Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bracala, znas ono "Ispostuj me"

elitemadzone.org :: MadZone :: Bracala, znas ono "Ispostuj me"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 18243 | Odgovora: 132 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"14.01.2011. u 00:57 - pre 162 meseci
Citat:
Isak666: .... sto je za Sorabe hiperbitno jer su njima svi neprijatelji nepogresivo dobro organizovani sa visevekovnim planovima kojima se ne moze niko odupreti, sto malo pravi problema kad treba da se povede briga i odgovornost za svoj zivot.


Sta reci dalje nego gorka istina

Ovaj put ce biti pakla za dva Sunceva sistema a ne za jedan.


edit:typo


[Ovu poruku je menjao ArtCool dana 14.01.2011. u 04:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tahuti

Član broj: 53920
Poruke: 83
*.bchsia.telus.net.



+41 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"14.01.2011. u 04:13 - pre 162 meseci
Sto se tice tajnih organizacija one su bile popularne na prelazu 19-20 veka, broj organizacija i njihovo clanstvo je opalo.

Ovo sam vec postovao ali nije naodmet da se podseti

Iz knjige "The International Encyclopedia of Secret Societies & Fraternal Orders" od Alan Axelrod

Sto se tice tajnih organizacija, mogu se klasifikovati:

-drustvene
-dobrotvorne ili usluzne organizacije
-etnicke
-poslovne
-misticne/religiozne
-politcke
-kriminalne
-ostali

Drustvene, glavna uloga je da se pije tamo. Odd Fellows, Buffalo, Moose, Elks su bili popularni za vreme Prohibicije, jer se moglo piti tamo.
Dobrotvorne ili usluzne organizacije su nastale kao proto-socijalne zastite, imigranti su mogli samo da se oslone na ovake organizacije ako se povrede, u 20 veku vecinom su nestale, u USA one koje su bile fokusirane na etnicku grupu npr grke pretvorila se u osiguravajuce drustvo za tu grupu.
Etnicke i kulturna drustva, uobicajeno imaju 3 cilja, omogucava da se podsete starog kraja i sacuvaju obicaje za novu generaciju, kao i pomoc.
Poslvna drustva, zadruge, sindikati su moderni oblici ovih drustava, dok u ranijim vremenima bilo je asocijacija zanatlija (Freemasons), trgovackih gildi.
Misticna i Religiozna drustvo svrha im je da cuvaju "tajnu" ili veru.
Politcka drustva ovih dana na Zapadu su samo za ektremna politcke poglede, moraju da upraznjavaju paranoju ili nelegalne akcije.
Kriminalne organizacije, tokom vremena imale su manje/vise kriminalni aspekt i ponekad politicki pogled u zavisnosti ko je opisivao organizaciju
Ostale su organizacije koje su imale dodatne karakteristike kao ektralegalne i sudske.

Dosta organizacija se moze pronaci u vise kategorija. Pogledajte Mafiju, imaju svoja okupljanja (drustvene), paze na sirocad/udovice(dobrotvorne), lobiraju politicare, etnicki Italijani-Sicilijanci, misticni aspekt je minimalan, kao zakletva na Bibliju. Pored kriminalnih imaju i legalne poslove.

Ne samo da postoji "tajno" drustvo vec je moguce da postoji jedno ili vise grupa unutar organizacije koje mogu imati razlicite ciljeve.

Razlozi za uclanjavanje u organizacije:

-Poslovni
-Zelja da se bude "drugaciji"
-Zelja za znanjem
-Strah
-Dobro drustvo
-Navike
-Medjusobno pomaganje
-Posebne beneficije
-Status

Neke organizacije ocekuju da "braca" i "sestre" favorizuju jedni druge u poslovnim odnosima.
Neki ljudi osecaju da nemaju uticaj na svet, dok u lozama osecaju se kao da pripadju i da su drugaciji
Prenosenje "tajnih" znanja, cesto obecanja su veca od onog sto se radi
Sto se tice straha, ovi se udruzuju protiv necega jer se boje promene koje nastaju, rasisticke, i "patriotske" organizacije
Kod dobrog drustva, ako se ne osecas prijatno u toj grupi zasto bi ostao u njoj
Cest slucaj kod Masona je udruzivanje zato sto je njegov otac bio mason, znaci navika
Organizacije za medjusobnu pomoc su nastale tokom 19 veka i imale su odlike tajnih drustava, imale su ulogu cuvanje casti da se ne zna da neko prima milostinju. Drugi oblik organizacije je ako je neko stranac u gradu i lakse je uspostaviti kontakt sa ljudima ako si bio clan iste organizacije. Tako na primer Odd Fellows je cvetao na zapadu u toku zlatne groznice
Posebne beneficije, opet cu da se pozovem na Elks koji su osnovani da bi se obisla zakonska zabrana rada saluna Nedeljom. Neke organizacije su isto tako ustanovili stipendije za obrazovanje.
Status, u nekim mestima samo pripadanje "pravim" klubovima i grupama je neophodno za drustveno i poslovnu uspesnost.

Sada nemoj mesati sekte i "tajne" organizacije, ipak su drugacije.

Upoznaj se sa Teorijom potreba od Maslova http://en.wikipedia.org/wiki/F...low%27s_Hierarchy_of_Needs.svg

-------
Problem je u poimanju monoteizmu.
Pogledaj koliko razlicitih imena se daju jednom Bogu, a sta je sa svecima zasto se moli njima a ne direktno Bogu. U Islamu 99 imena Boga.
Sada mi reci koja je razlika izmedju religije sa vise Bogova i monoteizma sa vise imena za jednog Boga, sa stanovista vernika. U politeizmu svaki bog predstavlja aspekt realnosti, a u moneteizmu to ti je ime koje koristis.
Neko ce reci da politeisticki bogovi imaju vise aspekata, pa to se menja tokom vremena, svako zeli da njegovi ideali pobede budu jaci. Isis je bila boginja 2 izvora, da bi postala jedno od najvaznijih bogova u Egipatskoj religiji. Pobednici pisu istoriju.
--------
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"14.01.2011. u 11:28 - pre 162 meseci
Citat:
Isak666: .... sto je za Sorabe hiperbitno jer su njima svi neprijatelji nepogresivo dobro organizovani sa visevekovnim planovima kojima se ne moze niko odupreti, sto malo pravi problema kad treba da se povede briga i odgovornost za svoj zivot.


Citat:
ArtCoolSta reci dalje nego gorka istina

Ovaj put ce biti pakla za dva Sunceva sistema a ne za jedan.


Cisto zbog ostalih - mozda nisam naglasio dovoljno ironiju u tom delu.

@tahuti
mozes li pojasniti vezu izmedju hijerarhije potreba Maslova i teme?
 
Odgovor na temu

tahuti

Član broj: 53920
Poruke: 83
*.bchsia.telus.net.



+41 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"14.01.2011. u 15:25 - pre 162 meseci
Motivacija ljudi.

Za one koje neznaju:

fizioloske: hrana, sex,...
bezbednost: skloniste, siguran posao,
ljubav/pripadnost
postovanje: samo postovanje, postovanje od drugih
samoaktualizacija: moral, religija, umetnost

Moras da zadovoljis nize potrebe ali nije ti neophodno da budu 100%, covek koji je toliko gladan ne razmislja o moralu ili cak sklonistu misao je samo na hranu, kada ima malo hrane moze da razmislja gde da se skloni.
Vecina ljudi se ponasa u skladu sa ovom lestvicom.

Daje objasnjenje sta motivise ljude da pripadaju bilo kojoj organizaciji.

Posto neko zeli da dovede pod jednu religiju, to me je podsetilo na beskucnike gde idu u crkvu, ne zato sto veruju nego sto dobiju hranu, i odslusaju molitvu ali im je motiv cisto prezivljavanje, briga ih za religiju.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"14.01.2011. u 16:28 - pre 162 meseci
Citat:
tahuti: Motivacija ljudi.

Za one koje neznaju:

fizioloske: hrana, sex,...
bezbednost: skloniste, siguran posao,
ljubav/pripadnost
postovanje: samo postovanje, postovanje od drugih
samoaktualizacija: moral, religija, umetnost

Moras da zadovoljis nize potrebe ali nije ti neophodno da budu 100%, covek koji je toliko gladan ne razmislja o moralu ili cak sklonistu misao je samo na hranu, kada ima malo hrane moze da razmislja gde da se skloni.
Vecina ljudi se ponasa u skladu sa ovom lestvicom.

Daje objasnjenje sta motivise ljude da pripadaju bilo kojoj organizaciji.

Posto neko zeli da dovede pod jednu religiju, to me je podsetilo na beskucnike gde idu u crkvu, ne zato sto veruju nego sto dobiju hranu, i odslusaju molitvu ali im je motiv cisto prezivljavanje, briga ih za religiju.


Bravo! Klap, klap... Kako je priproste lako podvesti pod jedno, dok im u glavama samo drugo - preziveti!
Kroz istoriju cist je luksuz biti mislioc u ovom sebicnom svetu, a retki koji su ponikli iz blata - po meni cisti heroji!
No, nije obaveza coveka da prati sta mu se nudi, od mode, auta, provoda, .... da bi se osecao bolje,
cak i obicna stvar koja je pravedna moze doticnog da ucini srecnijim nego sve ranije nabrojano...

Sve je stvar izbora (a i mogucnosti :) )...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"14.01.2011. u 16:39 - pre 162 meseci
Pa dobro, stoji to, samo -kao sto si rekao- nije to nesto specijalno sto koriste tajne organizacije, nego je to nesto na sta se oslanje sve u drustvu jer tako funkcionise svaki covek - od porodice preko skole, sportskih klubova, firmi, zajednici, svakodnevnice pa nadalje.

Mada, stoji kao objasnjenje da je sve ovo o cemu pricamo posledica i uzrok ljudske prirode.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"14.01.2011. u 17:52 - pre 162 meseci
I zato se nikad ovo stanje nece promjeniti, ni sad ni u buducnosti sta god da se radilo.
Procenat budala u ljudskom drustvu je regulisan kosmickim zakonima i tu se nista ne moze uciniti.
Kao sto ni svaka planeta u svemiru nije naseljena tako ni u svakoj glavi ne moze biti pameti.
Moze se upinjati na saniranju posljedica do mile volje, ali uzrok ce uvijek prevladati.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"14.01.2011. u 19:00 - pre 162 meseci
Citat:
Kao sto ni svaka planeta u svemiru nije naseljena...


A koliko je otprilike planeta naseljeno u svemiru?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"14.01.2011. u 19:41 - pre 162 meseci
Ja znam pouzdano za jednu, ali koja je nazalost naseljena pretezno budalama.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16690
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"14.01.2011. u 19:54 - pre 162 meseci
Ako su i ostale planete na kojima postoji zivot takve, onda mozemo slobodno zakljuciti da ima jako puno budala u ovom univerzumu :-)

Ono, ako je ovaj univerzum neka simulacija u necijem super-racunaru, red je da malo tweakuje parametre... malo je omanuo....
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"14.01.2011. u 19:58 - pre 162 meseci
^^
Ne, ne - dobro je ovako ;)
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"14.01.2011. u 23:23 - pre 162 meseci
Imalo budala ili ne odupreti se zlu mora, jel ce nas sve potopiti, a to se nece tek tako lako dozvoliti i pored ocigledne letargije.

Stvari su mnogo ozbiljnije nego ikada kroz istoriju, rat se vodi na nevidljivom (oku) planu i niko nije postedjen.
I bogati i siromasni manje vise jedu istu hranu i trose iste hemikalije i to ce doci glave svima, ne zavisno da li je "obican" ili nize rangirani "brat".

Da li ce jednom "braca" shvatiti da sto su se ugnezdili na nekim pozicija u okviru loza da im nista nece pomoci...kajace se kasnije ali bice kasno.
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"14.01.2011. u 23:38 - pre 162 meseci
Nesto meni drugo interesantno...

Dimce legendo (bas mi dobro dodje u temu) da ti nisi malo aktuelan sa "bracom" ili cisto koketiras estradno sa njima, vidi sta nadjo na internetu interesantnih slikica, sve same spekulacije i gluposti ali nikada se ne zna

Ono bar znam da masonerija voli petokrake tako da je onaj "urokljivi" starac maslo neke bratije.





I sta bi sa onom sprdacinom na temu iluminatorstva ( neka slova...nemam pojma) koji ti je jedno vreme stajao u profilu, pa nije ti to bio valjda paravan da nisi sa njima.
Znas onu staru psihologiju, izlozi nekome nesto pred oci i on ce najmanje na to da sumlja...

Sada vidim nema toga, nisu te valjda pedalirali ko onu nasu "gologuziju".

Nemoj mi zameriti ja samo pitam

P.S 1

Znam ja za natpise po tarabe "Ni kod babe nema dzabe sve su pi***na izvolte...." ali da pise i na jednoj letvici "Minsko polje" ja tu ne bi "zalivao" travu.

E sad "umetnost" je prepoznati tu "jednu" letvicu.

P.S 2

Jedva se seti sajta koji bijase kod tebe...http://www.srbinati.org/



Ja sada ne vidim "vezu" izmedju srbinati.org is your gateway to sites on the Internet for mason illuminati conspiracy new world order! da pise na sajtu i masina za cigle, CNC opreme, busilica...pitaj (djavole) cemu je tu zamisao

P.S.3

Kakvih sve ovde ima bljuvotina na ovom sajtu http://www.fununzip.com/the-il...olism-in-music-society-part-3/ , ALI ko sada moze da tvri da nije istina....

Uzmimo da je to samo neki folklor kod MTV zveda, ali mene sada interesuje (koje je to stanje uma) da se covek tako kretenski ponasa sa tim rucno, nozno, ocnim znakovima....nesto gistro da koketira sa djavolom (valja oni to zovu neoprcana koza - nisam siguran )....



Zamisli ti sada da ovu bedu pozdravljas sa ovakvim znacima....horor u izvornoj formi...a za rad cije baba zdravlja.



Inace u pitaju je RDJANA, sa ovo kapce me podseca na onaj ku klux klan - koji su to tek otpadnici bili mili boze.
Pripadnike to klana su se stidele i rodjene majke a ocevi su menjali prezimena da ih ne povezu za "decom"...



Inace "krst" oni otpozdravljaju ovde NAZI pozdravom.
Svasta se tu moze spekulisati (krst koji otpozdravlju extremni sektasi nazi pozdravom koji su imali genocidnu politiku sa odorom koja aludira na neko svestenstvo....)


P.S 4

I kud ti bas "zapade" broj 13 za clanstvo (znam da je slucajno) ali nesto mnogo slucajno...sta znam verovatno samo umisljam...

Evo neke "budale" sta napisase kada je u pitanju "bratska" numerologija, na koju se inace braca jako loze.
http://www.theforbiddenknowled...dtruth/13_33_freemason_sig.htm

E sad se ja pitam, da li je lud onaj koji je to smislio i koristi, ili onaj koji je to kao "toboz" povezao pa publukuje, tu se mute neka Trumanova jaja samo tako


Ccccc....cime se sve ljudi zamlacuju....dobro te ona nasa "gologuzija" i pobeze na vreme, spasile se prdaleznica kojih nema ni u jednoj bajci od kako je covek zagazio Zemljom.

edit:tekst, foto, typo...







[Ovu poruku je menjao ArtCool dana 15.01.2011. u 02:51 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"15.01.2011. u 06:35 - pre 162 meseci
Sta ti sve strpa u jedan post... Obamu i babin cjenovnik, letvice u tarabi i minsko polje, rihanu i njenu kapu(?!), KKK i kozu neoprcanu.

Od svih ludih tema u UMZ ova mi najludja.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"15.01.2011. u 06:35 - pre 162 meseci
Bilo bi tebi zabavno i na pustom ostrvu :)
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"15.01.2011. u 12:04 - pre 162 meseci
Citat:
pri3rak: Bilo bi tebi zabavno i na pustom ostrvu :)


Istina macka sa misem radi zabave, a mis sa mackom radi zivota.

Njima je to zabava, oni su siti likovali kada su nam zemlju satirali i siti su se napijali sampanjca...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"15.01.2011. u 12:30 - pre 162 meseci
Citat:
ArtCool: Istina macka sa misem radi zabave, a mis sa mackom radi zivota.

Njima je to zabava, oni su siti likovali kada su nam zemlju satirali i siti su se napijali sampanjca...


Pa sto ne kazes da si zagovornik te price...
sad je jasnije...

Tebi su svi krivi i svi su protiv tebe. A ti si pravedan, Bogom dan pripadnik nebeskog naroda, koga svi mrze bez razloga.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"15.01.2011. u 12:31 - pre 162 meseci
Citat:

Njima je to zabava, oni su siti likovali kada su nam zemlju satirali i siti su se napijali sampanjca...

Nema za nas zime, dokle god nam je teslinog oruzija i jogi letaca
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"15.01.2011. u 12:49 - pre 162 meseci
Citat:
yolja624: Pa sto ne kazes da si zagovornik te price...


Koje price,
da je demokratija dobra stvar (i sa njom masonerija koja dolazi u paketu).....jeste jeste dobra je,...ako nisi skoro izadji malo iz kuce i pricaj sa ljudima.....sta znam mozda nesto i dozivis realno sem sto filingujes virtuelno.

Citat:
yolja624
A ti si pravedan, Bogom dan pripadnik nebeskog naroda....


Sve si pogodio, vidis kako znas, da nisi neko unuce Baba Vange ili mozda onih Tarabica - e ti su bili opasni
A znam ti mora da si komsija Milana Tarota pa ga bijes sve iz prve

"...gospodjo izgubili ste torbu....jesam kako znate....a bila je baraon....ne ne bila je crna....pa to sam mislio crna na braon, odnosno braon na crno, ma u svakom slucaju na crno...jeste jesta kako ste pogodili.....eh pa znate.....a imali ste i neke pare u torbi....boze Milane pa vi sve znate....."
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Bracala, znas ono "Ispostuj me"15.01.2011. u 13:21 - pre 162 meseci
Citat:
Koje price,
da je demokratija dobra stvar (i sa njom masonerija koja dolazi u paketu).....jeste jeste dobra je,...ako nisi skoro izadji malo iz kuce i pricaj sa ljudima.....sta znam mozda nesto i dozivis realno sem sto filingujes virtuelno.

Izlazim ja napolje, i stalno pricam sa ljudima, ali biram drustvo, sto i tebi predlazem. Mozda se izvuces iz matriksa.

Citat:
Sve si pogodio, vidis kako znas, da nisi neko unuce Baba Vange ili mozda onih Tarabica - e ti su bili opasni
A znam ti mora da si komsija Milana Tarota pa ga bijes sve iz prve


Ma nisam, nego jednostavno namirisem takvog na kilometar. Stvara mi se osip cim se takav pojavi, sta cu, bioloska reakcija...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bracala, znas ono "Ispostuj me"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 18243 | Odgovora: 132 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.