Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

oprez sa hosting provajderima!pomoc please

[es] :: Hosting :: oprez sa hosting provajderima!pomoc please

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31686 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dynamic.sbb.rs.



+373 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please28.04.2013. u 15:05 - pre 132 meseci
^Ista stvar ti se desila 14x i ti se i dalje govoris o probnom zakupu od mesec dana jer sta, nisi sigurna da li ce ti chat raditi pa da probas?
Ljudi su ti lepo rekli da stvar koju ti hoces neces dobiti na shared hostignu, i ili se pomiri sa tim i predji na VPS ili nemoj da ih slusas u bacaj pare na hosting koji neces moci koristiti za chat cim provale sta se desava.

To ti je kao da iznajmljujes stan u stambenom delu da bi pravila zurke jer su prazni stanovi od 30mkv jeftini, a onda se bunis kada te isteraju jer si pustala muziku do 5 i dovlacila 10 ljudi.

Znaci, prvo shvati koje su tvoje potrebe, onda trazi nesto sto ispunjava te potrebe. Kao sto u taj stan mozes da dovuces ljude i da pravis zurke, ne znaci da ti je to dozvoljeno i da ces to moci da radis nesmetano. Shared hosting je za druge namene!
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please28.04.2013. u 15:19 - pre 132 meseci
Koliko mene pamcenje sluzi, vec godinama hosting provajderi u svojim uslovima navode chat skripte kao nepozeljne i tome slicno a ti bi mogla da pitas prvo provajdera da li dozvoljava nesto pre nego sto platis hosting.

Lepo kupi vps pa pravi milion chatova, ako uspes da skupis toliko ljudi da svaki chat popunis :)

I sama vidis da ti ovde svi kazu da je problem u sadrzaju koji ti pokusavas da koristis na hostingu a ne u hosting provajderu.
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
82.208.215.*

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please28.04.2013. u 20:43 - pre 132 meseci
Citat:
ATLANTIDAA:Ja sam dipl.inzenjer gradjevine(mostogradnja)bez posla.


Nije ni cudo sto si bez posla, kad ne kapiras posle 10 pisanih ponavljanja i 14 licna faila.
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please29.04.2013. u 21:42 - pre 132 meseci
Prvo bez vredjanja.Ja sam bez posla zato sto su Srpske gradjevinske firme na izdisaju a ne zato sto ne kapiram,za vasu info prosek mi je bio 9.3!Dobro vi host provajderi kada ovako pisete dajte mi odgovor na samo jedno,jedino pitanje.Molim Vas ja pitam konkretno i ocekujem konkretan odgovor a pitanje je sledece.99% wap chatova su na sared hostovima.Nemojte poricati jer je tako.Pa zasto onda do djavola od stotine wap chatova na sared hostovima jedino divljakusica.in izbacuju sa hostova i unistavaju chatove???nije do chatova jer sam i njih menjala kao i wap kreatore.Deset chatova istog wap kreatora ne diraju,na istom su hostu godinama a mene izbace,zasto ako ne dugujem nista???ocekujem konkretan odgovor i nadam se da cu ga dobiti i da ce biti iskren.
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please29.04.2013. u 22:46 - pre 132 meseci
Konkretan odgovor je da wap chat ne moze dugo da opstane na shared hostingu.Nisam siguran ali mislim da ti i kod mene imas neki hosting ili si imala?

Prvo da objasnim da bih shared hosting server bio rentabilan i sam pokrivao svoje troskove mora da nakupi 200 - 500 korisnika.Toliki broj korisnika na domacem trzistu je malo tesko sakupiti i potrebno je dosta vremena.Meni licno se desavalo da kada postavim novi shared hosting server prihvatim korisnike koji malo vise opterecuju server (ali svima napomenem da su prekoracili dozvoljene resurse i da moraju da rese problem sa skriptama ili u nekom doglednom periodu izaberu neko jace resenje shared hostinga)

To njihovo jace opterecenje ne utice na rad drugih sajtova u trenutku kada se na tom serveru nalazi 20 ili 100 korisnika ali realno to jace opterecenje kada bih racunao kao potrosnju VPS-a ispadne da takav klijent trosi resurse servera koji kostaju 30 - 50 eura mesecno a platili su obican shared hosting nalog 20 eura za "GODINU" dana.Klijenti na vreme budu upozoreni ako se tako nesto desava pa ako ne shvate da zaista treba da predju na vps posle vise upozorenja onda meni ne preostaje nista drugo nego da za pocetak suspendujem nalog.

Posle nekog vremena nakupi se veci broj klijenata na serveru i vise ne moze da se tolerise preterano koriscenje resursa od strane jednog klijenta.

Ovo ja pricam moja iskustva ali ima ljudi koji naguraju i po 2000 sajtova na server i to nekih slabijih karakteristika...na takvim serverima klijenti sa jacom potrosnjom ne bih radili ni 5 minuta.Ali ja zato imam vremena da svakog klijenta na vreme upozorim ukoliko se tako nesto desava.

Ti treba da shvatis da si sa jedne strane do sada mnogo ustedela na tome sto si bila na shared hostingu a od pocetka si trebala da znas ili da se raspitas da li je chat za shared hosting ili nije.Ako si ti ta osoba koja kod nas drzi chat skripte onda dobro znas koliko je bilo tolerancije sa nase strane i koliko upozorenja,mada koliko ja znam nalog je i dalje aktivan.
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please29.04.2013. u 23:20 - pre 132 meseci
Da,022hosting je profesionalan i obavestava svoje klijente mada ja nisam direktno zakupljivala tamo host mozda sam bila preko nekog wap kreatora ali kolege koje hostuju tamo nemaju prigovora.Elem moje pitanje je konkretno bilo ovo-zasto ako su na stotine wap chatova na sared hostingu(bas ni jedan Srpski nije na VPS)zašto samo ja imam problema,zasto se i drugima ne desava gasenje od host provajdera i unistavanje chatova???NIKOM VISE od stotine wap chatova.Ako sared hosting ne valja za chatove onda treba da ne valja za sve chatove a ne samo za moj.
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please29.04.2013. u 23:27 - pre 132 meseci
P.S.napomena-chat je specifican,svaki prekid od 1h i navise 10% chatera manje,svaki prekid od 24h i na dalje 30% chatera manje zato je vazno da provajderi obaveste svog klienta o bilo kakvom problemu ne samo izbace te sa servera i ako si mi posteno platio jos i chatere gubis.to nije profesionalizam.
 
Odgovor na temu

deZio
Inđija

Član broj: 150608
Poruke: 345
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please29.04.2013. u 23:31 - pre 132 meseci
A da li možeš sa sigurnošću da tvrdiš da i ostali imaju isto posetilaca kao i ti? Ti verovatno imaš veću posetu pa zato praviš probleme, dok ostali nemaju toliku posetu pa ih zato niko ne dira..
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please30.04.2013. u 00:01 - pre 132 meseci
Citat:
deZio: A da li možeš sa sigurnošću da tvrdiš da i ostali imaju isto posetilaca kao i ti? Ti verovatno imaš veću posetu pa zato praviš probleme, dok ostali nemaju toliku posetu pa ih zato niko ne dira..


chat pravi problem na shared hostingu i sa 20-ak chatera,zavisi i kakva je skripta.A skripti i webmastera ima svakakvih,imali smo i sigurnosnih problema na takvim sajtovima jer webmaster dozvoli upload fajlova i jake permisije.Ja sam prestao sa koriscenjem CloudLinux-a ali koliko se secam on blokira nalog ukoliko se pojai vise od 20 konstantnih konekcija.

Generalno ni jedan hosting provajder nije odusevljen kada vidi da ima korisnika koji drzi chat ali trziste je malo i mora da cuti i gura dokle god ide.Ne verujem da svi chatovi koriste shared hosting tj oni koji koriste sigurno se trnutno nalaze na shared hosting serveru koji je prazan pa onda provajder i ne mora striktno da vodi racuna koliko koji korisnik trosi resursa ili taj chat ima neku bolju skriptu + malo konstatnih konekcija tj manje od 10.To je moja prepostavka jer ne znam detaljno sta se desava na serverima ostalih hosting provajdera.
 
Odgovor na temu

deZio
Inđija

Član broj: 150608
Poruke: 345
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please30.04.2013. u 00:09 - pre 132 meseci
Pa što više ne koristiš CL, zar to nije bolje rešenje pošto sprečava korisnike da zloupotrebljavaju resurse? Čini mi se da možeš podesiti max broj konekcija, tako da ih možeš povećati ako smatraš da treba više..
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please30.04.2013. u 00:41 - pre 132 meseci
Neznam koliko pratis desavanje oko cloudlinuxa,imali su jedan sigurnosni problem pre nekoliko meseci koji se kod mene desavao jedno dva meseca dana pre nego sto se to javno proculo i tada mi je jedino resenje bilo da uklonim cloudlinux.Oni su resili taj sigurnosni problem ali ja sad nesto nemam volje da ga vratim na servere jer mi je prethodno napravio problem od nekoliko dana i noci nespavanja...

Sada nema nikakvih problema oko opterecenja tako da i ne jurim neka resenja za automatsko ogranicavanje korisnika.
 
Odgovor na temu

deZio
Inđija

Član broj: 150608
Poruke: 345
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please30.04.2013. u 10:39 - pre 132 meseci
Misliš na ovo:
http://www.cloudlinux.com/blog/clnews/sshd-exploit.php

Nisam znao za to.. Ali u pravu si, u principu za svaki software treba sačekati neko vreme kako bi postao relativno stabilan.. Ne znam kakva je situacija sa njihovom konkurencijom, Hive. Vidim da u principu rade istu stvar, e sad da li to rade bolje i sigurnije, pitanje je..
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please30.04.2013. u 11:35 - pre 132 meseci
Da,koristio sam ja cloudlinux bez problema skoro dve godine.Hive radi skoro isti posao aqli na drugaciji nacin http://pinghosters.com/showthread.php?560-Cloud-Linux-vs-Hive

Sve je dobro dok situaciju na serveru mozes da drzis rucno bez dodatnih software-a koji se placaju a kad se server relativno popuni imas potrebu za dodavanjem nginx-a.cloudlinux-a,hive,cloudflarte,incapsula,sitelock,software ddos firewall,neki bolji monitoring...Svaki taj dodatak se placa na mesecnom nivou po serveru pa kad imas vise servera pa kad izracunas na godisnjem nivou tu ode jako puno dodatnog novca i pitanje je da li se isplati gurati vise sajtova na isti server radi dodatne zarade ili imati vise servera sa optimalnim brojem sajtova koje mozes rucno kontrolisati uz neki dobar monitoring software.

Sve utice na krajnju cenu hostinga,najgore je sto trziste je dosta malo i moras se okrecati strancima kako bih uspeo da pokrijes sve troskove a posle naplata hostinga strancima je maltene ilegalna kod nas i skoro da ne postoji nacin da proknjizis legalno sve uplate od stranaca.

Sve u svemu situacija za hosting provajdere je dosta losa ukoliko se uskoro ne promeni zakoni i omoguci normalno poslovanje sa celim svetom.
 
Odgovor na temu

deZio
Inđija

Član broj: 150608
Poruke: 345
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please30.04.2013. u 11:49 - pre 132 meseci
Verovatno kad nam PP omogući i primanje novca, da će biti mnogo lakše i legalnije prodavati uslugu strancima. Zbog toga se priča da bi trebalo da se menja taj neki naš zastareo zakon.. Rešiće se sve to, samo je pitanje kada...
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please30.04.2013. u 15:05 - pre 132 meseci
1.sa sigurnoscu tvrdim da ima jos chatova sa posecenoscu kao sto je moja. 2.sa sigurnoscu tvrdim da su SVI Srpski wap chatovi na sared hostinzima.
3.sa sigurnoscu tvrdim da sam imala chat kod svih wap kreatora i da je svaki chat od svakog vap kreatora bio izbacen bar jednom.
4.sa sigurnoscu tvrdim da isti chat sa istim brojem poseta i od istog wap kreatora na par hostinga je ostao godinama dok je moj uvek bio suspendovan.
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please30.04.2013. u 16:11 - pre 132 meseci
P.S.posto vidim da moj nik kao i nazív chata vise plene paznju ovde od mojih problema evo javnog objašnjenja zasto nik i chat divljakusica.Naziv nema veze sa krevetom i sehom uopste.Kao klinka bila sam jako stidljiva i bezala bih petom brzinom kad bi mi neko prisao.Tad su mi nadenuli dva nadimka zbog tih bezanja srna i divljakusica.Srna je nekako vremenom nestao,ovaj je ostao.Zato nema potrebe da se registrujete kod mene da bi me pitali da li sam divlja u krevetu,odgovor je nisam svima.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please02.05.2013. u 13:19 - pre 132 meseci
@lol za poslednji odgovor od divljakusice, samo sam cekao takvu reakciju :)
a moras priznati da nik divljakusica kanda nekakve asocijacije pravi ;-) bez ikakve uvrede naravno.

Sto se tice hostinga, jesi li makar i od jednog provajdera dobila validan odgovor (tehnicki ili administrativno potkovan) sa valjanim razlogom suspendovanja naloga?
Takodje, spominjes da je sve islo preko wap kreatora; posto mi koncept nije poznat, verujem da je rec o 'posredniku', to jest da ti kod njih zakupis chat a da oni odrade tehnicku realizaciju istog? Da li si uvek imala jednog wap kreatora ili vise njih? Cisto razmisljam, da problem nije vise do wap kreatora nego do hosting provajdera (statisticka slucajnost da 14 x zaredom podje naopako je veoma mala).

Inace slazem se sa ljudima iz hosting sveta da chat skripte umeju da uzmu dosta resorsa, sto opet nije nikakvo opravdanje da ti suspenduju nalog bez ikakvog objasnjenja pre ili posle suspendovanja...
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please02.05.2013. u 16:09 - pre 132 meseci
Moj nik i naziv chata mogu praviti kakve god asocijacije ali ja znam ko sam.I ako ne radim nikad mi niko nije nista platio ili dao za dz,nikad nisam privlacila chatere ili tim laznim obecanjima,muljanjima,zavodjenjem...uvek i svakom dam jasan i nedvosmislen odgovor.Vec sam pisala da sam izmenjala bas sve wap kreatore zbog tih problema sa host provajderima i uvek bi se desilo isto,posle kratkog vremena moj chat bi bio izbacen.Zakupljivala sam hostove nekad ja licno nekad bi wap kreator koji mi radi chat proda i host u zakup.Zato ova pisanja o tome kako je chat opravdano izbacen u mom slucaju "ne pije vodu"jer nekoliko puta sam bila na istom hostu sa chatovima od istog wap kreatora,sa istom posecenoscu i UVEK bi samo moj bio suspendovan dok ni jednom drugom wap chatu tako nesto nikad ni jedan host provajder nije suspendovao nalog.Zar Vam to ne smrdi?meni da,jako.
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please02.05.2013. u 16:53 - pre 132 meseci
Ni meni nije bilo jasno sta je wap kreator ali pretpostavljao sam da je to neki posrednik izmedju tebe i hosting provajdera.Mislim da nije u redu da pljujes po svim hosting provajderima a genaralno nisi imala direktnog kontakta sa njima + ti wap kreatori odrzavaju i druge wap chat sajtove,koji funkcionisu na shared hostingu bez problema koliko sam ja shvatio iz prethodne price a da se samo tvoji wap chat sajtovi brisu i to po 14-ti put za redom.

Pricas uopsteno,bez imena provajdera i bez imena wap kreatora a naslov ti je usmeren protiv svih provajdera sto sve ukupno mislim da nema veze sa vezom.Ne kazam ja da ti ne govoris istinu ali mislim da bih prica trebalo da se usmeri ka odredjenim domacim provajderima i wap kreatorima koji su ti napravili problem a nisu ti dali nikakvo valjano objasnjenje. Kod nas ima vise od 14 hosting provajdera ili ne znam koliko si ih tacno promenila pa ako vec otvaras temu i savetujes nekog da bude oprezan reci malo detaljnije o kojim wap kreatorima i provajderima mi ovde pricamo?
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please02.05.2013. u 17:59 - pre 132 meseci
Ja sam jako precizno navela koji su to host provajderi ako citate celu temu od pocetka do kraja.Pisem konkretno cak sam dala i sugestije novim klijentima koje host provajdere preporucujem iz sopstvenog kao i iz iskustva drugih vlasnika.Wap kreator je kreator chata.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: oprez sa hosting provajderima!pomoc please

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31686 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.