Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898677 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
*.7.11.vie.surfer.at.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.12.2014. u 21:09 - pre 114 meseci
Hvala puno!!
 
Odgovor na temu

Stefan1980

Član broj: 271269
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2014. u 16:23 - pre 114 meseci
Verovatno je to neko i okacio vec,ali imate odlicnu emisiju Madjarske televizije pod nazivom "szóról szóra magyarul"
imate je i na YT tako da upload linkova nije potreban.
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.12.2014. u 18:01 - pre 114 meseci
Citat:
dekilist:
Ako ima neko predlog gde i kome da se obratim za privatne časove mađarskog jezika u Beogradu , bio bih veooooma zahvalan ( nešto mi ove instant škole ne ulivaju previše poverenja)


Obrati se Savezu Vojvođanskih Mađara u Beogradu. Oni organizuju časove u svojim kancelarijama (negde na Slaviji, čini mi se). Takođe organizuju i intervju sa zvaničnicima iz ambasade u svojim kancelarijama (tipa, konzularni dan). Čini mi se i da je cena sasvim ok.
 
Odgovor na temu

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.cpe.vektor.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2014. u 07:25 - pre 114 meseci
Predala sam dokumenta prošle nedelje, u Beogradu, iz prve. Svi su bili jako fini i nisu mi postavljana nikakva čudna pitanja, a bila sam baš dugo unutra... Sve je bilo tačno onako kako je bar 10 osoba opisalo na ovom forumu u poslednje 2-3 godine. Eto, ništa se nije promenilo, nemojte se plašiti postova sa prethodnih strana, samo učite. :)
 
Odgovor na temu

vukaschin
Beograd

Član broj: 310842
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2014. u 08:31 - pre 114 meseci
jel mozes malo detaljnije da opises ceo postupak? ono bukvalno od uslaska na vrata ambasade do dela gde ti kazu irja ala itt...befejeztuk koszonom :D

hvala :)
 
Odgovor na temu

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.cpe.vektor.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2014. u 12:34 - pre 114 meseci
Pa, mnogo puta ce reci irja ala, a u isto vreme ce pricati s tobom, jer treba da potpises i zahtev, i sve adatlape, i biografiju... Evo, redom: predstavis se preko interfona, kazes zašto si tu i u koliko sati imaš zakazano. Puste te u hol, pričekaš, onda te pozovu preko drugog interfona... Kada sam ušla u prostoriju za razgovore, tu je bila jedna službenica koja je nešto radila na kompu. Rekla je da će konzulka brzo doći, razmenile smo par rečenica i ohrabrila me je da se raskomotim i raspakujem dokumenta, pitala da li imam taj i taj papir... Konzulka je bila ok, razgovor se sveo na sadrzaj dokumenata, pitala me je kolika su mi deca, koje jezike govorim... takve stvari. Bar 20 minuta sam cekala da pocne sa pravim pitanjima, ali onda je rekla da smo zavrsili... :) Neka deseta službenica mi je dala da potpišem potvrdu da su primili dokumenta koja će u moje ime biti poslata u Budimpeštu, dala mi primerak i ispratila me.
Dakle, komplikovanih pitanja nije bilo, ali se neko ko je samo učio osnovna pitanja i odgovore neće snaći, jer su pitanja drugačije formulisana, počev od kako se zoveš (mene je službenik preko interfona pitao - "mogu li da znam vaše ime?"), tako da svima najtoplije preporučujem da uče kako treba, jer će se u suprotnom ispaliti.

Neću odgovarati na privatne poruke o ovome, ne mogu svakome posebno da pišem. Odgovoriću ovde: učim godinu i po, intenzivno desetak meseci. Zakazala sam u avgustu.
 
Odgovor na temu

vukaschin
Beograd

Član broj: 310842
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2014. u 12:56 - pre 114 meseci
kad ti mnogo puta kaze irja ala to je dobar znak :)

Uglavnom ovakav sam odgovor zeleo da dobijem...detaljan i konkretan.

HVALA
 
Odgovor na temu

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.cpe.vektor.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2014. u 13:46 - pre 114 meseci
Nema na čemu. Meni su mnogo značile informacije sa ovog foruma, potrudiću se da i ja pomognem koliko mogu.

Pošto mi i dalje stižu poruke na pp - nema potrebe da me neko moli da mu odgovorim, jer ću svakako odgovoriti na svako smisleno pitanje, ali ovde, javno. Nadam se da je to ok. :)

Par ljudi me je pitalo kako i odakle sam učila. Našla sam na torentu "Hungarian learning pack - updated", tu ima strašno mnogo materijala, ja sam skakala s knjige na knjigu i, zapravo, ni jednu nisam prešla do kraja. Nije ni važno odakle ćete učiti. Uzmite onu knjigu koja vas motiviše. Važno je da svakodnevno bar sat vremena nešto radite na mađarskom. Ako ste potpuni početnik, prvo uzmite Pimsleur kurs, posle je svejedno kako ćete nastaviti. I nemojte da propustite više puta pomenut serijal "szóról szóra magyarul" - čak i ako ste odmakli od početnog nivoa, poslužiće vam da rezimirate naučeno, a i zabavno je na neki način.
Važno: ako učite manje od 3 meseca, ne otvarajte Assimill, ubiće bas u pojam posle 20 lekcija. Možete da uzmete FSI... Ako ste krenuli s Assimillom, i pogubili se, pređite na Colloquial Hungarian - tu je gramatika objašnjena tako da stvarno može da se razume i nauči.
Nisam išla na kurs.
 
Odgovor na temu

zikkk
Beograd

Član broj: 303337
Poruke: 85



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2014. u 14:09 - pre 114 meseci
Sta su te pitali za zakletvu, gde bi polagala u BG? I da li su ti rekli na koji nacin ce da te obaveste, telefonom, emailom..koliko se ceka na zakletvu
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2014. u 14:23 - pre 114 meseci
Hvala szerblany na svim informacijama! :-)
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
cable-178-148-79-140.dynamic.sbb.rs.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2014. u 17:56 - pre 114 meseci
Postovanje, ja sam Mihailo i trenutno sam na kursu Madjarskog (za dobijanje drzavljanstva). Skupljam papire i ucim.

Zanima me kako te je sluzbenik pitao "mogu li da znam vaše ime?" (kojim recima) :)

Takodje me zanima koja su bila pitanja koja ti je postavljala konzul? (onoliko koliko mozes da se setis).

Hvala! :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

Ogo-Pogo

Član broj: 314908
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2014. u 18:39 - pre 114 meseci
Pozdrav svima,

treba mi informacija.Na sajtu subotičkog konzulata stoji da je izrada pasoša:46 EUR na 5 i 69 EUR na 10 godina.
Danas sam dobio informaciju (doduše nepotvrđenu) da pored uplate navedenih iznosa, treba da se uplati i neka vrsta konzularne takse koja
iznosi oko 1200 dinara.Da li je neko u skorije vreme išao u SU da mi ovo potvrdi ili da li neko zna sigurno šta je tačno?
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2014. u 18:48 - pre 114 meseci
Da li neko zna da li ima konzularnih dana u decembru i gde?
/
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2014. u 19:23 - pre 114 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Vojvo...-pasos-u-Segedinu-za-6000-evra

"Javna je tajna da pola Srbije hoće mađarsko državljanstvo."
Hahaha :)
 
Odgovor na temu

vule1989
Petar petrovic
magacioner
Becej

Član broj: 326668
Poruke: 1
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2014. u 20:42 - pre 114 meseci
Ljudi bio sam da predam papire za hu pasos, nisam nesto znao jezik ali su mi zadrzali papire. Interesuje me da li to znaci da sam prosao posto su mi uzeli sve papire?
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.12.2014. u 21:07 - pre 114 meseci
Citat:
vule1989: Ljudi bio sam da predam papire za hu pasos, nisam nesto znao jezik ali su mi zadrzali papire. Interesuje me da li to znaci da sam prosao posto su mi uzeli sve papire?

Ne znači da si prošao. Naravno, ne znači ni da nisi prošao.
Postoji nekoliko mogućih scenarija:
(1) Poziv za zakletvu, (2) poziv za proveru dokumentacije (u ambasadi u BG ili konzulatu u SU, iliti provera jezika), i (3) odbijenica.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-90.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.12.2014. u 07:12 - pre 114 meseci
Citat:
vule1989:
Ljudi bio sam da predam papire za hu pasos, nisam nesto znao jezik ali su mi zadrzali papire. Interesuje me da li to znaci da sam prosao posto su mi uzeli sve papire?

Ostao si skroz nedorecen,da li si ti predavao za HU drzavljanstvo ili za pasos,predpostavljam ovo prvo,ako jeste onda ti odgovor dole sledi stim da dodam da se neki put ali jako retko desi da te i na proveru jezika mogu pozvati u HU DA IDES.
Ako je pasos u pitanju ne znam kakva su ti dokumenta papire zadrzavali jer se ne predaju nikakava dokumenta jedino se na uvid daje lakcim karta,nas pasos i honositasi tj.HU drzavljanstvo ali ti se to sve vraca.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.12.2014. u 09:42 - pre 114 meseci
Citat:
jedy023: Ostao si skroz nedorecen,da li si ti predavao za HU drzavljanstvo ili za pasos,predpostavljam ovo prvo,ako jeste onda ti odgovor dole sledi stim da dodam da se neki put ali jako retko desi da te i na proveru jezika mogu pozvati u HU DA IDES.
Ako je pasos u pitanju ne znam kakva su ti dokumenta papire zadrzavali jer se ne predaju nikakava dokumenta jedino se na uvid daje lakcim karta,nas pasos i honositasi tj.HU drzavljanstvo ali ti se to sve vraca.


dok se decko ne otvori i ne kaze gde je bio kad je predao, sta je sluzbenik upisao, odgovoricu mu samo sa "ne znam"

Citat:
zikkk:
Sta su te pitali za zakletvu, gde bi polagala u BG? I da li su ti rekli na koji nacin ce da te obaveste, telefonom, emailom..koliko se ceka na zakletvu


ako se stavi zakletva u Bg, dobija se preporuceno pismo gde pise da da se pozove ambasada, kako bi zakazao termin zakletve. U SU zovu telefonom da bi se dogovorili oko termina, koliko ja znam

Citat:
moonns:
Da li neko zna da li ima konzularnih dana u decembru i gde?


u konzulatu vec pocetkom decembra pocinje da se razmislja o odmoru, a vec od polovine decembra je polovina zaposlenih na odmoru sve do iza nove godine. Secam se da i proslog decembra nije bilo konz.dana

Citat:
tbutor:
http://www.blic.rs/Vesti/Vojvo...-pasos-u-Segedinu-za-6000-evra

"Javna je tajna da pola Srbije hoće mađarsko državljanstvo."
Hahaha :)


klasicni sencazionalisticki tekstovi, jer ako nisu takvi, niko nece hteti da cita, kako takve tekstove, tako i takve novine. Svako ko je iole razuman shvata da od toga nema nista kao i da se ne dobija odmah nakon odlaska u Segedin. A pogotovo takve stvari ne radi nekakav Vojislav iz Vrbasa. Tragedija je da kad ljudi vide da kosta 6000 evra, poveruju da je to proverena kombinacija jer je skupa pa je verovatno i "original", a da kosta 200 evra, onda bi svi rekli, da je prevara

asdf
 
Odgovor na temu

monte carlo

Član broj: 323774
Poruke: 25



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2014. u 10:33 - pre 114 meseci
jel moze neko da mi kaze jel ovo onaj upitnik sto se popunjava na zakletvi ? https://static.elitesecurity.o...s/3/2/3264458/rsz_img_7641.jpg
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.12.2014. u 16:45 - pre 114 meseci
@monte carlo


to je stari obrazac. promenili su ga odavno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898677 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.