Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malinari na putu ka BGu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 521715 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu10.07.2017. u 21:30 - pre 82 meseci
Citat:
mjanjic:
SFRJ konkretno početkom 80-ih, par-nepar za vožnju, nema kafe i sl.


Cisto informacije radi - 1979 je bila velika svetska naftna kriza, cena nafte je bila na vrhuncu 1980, sto je izazvalo paniku u svetu, sve zemlje koje nisu proizvodjaci nafte, su imali neku slicnu semu, u Kaliforniji se benzin prodavao po par-nepar fazonu i ako je Amerika proizvodjac nafte...

BTW - sad si me sa kafom podsetio na jednu staru pricu vezanu za kafu, posto sam svojevremeno jurio i citao o kvalitetu kafe za espresso, naisao na na ovaj (ili njemu slican) tekst:

http://www.coffeehabitat.com/2006/02/the_coffee_cris/

Upravo prica sta se desava sa potrosacem i poljoprivrednim proizvodjacem danas u svetu. Proizvod nikad gori i skuplji, a proizvodjac ne moze da prezivi od uzgoja kafe...
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.102.225

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu10.07.2017. u 23:16 - pre 82 meseci
Na putu su i auto-škole da budu izbačene iz posla.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu11.07.2017. u 00:42 - pre 82 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Citat:
MajorFatal:
Na predlog da se maline iscede u sokove i sirupe ovo je bio tvoj odgovor:

Citat:
vladd:
Ali to je dodatni RAD!!!
NJima treba zagarantovani profit, onaj koji se pricom prenosio sa kolena na koleno, par somica sa 30 ari, a ne da jos rade...toga nije bio u prici..:)


Medjutim naveo sam primer gde su ljudi uložili taj dodatni rad i kupili i iscedili i tretirali i zapakovali i prodali, pa opet propali npr: Srbijanka Valjevo, a slično može da se analizira Voćar Koceljeva ili Budimka (Kosjerić valjda) izgleda da nije tajna u dodatnom RADU kako ti voliš da povećaš slova? Da nije nešto drugo u pitanju, marketing, menadžment evo ne znam...? Nečija alavost možda?


[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 10.07.2017. u 04:29 GMT+1]


Necija glupost pre svega. Nektar je pokidao.


Pa i Next je pila Naomi Kempbel one jedne godine, a Karim Rašid dizajnirao posudje za Metalac, možda je tajna u marketingu? Opet Divac bezuspešno reklamirao Valjevsko pivo. Rodjačka ekonomija, to je to, ne tržišna, ne kapitalistička nego rodjačka plus veze poznanstva...

A Nektar, since 1998, mala porodična firma iz Bačke palanke za par godina kupila Hebu i većinski deo Fruktala? Kako su krenuli sa vizijom i misijom uskoro će imati kontrolni paket koka kole bogati :) Već vidim naslovnu večernjih Novosti: Srbin kupio fantu, a na fotografiji baja koji drži flašu fante od litar ipo...

Zapošljavaju oko 1000 radnika a na stranici Zaposlenje piše: trenutno nema slobodnih radnih mesta.

Razumem deo gde firma ne može da funkcioniše sa 10.000 radnika nego mora da se svede na 1000 da bi bila "tržišno konkurentna", ali da neko ne prima platu godinama, da ga izbace na ulicu, da ga iznure do štrajka gladju i samoubistva, i što je najgore da se onih 9000 koji nisu više u firmi posle bave tim istim poslom ali u drugim varijantama to ne razumem. I onaj deo gde je neko od početka u toj firmi izgradio je, svoje kosti ugradio u nju zar ne bi trebalo da dobije akcije te firme, ne neki deo - sve? E to ne razumem.


[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 11.07.2017. u 02:05 GMT+1]
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu11.07.2017. u 00:50 - pre 82 meseci
Citat:
bananaphone:
@MajorFatal - u NL je poljoprivreda jedina grana privrede gde se proizvodjaci smeju udruzivati u udruzenja, radi formiranja jedinstvene cene proizvoda na trzistu.


Ali oni imaju tržište i NL je država :) Šalim se, ne znam šta se time postiže, slabo ti ja znam ekonomiju, samo ovako okvirno, sigurno da ne mogu da se bahate i stave nerealnu cenu onda niko neće kupovati, doduše možda i mogu pa onda tržište polako koriguje, pa dobiju najveću moguću, ili jedinstvena cena omogućuje državi da lakše barata sa tom granom privrede i anulira inflacije, devalvacije itd... kao i penzioni fond i osiguravajuća društva što delimično služe za to evo ne znam, ali poljoprivrednici jesu na početku tog lanca (kruga) proizvodnje i naravno da bi trebalo da se pitaju a ne guraju u propast. Kod nas kad bi izašli sa jedinstvenom cenom AV bi odma tražio da se koriguje za +0,05 koeficijent jedne godine a sledeće za -0,10 a da ni bog sveti a ni on ne zna šta time postiže jer za ekonomske savetnike uzima ko odavde sa foruma stručnjake.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu11.07.2017. u 00:56 - pre 82 meseci
Citat:
Bradzorf012:

@MajorFatal

Na ovom linku ovde, nalazi se tvoja izjava koja glasi ovako:

Citat:

Naravno da ne može, tj ne bi trebalo, ali pošto ima i takvih koji bi zahtev za isplatu plate da porede sa zahtevom za padanje kiše sve je moguće u Srbiji, kad 2000e podeliš na 12 meseci ispada da je on doveden u poziciju onog istog radnika bar po prihodima, pa mogu da se porede bar po tom parametru, a uložio je sve to što si nabrojao, pa nije u redu, zemlju je platio po ceni zemlje, sadnice po ceni sadnica, opremu po ceni opreme, benzin po ceni benzina, nije ušao u prodavnicu i zamolio "Jel možete zaštitna sredstva da mi date po ceni koju mogu da platim" nego je platio onoliko koliko koštaju, pa red je da sad na SVOJ proizvod istakne svoju cenu i da čeka kupce, nego bi dekretom da ga opljačkaju, neće to da ide tako lako :)


Pošto je citirano odgovor na moje reči, voleo bih da znam na koji moj komentar ili izjavu se pozivaš? Do tada, ovo podebljano se može smatrati za laž.

Pozdrav.


A tebe opet pokušavaju da slažu? Prvo malinari a sad Darko i ja? Dobro je da si nas uhvatio! Karma čoveče, šta drugo da ti kažem, izgleda da se za tebe jednostavno lepe lažljivci. Slažem se da se ono podebljano može "smatrati" za laž i evo svečano obećavam da neću više, iako ne znaš na koji komentar ili objavu sam se pozivao... :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu11.07.2017. u 01:01 - pre 82 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
MajorFatal:
Medjutim naveo sam primer gde su ljudi uložili taj dodatni rad i kupili i iscedili i tretirali i zapakovali i prodali, pa opet propali npr: Srbijanka Valjevo, a slično može da se analizira Voćar Koceljeva ili Budimka (Kosjerić valjda) izgleda da nije tajna u dodatnom RADU kako ti voliš da povećaš slova?

Naravno da nije problem u dodatnom radu, taj koji je to napisao nije mislio ozbiljno nego je imao neku desetu nameru - taj rad bi bio visestruko laksi od kopanja po malinjaku i branja malina na 40C. Nego, ne postoji trziste (logistika, marketing...). Ako neko misli da je dovoljno pametan, enka organiyuje otkup cedjenih vocnih sokova po selima pa ce videti da su ljudi itekako raspoloyeni da rade za minimalnu cenu rada. Samo posle da vidim ko ce da mu popije hiljadu cisterni soka i/ili gde ce to da skladisti.


Naravno da je mislio ozbiljno, za uspeh je potrebna samo mrvica rada više - ali tudjeg rada, a taj otkup ne bi umeo da organizuje sve i da ima sredstva nego bi dugovao malinarima - do avgusta :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu11.07.2017. u 12:07 - pre 82 meseci
@MajorFatal

Citat:

A tebe opet pokušavaju da slažu? Prvo malinari a sad Darko i ja? Dobro je da si nas uhvatio! Karma čoveče, šta drugo da ti kažem, izgleda da se za tebe jednostavno lepe lažljivci. Slažem se da se ono podebljano može "smatrati" za laž i evo svečano obećavam da neću više, iako ne znaš na koji komentar ili objavu sam se pozivao... :)


Ne ne, jopet grešiš, nisam ja vas, nego ste vas dvojica uvatili mene, nespremnog. Eto, a za ovo što kažeš da ne znam, ne brigaj, ozna sve dozna.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
daphne.exit.torworld.org.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu11.07.2017. u 22:42 - pre 82 meseci
Amerikanci imaju svoj "američki san", a Bosanci "bosanski san". Taj bosanski san postoji u raznim društvima u raznim mjerama i zasniva na slijedećem:

Mi smo pripadnici te-i-te socijalno-ekonomske skupine i država i društvo su nam dužni dati novac jer radimo strahovito važan posao bez kojeg bi se svi vi raspali, umrli, nestali!

Npr. de jure tri nacionalne televizije, a de facto dvije. Oni su svi toliko bitni jer "nas obavještavaju i edukuju", a ustvari da sam ostao na onome što oni nude, bio bih psihički zamračen kao supruga pripadnika vojske Islamske države. Njihov način poslovanja je ovakav:

Kapitalizam je ogromno zlo jer se u njemu mogu uspostaviti monopoli koji će malene finansijski uništiti. Zato smo mi uveli nešto jače od toga. Ozakonit ćemo medijski monopol koliko kod možemo tako što ćemo kroz zakon učiniti prekršaj da se ne plati NAMA tih €3.25 RTV takse. Bilo bi dobro i da Angela pošalje koji miliončić € da se uspostave kakve šok-kvazipolicijske snage da idu ljudima utjerivati taj novac. Treba urgirati Tanji da ide vući Angelu tamo po onoj velikoj okrugloj konferencijskoj sali za sako. Dobiće Tanja dvije kante bureka, pa kad nabije kilažu, vršit' ćemo apologiju debljine preko televizije.

Tu u kartelu su s njima, da ih tako nazovem, brojni svršioci društvenih i umjetničkih fakulteta, dakle novinari, pisci, pjesnici, vajari, klasični muzičari, alternativni umjetnici, glumci, režiseri (pozorišni i filmski)... Bez svih njih mi bi pali u demenciju i zaboravili maternji jezik. Dakle, mora im se davati novac iz budžeta. Nema veze što je on prodao 5 knjiga, od kojih su 4 kupili njegovi prijatelji. Gdje bi bio Asus da proda 5 matičnih ploča u jednoj godini?

Ili razna pozorišta. Sudeći po usporedbi sa političkim konferencijama naj-naj-naj-naj-najbolje/novije političke inicijative za spas Bosne od raspada, tamo na predstavi ne bude više od 20-ak ljudi. Ali zato svi oni imaju redovne plate, doprinose, osiguranja, tople obroke, plaćen prijevoz, prireze, ureze, zareze, nareze...

Da sam ostao na njihovoj medijsko-kulturnoj logoraškoj ishrani, psihički bih atrofirao. Srećom, tu je poznavanje engleskog jezika, Internet-konekcija i okromna količina audio, video i .PDF sadržaja. Jer ko su ti ljudi izvan granica Bosne i malo šire unutar istog jezičkog prostora? Tako je, niko i ništa. Ovaj jezički prostor je dao samo Ivu Andrića kao kulturno vrijednog. I navikani Meša Selimović je zapravo loš pisac. Obmana da oni nešto vrijede je u tome da ih nacionalna(e) televizija(e) konstantno reanimiraju, ali ne reanimiraju klinički mrtvog čovjeka, nego egipatsku mumiju.

Sjećam se prije nekih 12 godine jednog tech-house DJ-a iz Tuzle kad je sasuo na forumu zbog toga što mu se premalo ljudi pojavilo na party-u:

Kako se samo usuđujete ne doći i ne platiti tu ulaznicu?!! Zar ne znate da vas ja svojom muzikom spašavam od turbo-folk otrova?!!

Prvo, jarane, muzika koju puštaš ne valja ništa. Onda neka party bude od 18 h jer hoću da sačuvam zdravlje - neću da uzimam metaamfetamine da bio na nogama od 22 h do 14 h slijedećeg dana. I neka bude na otvorenom prostoru, jer i ja i odjeća mi zbog duhanskog dima izgledaju gore nego da sam spavao u dimnjaku tuzlanske termoelektrane u zimu 1955.-e. Onda ti možda platim i 30% više za kartu.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 11.07.2017. u 23:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 04:48 - pre 82 meseci
Citat:
Bradzorf012:
@MajorFatal

Citat:

A tebe opet pokušavaju da slažu? Prvo malinari a sad Darko i ja? Dobro je da si nas uhvatio! Karma čoveče, šta drugo da ti kažem, izgleda da se za tebe jednostavno lepe lažljivci. Slažem se da se ono podebljano može "smatrati" za laž i evo svečano obećavam da neću više, iako ne znaš na koji komentar ili objavu sam se pozivao... :)


Ne ne, jopet grešiš, nisam ja vas, nego ste vas dvojica uvatili mene, nespremnog. Eto, a za ovo što kažeš da ne znam, ne brigaj, ozna sve dozna.


Pa nek dozna onda koja će biti otkupna cena malina, da se ne živciraju ovi jadni malinari sve živce pogubiše, stres je to može da utiče na zdravlje, ugradiće u cenu. Kad malo bolje razmislim neko ko učestvuje sa 20% na svetskom tržištu ne bi trebalo da dozna cenu, nego svojim udelom formira cenu na tržištu, ne brigam ja retko kad, a ti nisi uhvatio samo nas dvojicu nego i malinare, kako to misliš jopet grešim, kad sam ranije pogrešio i šta? :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 08:24 - pre 82 meseci
Pa problem je sto ne ucestvuju "ONI" sa 20% na tom "sveckom trzistu", nego grupa "Zajedno"...

Tu su se malo zabalabuckali u sopstvenoj vaznosti...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 09:35 - pre 82 meseci
Ja i nisam rekao "ONI", nego: "Neko ko učestvuje itd...", a "oni" učestvuju u produkciji, i to je nešto :)

Tu može da dodje do obrnutog smera efekta leptirovog krila, malinari zaprečili sporednu džadu a dva tankera u honkongu parkirana, kapetani duge plovidbe nervozno gledaju na sat... :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 13:50 - pre 82 meseci
Citat:
MajorFatal:
Pa i Next je pila Naomi Kempbel one jedne godine, a Karim Rašid dizajnirao posudje za Metalac, možda je tajna u marketingu? Opet Divac bezuspešno reklamirao Valjevsko pivo. Rodjačka ekonomija, to je to, ne tržišna, ne kapitalistička nego rodjačka plus veze poznanstva...

E, sad moram da objasnim kakva je situacija sa Valjevskim pivom - bas pre 5 dana dosao sam da se nadjem sa prijateljima u neki kafe-bar u centru Valjeva. Svi u glas trazimo od konobara valjevsko pivo, a on kaze - nema. Kako, bre, majku mu u centru Valjeva nema valjevskog piva, pa kakvog onda ima?! Kaze ima niksickog. Dok se mi razmisljamo da li da pijemo niksicko ili da promenimo lokal, konobar nam do detalja objasnjava situaciju - niksicko i jelen hoce da ugase valjevsko, pa daju 10.000 evra u kesu vlasnicima restorana po valjevu koji pristanu da izbace valjevsko pivo i prodaju samo njihovo. I tako, taj kod kog smo bili prihvatio, uzeo 10k evra nizasta i sad mi ne mozemo da pijemo valjevsko. Ne znam da li je to legalno i da li je u svetu uobicajena praksa, ali eto tako je u Valjevu, gde valjesko pivo ubrzano nestaje iz ponude restorana uprkos negodovanju pivopija.

Ja inace nisam neki pivopija, ali sam poceo iz cistog inata da pijem valjevsko kad god mi se ukaze prilika.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 14:00 - pre 82 meseci
Pa ako je konobar tako rekao onda mora da je istina.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 14:05 - pre 82 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
MajorFatal:
Pa i Next je pila Naomi Kempbel one jedne godine, a Karim Rašid dizajnirao posudje za Metalac, možda je tajna u marketingu? Opet Divac bezuspešno reklamirao Valjevsko pivo. Rodjačka ekonomija, to je to, ne tržišna, ne kapitalistička nego rodjačka plus veze poznanstva...

E, sad moram da objasnim kakva je situacija sa Valjevskim pivom - bas pre 5 dana dosao sam da se nadjem sa prijateljima u neki kafe-bar u centru Valjeva. Svi u glas trazimo od konobara valjevsko pivo, a on kaze - nema. Kako, bre, majku mu u centru Valjeva nema valjevskog piva, pa kakvog onda ima?! Kaze ima niksickog. Dok se mi razmisljamo da li da pijemo niksicko ili da promenimo lokal, konobar nam do detalja objasnjava situaciju - niksicko i jelen hoce da ugase valjevsko, pa daju 10.000 evra u kesu vlasnicima restorana po valjevu koji pristanu da izbace valjevsko pivo i prodaju samo njihovo. I tako, taj kod kog smo bili prihvatio, uzeo 10k evra nizasta i sad mi ne mozemo da pijemo valjevsko. Ne znam da li je to legalno i da li je u svetu uobicajena praksa, ali eto tako je u Valjevu, gde valjesko pivo ubrzano nestaje iz ponude restorana uprkos negodovanju pivopija.

Ja inace nisam neki pivopija, ali sam poceo iz cistog inata da pijem valjevsko kad god mi se ukaze prilika.


Hoce da ga izbace jer je novo Valjevsko, a pogotovo toceno, najbolje pivo u Srbiji. Pijem samo Valjevsko, ako nema ne pijem nista. Ne iz inata, vec sto kida!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 14:06 - pre 82 meseci
Citat:
DaliborP:
Pa ako je konobar tako rekao onda mora da je istina.


Nije bas tako prosto kao sto konobar kaze, ali jeste varijanta da se daju suncobrani ako ne i komplet basta, pocek na placanje, niske cene a mozda i neki kes.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 14:18 - pre 82 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: Nije bas tako prosto kao sto konobar kaze, ali jeste varijanta da se daju suncobrani ako ne i komplet basta, pocek na placanje, niske cene a mozda i neki kes.

Pa moze i Valjevska pivara da ponudi isto. A da pivo stvarno toliko valja - naslo bi put do kupca.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 14:46 - pre 82 meseci
Pa ne bi bas samo naslo put do kupca. Al to je za neku drugu temu ne ovu.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 15:07 - pre 82 meseci
Kako za drugu temu.
I naša malina je prvoklasna, pa ne nalazi put do kupca za 20E/kg :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 15:36 - pre 82 meseci
Ali pivo je strateski proizvod.
Pola punoletne Srbije bi crklo bez istog

Malina je za decu
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 17:40 - pre 82 meseci
Pre nekoliko godina pročitao negde komentar ili vest, iz nekog diskonta zvali pivaru u Valjevu da poruče pivo, oni ih pitali kad će da dođu! Na pitanje zašto da dođu odgovorili da oni ne isporučuju (tj. ne razvoze) pivo!!!

I onda se pitamo zašto nema "Valjevskog piva" po Srbiji...

Evo, ponegde ima i točeno "Erdinger", ali na vrlo malo mesta, uglavnom se nudi ovaj domaći bućkuriš. Oduševio se pre mesec dana sa "Budweiser Budvar", 83 din. flaša 0.5L u nekom lancu malih prodavnica, ali ukus... u stvari, sve što se uvozi (osim iz balkanskih zemalja) je maltene neuporedivo bolje od ovih domaćih splačina. Znamo, "koliko para, toliko muzike", ali zar ne može neka domaća pivara da ponudi nešto kvalitetno za 80-200 dinara, a da je uporedivo sa ovim uvoznim?



A za malinu...
Britanci su strahovali da zbog Brexit-a ostanu bez radne snage iz EU (sigurno ne onih iz Nemačke, znamo već odakle), jer je pominjana neka zabrana dolaska strane radne snage, pa se prognoziralo da će malina otići sa 2£ na 3£ za pakovanje od 200g (u providnim pakovanjima, sličnim onima koja se kod nas koriste za svežu, ali i prženu hranu i sl.)
https://www.theguardian.com/bu...ill-see-strawberry-prices-soar

Britanska industrija jagodičastog i bobičastog voća, primarno jagode, maline, kupine i borovnice, sama vredi oko 1,2 milijarde funti.
Razvili ljudi takozvani "self-sufficiency" da ne bi uvozili gotove proizvode, nego im je jeftinije da uvezu privremeno radnke iz Poljske, Rumunije i Bugarske.

A mi izvozimo malinu u rinfuzi i kukamo što nam je niska cena...
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 521715 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.