Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cena besplatnog parkinga

elitemadzone.org :: MadZone :: cena besplatnog parkinga

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13161 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga21.07.2011. u 10:10 - pre 156 meseci
Ako imaš firmu u trećoj zoni Beograda da bi mogao da parkiraš firmin auto u toj zoni plaćaš 500 eur godišnje. Znači bez obezbeđenog parking mesta nego samo da ti ne bi pisali kaznu. Malo li je? Pa se opet ne može lako naći mesto, doduše bilo bi 100x gore da nema zona.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga21.07.2011. u 10:12 - pre 156 meseci
Citat:
konislav: Imas kontradikciju u samom postu, ti se prvo zalazes da bude 3x skuplji, a posle bi da smanjujes parkinge i da oduzmes pravo nekome da plati parking 3x skuple. Kako ces osloboditi trotoare, ako ne napravis parkinge. Ako imas 100 vozila koje trebas parkirati, ti to mozes izvesti ili na parkingu ili na trotoaru. Ako zabranis parkiranje na trotoaru , a nema parkinga, gde ces parkirati? Nisi mi jasan. Ako pokusavas da objasnis kako ces nekome zabranjivati da vozi automobil i da ces ljude prisiljvati da koriste javni prevoz, onda si se za*ebo. Mozes da zatvoris jednu ulicu, moze i dve, pa da napravis pesacku zonu, to razumem, ali da svi moraju koristiti javni prevoz, to ne razumem i nikako ne mogu prihvatiti.


Jel znas ti sta je uopste kontradikcija? Ne bih rekao da znas. Rekao sam da parking treba da poskupi i da ga bude manje - sta je tu tacno kontradiktorno, te dve stvari su nevezane i potpuno izvodljive. Manje mesta, za ona sto preostanu - veca cena.

I jos jednom, za one kojima teze i sporije kapiraju poput tebe. Nisam ama bas nigde rekao da treba nekom zabraniti da vozi automobil. Niti da bilo koga treba prisiljavati da vozi gradski prevoz. Niti sam igde rekao da moraju kako ti kazes. To je neka tvoja projekcija ove diskusije, verovatno si sam to smislio da bi imao sta da odgovoris.

Zivot u velikom gusto naseljenom gradu ima svoje mane. Jedna od tih je nedostatak prostora, pa i parking mesta. To je neresiv problem i ostace takav, guzve ce uvek biti. Pitanje je samo definisanja prioriteta za one koji uredjuju i organizuju grad, a to sigurno ne treba da bude sto vise parkinga u centru grada i vise guzve na ulicama. Koristenje automobila uopste nije pitanje, ali kontrolisanje gradskog saobracaja jeste.

Koga uopste briga sto nece neko moci kolima da dodje do centra i parkira se na ulici kad god mu padne na pamet.
Radis u centru - mozda ti firma obezbedi parking. Ako to nije slucaj moraces da platis 5 evra sat. Pa da vidimo ko ce kolima u centar i da parkira 8-9 sati.

Za one koji imaju da obave neki kratak posao u centru - siguran sam da mogu da izvoje malo vise novca za sat-dva parkiranja.
Ako je i to problem - taxi, gradski prevoz. Ako ti to nije jasno procitaj post jos jednom, mozda pomogne.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga21.07.2011. u 10:28 - pre 156 meseci
u svakom slucaju odavno u centru grada parkiraju samo oni kojima je o glavu da dodju autom zbog posla ili zive tamo, radnici idu javnim prevozom. ako parkiranje poskupi isti ljudi ce dolaziti, samo ce ih parking servis vise guliti. ako stave ogromne cene, parkirace van zona i praviti guzve na drugim mestima. da bi sistem o kome fantazirate zaziveo, morali bi da imamo mnogo veci standard, jer grad pokrecu ljudi za ciji posao je cesto neopohodan automobil i efikasno prevozno sredstvo, efikasan javni prevoz. u tim zonama se nalaze bolnice, domovi zdravlja, sudovi, magacini, opstine, policijske stanice,trgovacki centri. strahinica bana je anomalija koja nije bitna na nivou grada.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.19.*



+228 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga21.07.2011. u 12:00 - pre 156 meseci
Citat:
DaliborP: Jel znas ti sta je uopste kontradikcija? Ne bih rekao da znas. Rekao sam da parking treba da poskupi i da ga bude manje - sta je tu tacno kontradiktorno, te dve stvari su nevezane i potpuno izvodljive. Manje mesta, za ona sto preostanu - veca cena.

I jos jednom, za one kojima teze i sporije kapiraju poput tebe. Nisam ama bas nigde rekao da treba nekom zabraniti da vozi automobil. Niti da bilo koga treba prisiljavati da vozi gradski prevoz. Niti sam igde rekao da moraju kako ti kazes. To je neka tvoja projekcija ove diskusije, verovatno si sam to smislio da bi imao sta da odgovoris.

Zivot u velikom gusto naseljenom gradu ima svoje mane. Jedna od tih je nedostatak prostora, pa i parking mesta. To je neresiv problem i ostace takav, guzve ce uvek biti. Pitanje je samo definisanja prioriteta za one koji uredjuju i organizuju grad, a to sigurno ne treba da bude sto vise parkinga u centru grada i vise guzve na ulicama. Koristenje automobila uopste nije pitanje, ali kontrolisanje gradskog saobracaja jeste.

Koga uopste briga sto nece neko moci kolima da dodje do centra i parkira se na ulici kad god mu padne na pamet.
Radis u centru - mozda ti firma obezbedi parking. Ako to nije slucaj moraces da platis 5 evra sat. Pa da vidimo ko ce kolima u centar i da parkira 8-9 sati.

Za one koji imaju da obave neki kratak posao u centru - siguran sam da mogu da izvoje malo vise novca za sat-dva parkiranja.
Ako je i to problem - taxi, gradski prevoz. Ako ti to nije jasno procitaj post jos jednom, mozda pomogne.


Ajde ti sto brzo kapiras, reci mi kako ces to resiti parkiranje, ako smanjis broj parkinga, ili nemoras smanjiti broj parkinga, ali ne pratis porast broja automobila, povecanjem broja parking mesta. Sto vredi sto ces podici cenu kad mesta nece biti i opet ce se stvoriti guzva. Mora se izvrsiti optimizacija, broj parking mesta treba da prati broj vozila koje treba parkirati.
Po tvojoj brzo kapirajucom logikom ti bi obezbedio pr. 100 parking mesta, nas 200 ili vise imace potrebu da se parkira i ti si resio problem, samo nisi rekao kako ces resiti problem parkiranja ovih ostalih, nebitno da li je cena dupla, oni nemaju mogucnost da plate tu cenu, nemaju opciju da se parkiraju, sto znaci da sad imas 100 nezadovoljnih. Ako tebe to ne interesuje, onda je logicno da i mene nece interesovati tvoja biciklisticka staza ili tvoj travnjak i ja cu se upravo tu parkirati. Ne vidim logiku da tebe ne zanimaju moji problemi, a istovremeno ocekujes da mene zanimaju tvoji.
Po meni treba se naci optimum, ti dobijes biciklisticku stazu i park da setas kucice, ja dobijam parking.
Nisi ti rekao da treba zabraniti voznju automobila, samo se zalazes da se stvore uslovi da ta voznja bude nepodnosljiva, pa ce onda vozaci sami uvideti da nije dobro da automobilom polaze negde, jer tamo nece biti mesta za parkiranje.
Ako tebi nije briga sto neko nece moci da kolima dodje do centa, anda je normalno da ocekujes da nekog drugog nece biti briga to sto ti ne mozes da prodjes trotoarom. Ne razumem stav po kojem ti nema sto da brines o drugima, ali drugi imaju obavezu da brinu o tebi. Buduci da je sad u drustvu vise onih koje nije briga za druge, zato ti neces moci da prodjes trotoarom. Sta me briga, ja sam moj problem resio, parkirao sam se, a ti vidi kako ces. Na kraju krajeva ti se zalazes za to da svako resava svoje probleme, ustvari ti bi da svi resavamo tvoje probleme, ali nece moci.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga21.07.2011. u 12:15 - pre 156 meseci
Nisam ni mislio da ces skapirati o cemu pricam, bar sam pokusao.

Ja se zalazem da se napravi alternativa voznji kolima u gusto naseljenim delovima grada, prvenstveno centru grada koji je prenatrpan kolima i parking mestima. Da, cilj je da ti voznja postane nepodnosljiva sto trenutno i nije daleko od istine, samo ljudi dolaze jer znaju da je parking jeftin i da ga ima dovoljno. Mislim nije ovo Texas pa da ima mesta koliko hoces, svi da voze i svi da se parkiraju. Prostor u centru grada je ogranicen, parkinga ima dovoljno, cak i previse.

Ne postoji osnovno pravo na parking koje ti zamisljas da imas. Koga briga sto nece moci svi da se parkiraju u centru grada. Bar ce oni koji stvarno moraju da idu u grad da lakse dodju do grada jer ce se guzve smanjiti.

Citat:
Na kraju krajeva ti se zalazes za to da svako resava svoje probleme, ustvari ti bi da svi resavamo tvoje probleme, ali nece moci.

Ne, upravo obrnuto. Ti razmisljas o sadasnjosti, ja o buducnosti. Ali kao sto rekoh - nisam mislio da ti mozes to da skapiras. Gologuzija uvek razmislja isto,iskljucivo o sebi i da pokaze drugima da nije gologuzija.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.19.*



+228 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga21.07.2011. u 12:36 - pre 156 meseci
Procitaj lepo svoje komentare pa vidi ko se zalaze samo za resavanje svojih problema. Ti bi da uvodis nekave restrikcije, ti bi da nekome ogranicavas nekava prava, ti bi da nekome zagorcavs zivot i prisiljavas ga na nesto. U ovoj prici ti si ta gologuzija koja razmislja samo o sebi, ali bi da se predstavis kao mnogo napredan.

Ako u centru grada nema mesta za sve nas, onda ce mo srusiti centar jer nije dobar i napravicemo novi centar ili ce mo napraviti nekoliko centara i tako resiti potrebe cele zajednice. Na kraju krajeva, kako to biva u demokratiji, ti se bori za svoje stavove i ideje, ja cu za svoje, ko pobedi, bice po njegovom.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga21.07.2011. u 12:38 - pre 156 meseci
Ne samo sto treba podici cenu parkinga u samom centru nego treba kao i u Londonu svaki ulazak u uzi centar grada da se naplacuje isto kao parking.
Eventualno motori da budu izuzeti od ovog. A ako si bas na periferiji dalekoj dodjes kolima malo blize pa onda tramvaj/ bus / stagod .

Dobro istina je , london ima metro a srbija ga nema ,ali sigurno da u tom nekom pravcu treba da se gradi infrastruktura a ne na svakom koraku betonske garaze .
Cak bi i grad mogao da uvede rentiranje bicikla sa onim vezovima koji bi naplacivale po satu. Cak i podzemni tuneli i hodnici napravljeni bas za to.
Ako nista drugo dosta je jeftinije napraviti to od citavih podzemnih i nadzemnih garaza a moze mnogo efikasnije da bude ako uzmes odnos zapremine/povrsine i broj ljudi koje to opsluzuje )

Ljudi nikako da shvate da zivot uopste na zemlji svakim danom postaje sve skuplji i skuplji.
Hrane nema beskonacno mnogo, goriva i energije nema beskonacno mnogo , prostora nema beskonacno mnogo .
Nadolazecu populaciju ne moze da podmiri trenutno stanje a njihov egoizam treba malko obuzdati dok ne bude kasno .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga21.07.2011. u 12:57 - pre 156 meseci
Citat:
Ne samo sto treba podici cenu parkinga u samom centru nego treba kao i u Londonu svaki ulazak u uzi centar grada da se naplacuje isto kao parking.
Eventualno motori da budu izuzeti od ovog. A ako si bas na periferiji dalekoj dodjes kolima malo blize pa onda tramvaj/ bus / stagod .

Dobro istina je , london ima metro a srbija ga nema


Ahhhhh koja sitnica. Iliti u Londonu/Parizu je javni prevoz 100x bolji od našeg i nije ti problem da ideš metroom u centar na posao jer znaš da ćeš stići mnogo brže nego kolima. Kod nas je alternativa masna šipka i guranje u autobusu. Za vožnju tih bicikala koje pominješ takođe mora postojati infrastruktura(parkinzi za bicikle, posebne trake) što Beograd nema i bilo bi nerealno očekivati da će biti u narednih 10 godina.

Pariz ima 2 miliona stanovnika u centru i najčešće se koristi ili javni prevoz ili skuteri/bicikli/motori a ulaz u centar kolima se ne naplaćuje. Ali mi nemamo metro, niti postoje najave da ćemo ga ikada imati i ukidati/naplaćivati ljudima pravo da idu kolima u grad bi bilo previše i za nas. U centru Beograda postoji nekoliko lokacija gde bi se mogle izgraditi javne garaže. Takođe, pri izgradnji nove zgrade investitor je dužan da obezbedi određeni broj garažnih mesta u odnosu na broj stanova s tim da nije dužan da ih proda novim stanarima već bilo kome.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga21.07.2011. u 13:28 - pre 156 meseci
Citat:
konislav: U ovoj prici ti si ta gologuzija koja razmislja samo o sebi, ali bi da se predstavis kao mnogo napredan. Na kraju krajeva, kako to biva u demokratiji, ti se bori za svoje stavove i ideje, ja cu za svoje, ko pobedi, bice po njegovom.

Nema sta ja da se predstavljam kao napredan ili da se borim za ideje i stavove. Nema potrebe, to nije samo moje razmisljanje. Mnogi pametni ljudi su probleme velikih gradova i saobracaja vec analizirali i shvatili i isto tako to i primenjuju. Ja samo mogu da pratim razvoj. Shvati, tvoje ideje su prevazidjene, svet se okrece drugim resenjima a ne udovoljavanju gologuzije da se vozika kroz centar i parkira gde hoce. Cilj je da grad lici na grad, a ne na stovariste i parking.

Citat:
deerbeer: Ne samo sto treba podici cenu parkinga u samom centru nego treba kao i u Londonu svaki ulazak u uzi centar grada da se naplacuje isto kao parking.

London je jako specifican slucaj, i ne verujem da isti princip moze da se primerni bilo gde a pogotovo kod nas. Karta za tube kosta 4 funte, tako da je glupo raspravljati o congestion charge za ulaz u grad i primeni istog. Tamo ljudi imaju mnogo vise novca. Ali slazem se ideja je ista - rasteretiti centar od automobila.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga21.07.2011. u 13:31 - pre 156 meseci
Citat:
jnk: Ahhhhh koja sitnica. Iliti u Londonu/Parizu je javni prevoz 100x bolji od našeg i nije ti problem da ideš metroom u centar na posao jer znaš da ćeš stići mnogo brže nego kolima. Kod nas je alternativa masna šipka i guranje u autobusu.

Metro je večito opravdanje za sve što u Beogradu ne funkcioniše. Ali jbg, mi nemamo metro, a drugi imaju. Kao da Beograd ima 10 miliona stanovnika a ne milion ipo sa svim brdima i Mladenovcima. Većina problema sa saobraćajem bi se rešila kada vozačima ne bi bilo isplativo da idu kolima u centar. Kad nisu gužve iz Zemuna se dolazi do Zelenog venca za 15 minuta autobusom, od Merkatora za 10. Šta će tu metro? Problem su gužve na mostovima, a to će da se smanji kad se završe mostovi i obilaznica. Gužva u centru grada bi se smanjila sa tržišnim cenama parkinga i taxi usluga. Tada bi se više isplatilo platiti taksi nego parking mesto u centru.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga21.07.2011. u 14:01 - pre 156 meseci
Citat:

Ahhhhh koja sitnica. Iliti u Londonu/Parizu je javni prevoz 100x bolji od našeg i nije ti problem da ideš metroom u centar na posao jer znaš da ćeš stići mnogo brže nego kolima. Kod nas je alternativa masna šipka i guranje u autobusu. Za vožnju tih bicikala koje pominješ takođe mora postojati infrastruktura(parkinzi za bicikle, posebne trake) što Beograd nema i bilo bi nerealno očekivati da će biti u narednih 10 godina.

Neka bude i za 20 i 30 god. ako treba samo ako ce tada da funkcionise normalno bez ikakvih vidljivih posledica .
Ako krenes pogresnim putem onda za 20-30 god. ces morati da porusis pola grada da bi licio na nesto.
Sva sreca sto su pametnije nacije vec to uradile i to funckionise ,
ostaje samo da se mi pravimo pametni i izmisljamo gluposti ili da iskopiramo postojeci sistem .
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga21.07.2011. u 14:11 - pre 156 meseci
Dalekovidi ste isto kao i svi političari u proteklih 5 decenija. Da bi Beograd bio metropola i da ljudi ne bi išli kolima u centar metro je neophodan. S obzirom da znamo da se to neće desiti ostaje nam da idemo kolima a busom će ići ko mora.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: cena besplatnog parkinga

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13161 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.