Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osama bin laden mrtav(?)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Osama bin laden mrtav(?)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86442 | Odgovora: 626 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 10:13 - pre 158 meseci
Amerikanci su organizovali napad i rusenje WTC... hm, evo dva vanzemaljca mi trenutno beru sljive u dvoristu. Eto, tako su ameri organizovali da poubijaju svoje drzavljanje, bas kao ova sto ova dva mala zelena sad beru sljive kod mene.

Ajmo jos neku teoriju zavere, da cujem, da mi se ulepsa ovaj hladni majski dan....

Osama je dobio to sto je trazio (gledano iz ugla JU ES END EJ nacije). To sto je saradjivao "sa tamo nekom USA administracijom osamdesetih godina" ama bas nikakve veze nema sa stanjem koje traje desetak godina unazad. Who cares, rekli bi ameri.

I Sloba se skolovo i radio u USA, pa ajmo, udrite teorije zavere.

To sto su ameri cekali pogodan trenutak, njihova procena, imaju koristi. I mi smo cekali trenutak da ufacamo onog doktora Dabica... jel... isto ce bit' i sa ovim drugim. Kad zafali nesto, nacice ga lako.

Ameri to rade na sirem nivou i uvek zahebu sve ostale. Pametni igraci. A ne ko mi. Zato ce da traju i bidnu najjaci. Ko voli - voli, ko ne voli - ne voli. Surova istina, al tako je.

Sama potvrda ispravnosti akcije je cutanje Rujki.

Naravno, niko ne vole da se ubijaju ljudi. Osama je covek, mislim ljudsko bice, uvek je bzvz kad ljudsko bice bude ubijeno, ali to isto ljudsko bice ima mnogo krvi na svojim rukama. Mi jesmo protiv naslija i sve to (barem ja licno), ali velike sile posluju po principu tante za kukuriku. Uvek prvo pucaju. Svidelo se to nama ili ne. I uvek im je interes na prvom mestu.

A mi ovde razglabamo sto strana unazad o moralu. Nema toga brale vise na svetu. Udri da bi iskoristio i bio najaci. To je sad moral.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 10:16 - pre 158 meseci
Citat:

Mi možemo da prihvatimo da je takvo postupanje vlasti i političkih moćnika SAD nešto protiv čega ne možemo da se borimo, ali to ne znači da nemamo pravi i da ne treba da jasno i glasno kažemo da je to sve zločin i da je civilizacijski neprihvatljivo.

Slazem se sa tvojim stavom . Sve je to lepo i krasno sto pricas i dobro je ako to vase "pravo" ostane samo na forumu.
E vidis, po svemu sudeci velika je verovatnoca da nece jer ce takvi kao ti sa istancanim osecajem za pravdu i slobodu i civilizaciju
ce za 50 ili 100 god. opet pred nekom velikom silom kao sto je USA klicati "srbija se saginjati nece" "bolje grob... "
pa ce svi ostali zbog takvih dobiti opet po njusci i najvise naebati od svih ostalih, kao sto se pokazalo vise puta kroz istoriju .
A samo se ludacima istorija ponavlja. U tom kontekstu je to "vase pravo" da jasno i glasno kazete veoma opasno po ovo drustvo .



Viva lollapalooza
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 10:27 - pre 158 meseci
Citat:
Lazar-I:

počni od snimka rušenja kula

Šta ima da počnem, gledao sam direktan prenos sa lica mesta. Sve su to bili nemontirani materijali osim naravno što nije počelo istog sekunda kad i eksplozija već par minuta kasnije.


Na nekim snimcima u kojima Obama i kompanije posmatraju prenos likvidacije zveri vidi se fotografija kreveta na kojoj je navodno zver zatečena. Što znači da Obama i nije baš u najdirktnijem prenosu posmatrao akciju već odložen snimak.

Po svemu sudeći doneta je odluka da se fotografije zveri objave samo još da odrede kad i šta. Vojni objekat preko puta vile je izgleda bila vojna akademija.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 10:43 - pre 158 meseci
Citat:
cozmo_im: A mi ovde razglabamo sto strana unazad o moralu. Nema toga brale vise na svetu.
Nikad nije ni bilo. To su samo price iz epske fantastike i religije koje sluze da se zavrbuje "narod" i tako drzi u pokornosti. Sto reko Djindjic, kome je do morala neka ide u crkvu. Ja zato nisam ni citao sve na temi, sto znam o cemu na bilo kom forumu moze da se tupi o ovkavim temama. Cim neko pocne da tupi o moralu i pravdi, to je znak da je rec o jos uvek mladoj, neozbiljnoj ili nezreloj osobi, i nema tu sta da se sa takvima ozbiljno diskutuje o bilo cemu. Ne mislim ja o samo o ovima na forumu, nego evo, jedan moj veoma bliski rodjak dobio skoro otkaz i prvo o cemu mi prica je kako je on verovao u nesto tamo, a najvazniji ti je moral i pravda. Nisam ni komentarisao te gluposti, jer umoran sam od takvih i besmisleno je njih ubedjivati u nesto, samo mislim da je to zalosno da ljudi od 40+ godina pricaju te naivne stvari. Ono sto je cinjenica je da je svet lepse mesto bez tipusa kao sto je Osama Bin Laden i slicni i to je to.

Moralistima bih samo na moralisticki nacin preporucio da pre nesto sto pocnu da traze trunje u oku brata svojega izvade brvna iz ociju svojih. Hint, noz i zica , toplane u kolevci 1999, hladnjace i plodne oranice iz kojih je izvirila kost... I ostala pravdoljubiva mesta.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 10:48 - pre 158 meseci
Citat:
deerbeer: Slazem se sa tvojim stavom . Sve je to lepo i krasno sto pricas i dobro je ako to vase "pravo" ostane samo na forumu. E vidis, po svemu sudeci velika je verovatnoca da nece jer ce takvi kao ti sa istancanim osecajem za pravdu i slobodu i civilizaciju ce za 50 ili 100 god. opet pred nekom velikom silom kao sto je USA klicati "srbija se saginjati nece" "bolje grob... " pa ce svi ostali zbog takvih dobiti opet po njusci i najvise naebati od svih ostalih, kao sto se pokazalo vise puta kroz istoriju . A samo se ludacima istorija ponavlja. U tom kontekstu je to "vase pravo" da jasno i glasno kazete veoma opasno po ovo drustvo .
Ma pusti ih. Kaze sve je to zlocin i civilizacijski neprihvatljivo. E bas nije. To moze da bude kod nekih ovakvih kod kojih je jos nerazvijena civilizacija, ili kod onih koje je omeksala lazna civilizacija koju neko drugi stiti i odrzava tako sto govori tiho, ama nosi i veliku batinu, pa mlataraju unaokolo krivim krastavcima i pricama o nekakvom humanizmu i moralu, a u pravoj civilizaciji se tacno zna sta se radi sa neprijateljima civilizacije, spoljnim i unutrasnjim. Jel' lepo rekao onaj jedna od tih pravdoljubaca u mislilackom tekstu koji je meni jedan od tih moralista ovde linkovao jednom. Ono, "ne zaboravite Robespjera". Tacno, ne zaboravite Robespjera. Nema slobode i civilizacije za neprijatelje slobode i civlizacije.
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 10:52 - pre 158 meseci
E, to....
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 11:10 - pre 158 meseci
Citat:
Ja ne mrzim West i USA. Ali smatram da je USA do grla u nevinoj krvi. Ta država je nastala na krvi nevinih i opstaje na krvi nevinih, počev od istrebljenja Indijanaca, preko ubinjanja 250 hiljada civila atomskim bombana, masovnim ubistvima najgroznijim oružjima u svim ratovima koje je SAD vodila van svoje teritorije, a o političkim ubistvima da ne govorimo.

Jeste, samo USA je to radila, a svi ostali su nevini. Lepa pričica za laku noć, samo šteta što je malo podaleko od istine. A istina je da nema nevinih. I ti indijanci su se itekako rokali među sobom, a veća plemena su redovno istrebljivala ona manja. I šta sad sa tim ? Koja je razlika u tome što su tu došli evropljani i istrebili ih, pa se tu naselili, umesto da je jedno veliko indijansko pleme istrebilo sva ostala ? Nema je, principi su isti. Jedino što se sada ta država ne bi zvala USA, nego možda Čirokana ili Mohikana ili ko bi već opstao i radili bi sve isto što USA radi danas, ukoliko bi bili dovoljno jaki, kao što je uvek kroz istoriju postojala neka sila koje je bila dovoljno jaka da zavodi red po svetu... mongolsko carstvo, rimsko carstvo, grčko carstvo, osmanlijsko carstvo, nacistička Nemačka, Rusija... A nije baš ni da su manje zemlje nešto preterano nevine, uključujući tu i Srbiju. Svaka zemlja, ma koliko mala bila, barem je nekada u svojoj istoriji imala periode osvajanja, istrebljivanja drugih, asimilacija slabijih, itd. Zar misliš da su slovenska plemena tek tako došla na ove prostore koji su zvrjali prazni i naselili se tu ? Nisu izrokali nijedno drugo pleme, nikoga nisu proterali, nikoga nisu asimilirali ? Ma koliko neka zemlja bila slaba i mala, uvek se našao neko ko je slabiji i ko će izvući deblji kraj. To je jednostavno prirodan proces. Jedino što su oni koji su bili pametniji prihvatili da budu asimilirani i nastave da žive, a oni kur*eviti su bivali istrebljeni.

Tako da, kada se sve sabere i oduzme, USA i Srbija i nisu toliko različite, osim u činjenici da je sticajem okolnosti USA trenutno sila broj 1 u svetu, a Srbija crna rupa Evrope. Da je situacija obrnuta, ni Srbija se ne bi ponašala drugačije od USA. Prema tome, odluči se da li braniš Srbiju ili principe. Ako braniš principe, onda nemoj napadati samo Amere, već ima tu još materijala za napadanje, a to je otprilike svaka zemlja koja danas postoji, jer je svaka od njih imala periode u kojima se mazala krvlju "nevinih". A imaš toga i danas, ponajviše po Africi i Aziji, gde oni koji su jači, zavode red slabijima i terorišu ih, a da i ne pričamo o tome da tu najviše stradaju civili.

Mislim, ok, to je tvoje viđenje stvari, i nije baš da si jedini ko ima takve neke fiks ideje o pravdi, nepravdi, svođenju računa... samo se bojim da ako do tog svođenja računa ikada i dođe, to će se zvati 3. svetski rat, jer nikada niko neće biti zadovoljan podelom. Problem je u tome što su granice živa stvar i ne postoji ama baš nijedna zemlja na svetu koja nije nastala nekakvim sukobima i čije su granice iste već hiljadama godina. Samo je pitanje ko će koju godiu u istoriji uzeti kao relevantnu. Nemci recimo mogu da smatraju relevantan period 2. sv. rata kada je veći deo Evrope bio njihov i da traže da im se ta teritorija vrati, Srbi mogu da uzmu vreme cara Dušana i da traže da im se vrati pola Grčke, UK može da smtra relevantnim periode kolonizacije i da traži da joj pripadne dobar deo Afrike i Azije. I tako može do sutra.

Upravo zato smatram da je jedini spas za ovu planetu opšta globalizacija koja će malo te nekakve tradicionalne vrednosti, tradicionalne granice, tradicionalne običaje... da stavi po strani.
Citat:
Dimković i Odin D, sa ovakvim svojim stavovima, gde opravdavaju zločin ličnim, ekonomskim ili političkim interesima predstavljaju ozbiljan problem. Oni takvim stavovima opravdavaju ubijanje bilo koga ako za to postoji interes. Nije neobično da su obojica odavno pobegli iz Srbije a da istovrmeno zagovaraju stavove koji su i doveli do besmislenog ubijanja ljudi na ovim prostorima u poslednjem ratu. To su ljudi koji ne vide dalje od svog novčanika i besnog auta i koji su spremni na sve samo da im novčanik bude deblji a auto još besniji.

Kada bi svi gledali svoj lični interes i trudili se da imaju deblji novčanik, bolji auto, veću kuću... ovaj svet bi bio mnogo bolje mesto za život, jer bi većina radila nešto pametno, umesto što se maju nekakvim virtuelnim kategorijama kao što su tradicionalne vrednosti, a za šta su spremni i da se dižu u vazduh, a da ni sami ne znaju zašto.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 11:14 - pre 158 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Ta država je nastala na krvi nevinih.

Kakva plitka patetika. Pa zar ima neka drzava danas na svetu koja nije nastala krvi nevinih ljudi? I sta sad sa tim, danas 2011-te godine? Zasto je to bitno? Treba da nastavljamo da pricamo kako su Ameri ubijali indijance i sta se desavalo pre 200-300-500 godina da bi eto dokazali kakako je Amerika zla a mi smo eto posteni i dobri.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 11:44 - pre 158 meseci
Citat:
: Kada bi svi gledali svoj lični interes i trudili se da imaju deblji novčanik, bolji auto, veću kuću... ovaj svet bi bio mnogo bolje mesto za život, jer bi većina radila nešto pametno, umesto što se maju nekakvim virtuelnim kategorijama kao što su tradicionalne vrednosti, a za šta su spremni i da se dižu u vazduh, a da ni sami ne znaju zašto.


Ovo naprosto nije tacno, jer da svi tako misle anarhija i kriminal bi cvetali. Nemas jednake uslove u startu za sve pa zakone i pravila mozes okaciti macki o rep. Uvek bi se nasao onaj ko bi hteo da uzme od drugoga. Primeni to svoje pravilo na bilo koju oblast zivota(sport, posao i sl) i videces da nema sanse da zazivi. Oduvek se ljudi i zivotinje udruzuju u zajednice jer tako mogu postici vise nego pojedinacno
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 11:44 - pre 158 meseci
Citat:

Citat:

nkrgovic: Ljudska prava su neotudjiva

Odin D: Nisu.



Marenovic Slavisa: Jel? Ajde mi to dokaži.

Sto si ti neki smijesan co'ek.
Na pola metra trubis kako je ovaj Mr. Bin skoncao bez ljudskih prava, te kako kauboji otudjuju ta ljudska prava stokuda po svijetu, pa onda najednom trazis da ti ja dokazujem da je moguce otudjiti ih. Slozi se prvo sam sa sobom, pa smisli sta bi da pitas.
Osim toga, to sto ti nazivas ljudskim pravima je tvorevina zapada, prema tome zasto bi neki srednjovjekovni muslimanac iz pustinje trebao da ima prava koja je zapadni svijet skrojio za sebe!? Pa oni sami sebi ne daju takva prava, a vi trabunjate da bi neko drugi trebao da im ih obezbedjuje?!
Vi trabunjate da bi zaostali svijet trebao da uziva ljudska prava skrojena za zapadni svijet, a bude opterecen obavezama iz neolitskog perioda.
Ne moze to. Uz zapadna ljudska prava idu i zapadne obaveze ponasanja.

Citat:
Predrag Supurovic: Dimković i Odin D, sa ovakvim svojim stavovima, gde opravdavaju zločin ličnim, ekonomskim ili političkim interesima predstavljaju ozbiljan problem.

Tako je. Ubijanje takvih kao vi opravdavam pod gore navedenim razlozima. Zato sto vi kad ubijate, ubijate iz potpuno suludih razloga tipa: vjekovna pravda, vjekovna teznja, vjekovna ognjista, svijetla istorija, carstvo nebesko i tako to, i onda sa vama covjek nikad nije siguran kad ce vam se cefnuti da krenete sa ubijanjem. Sve one koji bi iz tih razloga da se kolju treba poubijati iz licnih, ekonomskih i politickih razloga, tj. iz sasvim logickih, opravdanih i pragmaticnih razloga.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 12:10 - pre 158 meseci
Citat:
kandorus: Šta ima da počnem, gledao sam direktan prenos sa lica mesta.


I ja sam, i odmah mi je bilo sumnjivo da se zgrada uruši u samu sebe, potpuno isto kao kod namernog rušenja. Nakon ratova u Avganistanu i Iraku postalo je jasno da je Amerika u stvari imala koristi od rušenja zgrada. Više puta na ovom forumu jedna grupa ljudi je ponovila da je u redu bombardovati države i pritom se pozivati na humanizam zarad svojih interesa. Amerika je to uradila ko zna koliko puta, trenutno se to dešava u Libiji. Kada se sve uzme u obzir čini se da je najverovatnije da je sama Amerika organizovala rušenje Svetskog trgovinskog centra.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 12:38 - pre 158 meseci
Citat:
Lazar-I: Više puta na ovom forumu jedna grupa ljudi je ponovila da je u redu bombardovati države i pritom se pozivati na humanizam zarad svojih interesa.

Niko nije rekao da je to "u redu", ali ako neko ko je fizicki stariji od 10 i po godina nalazi za shodno da raspravlja da li je to "u redu", onda nesto sa njegovim mentalnim uzrastom nije u redu.

Uostalom, meni nije jasno sta ti ocekujes: da ce neko bombardovati nekog protiv svojih interesa i jos na sav glas trubiti kako to sto radi nije u redu?!
Mislim, ajde budi dobar, gledaj tamo crtani pa ce ti vec neko kupiti bombona ako ne budes galamio...
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 12:39 - pre 158 meseci
Ljudi ne bi trebalo da se hvale svojim neznanjem. Tu su vec pre zabijanja aviona pokusavani teroristicki napadi, i tad su bile emisije kako su ti napadi uzaludni zato sto su zgrade tako napravljene i toliko velike da nasumicnim ekpslozijama u prizemlju ne mogu da se sruse, i da bi mozda mogle da se sruse odozgo, ako bi nedge gore izbio tako jak pozar koji bi trajao toliko dugo da celicna konstrukcija omeksa, prilikom cega bi se gornji spratovi urusili na donje i onda bi zgrada pala pod sopstvenom tezinom. Posle su tu ideju iskoristili ovi sto su se zabijali avionima. Ali dobro, zna se sta je slobotomija pa se i o tome informisite kad i ako nadjete za shodno. Ama teroristi nece da mi haraju svetom, i svi ce isto da prodju kao ovaj i kao oni sto ih kokaju Ruje. BTW, plakaste li kad bejahu skoro, mozda nema ni mesec dana, vesti o tome kako je car Putin licno naredio da se likvidira onaj tamo njihov glavni terorista? Nesto vas nisam cuo tada da branite svetsku pravdu i svetski moral. A sto?
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 13:11 - pre 158 meseci
Citat:
Odin D.: Uostalom, meni nije jasno sta ti ocekujes: da ce neko bombardovati nekog protiv svojih interesa i jos na sav glas trubiti kako to sto radi nije u redu?!


Naravno da ne! Ne očekujem čak ni da će ljudi prestati sve da gledaju kao da je crno-belo. Samo iznosim svoje viđenje stvari:

"Rat protiv terorizma" je pokrenut zbog ratne industrije, nafte i očuvanja mesta broj jedan.

Islamisti su opasni primitivni ljudi koji su zahvaljujući (kratkoročnim)interesima svetskih sila dobili moć.

Akcije koje sprovodi vodeća svetska sila generišu te teroriste (Avganistan, Irak, Kosovo, Bosna, Libija...)

Citat:
Odin D.: Mislim, ajde budi dobar, gledaj tamo crtani pa ce ti vec neko kupiti bombona ako ne budes galamio...


Dobro je, počeo si da deliš bombone, na temi o bombardovanju Libije si delio šamare :)
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 13:16 - pre 158 meseci
Zgrade su srušene da bi se iskopao brod kojim su Zilionci stigli s Marsa. Bin Laden je u dogovoru sa CIA-om uz odobrenje Zilionaca pripremio teren za otkopavanje broda. U podrum je postavljeno tajno Teslino oružje® koje je oborilo zgrade a avijoni su poslužili samo za vatromet. Na kraju je bin oladio jer je pretio da će "progovoriti".

Xa Xa Xa
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 13:27 - pre 158 meseci
Citat:
Lazar-I: Akcije koje sprovodi vodeća svetska sila generišu te teroriste (Avganistan, Irak, Kosovo, Bosna, Libija...)

U svim ovim podrucjima kurslus je izbio i trajao daleko prije nego se iko poceo tamo mjesati.
Prouci malo kako se zivjelo u tim zabitima i kakva su "ljudska prava" - o kojima toliko trubite - tamo vladala prije nego se iko umijesao.
To nisu ljudi - to je stoka.
Evo uzmi zapali danas Kuran i objavi snimak tog spaljivanja na youtube i vec do sutra tamo nedje ce izbiti nemiri u kojima ce sami sebi da spale nekoliko zgrada i u pripadajucim nemirima da ubiju jedno 50-tak samih sebova. I onda ce ovdje da se dokotrlja neka budala i raznese se eksplozivom na pijaci ubijajuci nevine ljude.
Sta ce takvim budaletinama ljudska prava.
E sad, ti ako mislis da je u redu pobiti neke trece ljude na pijaci koji nemaju nikakve veze sa tobom, zato sto si ti spalio Kuran, jbg onda, dzaba ti objasnjavati.

Citat:
Lazar-I: Islamisti su opasni primitivni ljudi...

A kako se to uklapa sa definicijom jadnih ugnjetavanih ljudi kojima neko ugrozava "ljudska prava".
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 13:36 - pre 158 meseci
Opasni i primitivni su samo oni koji hoće da nametnu svoj način života drugim ljudima koji ne žele da žive kao oni. Kada se dve takve strane sukobe ja ne želim da podržim ni jednu ni drugu stranu.

Citat:
Odin D. Prouci malo kako se zivjelo u tim zabitima i kakva su "ljudska prava" - o kojima toliko trubite - tamo vladala prije nego se iko umijesao.
To nisu ljudi - to je stoka.


A gde žive ljudi? Da li si ti čovek zato što živiš na nekom posebnom mestu?

[Ovu poruku je menjao Lazar-I dana 04.05.2011. u 14:46 GMT+1]
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 13:52 - pre 158 meseci
Nacin zivota nekih grupa je takav da silom namecu svoj stil zivota drugima te da ubijaju one koji se sa time ne slazu ili za koje oni misle da trebaju biti ubijeni, jer su npr. "krive vjere".

Takvi se obicno ne mogu milom namoliti da odustanu od toga.
I sad, zamisli da nema nikog ko bi takve silom sprecavao da tako postupaju?!
Treba da stojimo svi ko' ovce, da idu redom i da nas kolju, samo zarad svetinje "neupotrebe sile"?!
Sta uopste ima lose u upotrebi sile?
Citav svijet funkcionise na principu upotrebe sile: klip motora nece se pokrenuti ako ga sila potiska od sagorjevanja benzina ne potjera; voda nece da tece iz cesme ako se pomocu pumpe silom ne natjera na to; beba nece da se rodi ako se silom ne izgura iz materice; hrana nece da se sazvace ako je silom zubima ne zdrobis, budala nece prestati praviti budalastine ako mu ne zavalis samar....
Sta je vama ljudi?! Sila je najbolja stvar koja postoji!

Citat:
Da li si ti čovek zato što živiš na nekom posebnom mestu?

Gdje sam ja uopste rekao da sam ja covek?!
 
0

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 14:01 - pre 158 meseci
Citat:
Nesto vas nisam cuo tada da branite svetsku pravdu i svetski moral. A sto?

Pa, da se otvorila tema o tome, možda bi neko i pisao. U stvari ne bih rekao da se ovde puno brani "moral" i sl, već se samo komentarišu informacije koje su prenete medijima, uključujući i Internet. Npr. Ameri kažu hteli da ga uhapse ili ubiju, pa se ispostavi da su isključivo hteli da ga ubiju. I eto, to neko prokomentariše, a onda se nađu neki koji bi da dele packe što je neko izračunao da 2+2 nije 3.
Ili - "poginulo par civila" i sl. nebuloze. I ko kaže da je to netačno, bude upoznat sa "novom matematikom".
Ako je i pola onih informacija o Ladenu tačno, niko normalan ne bi trebalo da ga žali. Sumnjam da ovde iko to i čini. Pa i ako je obučavan u CIA - ne znači da ga treba pustiti da teroriše unaokolo.
Ovo je forum, valjda je normalno da se diskutuje o informacijama. Bar dok gazde ne stave ključ u bravu.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Osama bin laden mrtav(?)04.05.2011. u 14:26 - pre 158 meseci
Citat:
Count Zero: Ako je i pola onih informacija o Ladenu tačno, niko normalan ne bi trebalo da ga žali. Sumnjam da ovde iko to i čini. Pa i ako je obučavan u CIA - ne znači da ga treba pustiti da teroriše unaokolo.

Ma ljude ubi zal za njegovim ljudskim pravima.
I covjek koji ide okolo i terorise druge ljude treba da ima svoja ljudska prava.
Njegove zrtve su ubijene po svim pravima: "Svi imaju pravo da im avion padne na glavu kao rezultat terorizma".
Ali pobogu, upasti covjeku - koji je pobio hiljade ljudi i sprema se da ubija i dalje - nocu u kucu i hladnokrvno ga upucati! Pa to je necuveno, to je gazenje svih ljudskih i civilizacijskih prava!
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Osama bin laden mrtav(?)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86442 | Odgovora: 626 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.