja. Moram da napomenem da je Samsung nabavljen
u USA (prosto zato sto ne znam nista o evropskoj verziji uredjaja, da li se i koliko razlikuje).

Istina je, oba su tableti (a ne jedan praher za tepih a drugi kineska vaza), oba su crni, imaju touch screen,
po dimenzijama su slicni, ali tu je odprilike gde se prica zavrsava. Poredjenje sa bilo cime drugim iz sveta
tableta bi donelo odprilike istu kolicinu slicnosti ili razlika, pa ne znam po cemu bilo ko od ostalih proizvodjaca
moze da mirno spava znajuci da ne moze biti tuzen i optuzen.

Osim velikog crnog ekrana koji je tu u oba slucaja, prva velika razlika je u dugmetu koje iPad ima, a Samsung
nema, kao i u rasporedu konektora.

Vec na ovom koraku ne vidim koga Samsung-ov proizvod moze da navede makar za delic sekunde da pomisli
na iPad. Mozda kratkovidu babu iz provincije nenaviklu na tehnologiju, svakako ne generaciju klinaca koji na
prvi pogled razaznaju razlicite verzije istog uredjaja od istog proizvodjaca.

Sve ostale, jezivo velike razlike pocinju od momenta kad se pritisne power on dugme. Ekrani su razliciti, izbor
screen savera je drugaciji, raspored i organizacija ikonica je razliciti, Google-centricnost kod Samsunga (kao uostalom
kod svih Android uredjaja) je ocita, itd itd.

Apsolutno mi nije jasno (ili se model za evropsko trziste znatno razlikuje od USA verzije) da je neko normalne
pameti uspeo da bas izmedju ta dva modela nadje dovoljno kriticne slicnosti da nekoga optuzi za plagijat
dizajna.

Ili, da stvari pogledam iz drugog ugla - ovolika kolicina vizuelne slicnosti izmedju proizvoda iz iste nishe se javlja
svakodnevno, pa opet nisam do sada cuo da neko nekoga izbacuje sa trzista zbog toga.
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 10:54 - pre 154 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Vidi, ako HP nije zastitio svoj dizajn cela prica nema nikakvog smisla. A prilicno sam siguran da nisu zato sto, da jesu, vec bi odavno oni trazili svoj deo od Apple-a ;-)

Znaci po tvome, ako ti napravis neki gadget (gotov proizvod) i ja posle 2 meseca 'patentiram dizajn' tvog gadget-a i posle 6 godina napravim bolji i napredniji, ja mogu da tuzim ostale za dizajn?
To je jako glupavo i kapitalisticko razmisljanje...

Ne znam da li si kupio stocks u apple-u pa ih sada branis ili pokusavas da troll-ujes...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.dynamic.sbb.rs.



+1001 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 11:05 - pre 154 meseci
Mozda je mali off, ali da kazem i ovo:

o upotrebljivosti tablet-a imam znatno pozitivnije misljenje nego vecina do sada iznesenih komentara.

Ako izuzmem cisto profesionalne razloge (da imam zivu Android spravu za development), ima nekoliko
use case scenarija za koje mi se pokazao vise nego izuzetan:

- oslobadja sedeceg polozaja za mahom citacke aktivnosti. Zgodan je isto toliko koliko i stampana knjiga, ili
novina manjeg formata, koja se moze citati sa podjednakom lakocom kako u krevetu, tako i zavaljen u fotelji,
iz lezecih poza svih vrsta na travi ispod drveta, na suvozackom sedistu, lako se drzi jednom rukom tastatura
je dovoljne velicine za kucanje daleko efikasnije nego na telefonu.

- oslobadja real estate ekrana za slucajeve kad mi treba otvorena neka specifikacija radi citanja i editor u kojem
kucam neki kod. Dodatna docitavanja mogu da radim i kasnije, kad sam dalje od kompjutera.

- u prevoznim sredstvima apsolutno najzgodnija sprava koju sam ikad koristio, sklapanje, rasklapanje,odlaganje
zahtevaju zero effort, ekran je odlicne velicine za citanje knjiga, muzika je tu u isto vreme,WiFi internet je tu...dakle
normalne entertainment blagodati laptopa skockane u ergonomski optimalnije pakovanje.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 11:13 - pre 154 meseci
@CONFIQ,

Okani se tih glupih troll komentara, niti imam Apple akcije niti imam bilo kakve simpatije prema Apple korporaciji (niti prema bilo kojoj drugoj uopste). Jednostavno smatram da nije OK to sto je Samsung uradio i da je preliminarna odluka suda sasvim na mestu.

Mada... cak i kada bih imao Apple akcije, ne vidim zasto bi to menjalo moje misljenje - ko da od mojeg misljenja zavisi kako ce Apple akcije da se krecu. Totalno besmisleno.

Uzgred, ukoliko se na sledecem stepenu utvrdi da Samsung nije prekrsio Apple dizajn, Apple ce morati da nadoknadi svu stetu koju je Samsung pretrpeo + to bi bio prilicno gadan PR debakl.

Sto se mog "kapitalistickog razmisljanja" tice - to je nacin na koji funkcionise ovaj svet u ovom momentu. Sumnjam da ce se menjati zato sto se nekim IT profesionalcima ne svidja... naravno, svako ima pravo da se zalaze da se ovaj svet promeni na nacin na koji on zeli.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 11:22 - pre 154 meseci
imho, ovo mozda i bude dobro na duze staze, bas za nas kojima je pun k. tih subjektivnih mahinacija.

Sve te vece kompanije, Samsung included, su klicale i lobirale da se izglasaju i forsiraju u primeni ovakvi idiotski zakoni. Kako medju fukarom nema postenja tako se sad kao besni psi otimaju medju sobom oko toga kako izgleda plastika. Sve vreme se trudim da zadrzim neki objektivni odnos prema tome, ali znas sta, briga me bas. I treba da se pokolju, neka i sami malo iskuse kako to izgleda kad ti neko sedne za vrat oko necega sto nema veze sa mozgom kao sto su oni sami zaseli stotinama ako ne i vise raznih startupa oko raznoraznih IP "prekrsaja". I nad popom ima pop.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 11:23 - pre 154 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Mozda nije hteo ali oni hoce trziste koje drzi Apple. Ako android platforma postane dominantna kroz nekoliko godina sta mislis da ce ostati od tog Apple "premium iOS shinnig aluminium" koncepta? Kako sve ide Apple ce prosto biti progutan od strane vecih riba. Misljenja sam da je sam Google terao (obezbedio finansijsku zastitu od tuzbe) Samsung i HTC da prave interface slican iOS-u jer su videli da se prodaja iPhone uredjaja rapidno povecavala i da su postali prepoznatljivi po interfejsu i softveru a sve to da bi povecali prisutnost android platforme...


I osvojiće ih akcijama kao ovom: http://www.uisgeek.com/2011/07...phones-starting-august-1-2011/ ? Inače, Android platforma je već dominatna, zar ne? Samo, pre će se samsung HTC i Google međusobno posvađati, nego što će se udružiti protiv nekoga.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 11:23 - pre 154 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sto se samog dizajna tice - ako HP nije zastitio svoj, Apple ima sva prava da zastiti svoj. Kraj price - dizajn nije isto sto i patent.

Kao sto ja i rekoh: treba provjeriti da li je neko do sad zastitio pravougaoni oblik vrata kao svoj dizajn.
Ako nije - eto prilike!
I jos moze da ga nazove "svoj".

Ako neko ima pravo da zastititi nesto sto vec postoji, a sto nije on izmislio, onda jbg, vi ste u pravu - ja nisam, svijet je poludio. Kraj price.
Pretpostavljam da ce Stevan uskoro zastiti i svoje ime (posto to sigurno niko prije njega nije uradio), pa vise niko nece moci da se zove Stevan, osim ako ne kupi od njega licencu.
Sta ces, sjetio se covjek da zastiti nesto sto se niko prije njega nije sjetio da zasticuje.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 11:31 - pre 154 meseci
@madamov

Nece se direktno udruziti Samsung i HTC vec se ih Google iskoristiti protiv Apple-a. To vec i radi. Ako neko misli da su Samsung inzenjeri i dizajneri na svoju ruku pravili UI za Android u velikoj je zabludi. Nisu oni veverice pa da ne znaju da ce ih Apple tuziti, to je vec verovatno ubaceno u spisak troskova i verovatno je vec placeno od strane Google Inc.-a.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 11:50 - pre 154 meseci
Čitaš suviše špijunskih romana. Samsung je OEM, a Google baš briga za svakog od njih ponaosob, uvek će tu biti neki novi na čijim će telefonima da se surfuje i da se igraju besplatne igrice pune oglasa, to je ono što Google interesuje.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 11:55 - pre 154 meseci
Ne. Nema Google previse izbora, ima 2-3 proizvodjaca koji mogu da izguraju Android platformu. Samsung i HTC su dva. Treci moze biti Motorola i to je to. Ostali su zanemarljivi i nikako ne poseduju infrastrukturu, obim proizvodnje i mogucnost distribucije kao ova dva.

Market share proivodjaca mobilnih telefona je sledeci:



Podaci su od ovog meseca 2011.

http://techcrunch.com/2011/08/...3A+Techcrunch+%28TechCrunch%29

Kada vidis ovu listu jasno je ko jedini moze da pogura android. Samsung i HTC. Nokia je u prici sa Microsoft-om tako da ona otpada...

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 11:57 - pre 154 meseci
@Slobodan Miskovic,

Ti stvarno mislis da ce Google da se petlja sa tim?

Bojim se da si u zabludi - Google zabole ona stvar za bilo sta oko Samsunga/HTC-a (kako i treba da bude) sve dok njima kaplje lova za reklame koje serviraju na Android telefonima. Dokaz za sve to je totalno ne-reagovanje Google-a u vezi svih tuzbi prema Android igracima.

Svako direktno ukljucivanje Google-a u to je ogroman biznis rizik - ne vidim zasto bi Google to sebi pricinio - kada mobilni telefoni i OS-evi za njih nisu njihov primarni biznis, vec samo support primarnom biznisu.

Sto kaze madamov, uvek ce se naci dovoljno OEM-a koji ce uzeti besplatan OS i praviti telefone - to je glavna prednost Google biznis modela koji samo oni i mogu da imaju posto su #1 u trzistu reklama.

To sto si linkovao je trenutni market share koji je rezultat fakta da su Samsung i HTC u igri - kada bi Samsung i HTC odustali od Androida, nasao bi se neko drugi da to popuni - Sony Ericsson, LG, Motorola, nebitno...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 12:03 - pre 154 meseci
Ivane, jesi li siguran da za dizajn ne postoji prior art kao za patente? Mogu li ja da zaštitim nešto što već postoji, a što nije zaštićeno. Sećam se kada je negde 1996 (otprilike, ne znam tačno) u politici bio članak o tome kako je Sajentološka Crkva pokušala da u SRJ zaštite neke pravoslavne krstove i neke simbole Vojske Jugoslavije. Naravno, to nije moglo da prođe.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 12:05 - pre 154 meseci
Nemaju oni kapaciteta da se toliko prosire i omoguce Google-u planirani rast. Mozda Google zabole ona stvar za Samsung kao Samsung ali ih itekako interesuje kako ide prodaja uredjaja sa njihovom platformom. Na prste jedne ruke se mogu izbrojati vendori koji mogu da postignu produkciju telefona koja zadovoljava Google.

Evo najnoviji market share izvestaj za pametne telefone:

http://www.expertreviews.co.uk...r-cent-of-uk-smartphone-market

http://www.marketingmagazine.c...ubles-share-smartphone-market/

Vrlo dobro znas kako je komplikovano (nemoguce skoro) u kratkom roku menjati vendore i organizovati prodaju i distribuciju uredjaja po celom svetu. To mogu samo 2-3 firme danas u oblasti mobilne telefonije (Nokija se ne racuna). Ako padne prodaja Samsunga i HTC-a ili oni naprave deal sa MS-om oko telefona sa Windows Phone 7 platformom moze Google da izvisi samo tako a i Android sa njim...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 12:14 - pre 154 meseci
Siguran sam da Samsung jeste iskoristio "srećne dimenzije, sklad i funkcionalnost" od Apple-ove mašine, radi otimanja dela kolača.

Siguran sam da Apple te "srećne dimenzije, sklad i funkcionalnost" ne bi smeo (da može) da iskoriščava kao sopstveni izum, jer ako bi se krenulo unazad po istom aršinu, ne verujem da bi neki IT uređaj ostao pošteđen.


Mislim da je na delu čin "obaranja ruku" velikih firmi u kome su svi pomalo uprljani.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.236.*



+159 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 13:35 - pre 154 meseci


'94
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 15:54 - pre 154 meseci
EU i nbjen idiotizam na delu ..... strašno ....
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 16:17 - pre 154 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Market share proivodjaca mobilnih telefona je sledeci:
Kada vidis ovu listu jasno je ko jedini moze da pogura android. Samsung i HTC. Nokia je u prici sa Microsoft-om tako da ona otpada...

Kakve veze ima sto ce Android prestici Apple po broju uredjaja? Apple prodaje telefone, ne OS za telefone. Google "prodaje" samo OS.

Market share izgleda ovako:



Ja vidim da je Iphone i dalje naprodavaniji telefon i da debelo tuce ostale proizvodjace osim BlackBerrija.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.08.2011. u 16:23 - pre 154 meseci
I ja im zelim srecu u tome. Ali njima to nije dovoljno, pa je normalno da je prva reakcija - piss off... Sta bi sa onom tuzbom protiv NYC-a zbog onog big apple ?
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 115979 | Odgovora: 653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.