Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898749 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
cable-178-148-69-64.dynamic.sbb.rs.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.01.2015. u 09:48 - pre 112 meseci
Citat:
kamicak

Mihailoo

adatlap od 4 strane popunjava svako ko aplicira za državljanstvo, znači svi članovi porodice uključujući i nosioca.


Hvala druze! :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.01.2015. u 14:01 - pre 112 meseci
i ja cekam PREKO 9 meseci !
za mene je ovoliko cekanje potpuna katastrofa jer ljudi za 9 meseci predaju po nekoliko puta, a ja i dalje uopste ne znam na cemu sam.
slao sam mail da se raspitam, ali oni izgleda na sve mailove salju isti uopsteni 'odgovor', bez obzira na ishod... tako da ispada kao da mi nisu nista odgovorili.
nije u redu da se probijaju svi rokovi i da covek nema kome da se obrati za informaciju.
 
Odgovor na temu

anna79
Markovic Ana
novi sad

Član broj: 327043
Poruke: 12
*.dynamic.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.01.2015. u 17:17 - pre 112 meseci
Znali li iko kad su konzularni dani tu negde okolina N.Sada???
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-138-108.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.01.2015. u 17:31 - pre 112 meseci
Citat:
anna79: Znali li iko kad su konzularni dani tu negde okolina N.Sada???
[quote]anna79: Znali li iko kad su konzularni dani tu negde okolina N.Sada???[/quote
A sta Ruma nije u okolini Novog Sada....
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

anna79
Markovic Ana
novi sad

Član broj: 327043
Poruke: 12
*.dynamic.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.01.2015. u 22:47 - pre 112 meseci
Nisam rekla da nije,ali HVALA na odgovoru!
 
Odgovor na temu

nadja555
beograd

Član broj: 327317
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 08:48 - pre 112 meseci
Kakva prava bi i EU imao moj suprug ako ja dobijem drzavljanstvo i krenem npr u Nemacku kako moze on da dodje.
 
Odgovor na temu

bundalov

Član broj: 277504
Poruke: 55
62.200.229.*

Sajt: https://www.linkedin.com/..


Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 08:56 - pre 112 meseci
Dobijesh posao, on dodje i aplicira za porodichnu vizu, razlog spajanje porodice.
Onda on takodje automatski dobija pravo da radi na osnovu tebe, chim dobije porodichnu vizu.
Tako je u Austriji, Holandiji, a od proshle godine i u Cheshkoj.
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 10:02 - pre 112 meseci
Citat:
bundalov: Dobijesh posao, on dodje i aplicira za porodichnu vizu, razlog spajanje porodice.
Onda on takodje automatski dobija pravo da radi na osnovu tebe, chim dobije porodichnu vizu.
Tako je u Austriji, Holandiji, a od proshle godine i u Cheshkoj.


Ovo je bilo bas sazeto. :-)

Ipak tu postoje i dodatni uslovi koje treba NADA555 da ispuni da bi se suprug uspesno prikljucio njoj....
 
Odgovor na temu

misonjasu

Član broj: 193011
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 10:16 - pre 112 meseci
I mene zanima mogućnost spajanja porodice. Vidim da nije to baš tako jednostavno za Nemačku. Zašto onda oba supružnika apliciraju za mađarsko državljanstvo, jer da je to jednostavno posao bi bio upola lakši jer ne morajo oboje da uče mađarski. Molim vas da li može neko da pojasni...
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 11:02 - pre 112 meseci
ja sam cuo da ne moze svako da dovede supruznika tek tako. Ja sam cuo da je potrebno imati minimalnu platu u iznosu dva minimalca(jedan za tebe, drugi za njega), bolje receno, ne zele soc.slucajeve na svojoj teritoriji, barem ne one dodatne.
asdf
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-139-93.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 11:35 - pre 112 meseci
Citat:
milos.hu: ja sam cuo da ne moze svako da dovede supruznika tek tako. Ja sam cuo da je potrebno imati minimalnu platu u iznosu dva minimalca(jedan za tebe, drugi za njega), bolje receno, ne zele soc.slucajeve na svojoj teritoriji, barem ne one dodatne.

Da u pravu si,da bi supruznik bio sa vama svaka drzava ima svoja pravila,za norvesku je dovoljno 2 plate i ugovor o radu i time sa EU psosm dobijas stalni boravak, a na osnovu toga se trazi spajanje porodice,koje bogami traje.
A ja eto hocu HU drzavljanstvo jer supruga ima ovde posao i nece da se otrgne bilo gde ako nije sigurna da ce tamo raditi bilo sta, a ja isto imam posao ali bi odmah ostavio i otisao u Norvesku,e sada moze u Norvesku i bez EU pasosa ali se mora spojiti posao i diploma, ato je vec problem,ko ce mene da primi bez znanja jezika sa faka diplomom.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

nadja555
beograd

Član broj: 327317
Poruke: 7
212.200.65.*



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 12:24 - pre 112 meseci
Kako moze muz da dobije madj drzavlj preko mene. U braku smo 9 god i imamo dete ali bi ja imala drz. tek par meseci. I ne znam jel moze ako ne zivimo u Madjarskoj.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 12:36 - pre 112 meseci
Moze. 5 godina braka ako imate dete nebitno gde zivite.
 
Odgovor na temu

nadja555
beograd

Član broj: 327317
Poruke: 7
212.200.65.*



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 12:43 - pre 112 meseci
Izvini jel 5 god od momenta mog dobijanja drzavljanstva ili se vazi od pre.
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 12:45 - pre 112 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
milos.hu: ja sam cuo da ne moze svako da dovede supruznika tek tako. Ja sam cuo da je potrebno imati minimalnu platu u iznosu dva minimalca(jedan za tebe, drugi za njega), bolje receno, ne zele soc.slucajeve na svojoj teritoriji, barem ne one dodatne.

Da u pravu si,da bi supruznik bio sa vama svaka drzava ima svoja pravila,za norvesku je dovoljno 2 plate i ugovor o radu i time sa EU psosm dobijas stalni boravak, a na osnovu toga se trazi spajanje porodice,koje bogami traje.
A ja eto hocu HU drzavljanstvo jer supruga ima ovde posao i nece da se otrgne bilo gde ako nije sigurna da ce tamo raditi bilo sta, a ja isto imam posao ali bi odmah ostavio i otisao u Norvesku,e sada moze u Norvesku i bez EU pasosa ali se mora spojiti posao i diploma, ato je vec problem,ko ce mene da primi bez znanja jezika sa faka diplomom.


Jel moze malo konkretnije objasnjenje, ako si se detaljno raspitivao.

Jel te dve plate koje si spomenuo mislis na posao koji bi radio onaj (sa Madj. pasosem) koji ode u Norvesku, i visina te plate nije bitna da bi ta osoba dobila stalan boravak, dovoljno je da prodju dve plate i ugovor za posao?

A kako onda ide spajanje porodice? Kako drugi supruznik sa srpskim pasosem moze da dodje u Norvesku da zivi. Kolika primanja mora da ima onaj sa madj.pasosem, kv.stana i ostalo sta je sve bitno?

I sta ako dete ima madj.pasos, ja kontam da tada to dete isto moze normalno da zivi u Norveskoj i da ono ne prolazi svu tu proceduru kao supruznik sa srpskim pasosem?
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 12:48 - pre 112 meseci
Citat:
nadja555:
Izvini jel 5 god od momenta mog dobijanja drzavljanstva ili se vazi od pre.



Vazi se i od pre. Znaci, moze i on, samo da zna madjarski, jer spajanje porodice ne ide po automatizmu. Mora i on proci predaju dokumenata, razgovor sa konzulom..
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-139-93.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 13:05 - pre 112 meseci
Citat:
brazilac:
Citat:
jedy023:
Citat:
milos.hu: ja sam cuo da ne moze svako da dovede supruznika tek tako. Ja sam cuo da je potrebno imati minimalnu platu u iznosu dva minimalca(jedan za tebe, drugi za njega), bolje receno, ne zele soc.slucajeve na svojoj teritoriji, barem ne one dodatne.

Da u pravu si,da bi supruznik bio sa vama svaka drzava ima svoja pravila,za norvesku je dovoljno 2 plate i ugovor o radu i time sa EU psosm dobijas stalni boravak, a na osnovu toga se trazi spajanje porodice,koje bogami traje.
A ja eto hocu HU drzavljanstvo jer supruga ima ovde posao i nece da se otrgne bilo gde ako nije sigurna da ce tamo raditi bilo sta, a ja isto imam posao ali bi odmah ostavio i otisao u Norvesku,e sada moze u Norvesku i bez EU pasosa ali se mora spojiti posao i diploma, ato je vec problem,ko ce mene da primi bez znanja jezika sa faka diplomom.


Jel moze malo konkretnije objasnjenje, ako si se detaljno raspitivao.

Jel te dve plate koje si spomenuo mislis na posao koji bi radio onaj (sa Madj. pasosem) koji ode u Norvesku, i visina te plate nije bitna da bi ta osoba dobila stalan boravak, dovoljno je da prodju dve plate i ugovor za posao?

A kako onda ide spajanje porodice? Kako drugi supruznik sa srpskim pasosem moze da dodje u Norvesku da zivi. Kolika primanja mora da ima onaj sa madj.pasosem, kv.stana i ostalo sta je sve bitno?

I sta ako dete ima madj.pasos, ja kontam da tada to dete isto moze normalno da zivi u Norveskoj i da ono ne prolazi svu tu proceduru kao supruznik sa srpskim pasosem?

1.Ispravka,dovoljno je da supruznik ima posao,i nista vise,ali se podrazumeva da negde zivi,pa u policiju nosi ugovor o radumugovor o stanu i tada dobija trajni borvak u Norveskoj.podrazumeva se da radi onaj sa HU pasosem.
2,onda se zakaze u policiji i normlno se trazi spajanje porodicemizvoz vencanih i to je to.
3.Deca nema veze cije drzavljanstvo imaju duzni su roditelji da ih upisu u skolu u roku od 3 meseca od dana ulaska a moye i pre sto je bolje za decu,jos jako vazna cinjenica a to je da deca se jako lako uklapaju jer nema ocena do 8 razreda,znaci nema straha da li ce vam dete pasti ponavljati razred.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 13:08 - pre 112 meseci
vazi i period u braku pre drzavljanstva nadja555. Tvoj muz je vec kvalifikovan da aplicira, ali mora sve da prodje kao ti. Predaja, razgovor, zakletva... Znam sta govorim mi smo isti slucaj.

uzgred, pitas vrlo osnovne stvari. procesljaj malo forum.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 13:15 - pre 112 meseci
cini mi se da ste pomesali dve stvari.
1. ostvarivanje prava na madjarsko drzavljanstvo na osnovu braka sa madjarskim drz. (duze 0d 5 g i 10g bez dece)
2. ostvarivanje prava na rad i boravak (u EU) drzavljanima nonEU , a koji su u braku sa drzavljaninom EU koji zivi i radi u EU.


zelim izneti i cinjenicu zasnovanu na zakonu republike Madjarske!!! ,a to je : da se moze oduzeti drzavljanstvo r. Madjarske steceno na osnovu povrata drzavljanstva a ubrzanim procesom (to je to.. sto svi radite btw. ), ako se ustanovi i dokaze da ste varali pri ostvarivanja prava na isto..(fals dokumentacija ili znanje jezika) znaci nigde ne pise da morate i za 8 godina znati jezik..????!! ,jezik moze da zaboravi svako..nista cudno za nekom kome generacijama vec nije maternji..recimo.
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 13:19 - pre 112 meseci
Možda muž od Nadje555 i ne mora da čeka da mu zena postane drzavljanka. Neka proceslja on malo svoje pretke, ako ostvaruje uslov, mozda nauci madjarski i dobije drzavljastvo pre nje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898749 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.