Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898855 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Magyarica

Član broj: 326029
Poruke: 5



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.11.2014. u 13:22 - pre 114 meseci
Predaješ ili jedno ili drugo. Ne trebaju ti oba.
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.11.2014. u 13:50 - pre 114 meseci
Hvala.
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.11.2014. u 19:39 - pre 114 meseci
Evo da i ja prenesem svoje iskustvo iz Beograda. Mama (Madjarica) i ja smo isle zajedno, obe smo trazile drzavljanstvo. Na salteru nas je docekala sluzbenica koja je bila vrlo ljubazna. Usle smo u kancelariju i ubrzo je dosla maticarka. Prvo je uzela mamine papire i sa mamom je pricala skroz neformalno, posto je videla da mama madjarski govori kao maternji jezik. Kada je uzela moje papire, pitala me je sta mi je zanimanje, sta radim, gde radim, na sta sam odgovorila. Ja radim u biblioteci, pa me je pitala cime se bavi biblioteka, ja sam rekla izdavanjem knjiga i tu sam se spetljala, posto sam mislila da ocekuje jos nesto da kazem, pa sam rekla da imamo i prodavnicu knjiga,nisam mogla da se setim kako se kaze prodajemo knjige,pitala me je da li imamo romane i tu sam se skroz zabunila i jos veca panika me je uhvatila, posto nisam razumela rec romani, pa mi je mama rekla i posle toga sam bila sva polupana :) Pitala me je da li poznajem neku zenu, rekla je ime, ja sam rekla da ne poznajem. Pitala me je da li imam sestru, stariju ili mladju, ja sam odgovorila i onda me je pitala da li imam dece na sta sam ja pitala ja ili sestra i zbog toga sam jako besna na sebe, umesto da sam je zamolila da ponovi pitanje, posto bi to pitanje i u snu razumela. Pa sam rekla da sestra ima dete, pa sam se ispravila i rekla da ja nemam dece, neudata sam. Ovo stvarno sve izgleda lako kada sada pisem i meni je delovalo lako kada sam citala postove od drugih,ja stvarno dosta razumem, posto mi je mama Madjarica i puno sam stvarno ucila, ali ja sam bila jako nervozna, imala sam uzasnu tremu. Uzela nam je papire i rekla da ce ih poslati u Budimpestu i da ocekujemo za 5 do 6 meseci da nas zovu za zakletvu, ali da ja jos moram da ucim jezik, jer iz Budimpeste mogu da zovu da me provere i da sto vise kuci pricam sa mamom na madjraskom. Da, i pitala me je gde pricam madjarski, na sta sam ja rekla kod kuce, valjda, vise ne znam ni sta sam dobro rekla ili ne.Dok je popunjavala papire, rekla je da pricamo nesto na madjarskom, pitala me je sta sam kuvala, ja sam rekla da ne kuvam, nego da mama kuva, pitala me je sta radim kuci, na sta sam ja kroz salu rekla da sam na internetu, gledam tv i ponekad usisavam. Maticarka je stvarno bila vrlo, vrlo ljubazna i korektna. A sad da li sam ja prosla ili ne znacu za 5 do 6 meseci.
 
Odgovor na temu

Creasy
srbija

Član broj: 322365
Poruke: 27



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.11.2014. u 20:04 - pre 114 meseci
Udari enter kada pises,zbog preglednosti.

Hvala na prenetim utiscima.
PHP programer u pokusaju
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.11.2014. u 20:15 - pre 114 meseci
Ala sam se prepala, bez mame necu moci!
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.11.2014. u 20:32 - pre 114 meseci
Pa gde se razbezase ovi profesori madjarskog?:)
 
Odgovor na temu

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.cpe.vektor.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2014. u 10:54 - pre 114 meseci
Citat:
Krikica:
Evo da i ja prenesem svoje iskustvo iz Beograda. Mama (Madjarica) i ja smo isle zajedno, obe smo trazile drzavljanstvo. Na salteru nas je docekala sluzbenica koja je bila vrlo ljubazna. Usle smo u kancelariju i ubrzo je dosla maticarka. Prvo je uzela mamine papire i sa mamom je pricala skroz neformalno, posto je videla da mama madjarski govori kao maternji jezik. Kada je uzela moje papire, pitala me je sta mi je zanimanje, sta radim, gde radim, na sta sam odgovorila. Ja radim u biblioteci, pa me je pitala cime se bavi biblioteka, ja sam rekla izdavanjem knjiga i tu sam se spetljala, posto sam mislila da ocekuje jos nesto da kazem, pa sam rekla da imamo i prodavnicu knjiga,nisam mogla da se setim kako se kaze prodajemo knjige,pitala me je da li imamo romane i tu sam se skroz zabunila i jos veca panika me je uhvatila, posto nisam razumela rec romani, pa mi je mama rekla i posle toga sam bila sva polupana Pitala me je da li poznajem neku zenu, rekla je ime, ja sam rekla da ne poznajem. Pitala me je da li imam sestru, stariju ili mladju, ja sam odgovorila i onda me je pitala da li imam dece na sta sam ja pitala ja ili sestra i zbog toga sam jako besna na sebe, umesto da sam je zamolila da ponovi pitanje, posto bi to pitanje i u snu razumela. Pa sam rekla da sestra ima dete, pa sam se ispravila i rekla da ja nemam dece, neudata sam. Ovo stvarno sve izgleda lako kada sada pisem i meni je delovalo lako kada sam citala postove od drugih,ja stvarno dosta razumem, posto mi je mama Madjarica i puno sam stvarno ucila, ali ja sam bila jako nervozna, imala sam uzasnu tremu. Uzela nam je papire i rekla da ce ih poslati u Budimpestu i da ocekujemo za 5 do 6 meseci da nas zovu za zakletvu, ali da ja jos moram da ucim jezik, jer iz Budimpeste mogu da zovu da me provere i da sto vise kuci pricam sa mamom na madjraskom. Da, i pitala me je gde pricam madjarski, na sta sam ja rekla kod kuce, valjda, vise ne znam ni sta sam dobro rekla ili ne.Dok je popunjavala papire, rekla je da pricamo nesto na madjarskom, pitala me je sta sam kuvala, ja sam rekla da ne kuvam, nego da mama kuva, pitala me je sta radim kuci, na sta sam ja kroz salu rekla da sam na internetu, gledam tv i ponekad usisavam. Maticarka je stvarno bila vrlo, vrlo ljubazna i korektna. A sad da li sam ja prosla ili ne znacu za 5 do 6 meseci.


Hvala ti, kao i svima koji su do sada podelili svoja iskustva iz Beograda. Mene ovo čeka za dve nedelje. Idem bez mame. Predajem za decu i sebe. Učim nešto manje od godinu dana, sama. Očekujem pitanja vezana za književnost (većinu neće to pitati, mene hoće), pa ako neko ima informaciju šta konzulka voli da čita, megköszönöm.
 
Odgovor na temu

pšenica
Beograd

Član broj: 325655
Poruke: 1
*.ncr.com.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2014. u 16:56 - pre 114 meseci
Citat:
Krikica: Evo da i ja prenesem svoje iskustvo iz Beograda. Mama (Madjarica) i ja smo isle zajedno, obe smo trazile drzavljanstvo. Na salteru nas je docekala sluzbenica koja je bila vrlo ljubazna. Usle smo u kancelariju i ubrzo je dosla maticarka. Prvo je uzela mamine papire i sa mamom je pricala skroz neformalno, posto je videla da mama madjarski govori kao maternji jezik. Kada je uzela moje papire, pitala me je sta mi je zanimanje, sta radim, gde radim, na sta sam odgovorila. Ja radim u biblioteci, pa me je pitala cime se bavi biblioteka, ja sam rekla izdavanjem knjiga i tu sam se spetljala, posto sam mislila da ocekuje jos nesto da kazem, pa sam rekla da imamo i prodavnicu knjiga,nisam mogla da se setim kako se kaze prodajemo knjige,pitala me je da li imamo romane i tu sam se skroz zabunila i jos veca panika me je uhvatila, posto nisam razumela rec romani, pa mi je mama rekla i posle toga sam bila sva polupana :) Pitala me je da li poznajem neku zenu, rekla je ime, ja sam rekla da ne poznajem. Pitala me je da li imam sestru, stariju ili mladju, ja sam odgovorila i onda me je pitala da li imam dece na sta sam ja pitala ja ili sestra i zbog toga sam jako besna na sebe, umesto da sam je zamolila da ponovi pitanje, posto bi to pitanje i u snu razumela. Pa sam rekla da sestra ima dete, pa sam se ispravila i rekla da ja nemam dece, neudata sam. Ovo stvarno sve izgleda lako kada sada pisem i meni je delovalo lako kada sam citala postove od drugih,ja stvarno dosta razumem, posto mi je mama Madjarica i puno sam stvarno ucila, ali ja sam bila jako nervozna, imala sam uzasnu tremu. Uzela nam je papire i rekla da ce ih poslati u Budimpestu i da ocekujemo za 5 do 6 meseci da nas zovu za zakletvu, ali da ja jos moram da ucim jezik, jer iz Budimpeste mogu da zovu da me provere i da sto vise kuci pricam sa mamom na madjraskom. Da, i pitala me je gde pricam madjarski, na sta sam ja rekla kod kuce, valjda, vise ne znam ni sta sam dobro rekla ili ne.Dok je popunjavala papire, rekla je da pricamo nesto na madjarskom, pitala me je sta sam kuvala, ja sam rekla da ne kuvam, nego da mama kuva, pitala me je sta radim kuci, na sta sam ja kroz salu rekla da sam na internetu, gledam tv i ponekad usisavam. Maticarka je stvarno bila vrlo, vrlo ljubazna i korektna. A sad da li sam ja prosla ili ne znacu za 5 do 6 meseci.


Hvala sto si podelila sa nama iskustvo. Ja sam predala krajem avgusta, bila su slicna pitanja ,samo je muskarac bio konzul. Bili su vrlo ljubazni. Isto sam ucila godinu dana.Ali meni su rekli da se na zakletvu ceka 3 ili 4 meseca. A tebi 5 ili 6.A nek isu na forumu pisali da se ceka 8 meseci. Ako su nekome nesto drugo rekli, molim Vas da podelite.
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2014. u 17:33 - pre 114 meseci
Citat:
szerblany:
Citat:
Krikica:
Evo da i ja prenesem svoje iskustvo iz Beograda. Mama (Madjarica) i ja smo isle zajedno, obe smo trazile drzavljanstvo. Na salteru nas je docekala sluzbenica koja je bila vrlo ljubazna. Usle smo u kancelariju i ubrzo je dosla maticarka. Prvo je uzela mamine papire i sa mamom je pricala skroz neformalno, posto je videla da mama madjarski govori kao maternji jezik. Kada je uzela moje papire, pitala me je sta mi je zanimanje, sta radim, gde radim, na sta sam odgovorila. Ja radim u biblioteci, pa me je pitala cime se bavi biblioteka, ja sam rekla izdavanjem knjiga i tu sam se spetljala, posto sam mislila da ocekuje jos nesto da kazem, pa sam rekla da imamo i prodavnicu knjiga,nisam mogla da se setim kako se kaze prodajemo knjige,pitala me je da li imamo romane i tu sam se skroz zabunila i jos veca panika me je uhvatila, posto nisam razumela rec romani, pa mi je mama rekla i posle toga sam bila sva polupana :) Pitala me je da li poznajem neku zenu, rekla je ime, ja sam rekla da ne poznajem. Pitala me je da li imam sestru, stariju ili mladju, ja sam odgovorila i onda me je pitala da li imam dece na sta sam ja pitala ja ili sestra i zbog toga sam jako besna na sebe, umesto da sam je zamolila da ponovi pitanje, posto bi to pitanje i u snu razumela. Pa sam rekla da sestra ima dete, pa sam se ispravila i rekla da ja nemam dece, neudata sam. Ovo stvarno sve izgleda lako kada sada pisem i meni je delovalo lako kada sam citala postove od drugih,ja stvarno dosta razumem, posto mi je mama Madjarica i puno sam stvarno ucila, ali ja sam bila jako nervozna, imala sam uzasnu tremu. Uzela nam je papire i rekla da ce ih poslati u Budimpestu i da ocekujemo za 5 do 6 meseci da nas zovu za zakletvu, ali da ja jos moram da ucim jezik, jer iz Budimpeste mogu da zovu da me provere i da sto vise kuci pricam sa mamom na madjraskom. Da, i pitala me je gde pricam madjarski, na sta sam ja rekla kod kuce, valjda, vise ne znam ni sta sam dobro rekla ili ne.Dok je popunjavala papire, rekla je da pricamo nesto na madjarskom, pitala me je sta sam kuvala, ja sam rekla da ne kuvam, nego da mama kuva, pitala me je sta radim kuci, na sta sam ja kroz salu rekla da sam na internetu, gledam tv i ponekad usisavam. Maticarka je stvarno bila vrlo, vrlo ljubazna i korektna. A sad da li sam ja prosla ili ne znacu za 5 do 6 meseci.


Hvala ti, kao i svima koji su do sada podelili svoja iskustva iz Beograda. Mene ovo čeka za dve nedelje. Idem bez mame. :) Predajem za decu i sebe. Učim nešto manje od godinu dana, sama. Očekujem pitanja vezana za književnost (većinu neće to pitati, mene hoće), pa ako neko ima informaciju šta konzulka voli da čita, megköszönöm. :)


Nema na cemu i srecno :)))
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2014. u 17:36 - pre 114 meseci
Citat:
pšenica:
Citat:
Krikica: Evo da i ja prenesem svoje iskustvo iz Beograda. Mama (Madjarica) i ja smo isle zajedno, obe smo trazile drzavljanstvo. Na salteru nas je docekala sluzbenica koja je bila vrlo ljubazna. Usle smo u kancelariju i ubrzo je dosla maticarka. Prvo je uzela mamine papire i sa mamom je pricala skroz neformalno, posto je videla da mama madjarski govori kao maternji jezik. Kada je uzela moje papire, pitala me je sta mi je zanimanje, sta radim, gde radim, na sta sam odgovorila. Ja radim u biblioteci, pa me je pitala cime se bavi biblioteka, ja sam rekla izdavanjem knjiga i tu sam se spetljala, posto sam mislila da ocekuje jos nesto da kazem, pa sam rekla da imamo i prodavnicu knjiga,nisam mogla da se setim kako se kaze prodajemo knjige,pitala me je da li imamo romane i tu sam se skroz zabunila i jos veca panika me je uhvatila, posto nisam razumela rec romani, pa mi je mama rekla i posle toga sam bila sva polupana :) Pitala me je da li poznajem neku zenu, rekla je ime, ja sam rekla da ne poznajem. Pitala me je da li imam sestru, stariju ili mladju, ja sam odgovorila i onda me je pitala da li imam dece na sta sam ja pitala ja ili sestra i zbog toga sam jako besna na sebe, umesto da sam je zamolila da ponovi pitanje, posto bi to pitanje i u snu razumela. Pa sam rekla da sestra ima dete, pa sam se ispravila i rekla da ja nemam dece, neudata sam. Ovo stvarno sve izgleda lako kada sada pisem i meni je delovalo lako kada sam citala postove od drugih,ja stvarno dosta razumem, posto mi je mama Madjarica i puno sam stvarno ucila, ali ja sam bila jako nervozna, imala sam uzasnu tremu. Uzela nam je papire i rekla da ce ih poslati u Budimpestu i da ocekujemo za 5 do 6 meseci da nas zovu za zakletvu, ali da ja jos moram da ucim jezik, jer iz Budimpeste mogu da zovu da me provere i da sto vise kuci pricam sa mamom na madjraskom. Da, i pitala me je gde pricam madjarski, na sta sam ja rekla kod kuce, valjda, vise ne znam ni sta sam dobro rekla ili ne.Dok je popunjavala papire, rekla je da pricamo nesto na madjarskom, pitala me je sta sam kuvala, ja sam rekla da ne kuvam, nego da mama kuva, pitala me je sta radim kuci, na sta sam ja kroz salu rekla da sam na internetu, gledam tv i ponekad usisavam. Maticarka je stvarno bila vrlo, vrlo ljubazna i korektna. A sad da li sam ja prosla ili ne znacu za 5 do 6 meseci.


Hvala sto si podelila sa nama iskustvo. Ja sam predala krajem avgusta, bila su slicna pitanja ,samo je muskarac bio konzul. Bili su vrlo ljubazni. Isto sam ucila godinu dana.Ali meni su rekli da se na zakletvu ceka 3 ili 4 meseca. A tebi 5 ili 6.A nek isu na forumu pisali da se ceka 8 meseci. Ako su nekome nesto drugo rekli, molim Vas da podelite.


Nema na cemu. Znam koliko je meni znacilo kada procitam necije iskustvo. A sto se tice zakletve, poznajem ljude koji su bili pocetkom maja i jos ih nisu zvali, a prosli su sto posto,jezik znaju odlicno, Madjari su, tako da izgleda nema pravila.
 
Odgovor na temu

milan.ns
Taksi
Taksi

Član broj: 325795
Poruke: 12
77.243.28.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2014. u 20:20 - pre 114 meseci
Imam pitanje za one koji su bili na razgovoru. Da li su Vas pitali Mit tud Magyarorsag rol?
 
Odgovor na temu

milan.ns
Taksi
Taksi

Član broj: 325795
Poruke: 12
77.243.28.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2014. u 20:25 - pre 114 meseci
Citat:
Krikica:
Citat:
pšenica:
Citat:
Krikica: Evo da i ja prenesem svoje iskustvo iz Beograda. Mama (Madjarica) i ja smo isle zajedno, obe smo trazile drzavljanstvo. Na salteru nas je docekala sluzbenica koja je bila vrlo ljubazna. Usle smo u kancelariju i ubrzo je dosla maticarka. Prvo je uzela mamine papire i sa mamom je pricala skroz neformalno, posto je videla da mama madjarski govori kao maternji jezik. Kada je uzela moje papire, pitala me je sta mi je zanimanje, sta radim, gde radim, na sta sam odgovorila. Ja radim u biblioteci, pa me je pitala cime se bavi biblioteka, ja sam rekla izdavanjem knjiga i tu sam se spetljala, posto sam mislila da ocekuje jos nesto da kazem, pa sam rekla da imamo i prodavnicu knjiga,nisam mogla da se setim kako se kaze prodajemo knjige,pitala me je da li imamo romane i tu sam se skroz zabunila i jos veca panika me je uhvatila, posto nisam razumela rec romani, pa mi je mama rekla i posle toga sam bila sva polupana :) Pitala me je da li poznajem neku zenu, rekla je ime, ja sam rekla da ne poznajem. Pitala me je da li imam sestru, stariju ili mladju, ja sam odgovorila i onda me je pitala da li imam dece na sta sam ja pitala ja ili sestra i zbog toga sam jako besna na sebe, umesto da sam je zamolila da ponovi pitanje, posto bi to pitanje i u snu razumela. Pa sam rekla da sestra ima dete, pa sam se ispravila i rekla da ja nemam dece, neudata sam. Ovo stvarno sve izgleda lako kada sada pisem i meni je delovalo lako kada sam citala postove od drugih,ja stvarno dosta razumem, posto mi je mama Madjarica i puno sam stvarno ucila, ali ja sam bila jako nervozna, imala sam uzasnu tremu. Uzela nam je papire i rekla da ce ih poslati u Budimpestu i da ocekujemo za 5 do 6 meseci da nas zovu za zakletvu, ali da ja jos moram da ucim jezik, jer iz Budimpeste mogu da zovu da me provere i da sto vise kuci pricam sa mamom na madjraskom. Da, i pitala me je gde pricam madjarski, na sta sam ja rekla kod kuce, valjda, vise ne znam ni sta sam dobro rekla ili ne.Dok je popunjavala papire, rekla je da pricamo nesto na madjarskom, pitala me je sta sam kuvala, ja sam rekla da ne kuvam, nego da mama kuva, pitala me je sta radim kuci, na sta sam ja kroz salu rekla da sam na internetu, gledam tv i ponekad usisavam. Maticarka je stvarno bila vrlo, vrlo ljubazna i korektna. A sad da li sam ja prosla ili ne znacu za 5 do 6 meseci.


Hvala sto si podelila sa nama iskustvo. Ja sam predala krajem avgusta, bila su slicna pitanja ,samo je muskarac bio konzul. Bili su vrlo ljubazni. Isto sam ucila godinu dana.Ali meni su rekli da se na zakletvu ceka 3 ili 4 meseca. A tebi 5 ili 6.A nek isu na forumu pisali da se ceka 8 meseci. Ako su nekome nesto drugo rekli, molim Vas da podelite.


Nema na cemu. Znam koliko je meni znacilo kada procitam necije iskustvo. A sto se tice zakletve, poznajem ljude koji su bili pocetkom maja i jos ih nisu zvali, a prosli su sto posto,jezik znaju odlicno, Madjari su, tako da izgleda nema pravila.


Ceka se zbog provera. Znam jednog sto au ga dva puta odbili a perfektno zna madjarski. Angazovao je advokata da proveri zasto je odbijen. Oddbili su ga zbog prekoracenja boravka u EU od dva dana. Sve proveravaju. Moramo biti cisti kao suza.
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2014. u 20:35 - pre 114 meseci
Citat:
milan.ns:
Imam pitanje za one koji su bili na razgovoru. Da li su Vas pitali Mit tud Magyarorsag rol?


Mit tud Magyarországról?
Sta znas o Madjarskoj?
 
Odgovor na temu

monte carlo

Član broj: 323774
Poruke: 25



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.11.2014. u 21:26 - pre 114 meseci
ja cekam evo vec 6 meseci...znam troje koji su cekali po 8 meseci ...u bg.
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
*.ptt.rs.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2014. u 09:16 - pre 114 meseci
Ja evo cekam skoro 5 meseci od provere u Bg. Cekam zakletvu u Segedinu...
 
Odgovor na temu

GrgaMrga

Član broj: 326230
Poruke: 1
89.111.250.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2014. u 11:36 - pre 114 meseci
Pozdrav svima,
interesuje me da li ima neko na forumu ko je predao dokumentaciju i isao kroz proces dobijanja drzavljanstva u Ambasadi Madjarske u BiH. Naime, ja zivim u BiH i uslove za dobijanje dvojnog drzavljanstva imam po osnovi djeda koji je rodjen 1912. godine u Hrvatskoj na dijelu koji je pripadao Madjarskoj. Taj dio nije sporan, medjutim, sluzbenica iz ambasade sa kojom sam putem telefona razgovarao (na nasem jeziku) je zvucala prilicno rezervisana prema mogucnosti da neko ko sada uci madjarski jezik moze uopste da prodje nivo potreban za dobijanje drzavljanstva. Sluzbenica je bila izuzetno ljubazna, medjutim, nije propustila da naglasi da je "sve sada poostreno", "da je jezik vraski tezak", "da je potrebno srednje znanje pisanja, citanja i govora" i da se ne treba zanositi pricama da je to tako lako kao sto se prica po forumima jer da sada sa nima radi kolegica koja je radila u Subotici koja je posvjedocila o rigoroznim provjerama aplikanata kada je jezik u pitanju. Meni je sve to jasno i ne ocekujem da bude lako i spremam se vec 2 mjeseca, a predavacu papire tek u aprilu slijedece godine ali moram reci da je citav razgovor tekao obeshrabrujuce. Bio bih veoma zahvalan ako bi neko posvjedocio o svojim iskustvima sa predajom papira u BiH, mada meni djeluje da nema bas mnogo drzavljana BiH koji su ganjali madjarsko drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2014. u 12:43 - pre 114 meseci
Citat:
GrgaMrga: nije propustila da naglasi da je "sve sada poostreno", "da je jezik vraski tezak", "da je potrebno srednje znanje pisanja, citanja i govora" i da se ne treba zanositi pricama da je to tako lako kao sto se prica po forumima jer da sada sa nima radi kolegica koja je radila u Subotici koja je posvjedocila o rigoroznim provjerama aplikanata kada je jezik u pitanju.

iako je u praksi tako (a jeste), to sluzbenici rade na svoju ruku! zakon se nije menjao od njegovog donosenja, pa ni uslovi koji se ticu znanja. a to sto kazu da je "sada sve poostreno", poostreno je jer su sami poostrili, a ne jer doslo do uskladjivanja sa zakonom.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.234.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2014. u 13:42 - pre 114 meseci
Pošto ponovo predajem za sebe, a deca i supruga su dobili državljanstvo, da li onda ne trebaju njihovi izvodi, ni venčani list, nego samo moj izvod i izvod mojih predaka?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2014. u 13:50 - pre 114 meseci
Citat:
kamicak: Pošto ponovo predajem za sebe, a deca i supruga su dobili državljanstvo, da li onda ne trebaju njihovi izvodi, ni venčani list, nego samo moj izvod i izvod mojih predaka?

Pa zar ti nisam lepo objasnio.
Prvo ovde nisi definisao po kom osnovu predajes
1.Ako predajes na osnovu supruznika
treba ti tvoj izvod,i normalno vencani list *kako ce da ynaju da ti je ona supruga ako ne predas vencani*,deca su dobila i ne treba njihovo nista,takodje ti treba madjarsko drzavljanstvo i ako ides bez zene onda saglasnost da je ona saglasna da ti predas i to je kraj plus slika to sam zaboravio.
2.Posto si vec jednom predavao po osnvu pretka mislim da to vec sam znas sta ti treba,mada kazu da se mozes pozvati na odbijenicu i taj broj i oni u kompu imaju i te podatke ali niskad se nezna.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

milan.ns
Taksi
Taksi

Član broj: 325795
Poruke: 12
77.243.28.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2014. u 14:08 - pre 114 meseci
Citat:
jeca27:
Citat:
milan.ns:
Imam pitanje za one koji su bili na razgovoru. Da li su Vas pitali Mit tud Magyarorsag rol?


Mit tud Magyarországról?
Sta znas o Madjarskoj?

Znam sta znaci, nego nisam video da je neko napisao da mu je postavljeno takvo pitanje, a moja profesorica kaze da to pitaju. Da li je nekom postavljeno to pitanje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898855 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.