Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

oprez sa hosting provajderima!pomoc please

[es] :: Hosting :: oprez sa hosting provajderima!pomoc please

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31689 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please14.07.2011. u 18:52 - pre 154 meseci
Citat:
divljakusica: Ja se izvinjavam gdin-u Zeljku,ocigledno je neki nesporazum,izvinite jos jednom.



Nema problema
 
Odgovor na temu

divljakusica
ivana nikolic
kikinda rs

Član broj: 287685
Poruke: 12
*.opera-mini.net.

Sajt: www.divljakusica.info


Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please14.07.2011. u 19:02 - pre 154 meseci
uf tek sad skontala da je moj domen usmeren na hosting022 tj pogresnu adresu a oni ne rade sad pa mi nemogu preusmeriti na drugu adresu do sutra,boze koji sam ja maler?
ivana nikolic
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please14.07.2011. u 19:15 - pre 154 meseci
Opasno gresis sto se uopste cimas oko ovih provajdera koje si navela u prethodnim postovima,ne znam da li biras provajdera po ceni ili po tome koliko mu je sajt lose uradjen mali siguran sam da opasno gresis.I jos jednom da ti dam free savet Chat nikada nece lepoi i dugotrajno raditi na shared hostingu. evo ovaj http://w2c.in/ mobile chat koristi intel qoad core sa 24gb rama a nije neki ekstremno mnogo posecen.
 
Odgovor na temu

ivanbj
Ivan Bjelajac
ManageWP.com
Beograd

Član broj: 89488
Poruke: 147
*.static.sbb.rs.

ICQ: 65486580
Sajt: www.managewp.com


+13 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please14.07.2011. u 19:22 - pre 154 meseci
Što se kontrole internet provajdera tiče - tržišna inspekcija ti je sasvim dovoljna. Ukoliko imaš dokaz u uplati ti uvek možeš prijaviti nekog da ti nije isporučio uslugu bilo da je to hosting ili nešto drugo.

Ukoliko je zakupljeno od fizičkog lica i tu možeš da ih prijaviš. Pitanje je da li će ih iko juriti doduše i teško da ćeš ih prijaviti za nepruženu uslugu, više možeš da kukaš na to što rade na crno.

U konkretnom slučaju mislim da je jedini pravi ozbiljan problem u dostavljanju backupa.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please14.07.2011. u 21:55 - pre 154 meseci
Domen je proradio nakon što je Dragan Eror napravio NS koji sam ja iskoristio pa usmerio domen ka njemu...
Da je ovo "normalan" provajder, sve bi bilo brže..
Najgore je što se 5 sati ne javljaju, poslao sam im 20 mejlova...
A sajt je u Internoj grešci servera
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please14.07.2011. u 22:12 - pre 154 meseci
Citat:
ivanbj
U konkretnom slučaju mislim da je jedini pravi ozbiljan problem u dostavljanju backupa.

Ja ću da joj radim kompletan bekap sajta svake nedelje, sa mysql bazom, pa ako bude nevolje, na izvolte je ;)
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please23.04.2013. u 00:10 - pre 132 meseci
Evo me opet posle dve godine od postavljanja ove teme.Sad vam mogu dati savet(skoro 8god.drzim chat)bezite od domacih hosting kompanija sto dalje.Posle svih desavanja napisanih ovde,zakupíla sam host kod sajthostinga i dobila sam host bez CP.Naravno,bila je prevara.Posle toga sam zakupljivala hostove u uniwebu,contra teamu i svuda bi me prodali posle nekog vremena.Za 8god.koliko sam na netu mogu pohvaliti samo dve domace hosting kompanije.Prodhosting t.j. prodavnica biz gde imam zakupljen domen divljakusica.in vec 2god.i empi hosting kompaniju gde je stvarno tehnicka podrska bukvalno 24h.
 
Odgovor na temu

deZio
Inđija

Član broj: 150608
Poruke: 345
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please23.04.2013. u 01:07 - pre 132 meseci
Niti su sve naše hosting kompanije loše, niti su sve strane dobre da bi se "bežalo" kod njih.. Ne vidim razlog zašto bi jedan domaći korektan i profesionalan hosting provajder ispaštao zbog 5+ ili 10+ divljaka(u smislu ponašanja prema klijentu)? Nikako ne volim kad ljudi generalizuju stvari..

Očigledno je problem u tome što nisi umela da pronađeš pravog, pouzdanog hosting provajdera kod nas.. Ali to ne znači da treba da pljuješ po ostalim domaćih hosting provajderima.. I ja se slažem da ih ima dosta katastrofalnih ali zato ima i nekoliko profesionalnih i kvalitetnih. Imaš pravo da tako pišeš tek kad isprobaš sve domaće hosting provajdere.

A svaki ozbiljniji hosting provajder bi ti ponudio prelazak na VPS ili Dedicated ukoliko opterećuješ Shared server, ili bi ti jednostavno dozvolio da domen i hosting prebaciš kod nekog drugog..
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1122
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please23.04.2013. u 07:38 - pre 132 meseci
@ATLANTIDAA - ovo sto si nabrojala nisu hosting kompanije, vec su to uglavnom pojedinci koji znaju da instaliraju cpanel, a nisu upuceni u rad servisa.

Trpati u isti kos sa ozbiljnijim kucama, koje imaju nekoliko administratora, je isto kao poredjenje kupovine mobilnog telefona na buvljaku i kupovine u prodavnici sa servisnom podrskom.

Onaj na pijaci je jeftiniji, ali kad rikne mozes da ga bacis. Kod ozbiljnih kuca dobijes Ugovor i servisnu podrsku, garanciju.


 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please23.04.2013. u 09:45 - pre 132 meseci
Ne pljujem ja nikoga samo iznosim cinjenice iz sopstvenog iskustva.Ne kazem da ni jedan domaci provajder ne valja samo ja za 8god.nisam naisla na takvog osim ova dva koja sam vec navela u gornjem tekstu.Bila sam kod mnogih hosting provajdera,pojedine ne znam jer sam zakupljivala host preko wap kreatora ali sta ocekujete da vam kazem kad su mi domaci hosting provajderi unistili 6-7chatova?a zasto?njihovi odgovori su smesni i ocigledno lazni.Navode izmedju ostalog prekoracenje limita protoka.Zar ne trebaju od mene zatraziti doplatu za veci paket pa tek ako ja odbijem da doplatim onda me izbace sa hosta?ne,vecina njih te izbaci bez reci.Zar mislite da ne znam da je najbolje zakupiti VPS?naravno da jeste ali ja drzim wap chat koji ne donosi nikakav prihod tako da je VPS preskup za chat.Mozda ima profesionalnih domacih provajdera ali su toliko retki da ih je tesko naci cak i meni koja sam toliko dugo na netu a mogu misliti kako je tek novim klijentima koji tek dolaze.Nisam bila kod svih domacih provajdera ali sam slala mailove na 90% njih da se raspitam o politici tih hosting kompanija,80% njih nije naslo za shodno ni da mi odgovori na mail,jel to profesionalnost?
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 735
*.206.1.1.vgccl.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please24.04.2013. u 00:02 - pre 132 meseci
Pazi, kao sto je neko vec rekao, vecina CHAT skripti zauzme previse resursa. Recimo ja sam na jednom serveru u USA terao (legalan,kupljen) FLASH CHAT, i redovno je terao moj nalog u CPU throttling (tj. automatsko regulisanje dodele procerskog vremena, jer predje neki prag). To je dovodilo, dalje, do toga da sve na mom nalogu bude ili izuzetno sporeno, ili nalog privremeno blokiran (tipa 15-45 minuta). Ali sta da se radi? Za tih par dolara mesecno ni ne moze da se ocekuje bog zna sta. Tebi ako to nije dovoljno, ti zakupi neki virtuelni privatni server ili cak fizicki server... A, to kosta/ pa znam da kosta.
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please24.04.2013. u 22:57 - pre 132 meseci
Pobogu nisam lujka i znam da se limit protoka moze probiti i nije problem da me neko izbaci sa servera ne na 15 min.nego ako treba i na 5h ali da me za to vreme obavesti da sam probila limit i pita da li zelim doplatiti veci hosting paket a ne da me izbaci sa servera i unisti chat!pitate se zasto bi neko ko prodaje hostove to uradio i time izgubio umesto da zaradi?e pa i to cu vam sada reci.Na WAP-u ima nekoliko totalno ne pismenih vlasnika koji su u svom zivotu u realu velike nule pa zele steci moc na netu.Ti vlasnici crkavaju radeci u rudnicima da bi iz zlobe kupili hosting provajdere i sa njima sklopili dil da uniste svaki uspesan chat iz ciste zavisti.Ponude n.pr mom hosting provajderu 100-200 evra nagrade akó me unisti sto ovaj i uradi a onda na moj upit zasto daje neke glupe izgovore...novac moze sve a bolesnih mozgova ima dosta.
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please25.04.2013. u 00:36 - pre 132 meseci
Citat:
ATLANTIDAA: Pobogu nisam lujka i znam da se limit protoka moze probiti i nije problem da me neko izbaci sa servera ne na 15 min.nego ako treba i na 5h ali da me za to vreme obavesti da sam probila limit i pita da li zelim doplatiti veci hosting paket a ne da me izbaci sa servera i unisti chat!pitate se zasto bi neko ko prodaje hostove to uradio i time izgubio umesto da zaradi?e pa i to cu vam sada reci.Na WAP-u ima nekoliko totalno ne pismenih vlasnika koji su u svom zivotu u realu velike nule pa zele steci moc na netu.Ti vlasnici crkavaju radeci u rudnicima da bi iz zlobe kupili hosting provajdere i sa njima sklopili dil da uniste svaki uspesan chat iz ciste zavisti.Ponude n.pr mom hosting provajderu 100-200 evra nagrade akó me unisti sto ovaj i uradi a onda na moj upit zasto daje neke glupe izgovore...novac moze sve a bolesnih mozgova ima dosta.


Mozda si ti stekla takav utisak ali ja ne verujem u pricu da bih neki provajder uzeo novac od jednog korisnika da drugom korisniku obrise sajt pod nekim izmisljenim izgovorom.
Generalno problem je u tebi sto uopste pokusavas da drzis live chat na shared hostingu.Skripta koliko god da je dobra ili losa pravi problem na shared serveru na kojem se nalazi veci broj sajtova iz razloga jer chat skripte prave konstatne konekcije ka serveru i u zavisnosti od jacine,stabilnosti i jacine konekcije servera uvek ces imati problem kada napravis 20-ak konstantnih konekcija a mozda cak i manje.

Svaki provajder ce suspendovati tvoj sajt kada vidi da zbog tebe npr 500 sajtova radi dosta usporeno tako da je neophodno da izolujes svoj chat od bilo kakvog deljenog hostinga a to je u najmanju ruku VPS.Na VPS bih mozda imala problem sa brojem chattera konektovanih u isto vreme ili brzinom rada ali to sve zavisi od toga koliko si sprena da platis za neki kvalitetniji ili manje kvalitetan VPS hosting a VPS ti daje garanciju da ti niko nece ugasiti sajt i da tvoj sajt nece usporavati druge sajtove na istom serveru.

A kad smo kod cene,sada mozes naci dedicated server za 19eura mesecno a vps za 2 eura mesecno.Mislim da to nije preveliki trosak za pocetak.Naravno u pocetku krenes od najmanjeg 512mb ram-a pa polako povecavas kada zatreba.
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please25.04.2013. u 08:05 - pre 132 meseci
Ok,neka bude tako.Sad mi daj neko logično objasnjenje zasto mi host provajderi onda unistavaju chatove ako nisu potkupljeni?6-7chata su mi unistili.
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please25.04.2013. u 08:20 - pre 132 meseci
NAPOMENA:svaki host sam posteno platila za godinu dana,tako da nije zbog neplacanja.
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please27.04.2013. u 04:07 - pre 132 meseci
view ti je lepo odgovorio


A posto me prozivas, pod uslovom da je rec o diwljakusica.in domenu koji je do skoro bio na contrateam-u (koliko me pamcenje sluzi), mozes i da napises da je zahtevano uklanjanje pomenutog addon domena upravo zbog opterecivanja resursa shared hosting servera.
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please28.04.2013. u 13:24 - pre 132 meseci
Taj host je uzet preko mog wap kreatora.Sta god da se desilo trebali ste obavestiti nju a ona bi mene da bih mogla preduzeti nesto a ne samo me izbaciti sa hosta.Znate li da jedan dan chata u pauzi znaci 30% chatera manje?ipak Vam hvala sto ste nam dali backup za razliku od drugih.
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please28.04.2013. u 13:37 - pre 132 meseci
I na kraju dacu preporuku onima koji traze host iz licnog iskustva i iskustva meni bliskih kolega da kao prvo pazite kog provajdera birate kao drugo navescu neke hosting provajdere za koje znam na ovaj ili onaj nacin da su profesionalni.to su empihosting,prodavnica biz,orion telekom,verat,022hosting i pegaz hosting.Najverovatnije da ima jos koji ali ja ne znam za njega i unapred se izvinjavam.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please28.04.2013. u 13:38 - pre 132 meseci
I na kraju dacu preporuku onima koji traze host iz licnog iskustva i iskustva meni bliskih kolega da kao prvo pazite kog provajdera birate kao drugo navescu neke hosting provajdere za koje znam na ovaj ili onaj nacin da su profesionalni.to su empihosting,prodavnica biz,orion telekom,verat,022hosting i pegaz hosting.Najverovatnije da ima jos koji ali ja ne znam za njega i unapred se izvinjavam.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ATLANTIDAA
ivana nikolic
srbija

Član broj: 303950
Poruke: 25
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: oprez sa hosting provajderima!pomoc please28.04.2013. u 14:22 - pre 132 meseci
P.S.samo da se obratim jos hosting provajderima.Dragi nasi provajderi ako ovde svi pisete da za chat nece deljeni tj sared hosting zasto ih onda dajete u zakup?to je prvo pitanje a drugo zasto ih dajete u zakup na godinu dana?zasto jednostavno ne nudite probni paket na recimo mesec dana?pa ako nema problema onda ugovorite na godinu dana.Kazete da VPS nije skup,pitam se u kojoj zemlji vi zivite?chat kosta oko 3000din.sared host od 2000 do 4000din.domen 1000-1500din. Zar vam je to malo za nesto sto vam sluzi za zabavu i ne donosi prihod?Izracunajte koliko me to kosta za 8god.?7unistenih chatova plus 3menjanih,14hosta placenih godinu dana,domen svake godine 1300din.To jeste malo kad ne placate vi iz vaseg dzepa ali za mene je MNOGO.Ja sam dipl.inzenjer gradjevine(mostogradnja)bez posla.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: oprez sa hosting provajderima!pomoc please

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31689 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.