Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cena besplatnog parkinga

elitemadzone.org :: MadZone :: cena besplatnog parkinga

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13112 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 11:27 - pre 156 meseci
Citat:
Marko83: a otkada su BizMismeni poceli da grade....sve moze cak i zgrade bez ijednog parking mesta

Nije problem u bizMismenima vec u onima koji im daju dozvolu za takvu gradnju i onima koji ih ne kaznjavaju ako tako grade bez dozvole.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 11:27 - pre 156 meseci
Citat:
Marko83: Ranije je bio dobar propis za gradjenje zgrada - svaki stan je morao imati obezbedjeno parking mesto...a otkada su BizMismeni poceli da grade....sve moze cak i zgrade bez ijednog parking mesta

Pa zgrade u uzem centru i ne treba da imaju parking mesto. Hoces vise prostora, vise parkinga - idi van grada. Ne razumem kako je neko ko gradi zgradu kriv onima sto kupuju stanove bez parkinga u istoj. Nije ih niko naterao.

Nikako ne mogu da shvatim tu "osnovnu" potrebu ljudi za parkng mestima po centru i zasto neko uopste misli da ima pravo na parking.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 11:57 - pre 156 meseci
Citat:
Shadowed: Nije problem u bizMismenima vec u onima koji im daju dozvolu za takvu gradnju i onima koji ih ne kaznjavaju ako tako grade bez dozvole.

Slazem se da ima jos odgovornih za ovakvo ponasanje ali se ne slazem da nije problem u bizMismenima
I oni su deo problema

Citat:
DaliborP: ....Hoces vise prostora, vise parkinga - idi van grada. Ne razumem kako je neko ko gradi zgradu kriv onima sto kupuju stanove bez parkinga u istoj. Nije ih niko naterao.


Kako ih niko nije naterao ako nemas da kupis stan sa parking mestom? Ili bar nemas dovoljno takvih zgrada za potraznju
Kako su mogle da se grade zgrade sa parking mestima 40 god a sad odjednom zadnjih 20 god vise ne mogu?
- idi van grada....sta je sledece? Zbog cega sledeceg preporucujemo odlazak iz grada?

Citat:
DaliborP:Nikako ne mogu da shvatim tu "osnovnu" potrebu ljudi za parkng mestima po centru i zasto neko uopste misli da ima pravo na parking.


:-)
Super. Ako u 21.veku treba da objasnjavamo potrebu za automobilom, kada je zivot mnogo brzi nego ranije i kada je vreme mnogo "skuplje"
Valjda moze da se zatvori finansijska kontrukcija za gradnju podzemne garaze i njeno kasnije iznajmljivanje/naplacivanje zarad gradjenja dodatnih i dodatnih
Zasto bi se bunili oni koji nemaju auto? Ionako oni ne bi ni placali taj parking i finansirali gradnju novih parkinga
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 11:59 - pre 156 meseci
Citat:
Marko83
Ranije je bio dobar propis za gradjenje zgrada - svaki stan je morao imati obezbedjeno parking mesto...a otkada su BizMismeni poceli da grade....sve moze cak i zgrade bez ijednog parking mesta

Suprotno. Tek je pre nekoliko godina donet propis da sve nove zgrade moraju imati garazna ili parking mesta. Inace Beogradu su problem mostovi, obilaznica, oni silni magacini i teski kamioni u sirem centru. Kada ti kamioni zakrce put od Pancevca do Gazele, automatski se prave i guzve u centru. Po meni je vazniji "kineski" most od ovog preko Ade, jer ce taj most "izbaciti" dosta kamiona iz grada.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 13:05 - pre 156 meseci
Citat:
vilil1: Suprotno. Tek je pre nekoliko godina donet propis da sve nove zgrade moraju imati garazna ili parking mesta. Inace Beogradu su problem mostovi, obilaznica, oni silni magacini i teski kamioni u sirem centru. Kada ti kamioni zakrce put od Pancevca do Gazele, automatski se prave i guzve u centru. Po meni je vazniji "kineski" most od ovog preko Ade, jer ce taj most "izbaciti" dosta kamiona iz grada.


Potpuno tacno sve sto je napisano!

E sad, bas malocas pricam sa ortakom koji je deo tima koji radi na resavanju problema podzemnih elektricnih instalacija na 'nivou uzeg gradskog podrucja' pa smo razmenili par recenica o ovoj temi (iako me zvao nevezano za to) i sta je izgleda problem, bar kod podzemnih garaza koje bi se gradile ispod postojecih ili novogradjenih zgrada. Centar grada (krug Dvojke, to konkretno on radi) je vrlo star, urbanisticki, i nije postojala varijanta da se predvidi tolika ekspanzija stanovnistva tako da je podzemna infrastruktura neadekvatna cak ni zivljenju bez automobila a ne sta drugo! Da bi se bilo kakva poszemna garaza napravila bilo gde u krugu dvojke prvo i osnovno je kako obezbediti normalan zivot stanarima zgrade (ili zgrada) ispod kojih bi se to radilo a dok traju radovi. Kad pocnu pripreme za gradnju treba izmestiti vodovod, kanalizaciju, struju, telefon... (i jos gomilu stvari koje, da budem iskren, nisam ni razumeo!) i to tako da to sto manje ili uopste ne primete, znaci ne remeti im se zivot. Znaci mora se voditi racuna o tome koliko maloletnika ima, koliko starih ljudi ima, koliko bolesnih, nepokretnih, pod nekim aparatima... Sve to kad se uzme u obzir, nije bas tako jednostavno...

E sad, pitao sam za delove grada koji se sad grade i kako stoji stvar van kruga dvojke. :) Kaze "Ne zaj***vaj, bre, pa isto i sad k'o i uvek! Sad se gradi bez ikakvih dozvola masovno a ne da se vodi racuna o tome da mora prvo infrastruktura da se uradi za ulicu pa onda da se zida! Znas da kod nas jos uvek prvo niknu zgrade, ljudi se usele pa onda dolaze ekipe da rade kanalizaciju, vodu, struju... Ne zaj***vaj, zurim!".

Eto tako je tekao razgovor! :)

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 13:33 - pre 156 meseci
Citat:
Marko83: :-)
Super. Ako u 21.veku treba da objasnjavamo potrebu za automobilom, kada je zivot mnogo brzi nego ranije i kada je vreme mnogo "skuplje"
Valjda moze da se zatvori finansijska kontrukcija za gradnju podzemne garaze i njeno kasnije iznajmljivanje/naplacivanje zarad gradjenja dodatnih i dodatnih
Zasto bi se bunili oni koji nemaju auto? Ionako oni ne bi ni placali taj parking i finansirali gradnju novih parkinga

Ja bih rekao da je tvoje razmisljanje iz 20-tog veka, ne 21-og :)

Potreba za automobilima ne treba da se objasnjava, ali u danasnje vreme prenaseljenosti velikih gradova vreme sigurno neces da dobijes koristeci automobil, naprotiv, izgubices ga.
Svi veci gradovi danasnjice teze da se rese automobila, guzvi i zagadjenja, da unaprede javni prevoz, podsticu ljude da koriste bicikle i prevoz a da kola ostave kod kuce a kod nas je suprotno, hoce ljudi vise parkinga da bi svi mogli da dodju u centar. Super ideja.

Gradovi poput Beograda su napravljeni davno i ne poseduju infrastrukuru kao Americki gradovi pa da ima mesta i za parking i za sve ostalo, jednostavno mesta nema.

Ljudi bez automobila upravo i treba da se bune. Ti mislis da kao vlasnik automobila automatski imas prava na koristenje vise javnog prostora od onog kojia ga nema, po kojoj osnovi? Kao prvo sta sa ljudima koji zive u centru, treba da uzivaju u guzvi, buci i konstantom zagadjenju koje dolazi od automobila? I sad ti predlazes da se jos vise automobila parkira u gradu? Sta je sa zelenim povrsinama kojih Beograd tako reci nema ali zato ima parking na svakom cosku.

Broj parking mesta u centru treba SMANJITI, a ne povecati. A cenu parkinga u uzem centru utrostruciti. Treba napraviti biciklisticke trake i modernizovati gradski prevoz. I onda parking vise nece biti problem :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 13:45 - pre 156 meseci
Citat:
DaliborP: Ja bih rekao da je tvoje razmisljanje iz 20-tog veka, ne 21-og :)

Potreba za automobilima ne treba da se objasnjava, ali u danasnje vreme prenaseljenosti velikih gradova vreme sigurno neces da dobijes koristeci automobil, naprotiv, izgubices ga.
Svi veci gradovi danasnjice teze da se rese automobila, guzvi i zagadjenja, da unaprede javni prevoz, podsticu ljude da koriste bicikle i prevoz a da kola ostave kod kuce a kod nas je suprotno, hoce ljudi vise parkinga da bi svi mogli da dodju u centar. Super ideja.

Gradovi poput Beograda su napravljeni davno i ne poseduju infrastrukuru kao Americki gradovi pa da ima mesta i za parking i za sve ostalo, jednostavno mesta nema.

Ljudi bez automobila upravo i treba da se bune. Ti mislis da kao vlasnik automobila automatski imas prava na koristenje vise javnog prostora od onog kojia ga nema, po kojoj osnovi? Kao prvo sta sa ljudima koji zive u centru, treba da uzivaju u guzvi, buci i konstantom zagadjenju koje dolazi od automobila? I sad ti predlazes da se jos vise automobila parkira u gradu? Sta je sa zelenim povrsinama kojih Beograd tako reci nema ali zato ima parking na svakom cosku.

Broj parking mesta u centru treba SMANJITI, a ne povecati. A cenu parkinga u uzem centru utrostruciti. Treba napraviti biciklisticke trake i modernizovati gradski prevoz. I onda parking vise nece biti problem :)


Mudro zboris Dalibore! Svaka ti se dala! :) Potpuno sam ozbiljan u podrsci tvom razmisljanju iako spadam u onu 'vrstu' ljudi koja kolima ide do prodavnice koja je udaljena tri zgrade! Ne mora da se smanji broj parking mesta ali sam za to da se na bilo koje nacin stimulise izbegavanje koriscenja licnog automobila u centru grada!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 13:56 - pre 156 meseci
Citat:
DaliborP: Ja bih rekao da je tvoje razmisljanje iz 20-tog veka, ne 21-og :)


He he ne bi ni znao koliko si blizu :-)


Citat:
DaliborP:Ljudi bez automobila upravo i treba da se bune. Ti mislis da kao vlasnik automobila automatski imas prava na koristenje vise javnog prostora od onog kojia ga nema, po kojoj osnovi? Kao prvo sta sa ljudima koji zive u centru, treba da uzivaju u guzvi, buci i konstantom zagadjenju koje dolazi od automobila? I sad ti predlazes da se jos vise automobila parkira u gradu? Sta je sa zelenim povrsinama kojih Beograd tako reci nema ali zato ima parking na svakom cosku.
Broj parking mesta u centru treba SMANJITI, a ne povecati. A cenu parkinga u uzem centru utrostruciti. Treba napraviti biciklisticke trake i modernizovati gradski prevoz. I onda parking vise nece biti problem :)


Samo urbano i zeleno...
Odakle nama pravo na vece koriscenje javnog prostora? Pa veci deo budzeta se popunjava bas od tih akciza (kad sam zadnji put gledao) a to se skuplja od onih koji IMAJU auto
Kad bi svi prestali da voze automobile i koriste bicikle drzava bi bankrotirala :-)
Znaci ti si antidrzavni element i podrivas sigurnost nase drzave ;) :)
A plus oni koji imaju auto placaju i neke takse(gradske, drzavne...) pri registraciji tako da...svet nije fer i oni koji vise placaju i treba da imaju veca prava
Inace i ja podrzavam biciklisticke staze(i sam vozim biciklo povremeno) ali bicikla nije zamena za auto
A i za tu gomilu bicikli treba opet neki parking :-)

A sa ljudima koji zive u centru i smeta im guzva, buka i zagadjenje...pa sad je to moderno predlagati :) - neka se isele ;) :D

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 14:06 - pre 156 meseci
Citat:
Marko83: Samo urbano i zeleno...
Odakle nama pravo na vece koriscenje javnog prostora? Pa veci deo budzeta se popunjava bas od tih akciza (kad sam zadnji put gledao) a to se skuplja od onih koji IMAJU auto
Kad bi svi prestali da voze automobile i koriste bicikle drzava bi bankrotirala :-)
Znaci ti si antidrzavni element i podrivas sigurnost nase drzave ;) :)
A plus oni koji imaju auto placaju i neke takse(gradske, drzavne...) pri registraciji tako da...svet nije fer i oni koji vise placaju i treba da imaju veca prava
Inace i ja podrzavam biciklisticke staze(i sam vozim biciklo povremeno) ali bicikla nije zamena za auto
A i za tu gomilu bicikli treba opet neki parking :-)

A sa ljudima koji zive u centru i smeta im guzva, buka i zagadjenje...pa sad je to moderno predlagati :) - neka se isele ;) :D

Niko ne trazi prestanak voznje kolima niti nesto slicno, uozbilji se. Niti neko kaze da je bicilkla zamena za auto. Ti kao da si hteo nista pametno da kazes pa si izvukao to iz konteksta.

Stvar je malo kompleksnija od samog priliva novca u drzavnu kasu. Kad bi drustvo tako funkcionisalo mnoga ljudska prava ne bi ni postojala, ali srecom to nije glavni smisao drzave, vec da radi kao servis gradjana. Tako i drustvo mora da brine i o ostalim stvarima pored parkinga u centru.

Uostalom ne trebam ti ja nista objasnjavati, to nije moja ideja, to je samo normalan tok desavanja.
Pogledaj kako drugi gusto naseljeni gradovi po Evropi resavaju problem guzvi i da li povecavaju parking mesta ili rade na obezbedjivanju drugog nacina prevoza.

Jeste ljudi ce se iseliti iz gradova da bi ti imao gde da se parkiras. Odlican predlog, nema sta :-)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 14:07 - pre 156 meseci
Citat:
Marko83: ...

A sa ljudima koji zive u centru i smeta im guzva, buka i zagadjenje...pa sad je to moderno predlagati :) - neka se isele ;) :D


Samo jedna opaska, naime, odvajkada je u svetu pravilo da se u centru grada radi a van centra grada zivi! Pa nisu bas ludi oni koji imaju para sto zive, ne retko, i po sat vremena udaljeni od grada. Doduse imaju i stanove u centru ali su to stanovi koji su udaljeni od centra 'po visini' (na zadnjim spratovima visokih zgrada) pa im buka i ostalo ne smetaju!

Jedino je kod nas preovladjujuca malogradjanska varijanta 'moram da zivim u centru grada'!!!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 14:24 - pre 156 meseci
Lepo kaze @srdjan_m

Svi su sada neki "stilisti", "menadzeri"... sramota da ga vidis u GSPu... Sta ce komsiluk da kaze. Nema veze sto je plata 15-20000, daje se lako mesecno 110E za novog punta sledecih 7 godina, 130din placa gorivo, ali ce sve komsije da vide kako se ima nov auto...

U Ženevi, milijarderskom gradu sam neke bivše poslodavce Jevreje koji su stvarno milijarderi vidjao kako biciklom idu na "posao" do neke svoje kancelarijice. Zimi tramvajem. Nema METROa... Ne voze ferarije, iako bi mozda mogli biti akcionari fabrike... Ljudi obuku odelo sa kravatom, i skuterom po kiši idu u sred zime na posao. Samo sa nekom kabanicom preko. Čak sam vidjao ljude u odelima kako trotinetom idu na posao, koliko god to glupo zvučalo.

Stvarno smo u svakom pogledu skroz naopaki.
Nije resenje mozda poboljsati GSP, dati besplatan parking kod Hajata, nego je resenje napraviti parking mesto bas ispred firme gde radite...
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 14:41 - pre 156 meseci
Citat:
DaliborP: Niko ne trazi prestanak voznje kolima niti nesto slicno, uozbilji se. Niti neko kaze da je bicilkla zamena za auto. Ti kao da si hteo nista pametno da kazes pa si izvukao to iz konteksta.


Aman to je bila sala sa prestankom voznje. Mogu da stavim jos 10 smajlica ako ce pomoci
A i ovo sam ti odgovarao na pitanje zbog cega bi oni koji imaju auto imali veca prava - pa zato sto vise placaju
Vise placaju gradu, vise placaju drzavi pa bi bilo i logicno da imaju i veca prava za koriscenje

Citat:
DaliborP: Uostalom ne trebam ti ja nista objasnjavati, to nije moja ideja, to je samo normalan tok desavanja.
Pogledaj kako drugi gusto naseljeni gradovi po Evropi resavaju problem guzvi i da li povecavaju parking mesta ili rade na obezbedjivanju drugog nacina prevoza.


I ovo razumem da se uglavnom resava na ovakav nacin ali mogu valjda da predlozim i neki drugi nacin? Mogu valjda da imam drugacije misljenje?
Pa taman i bilo pogresno
Meni bi bilo logicno da se nesto radi i za one jadnike koji imaju auto posto eto i oni nesto placaju za to posedovanje auta
Neki odrzivi sistem gradnji podzemnih garaza. Naravno da je nemoguce da bas svako ima svoje parking mesto
Malo po malo i popravila bi se situacija sa parkinzima u BGD
Koliko se sad novca od naplacenog parkinga, od placanja taksi za auta i placenog goriva ulaze u nova parking mesta?
(kad smo vec kod smisla drzave i servisa gradjana)
Ili su imaoci automobila gradjani drugog reda i dobri su samo dok placaju bez da pitaju gde taj novac odlazi...
Sacuvaj Boze da neko zatrazi dodatno parking mesto u gradu....

Citat:
DaliborP: Jeste ljudi ce se iseliti iz gradova da bi ti imao gde da se parkiras. Odlican predlog, nema sta :-)

Ovaj predlog sam vec dobio kao resenje problema u drugoj temi pa sam onda zloupotrebio u ovoj temi ;-)
Neuspela sala
Salio sam se naravno. Ne bi ja nikog iseljavao zbog tamo nekog parking mesta
Eventualno one kojima smeta zagadjenje... :):):)( jos 2 dodatna samo za Dalibora ;) )

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 14:52 - pre 156 meseci
Gradnja novih parking mesta i podzemnih garaza bi povecala broj automobila u gradu a samim tim i guzve sto znaci duze putovanje do posla/kuce.
Ne vidim kako to moze da bude resenje za bilo sta. Cilj je smanjiti guzvu u gradu, ne povecati.
Mozda nisam nesto shvatio dobro?
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 15:07 - pre 156 meseci
Ali bi smanjila kruzenje automobila po gradu trazeci parking mesto pa bi to smanjilo guzve po gradu
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 15:13 - pre 156 meseci
Priznaj da se salis :) Kruzenje automobila po gradu trazeci parking mesto su problem a guzve nisu... ne, mora da se salis :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 15:21 - pre 156 meseci
Citat:
DaliborP: Priznaj da se salis :) Kruzenje automobila po gradu trazeci parking mesto su problem a guzve nisu... ne, mora da se salis :)


Nije sala, meni se cesto desava da kruzim najmanje po petnaestak minuta pa ne retko i puno vise dok ne nadjem slobodno mesto za parking! Umesto da dodjem do tacke B, parkiram, zavrsim posao koji imam i odem gubim vreme na nalazenju parkinga tako sto moje vozilo povecava guzvu, brojnost vozila koje cirkulise. Tako ja i tako hiljade kao ja i guzva se uvecava do ludila! To pricam iz prakse, nista napamet ili teorijski!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.41.*



+228 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 15:28 - pre 156 meseci

Ja kad sam rekao duplo nisam mislio duplo od sadasnjih zato sto su sadasnje niske. Ja sam rekao neka cena bude dupla, sto znaci da sam spreman da platim duplo samo me ne diraj. Neka cena bude i 1000 dinara sat, ako sam ja dosao kolima, parkirao se i zaseo negde, platicu i duplo, samo nemoj da me teras da prekidam uzitak ill neki posao. Platicu i 5000 dinara, samo nemoj da me uznemiravas.
Zasto mora drzava da ima veze sa parking mestima, dace se lokacija za garazu, javice se investitor koji ce da gradi i to ce se smatrati privrednim objektom, to je njegov biznis. Stavice svoju cenu, pa ko hoce platice i parkirace, ko nece nista. Zasto uvek mora da plasiramo neke fraze o ravnopravnosti. Ja u gradski saobracaj ne ulazim, platim taksi pa se vozim. Koristim autobus za medjugradski prevoz, tu imam svoje sediste i niko mi ne dise u vrat, sa nikim se ne guram.
Ne razumem takodje zasto je bitno sta rade Svajcarci, to je njihov nacin zivota. Ja ne zivim tamo i ne bih nikad ni ziveo jer mi se ne svidja njihov nacin zivota. Mozda su skrzavi, mozda imaju pare da plate parking, ali im se ne trose pare. Ja nemam potrebe da se uporedjujem sa ovima ili onima, ja imam svoje misljenje i svoj stav. A moj stav je da treba napraviti parkinge gde god to moze da se napravi, staviti cenu koja je trzisno prihvatljiva, pa ko moze da plati koristice, ko ne moze da plati, nece koristiti. Neka se pruzi javni gradski prevoz za one koji nemaju para ili ne zele da trose i neka se naprave parkinzi za nas kojima nije problem da platimo. Ne vidim logiku po kojoj nije uredu da je mogu da se vozim, ako neko drugi ne moze. Hocete neki kapitalizam, a ovamo bi da razvijate hipi komune i da svi budemo ravnopravni. Ako idemo tom vasom logikom po kojoj nije uredu da se prave parkinzi od para onih koji nemaju automobile, onda tom istom logikom nije uredu da se prave biciklisticke staze od mojih para, jer ja ne vozim bicikal. Po vasoj logici je uredu da se od zajednickih para gradi sve sto vama odgovara, ali nije dobro da se od zajednickih para gradi ono sto vama ne odgovara. Ajde malo razmislite o tome.
Ako ne moze da se grade podzemne garaze zato sto infrastruktura to ne dozvoljava, neka se grade katne garaze. Umesto da ides dole, ides gore. takodje mi je nejasna logika da ne treba ici autom u centar grada zato sto to smeta ljudima koji zive tamo.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 15:58 - pre 156 meseci
^^^
+1

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 16:01 - pre 156 meseci

Daces 5000 din za parking, ili 1000, nebitno. Znaci svaki problem se moze resiti ako si "investitor koji se ponovo vratio sopstvenom biznisu".

"a nemam potrebe da se uporedjujem sa ovima ili onima" Pa ti si najveci amerofil na ovom forumu, uvek sve poredis sa njima, a ovde pricas neku drugu pricu da bi bio "interesantan"


lepo kaze @DaliborP, da ce parkinzi samo povecati guzvu... Mozda nece biti guzva na parkinzima, ali ce biti u saobracaju. Pa jbt, niko se ne vozi na posao 1,5h zato sto ima malo parkinga... Nego zato sto je guzva u saobracaju.
Gledate pogresno na stvari. Sta ce biti za 10 godina? Imacemo parkinge, ako se uradi tako kao sto pricate, ali cemo imati i 50% vise automobila, a to ce povecati guzve na ULICAMA.

Koliko god ne voleo ti Svajcarce, a ne znam koliko poznajes njihov nacin zivota (verovatno si samo slusao necije bajke), po meni je bolje resenje odlican GSP i smanjivanje iskompleksiranosti da se nekom dokazuje vrstom automobila kako je "investitor i ima sopstveni biznis" i "i moze da placa 5000 din parking".







[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 20.07.2011. u 17:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: cena besplatnog parkinga20.07.2011. u 16:24 - pre 156 meseci
Pa niste vi nista drugaciji od ekipe koja bi kolima da se parkira za stolom u restoranu, samo ste druga strane tog netolerantnog novcica. Svi biste vi da presudjejuete i odredjujete da li cu ja kolima ili tramvajem u grad i prozivate bez blama one koji se ne slazu sa vasim "pravima". Ja razumem zapravo konislava vise nego vas, covek jednostavno trazi da se cena parkinga odredjuje ponudom i potraznjom (sto u osnovi trazi i autor clanka) umesto da se parking prostor subvencionise (kao sto je slucaj u USA i kod nas) ili da se ljudi prisiljavaju na javni prevoz opet vestackim i netrzisnim otimanjem parking prostora.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: cena besplatnog parkinga

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13112 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.