Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899741 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
89.111.250.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 13:16 - pre 117 meseci
Citat:
tecaizbeca:
Citat:
Nada222: Evo za sve koji se dvoume oko Gospica. 1907. jeste pripadao Madjarskoj! :)

Zvala sam ambasadu u Zagrebu, i tu mi je vrlo ljubazna gospodja dala informacije. Rekla mi je da zovem nakon 2 sata, dok provjeri svu dokumentaciju, tako da bih svima koji se misle preporucila da nazovu. (na mail nisu jos odgovorili)

Ambasada Republike Mađarske
Pantovscak 257, 10 000 Zagreb;
Tel: 01 4890 900;


Eto resila si dilemu. Sad nek je sa srecom da naucis jezik i zavrsis proceduru. ;-)



Hvala!! :)
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
89.111.250.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 13:18 - pre 117 meseci
Citat:
Kejvu:
Pozdrav svima, poceo sam da ucim Madjarski pre 5-6 dana, 97 sam godiste. Moj cukun deda ako se ne varam je bio Madjar. Posto ucim sam, vise volim da se trudim sam da naucim nego neko da mi objasnjava kao malom detetu od 2godine interesuje me koliko dugo ce jos trajati da pasos moze da se uzme? Planiram barem oko godinu dana da ucim Madjarski pre nego budem "uzimao" pasos.



Ja sam isto pitala ambasadu u sarajevu - rekli su da nema roka. mada ja strepim, tako da cu uciti par meseci, a ako ne bud edovoljno, uvek mozes ponovo predati, jer koliko sam ja razumela odmah ti kazu ako je znanje jezika nedovoljno.
 
Odgovor na temu

Kejvu

Član broj: 324792
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 13:22 - pre 117 meseci
Citat:
Nada222:
Citat:
Kejvu:
Pozdrav svima, poceo sam da ucim Madjarski pre 5-6 dana, 97 sam godiste. Moj cukun deda ako se ne varam je bio Madjar. Posto ucim sam, vise volim da se trudim sam da naucim nego neko da mi objasnjava kao malom detetu od 2godine interesuje me koliko dugo ce jos trajati da pasos moze da se uzme? Planiram barem oko godinu dana da ucim Madjarski pre nego budem "uzimao" pasos.



Ja sam isto pitala ambasadu u sarajevu - rekli su da nema roka. mada ja strepim, tako da cu uciti par meseci, a ako ne bud edovoljno, uvek mozes ponovo predati, jer koliko sam ja razumela odmah ti kazu ako je znanje jezika nedovoljno.



Mozete li mi dati odakle Vi ucite Madjarski?
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
89.111.250.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 13:25 - pre 117 meseci
Ja sam tek pocela.. Nemam jos neki plan sta cu i kako cu.

Za sad sam slusala na YT osnovne fraze - npr. ovo https://www.youtube.com/watch?v=eclJk_1TCxY
 
Odgovor na temu

Kejvu

Član broj: 324792
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 13:37 - pre 117 meseci
Evo nekima da pomognem, odavde ja ucim. Sa Engleskog na Madjarski, imate 2 knjige. Prva ima oko 280 stranica a druga oko 370 tako nesto, uz to dobijate i audio odnosno sta pise u knjizi tako oni izgovaraju po Lekcijama.


Izvolite link: http://thepiratebay.se/torrent...ian_Basic_Course_(Text___Audio)
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 13:42 - pre 117 meseci
mozete probati i ovde http://www.101languages.net/hungarian ; nije lose za pocetak
/
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 14:11 - pre 117 meseci
Citat:
Kejvu:
Pozdrav svima, poceo sam da ucim Madjarski pre 5-6 dana, 97 sam godiste. Moj cukun deda ako se ne varam je bio Madjar. Posto ucim sam, vise volim da se trudim sam da naucim nego neko da mi objasnjava kao malom detetu od 2godine interesuje me koliko dugo ce jos trajati da pasos moze da se uzme? Planiram barem oko godinu dana da ucim Madjarski pre nego budem "uzimao" pasos.


Malo mi je cudno da je tek cukundeda bio prvi u liniji predaka koji je rodjen pre 1920, mada od kud znam. Ako si mozda jurio nekoga sa madjarskim imenom, da bi ispalo kao da je "madjarskije", nemoj, jer se na predaji ide pocev od tebe pa sve do prvog pretka rodjenog pre 4juna.1920te.

Ne zaboravi da moras biti 18+ da bi saam predao ili da budes maloletan, ali uz pratnju i saglasnost oba roditelja, ali u tom slucaju moras predati iskljucivo u Srbiji, jer se za roditelje uzima za shodno da ne znaju madjarski, pa nekakav "slepi" potpis u Madjarskoj papira na kojem ne znaju ni sta pise, gde sa druge strane sluzbenici ne znaju srpski, ne bi bio prihvacen, pa bi taj papir bio poslat u SU ili BG na nov potpis sto bi bilo bespotrebno cimanje i maltretiranje.

Pokusaj u SU ili BG odmah nakon punoletstva, odnosno pokusaj da izbegnes Madjarsku! Samo od tvoj rada i zalaganja zavisi kad ces na dovoljno dobrom nivou govoriti madjarski.

Srecno!
asdf
 
Odgovor na temu

Kejvu

Član broj: 324792
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 14:12 - pre 117 meseci
Evo ja sam se upravo registrovao ovde, izgleda zanimljivo.

http://www.hungarianpod101.com/video
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 14:17 - pre 117 meseci

Pimsleur je dobar,30 lekcija audio,ima ga na piratebay i sl da se skine
 
Odgovor na temu

Kejvu

Član broj: 324792
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 14:22 - pre 117 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
Kejvu:
Pozdrav svima, poceo sam da ucim Madjarski pre 5-6 dana, 97 sam godiste. Moj cukun deda ako se ne varam je bio Madjar. Posto ucim sam, vise volim da se trudim sam da naucim nego neko da mi objasnjava kao malom detetu od 2godine interesuje me koliko dugo ce jos trajati da pasos moze da se uzme? Planiram barem oko godinu dana da ucim Madjarski pre nego budem "uzimao" pasos.


Malo mi je cudno da je tek cukundeda bio prvi u liniji predaka koji je rodjen pre 1920, mada od kud znam. Ako si mozda jurio nekoga sa madjarskim imenom, da bi ispalo kao da je "madjarskije", nemoj, jer se na predaji ide pocev od tebe pa sve do prvog pretka rodjenog pre 4juna.1920te.

Ne zaboravi da moras biti 18+ da bi saam predao ili da budes maloletan, ali uz pratnju i saglasnost oba roditelja, ali u tom slucaju moras predati iskljucivo u Srbiji, jer se za roditelje uzima za shodno da ne znaju madjarski, pa nekakav "slepi" potpis u Madjarskoj papira na kojem ne znaju ni sta pise, gde sa druge strane sluzbenici ne znaju srpski, ne bi bio prihvacen, pa bi taj papir bio poslat u SU ili BG na nov potpis sto bi bilo bespotrebno cimanje i maltretiranje.

Pokusaj u SU ili BG odmah nakon punoletstva, odnosno pokusaj da izbegnes Madjarsku! Samo od tvoj rada i zalaganja zavisi kad ces na dovoljno dobrom nivou govoriti madjarski.

Srecno!




Ne ne, bas cukundeda mi je bio Madjar, od moje prababe otac je bio Madjar, iako se ona stalno stidela i bila besna kad su je zezali da je ona Madjarica odnosno da joj je otac Madjar ne znam zbog cega :/

Imam 2 brata u Subotici sa majkine strane. Stariji brat mi je dao neka pitanja sto postavljaju tamo i odgovore sto je neka zena sto vodi za Madjarsku sastavila.
Pa sam to naucio i ucim jos ovako iz onih knjiga sto sam poslao. Dosta sam za pocetak naucio. Sto dalje idem sve je teze. Sreca pa znam Engleski, to sam ucio od "malih nogu" :D


Sve u svemu od moje tetke brat je isto aplicirao za drzavljanstvo ali nije prihvacen jer nije dobro znao Madjarski nemam pojma ali pozivao se na tog Cukun dedu
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
89.111.250.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 15:57 - pre 117 meseci
Kejvu,

Ne mora ti niko biti madjar, nego samo treba da je rodjen na teritoriji bivse madjarske.
Znaci mozda i mladji preci (djeca tih madjara) mogu da budu u toj vezi. Ali ako si to vec provjerio onda super :)
 
Odgovor na temu

Kejvu

Član broj: 324792
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 16:08 - pre 117 meseci
Pa dobro nebitno ne zanima me to, sve jedno vazno mi da sam imao pretka i da je bio Madjar, ostalo je manje vazno.

Dao sam vam tu knjige pa ucite jezik :D
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 16:15 - pre 117 meseci
Citat:
Kejvu: Ne ne, bas cukundeda mi je bio Madjar, od moje prababe otac je bio Madjar, iako se ona stalno stidela i bila besna kad su je zezali da je ona Madjarica odnosno da joj je otac Madjar ne znam zbog cega :/

Imam 2 brata u Subotici sa majkine strane. Stariji brat mi je dao neka pitanja sto postavljaju tamo i odgovore sto je neka zena sto vodi za Madjarsku sastavila.
Pa sam to naucio i ucim jos ovako iz onih knjiga sto sam poslao. Dosta sam za pocetak naucio. Sto dalje idem sve je teze. Sreca pa znam Engleski, to sam ucio od "malih nogu" :D


Sve u svemu od moje tetke brat je isto aplicirao za drzavljanstvo ali nije prihvacen jer nije dobro znao Madjarski nemam pojma ali pozivao se na tog Cukun dedu


brat je verovatno predao u Madjarskoj?

Ljudi cesto grese jer uce pitanja za predaju, umesto da uce madjarski. Kada odete na predaju, sluzbenik ne uzme listu pitanja koja ste ucili i na koja znate odgovor, vec se razgovor odvija apsolutno spontano i neobavezno. U pocetku ce biti par pitanja na koja cete znati odgovor ko iz topa, ali kasnije kako budete iznosili informacije o sebi, krenuce set pitanja vezana bas za to i moze da dodje do detaljizacije nekog pitanja, odnosno da se na pitanje postavi podpitanje, pa tako jos tri puta, da bi sluzbenik mogao da uvidi da li se ucio madjarski, odnosno kako se kandidat snalazi i u nekim sporednim situacijama.

Vidim da ucite preko nekih sajtova, sto je OK, ali veoma bitna stvar je fond reci, uciti sto vise reci pa cak i mnoge za koje cete se pitati da li ce vam ikad biti potrebne, jer to veoma doprinosi samopuozdanju, kao i samoj sirini pri konverzaciji, jer necete razmisljati da li da zapocnete neku komplikovanu recenicu, strahujuci da li cete zastati na sred nje, ne znajuci kako se kaze pojedina rec. Isto kao kad krenete u izlazak za 10e i 100e. Sa 10e gledate koliko ce vas sta kostati, stiskate se, pijuckate, razmisljate da li cete imati za ovo, za ono, dok se sa 100e raspistoljite i opustite.

vazna stvar je da na predaji budete smireni i opusteni jer u suprotnom gubite cak i do 50tak% posto znanja, usled nervoze.

Srecno!
asdf
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
89.111.250.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 16:25 - pre 117 meseci
Hvala milose!

Jesi li ti polagao i gde? I kako si se spremao?

Je li imao neko iskustva sa edukativnim centrom? Oni pripremaju bas za intervju za drzavljanstvo.
Ja se mislim da li da idem na kurs, nakon sto sama savladam bar dio, ali kosta preko 500 eura, pa me interesuje kakva su iskustva. Traje 2 mjeseca.
 
Odgovor na temu

Kejvu

Član broj: 324792
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 16:44 - pre 117 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
Kejvu: Ne ne, bas cukundeda mi je bio Madjar, od moje prababe otac je bio Madjar, iako se ona stalno stidela i bila besna kad su je zezali da je ona Madjarica odnosno da joj je otac Madjar ne znam zbog cega :/

Imam 2 brata u Subotici sa majkine strane. Stariji brat mi je dao neka pitanja sto postavljaju tamo i odgovore sto je neka zena sto vodi za Madjarsku sastavila.
Pa sam to naucio i ucim jos ovako iz onih knjiga sto sam poslao. Dosta sam za pocetak naucio. Sto dalje idem sve je teze. Sreca pa znam Engleski, to sam ucio od "malih nogu" :D


Sve u svemu od moje tetke brat je isto aplicirao za drzavljanstvo ali nije prihvacen jer nije dobro znao Madjarski nemam pojma ali pozivao se na tog Cukun dedu


brat je verovatno predao u Madjarskoj?

Ljudi cesto grese jer uce pitanja za predaju, umesto da uce madjarski. Kada odete na predaju, sluzbenik ne uzme listu pitanja koja ste ucili i na koja znate odgovor, vec se razgovor odvija apsolutno spontano i neobavezno. U pocetku ce biti par pitanja na koja cete znati odgovor ko iz topa, ali kasnije kako budete iznosili informacije o sebi, krenuce set pitanja vezana bas za to i moze da dodje do detaljizacije nekog pitanja, odnosno da se na pitanje postavi podpitanje, pa tako jos tri puta, da bi sluzbenik mogao da uvidi da li se ucio madjarski, odnosno kako se kandidat snalazi i u nekim sporednim situacijama.

Vidim da ucite preko nekih sajtova, sto je OK, ali veoma bitna stvar je fond reci, uciti sto vise reci pa cak i mnoge za koje cete se pitati da li ce vam ikad biti potrebne, jer to veoma doprinosi samopuozdanju, kao i samoj sirini pri konverzaciji, jer necete razmisljati da li da zapocnete neku komplikovanu recenicu, strahujuci da li cete zastati na sred nje, ne znajuci kako se kaze pojedina rec. Isto kao kad krenete u izlazak za 10e i 100e. Sa 10e gledate koliko ce vas sta kostati, stiskate se, pijuckate, razmisljate da li cete imati za ovo, za ono, dok se sa 100e raspistoljite i opustite.

vazna stvar je da na predaji budete smireni i opusteni jer u suprotnom gubite cak i do 50tak% posto znanja, usled nervoze.

Srecno!



Brat od tetke je u NS, ne znam koliko je i sta ucio. Ja ucim i ta pitanja, i ostalo odnosno ucim sve polako, imam za godinu dana cu nauciti valjda :D
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 16:55 - pre 117 meseci
milos hu,sve si u pravu!
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 17:15 - pre 117 meseci
Citat:
Nada222:
Hvala milose!

Jesi li ti polagao i gde? I kako si se spremao?

Je li imao neko iskustva sa edukativnim centrom? Oni pripremaju bas za intervju za drzavljanstvo.
Ja se mislim da li da idem na kurs, nakon sto sama savladam bar dio, ali kosta preko 500 eura, pa me interesuje kakva su iskustva. Traje 2 mjeseca.



Kao sto je vec pomento,ciljana priprema za intervju vise nije dovoljna jer je kriterijum poostren.
Bolje kreni na pocetni kurs madjarskog pa kad savladas gramatiku i steknes neki fond reci onda mozes da upises neki od tih kurseva bas fokusiranih na intervju.
Mislim da nije losa opcija da prvo sama ucis izvesno vreme a onda upises kurs.
Ne znam koji to kurs kosta 500e? Ja sam paralelno upisao 2 kursa,jedan traje 64 casa i kosta 14000 din a drugi traje 30 casova i kostao je 100e.
Ako te zanimaju detalji mogu ti poslati na pp.
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
89.111.250.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 17:32 - pre 117 meseci
Da, cula sam da je poostreno, ali sam pretpostavila da su i casovi prilagodjeni tome, pa da ne obradjuju samo pitanja.
Ova naknada je koliko sam razumela i priprema dokumenata i casovi i literatura.

Ja sam iz Bosne i studiram u Becu, pa gledam da nadjem nesto tu za ucenje.
Svakako cu prvo sama, ali bojim se da nece ukinuti taj zakon nakon ovog masovnog odziva :) pa sam planirala par mjeseci uciti i predati, pa ako ne bude dovoljno znanje jos naknadno uciti.

Ja sam novi korisnik, pa ne mogu slati poruke. Ne znam ni mogu li primati. Ali sve sto smatras korisnim mozes mi poslati na mail [email protected]
Bila bih ti jako zahvalna ! :)
 
Odgovor na temu

Kejvu

Član broj: 324792
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 17:41 - pre 117 meseci
Ja ne znam odakle da krenem sa ucenjem, ova druga knjiga od 305 strane pa do kraja su sve reci sa engleskog na madjarski, ne znam sta da ucim, ako idem po knjizi pocetak prvo sam ucio ono zeleznicka stranica...

http://prntscr.com/4gcb02
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2014. u 20:13 - pre 117 meseci
Ako ce vam moje malo ali mislim znacajno iskustvo pomoci onda stvari stoje ovako. Nasao sam profesora koji mi za male pare predaje preko skajpa (skolovan profesor za Madjarski jezik). Koristim knjigu ''Szia! Jo napot! Viszlat!'' i ne bih mogao tako brzo i lako sam da skontam (mislim na gramatiku) jer je jezik veoma tezak. Kada zavrsim ovu knjigu koja ima dosta gramatike, prelazim isto sa profesorom neku malo tezu gde nema toliko gramatike i posle gruvanje fonda reci. Velika je razlika kada ucite za profesorom (jedan na jedan) jer profesor moze da ispravi a knjiga ne prica i ne moze da ispravlja. Takodje, najbitnija je praksa i da imate sa kim da pricate prema tome, ako ste u mogucnosti da ucite sa profesorom, ucite. Tako cete najbrze i najlakse da naucite i prodjete, mozete da naucite i sami ali ako zivite na teritoriji kao ja gde nema ni jedan madjar, onda je profesor pravo resenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899741 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.