Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898544 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

o100ja

Član broj: 327665
Poruke: 9
185.13.9.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2015. u 19:55 - pre 112 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=954714

procitas ovo i onda ti bude jasno zasto nas masovno obaraju i ne daju prolaz....

 
Odgovor na temu

dixi1
bg

Član broj: 327606
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2015. u 20:37 - pre 112 meseci
Dal je bolje konzularan dan ili konzulat u Subotici?
 
Odgovor na temu

dixi1
bg

Član broj: 327606
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2015. u 20:45 - pre 112 meseci
Citat:
radenkol:
Citat:
dixi1:
Citat:
padobranac79:
Sve u vezi konzularnih dana u Rumi obratiti se na broj telefona 0611607999 Mihalj Balog jedan od organizatora i clan SVM Ruma pozzz

Ja sam zvala ovaj broj i covek mi je rekao da dodjem u 9h i ne treba moje ime to je isto rekao,samo me pitao odakle zovem.

Da li ste razgovarali na Madjarskom ili Srpskom?Hvala!

Na madjarskom,ne treba zakazati samo se pojaviti.
 
Odgovor na temu

dixi1
bg

Član broj: 327606
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2015. u 20:54 - pre 112 meseci
E moj drugar je bio danas posle vas u 14;30 kaze da je par neki bio ispred njega :) ne odustaj te0quote]koko86:
Pozdrav, danas sam zajedno sa mužepredavala papire u Konzulatu u Beogradu, nažalost neuspešno.

Imali smo zakazano u 14 časova, došli smo oko pola 14h, zvonili i niko nam nije odgovarao, onda smo otišli u ambasadu i tamo zvonili, pa nam je žena rekla da imaju pauzu do 14h, da idemo tamo na ona mala vratanca i sačekamo. Stajali smo napolju nekih pola sata i u 14h nam se obratila žena preko interfona, rekla sam zašto smo došli i ko smo, pitala je kada imamo zakazano i rekla da uđemo. Naravno od trenutka kada čujete glas na interfonu srpskog nema.

Uvela nas je u jednu prostoriju, rekla da sednemo i da će konzul doći. Čekali smo tu nekih desetak minuta i došla je druga žena, srednjih godina, stvarno je bila fina i ljubazna. Ali naravno priča sa tobom kao da znaš mađarski perfektno, u suštini sam je 90 posto razumela, ali na pojedinim pitanjima ako nismo odmah odgovorili preformulisala je, mada priča i dalje brzo. E sada ako me pitate šta se konkretno desilo, ne znam. Prvo je počela muža da ispituje, on nažalost dosta slabije zna, razumeo je on i odgovarao kako zna, ali ga je ispravljala stalno na izgovoru i nastavcima, ja sam pokušavala da se ubacim da mu malo pomognem. Najžalije mi je što mene nije ništa pitala, nego je rekla da nam jako malo fali, bukvalno par meseci, da malo sačekamo i onda predamo. Ja sam to stvarno shvatila kao prijateljski savet, kao da je izrazom lica htela da mi kaže da je šteta da sada predamo jer ne znamo dovoljno pa da dobijemo odbijenicu, i rekla sam da ćemo sačekati sa predajom.

Onda je dalje rekla da ja znam mnogo bolje, da muž uči od mene i sluša moj akcenat, mada mi nije jasno zašto meni nije dala šansu i nešto me pitala, jer imala sam potpuno odvojene papire od njega i mogla sam sama da predam. U suštini sada kada razmišljam nije bilo strašno, recite nešto o sebi, gde radite, kako i koliko ste učili, gde, od kada, kada ste bili u Mađarskoj, šta radite u slobodno vreme... Baš ono što smo i očekivali, ali eto on je bio prvi, nije pričao tečno i sa poptpuno ispravnim nastavcima i to je to. Na pitanje zašto traži državljanstvo rekao je kako smatra da su tamo veće mogućnosti za mlade, na šta je ona dodala da ne misli dobro i da mladi ljudi iz Mađarske beže u London itd. jer nema posla. U suštini sve ovo je bilo na mađarskom, pa mogu da kažem i da smo se raspričali, bar mi sada tako izgleda. :-D

Uglavnom pokušaćemo opet i učiti i dalje, čisto da podsetim učili smo godinu i po dana, kod kuće sa profesorom, nekada 4 puta nekada jednom nedeljno u zavisnosti kako je vreme dozvoljavalo.

Eto, toliko od mene, izvinjavam se ako sam se raspisala, ali znam da ljudima ovde znače detaljna iskustva, bar znam da je meni. Ako nekoga još nešto zanima, a da nisam pomenula, neka pita slobodno....[/quote]
D
 
Odgovor na temu

dixi1
bg

Član broj: 327606
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2015. u 21:08 - pre 112 meseci
Citat:
padobranac79:
konzularni dani koji su trebali biti odrzani u februaru u Rumi pomereni su za mart pozzz

Aaa Bzv htela sam tamo 11 :-( zar za 4 meseca na konzularnim m
danima vec zovu na zakletvu?
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2015. u 21:12 - pre 112 meseci
@koko86

Nazalost postaje sve teze i teze. Nije mi jasan razlog sto i tebe nisu pustili da pokazes svoje znanje. Kao da im je u interesu da sto manje daju drzavljanstva.
Tako su i meni rekli na proveri znanja u Bgd u novembru. Ohrabrili me za akcenat i da dosta dobro znam za 5 meseci ucenja i da ucim i dalje i dodjem za nekoliko meseci. Mislim da to govore svima. Poredeci sa prethodnim godinama kada je svako dobijao drzavljanstvo, sada ceo visemesecni trud padne u vodu za tih 10-20 minuta.
I moj je savet biti uporan i dalje, da ne bi bas sve totalno palo u vodu. I ako se odlucite da probate opet u Bgd, mozda ce to biti samo plus, jer sigurno oni to negde zavode ko je gde bio, koliko puta i verujem da imaju neku evidenciju o svakom od nas koji smo pokusavali.

Zaima me, ako se uspesno preda na konzularnom danu da li postoji mogucnost da i posle toga pozovu osobu na dodatnu proveru u Su ili Bgd??

Jel neko imao takav slucaj?
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2015. u 22:16 - pre 112 meseci
To mi je najzalije, jer znam dosta vise, ali eto... Nema veze, sve se desava sa razlogom.
Znam da je bio, bili smo zajedno ispred ambasade, kako je prosao?
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2015. u 22:44 - pre 112 meseci
Pozdrav svima,

evo da se javim sa utiscima posle danasnjeg termina u Beogradu.
Pre svega,dobro sam prosao,u smislu da sam uspeo da predam papire.
Sto se tice pitanja vec je @koko86 napisala-gde si rodjen,gde radis,familija,koliko ucis madjarski itd dakle nije bilo nekih "cudnih" pitanja.
@koko86 zao mi je sto niste prosli,nadam se da cete u aprilu imati vise srece!
Veliki pozdrav svim forumasima uz poruku: UCITE,ne odustajte!!!
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.crnagora.net.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2015. u 07:30 - pre 112 meseci
Hungarian Fluency 1-3: Glossika Mass Sentences

http://avaxhm.com/ebooks/eLear...ges/hungarian-fluency-1-3.html
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2015. u 08:25 - pre 112 meseci
Citat:
o100ja:
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=954714

procitas ovo i onda ti bude jasno zasto nas masovno obaraju i ne daju prolaz....

kako si to, majke ti, doveo u vezu jedno sa drugim !?
Siptari sa Kosova koji nelegalno prelaze granicu ili traze azil i ljudi iz Srbije koji preko predaka najlegalnije prema madjarskim zakonima apliciraju za drzavljanstvo?!
 
Odgovor na temu

Maslacak123
nezaposlena
nezaposlena
Novi Sad

Član broj: 326471
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2015. u 11:44 - pre 112 meseci
Citat:
miki88888:
zdravo svima, mozda mi neko od vas moze pomoci..naime ucim samostalno mesec dana, ne ide mi lose ali po onome sto sam ovde procitao trenutno se zahteva mnogo veci nivo znanja, jel mi mozete preporuciti nekog ko daje privatne casove uzivo ili preko skajpa..mnogo bi mi znacilo jer ne poznajem nikog ko zna jezik..Hvala


Ja sam ucila u skoli jezika u NS i posto nikako nisam bila zadovoljna koliko napredujem pocela sam sa privatnim casovima preko skajpa..300 din je sat vremena zena se zove Valerija 063467503 srecno i pozdrav
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2015. u 13:18 - pre 112 meseci
Citat:
Braksi:

da li hoces da kazes da neko u Budimpesti samovoljno i po svom nahodjenju odbija kandidate ?

Npr, ako je receno da se ide u SU i BG i osoba preda tamo i sluzbenik potvrdi da osoba zna jezik zbog cega onda Pesta salje odbijenicu ?


hocu da kazem da je postupak nedovoljno objektivan i transparentan, da lako ostavlja mesta takvim sumnjama..
ako je sve u redu sa dokumentacijom, i ako sluzbenik primi zahtev i JASNO ne kaze kandidatu da znanje jezika nije dovoljno, onda nema nikakvih objektivnih razloga da Budimpesta salje odbijenicu;
i ja se isto pitam, zasto se desava da ljudi USPESNO predaju na razlicitim mestima, ukljucujuci Budimpestu, Beograd i dr, a nakon godinu dana stizu odbijenice bez ikakvog obrazlozenja ?
meni to ukazuje da ili sluzbenici stavljaju neke naknadne komentare o znanju jezika, iza ledja kandidata, pa to utice na odluku Budimpeste, ili u Budimpesti vrse selekciju na osnovu nekih drugih kriterijuma, u oba slucaja, ako se ovo desava, potpuno je neprihvatljivo i nezakonito; problem je u tome, i ako ovo rade, kome se zaliti i da li ce oni realno da promene bilo sta u proceduri ?
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2015. u 13:22 - pre 112 meseci
Citat:
član:
Citat:
o100ja:
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=954714

procitas ovo i onda ti bude jasno zasto nas masovno obaraju i ne daju prolaz....

kako si to, majke ti, doveo u vezu jedno sa drugim !?
Siptari sa Kosova koji nelegalno prelaze granicu ili traze azil i ljudi iz Srbije koji preko predaka najlegalnije prema madjarskim zakonima apliciraju za drzavljanstvo?!


meni je samo najzalije onih napacenih sirijaca, avganistanaca, iracana sto mesecima pokusavaju da udju u tu istu Madjarsku, sve su buzdake po Subotici zauzeli, nemaju sta da jedu, nemaju sta da piju. A ova gospoda, od Merdara taksijem do Subotice gde su pusteni da ilegalno prodju granicu, e to je nepravda

asdf
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2015. u 13:30 - pre 112 meseci
Citat:
koko86:
Pozdrav, danas sam zajedno sa mužem predavala papire u Konzulatu u Beogradu, nažalost neuspešno.

Imali smo zakazano u 14 časova, došli smo oko pola 14h, zvonili i niko nam nije odgovarao, onda smo otišli u ambasadu i tamo zvonili, pa nam je žena rekla da imaju pauzu do 14h, da idemo tamo na ona mala vratanca i sačekamo. Stajali smo napolju nekih pola sata i u 14h nam se obratila žena preko interfona, rekla sam zašto smo došli i ko smo, pitala je kada imamo zakazano i rekla da uđemo. Naravno od trenutka kada čujete glas na interfonu srpskog nema.

Uvela nas je u jednu prostoriju, rekla da sednemo i da će konzul doći. Čekali smo tu nekih desetak minuta i došla je druga žena, srednjih godina, stvarno je bila fina i ljubazna. Ali naravno priča sa tobom kao da znaš mađarski perfektno, u suštini sam je 90 posto razumela, ali na pojedinim pitanjima ako nismo odmah odgovorili preformulisala je, mada priča i dalje brzo. E sada ako me pitate šta se konkretno desilo, ne znam. Prvo je počela muža da ispituje, on nažalost dosta slabije zna, razumeo je on i odgovarao kako zna, ali ga je ispravljala stalno na izgovoru i nastavcima, ja sam pokušavala da se ubacim da mu malo pomognem. Najžalije mi je što mene nije ništa pitala, nego je rekla da nam jako malo fali, bukvalno par meseci, da malo sačekamo i onda predamo. Ja sam to stvarno shvatila kao prijateljski savet, kao da je izrazom lica htela da mi kaže da je šteta da sada predamo jer ne znamo dovoljno pa da dobijemo odbijenicu, i rekla sam da ćemo sačekati sa predajom.

Onda je dalje rekla da ja znam mnogo bolje, da muž uči od mene i sluša moj akcenat, mada mi nije jasno zašto meni nije dala šansu i nešto me pitala, jer imala sam potpuno odvojene papire od njega i mogla sam sama da predam. U suštini sada kada razmišljam nije bilo strašno, recite nešto o sebi, gde radite, kako i koliko ste učili, gde, od kada, kada ste bili u Mađarskoj, šta radite u slobodno vreme... Baš ono što smo i očekivali, ali eto on je bio prvi, nije pričao tečno i sa poptpuno ispravnim nastavcima i to je to. Na pitanje zašto traži državljanstvo rekao je kako smatra da su tamo veće mogućnosti za mlade, na šta je ona dodala da ne misli dobro i da mladi ljudi iz Mađarske beže u London itd. jer nema posla. U suštini sve ovo je bilo na mađarskom, pa mogu da kažem i da smo se raspričali, bar mi sada tako izgleda. :-D

Uglavnom pokušaćemo opet i učiti i dalje, čisto da podsetim učili smo godinu i po dana, kod kuće sa profesorom, nekada 4 puta nekada jednom nedeljno u zavisnosti kako je vreme dozvoljavalo.

Eto, toliko od mene, izvinjavam se ako sam se raspisala, ali znam da ljudima ovde znače detaljna iskustva, bar znam da je meni. Ako nekoga još nešto zanima, a da nisam pomenula, neka pita slobodno....


zao mi je sto niste prosli, nemojte odustajati..
ako moze samo pojasnjenje, ovo sto su pitali - zasto trazi drzavljanstvo, znam da je to njima bitno, ali ne razumem koja je reakcija bila na vas odgovor ? sluzbenici se ne svidja sto ljudi traze drzavljanstvo zbog odlaska iz zemlje i generalno sto Madjari napustaju Madjarsku i traze posao u svetu ?
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2015. u 13:37 - pre 112 meseci
Citat:
milos.hu: meni je samo najzalije onih napacenih sirijaca, avganistanaca, iracana sto mesecima pokusavaju da udju u tu istu Madjarsku, sve su buzdake po Subotici zauzeli, nemaju sta da jedu, nemaju sta da piju. A ova gospoda, od Merdara taksijem do Subotice gde su pusteni da ilegalno prodju granicu, e to je nepravda


Nešto gadno se tu sprema, meni se čini da će ili sve Šengen države ponovo vratiti granice ili će (što je lakši način) ponovo zapretiti Srbiji vizama jer ih naša policija namerno pušta.
 
Odgovor na temu

dekilist
u niskom startu za beg
Teško je ovde
Beograd, SRB

Član broj: 326543
Poruke: 36
*.static.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2015. u 14:19 - pre 112 meseci
a možda im je to taktika da nas na neki način ucene zbog pregovora .
Šta god da je po meni i nije toliko bitno .
Da sam ja na mestu Dr. Stefanovića , zahtevao bih HITNU promenu ili usvajanju zakona o dobijanju državljanstva (može se nazvati i povraćaj državljanstva Republike Srbije ) .
Uradiš copy/paste zakona iz Mađarske ( uz neke izmene) i rešen problem.
Kao uslov postaviš da se mora dokazati da su poslednje 3-4 generacije rođene na teritoriji Srbije , poznavanje srpskog jezika na nivou koji traže i mađari, da dokumenta o dokazivanju rođenja predaka moraju biti izdate od strane matičara sa teritorije Srbije , i obavezno poznavanje istorije u periodu od 1900- dana predavanja zahteva .
Otvoriš par kancelarija duž administrativne linije razdvajanja i rešen problem.

Kao ispitivače za poznavanje jezika zaposliš osobe koje su poreklom sa KiM.
Revizija ispravnosti dokumentacije i poznavanja jezika i istorije u 3 nivoa (na mestu predaje zahteva , u okrugu i na kraju u Beogradu)

Šta mislite koliko bi njih ispunilo ove uslove i dobilo državljanstvo.

Tako je i sa našom temom , imaju pravo da biraju koga će da prime u društvo a koga ne , mi smo isto davljenisi koji se hvataju za slamku ( pasoš) .
Što se pitanja zašto neko traži povraćaj državljannstva ... , verujem da 0,002% to radi da bi i živelo u Mađarskoj, a za nas ostale se pretežno zna odgovor na pitanje.


dekilist
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2015. u 14:49 - pre 112 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=11&nav_id=955306

da vidimo cija administracija brze i efikasnije radi, nasa ili madjarska u pogledu deljenja drzavljanstava. Salu na stranu, za ovo nam sleduje uvodjenje viza, ako me razum ne vara

http://www.b92.net/sport/olimp...02&dd=06&nav_id=955386

taman novom prugom za dva sata u Budimpesti

[Ovu poruku je menjao milos.hu dana 06.02.2015. u 16:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao milos.hu dana 06.02.2015. u 16:07 GMT+1]
asdf
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2015. u 15:48 - pre 112 meseci
Citat:
dekilist: Kao ispitivače za poznavanje jezika zaposliš osobe koje su poreklom sa KiM.

kao ispitivace nas sa foruma :)
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2015. u 15:50 - pre 112 meseci
Citat:
Magyar2014:
Citat:
koko86:
Pozdrav, danas sam zajedno sa mužem predavala papire u Konzulatu u Beogradu, nažalost neuspešno.

Imali smo zakazano u 14 časova, došli smo oko pola 14h, zvonili i niko nam nije odgovarao, onda smo otišli u ambasadu i tamo zvonili, pa nam je žena rekla da imaju pauzu do 14h, da idemo tamo na ona mala vratanca i sačekamo. Stajali smo napolju nekih pola sata i u 14h nam se obratila žena preko interfona, rekla sam zašto smo došli i ko smo, pitala je kada imamo zakazano i rekla da uđemo. Naravno od trenutka kada čujete glas na interfonu srpskog nema.

Uvela nas je u jednu prostoriju, rekla da sednemo i da će konzul doći. Čekali smo tu nekih desetak minuta i došla je druga žena, srednjih godina, stvarno je bila fina i ljubazna. Ali naravno priča sa tobom kao da znaš mađarski perfektno, u suštini sam je 90 posto razumela, ali na pojedinim pitanjima ako nismo odmah odgovorili preformulisala je, mada priča i dalje brzo. E sada ako me pitate šta se konkretno desilo, ne znam. Prvo je počela muža da ispituje, on nažalost dosta slabije zna, razumeo je on i odgovarao kako zna, ali ga je ispravljala stalno na izgovoru i nastavcima, ja sam pokušavala da se ubacim da mu malo pomognem. Najžalije mi je što mene nije ništa pitala, nego je rekla da nam jako malo fali, bukvalno par meseci, da malo sačekamo i onda predamo. Ja sam to stvarno shvatila kao prijateljski savet, kao da je izrazom lica htela da mi kaže da je šteta da sada predamo jer ne znamo dovoljno pa da dobijemo odbijenicu, i rekla sam da ćemo sačekati sa predajom.

Onda je dalje rekla da ja znam mnogo bolje, da muž uči od mene i sluša moj akcenat, mada mi nije jasno zašto meni nije dala šansu i nešto me pitala, jer imala sam potpuno odvojene papire od njega i mogla sam sama da predam. U suštini sada kada razmišljam nije bilo strašno, recite nešto o sebi, gde radite, kako i koliko ste učili, gde, od kada, kada ste bili u Mađarskoj, šta radite u slobodno vreme... Baš ono što smo i očekivali, ali eto on je bio prvi, nije pričao tečno i sa poptpuno ispravnim nastavcima i to je to. Na pitanje zašto traži državljanstvo rekao je kako smatra da su tamo veće mogućnosti za mlade, na šta je ona dodala da ne misli dobro i da mladi ljudi iz Mađarske beže u London itd. jer nema posla. U suštini sve ovo je bilo na mađarskom, pa mogu da kažem i da smo se raspričali, bar mi sada tako izgleda. :-D

Uglavnom pokušaćemo opet i učiti i dalje, čisto da podsetim učili smo godinu i po dana, kod kuće sa profesorom, nekada 4 puta nekada jednom nedeljno u zavisnosti kako je vreme dozvoljavalo.

Eto, toliko od mene, izvinjavam se ako sam se raspisala, ali znam da ljudima ovde znače detaljna iskustva, bar znam da je meni. Ako nekoga još nešto zanima, a da nisam pomenula, neka pita slobodno....


zao mi je sto niste prosli, nemojte odustajati..
ako moze samo pojasnjenje, ovo sto su pitali - zasto trazi drzavljanstvo, znam da je to njima bitno, ali ne razumem koja je reakcija bila na vas odgovor ? sluzbenici se ne svidja sto ljudi traze drzavljanstvo zbog odlaska iz zemlje i generalno sto Madjari napustaju Madjarsku i traze posao u svetu ?


U sustini ga je pitala da li on misli da tamo ima vise posla i na to dodala da se vara, jer ni u Madjarskoj sto se tog problema tice nije bolje, jer i iz nje mladi ljudi beze.
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2015. u 16:00 - pre 112 meseci
Citat:
koko86:
U sustini ga je pitala da li on misli da tamo ima vise posla i na to dodala da se vara, jer ni u Madjarskoj sto se tog problema tice nije bolje, jer i iz nje mladi ljudi beze.


pa znam, ali sta onda da se kaze a da bude iskren i dobar odgovor...
da je rekao da hoce da ide u neku trecu zemlju zbog posla, onda bi mu zamerila sto nije odabrao Madjarsku ?
to je jedno od onih pitanja na razgovoru gde sta god da se kaze ispada pogresno, jer se njima jednostavno ne svidja nijedan nas odgovor.

[Ovu poruku je menjao Magyar2014 dana 06.02.2015. u 17:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898544 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.