Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898734 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

doktorns

Član broj: 324521
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2014. u 16:17 - pre 118 meseci
Iz NS-a sam i odlucio sam i ja da vam prosledim moja iskustva u vezi ove teme.
Prvo bih hteo da pohvalim sve ljude ovde koji su izasli sa raznim korisnim savetima i komentarima.
Ja sam aplicirao za madj.drzavljanstvo krajem februara 2014. u jednom malom mestu u Madjarskoj. Posle mesec i 10 dana stiglo mi je pismo da se javim u konzulat u SU na dodatnu proveru, koju sam uspesno i prosao i dobio potpisan dokument o potrebnom znanju jezika, te su mi rekli (izmadju ostalog)da je krajnji rok za pozivanje na zakletvu 6 meseci od dana predaje dokumenata, sto mu dodje -kraj avgusta.
Mene do sada jos niko nije zvao niti mi se bilo kako drugacije obratio u vezi sa tim.

E sada, imam pitanje vezano za ovo...da li neko zna koga, gde i kako se zvati nakon isteka 6 meseci(sto ce biti za 2-3 nedelje),ako me do tada ne pozovu na zakletvu, sta se desava sa mojim slucajem, odnosno mojim zahtevom?!

Vidim da je malopre zena napisala(ducking), da su njoj rekli u SU.kozulatu na dodatnom ispitivanju, koje je uspesno prosla,ako im se niko ne javi posle godinu dana, da to znaci da su automatski odbijeni?! da li je to moguce? to prvi put cujem da ako prodjes proveru kod nas u konzulatu da mogu ipak da te odbiju?! (molim vas da ovo jos neko potvrdi da je moguce iz licnog iskustva) druga stvar koju takodje prvi put cujem, takodje od ove zene (ducking)sto je napisala...da su na zakletvi sada poceli da ispituju pojedinacno pre ceremonije polaganja, da li je to samo tamo gde je ona bila ili je u skorije vreme jos neko prosao slicno...jer to znaci da su jos vise poostrili kriterijume?! ili je u pitanju jedinstven slucaj.

Hvala u napred na savetima i odgovorima.[/quote]

Potreban odgovor na ovo...HVALA
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2014. u 22:30 - pre 118 meseci
Citat:
mozdauevropu:
A da li svi Mađari u Srbiji znaju službeni jezik ??? Imao sam radnike iz Mola koji su imali 19 godina a nisu znali a Srpskog službenog jezika a tek su izašli iz srednje škole. Mislim da je trebalo da ih pohapsimo, oduzmemo državljanstvo i vratimo u '' njihovu'' državu.


Kad bi ti znao bar toliko mađarskog koliko oni znaju srpskog, sigurno ne bi imao nikakvih problema :)
 
Odgovor na temu

mozdauevropu
El.ing
privatno

Član broj: 322350
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



+33 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2014. u 23:15 - pre 118 meseci
Citat:
electricity001: Kad bi ti znao bar toliko mađarskog koliko oni znaju srpskog, sigurno ne bi imao nikakvih problema :)



Da sam živeo 19 godina u Mađarskoj i završio srednju školu a da ne znam da pričam Mađarski, ubio bih se odmah.
Mađarski sam čuo samo na dnevniku RTV 1 i kad odem u Mađarsku. Zašto ga moram znati ?
Problem je to što oni NEĆE da ga nauče ( pitam se samo zašto ) ili smo to već videli na jugu ,koji više nije naš.

Sad kakva je situacija, moram početi da učim i Mađarski uz Nemački i Engleski , koji mi po prvim utiscima teško ide. Borio sam se kao lav da ga ne učim ali nije uspelo.
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2014. u 07:44 - pre 118 meseci
Bez 3000-4000 reci ne idite u Su.Uzasni su.Bukvalno pricaju sa vama kao da ste madjar ko zna koja generacija.To su barem moja licna iskustva.
 
Odgovor na temu

nikas
nema ga

Član broj: 212505
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2014. u 08:53 - pre 118 meseci
Citat:
individuans: Bez 3000-4000 reci ne idite u Su.Uzasni su.Bukvalno pricaju sa vama kao da ste madjar ko zna koja generacija.To su barem moja licna iskustva.


Da li je u pitanju bila predaja zahteva ili provera?
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2014. u 13:30 - pre 118 meseci
Citat:
nikas:
Citat:
individuans: Bez 3000-4000 reci ne idite u Su.Uzasni su.Bukvalno pricaju sa vama kao da ste madjar ko zna koja generacija.To su barem moja licna iskustva.


Da li je u pitanju bila predaja zahteva ili provera?


Predaja zahteva.
 
Odgovor na temu

vlada187
Vladimir Vlada
serbia

Član broj: 324328
Poruke: 3
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2014. u 15:13 - pre 118 meseci
pa sta su te odprilike pitali jel si razumeo nesto?
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2014. u 17:08 - pre 118 meseci
odmah te pita konzul zasto zelis drzavljanstvo,kranje nadmeno,kao meni si nasao da pricas te price.Neljubazan do granica (ne)pristojnosti,a pakuje maksimalno zajebane konstrukcije.Mozda 30-50% sam razumeo.Nekad vise a nekad i manje.U svakom slucaju moras jako jako dobro da znas,jer tesko da ces imati neke sanse.Po meni minimum b1 nivo traze,a to je nivo da lagano komuniciras o svemu na madjarskom barem na prosto prosirenom nivou,ajde sto toliko traze nego skoro da i ne ostavljaju nikakve sanse da polozis.Po meni rade to,da bi se masa demotivisala i prestala da trazi m.pasos.Medjutim,nastavljam sa borbom,do ostvarenja cilja.
 
Odgovor na temu

aysbg
Dev
Beograd, Srbija

Član broj: 321089
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2014. u 20:13 - pre 118 meseci
@individuans,

Na osnovu toga sto si ti naveo, to bre lici na B2: http://en.wikipedia.org/wiki/C...ork_of_Reference_for_Languages
Ja sam posle 7meseci ucenja jezika dosao na realni A2 nivo(prema nekim testovima koje mi je profesorka davala)... znaci jos 3-4 meseca ucenja, taman da sada pozovem konzulat u Beogradu da dobijem termin u Novembru. Taman i da ponovo izvadim dokumenta.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2014. u 21:46 - pre 118 meseci
Citat:
aysbg: @individuans,

Na osnovu toga sto si ti naveo, to bre lici na B2: http://en.wikipedia.org/wiki/C...ork_of_Reference_for_Languages
Ja sam posle 7meseci ucenja jezika dosao na realni A2 nivo(prema nekim testovima koje mi je profesorka davala)... znaci jos 3-4 meseca ucenja, taman da sada pozovem konzulat u Beogradu da dobijem termin u Novembru. Taman i da ponovo izvadim dokumenta.


Druze jel ucis svaki dan i po koliko sati?
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.08.2014. u 07:49 - pre 118 meseci
Citat:
aysbg:
@individuans,

Na osnovu toga sto si ti naveo, to bre lici na B2: http://en.wikipedia.org/wiki/C...ork_of_Reference_for_Languages
Ja sam posle 7meseci ucenja jezika dosao na realni A2 nivo(prema nekim testovima koje mi je profesorka davala)... znaci jos 3-4 meseca ucenja, taman da sada pozovem konzulat u Beogradu da dobijem termin u Novembru. Taman i da ponovo izvadim dokumenta.


Otprilike tako.I meni se tako cini.Sa B2 tesko da mogu nesto posebno da zabibere,sa B1 itekako mogu.
 
Odgovor na temu

aysbg
Dev
Beograd, Srbija

Član broj: 321089
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.08.2014. u 12:43 - pre 118 meseci
Citat:
tecaizbeca:
Druze jel ucis svaki dan i po koliko sati?


Trudim se da ucim svaki dan od 30 do 45minuta i imam cas svake subote sa profesorkom sam (probao sam grupno ucenje i polu individualno i bio mi je prespor napredak) gde vezbamo komunikaciju, tipa 3/4 vremena pricamo (ona prica a ja se trudim :D) na madjarskom. Na memrise mi je profa pogledala sve kurseve koji imaju i potvrdila da je ovaj odlican: http://www.memrise.com/course/294578/assimil-hungarian/ ali nije za apsolutne pocetnike jer postoje reci koje ocekuju da znas. Preko 600 novih reci se predje, sto kada se doda na osnovnih 150-200 koji svakako moras da znas da bi se barem predstavio i pricao o svojoj porodici ista, vec pocinje da biva neki recnik... sa 1000 verujem da si sposoban da barem provalis sta te pitaju. Imaju aplikacije kako za Android tako i za iOS, sto ja imam pa mogu na pauzu na poslu dok mi kolege puše da radim.

Ono sto je najbolje u ovom assimil programu je sledece: konstrukcija.
Evo primer: fogorvos - zubar
fogorvostól - od zubara (A fogorvostól hazamegyek. - od zubara idem kući)
fogorvosnál - kod zubara (A fogorvosnál sokan várnak. - kod zubara mnogi čekaju)
fogorvoshoz - do/ka zubaru (A fogorvoshoz megyek. - do zubara idem)

Kroz tekst se prolaze te konstrukcije i tvoj mozak ih pokupi. Jako je bitno da se vracas i da obnavljas jer se sve zaboravi... pogotovo ako ne mozes da slusas jezik.
(za to postoji resenje: http://www.eloadas.tv/tv/live/m1-online.htm)
 
Odgovor na temu

Creasy
srbija

Član broj: 322365
Poruke: 27



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.08.2014. u 13:35 - pre 118 meseci
Citat:
Trem provalis sta te pitaju. Imaju aplikacije kako za Android tako i za iOS, sto ja imam pa mogu na pauzu na poslu dok mi kolege puše da radim.



Hvala na informacijama,ali bold nasmeja me bas od srca.
PHP programer u pokusaju
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.08.2014. u 14:23 - pre 118 meseci
hahahahaha
 
Odgovor na temu

aysbg
Dev
Beograd, Srbija

Član broj: 321089
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.08.2014. u 16:18 - pre 118 meseci
Citat:
Creasy:
Citat:
Trem provalis sta te pitaju. Imaju aplikacije kako za Android tako i za iOS, sto ja imam pa mogu na pauzu na poslu dok mi kolege puše da radim.



Hvala na informacijama,ali bold nasmeja me bas od srca. :D


Sad sam tek video kakvu sam konstrukciju recenice napravio... Hteo sam da napisem "dok su mi kolege na pauzi za cigaretu" ali avaj... mrzelo me! :D
Eto, barem nesto pozivitno u ovoj temi (prethodne stranice sve bre mracenje i depresija)... da se nasmejemo ko ljudi!
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.08.2014. u 19:52 - pre 118 meseci
Danas sam uradila zadnji korak sto se tice madjarskog drzavljanstva, podigla sam pasos. Uplatila sam standardnu proceduru od 30 dana a bio je gotov za 13. Kad sam pocinjala ovu proceduru znala sam svega 20 reci madjarskog jezika,ucila sam malo vise od godinu dana i predala u januaru ove godine,imala dve provere sve prosla i mini proveru na zakletvi u Subotici. Svi vi koji ste tek usli u ovu proceduru preporucujem vam da ucite i da se ne uplicete u placanje drugima itd, ja sam bez kursa sama ucila,doduse okruzena sam madjarima ali opet na meni je bilo koliko cu da ucim i zapamtim. Nazalost ovde vise nema clanova koji su meni dosta pomogli kad sam pocinjala proceduru ali vi koji ste u proceduri ako imate pitanje, slobodno pitajte, i ucite, ugl. sluzbenici kad vide da se trudite uvazice vam taj trud, ja ni dan danas ne znam redovno gramatiku ali svaki sluzbenik mi je presao preko toga jer sam se iskreno trudila. Sretno svima.
 
Odgovor na temu

dnal89

Član broj: 324560
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.08.2014. u 20:29 - pre 118 meseci
a je l' neko zna da li u Baji treba zakazati termin za predaju dokumenata ili mogu samo da banem? ;) köszi!
 
Odgovor na temu

NaOH
Beograd

Član broj: 323571
Poruke: 9
95.180.84.*



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.08.2014. u 09:20 - pre 118 meseci
Citat:
aysbg:
Citat:
tecaizbeca:
Druze jel ucis svaki dan i po koliko sati?


Trudim se da ucim svaki dan od 30 do 45minuta i imam cas svake subote sa profesorkom sam (probao sam grupno ucenje i polu individualno i bio mi je prespor napredak) gde vezbamo komunikaciju, tipa 3/4 vremena pricamo (ona prica a ja se trudim :D) na madjarskom. Na memrise mi je profa pogledala sve kurseve koji imaju i potvrdila da je ovaj odlican: http://www.memrise.com/course/294578/assimil-hungarian/ ali nije za apsolutne pocetnike jer postoje reci koje ocekuju da znas. Preko 600 novih reci se predje, sto kada se doda na osnovnih 150-200 koji svakako moras da znas da bi se barem predstavio i pricao o svojoj porodici ista, vec pocinje da biva neki recnik... sa 1000 verujem da si sposoban da barem provalis sta te pitaju. Imaju aplikacije kako za Android tako i za iOS, sto ja imam pa mogu na pauzu na poslu dok mi kolege puše da radim.

Ono sto je najbolje u ovom assimil programu je sledece: konstrukcija.
Evo primer: fogorvos - zubar
fogorvostól - od zubara (A fogorvostól hazamegyek. - od zubara idem kući)
fogorvosnál - kod zubara (A fogorvosnál sokan várnak. - kod zubara mnogi čekaju)
fogorvoshoz - do/ka zubaru (A fogorvoshoz megyek. - do zubara idem)

Kroz tekst se prolaze te konstrukcije i tvoj mozak ih pokupi. Jako je bitno da se vracas i da obnavljas jer se sve zaboravi... pogotovo ako ne mozes da slusas jezik.
(za to postoji resenje: http://www.eloadas.tv/tv/live/m1-online.htm)



Za one koji ne znaju engleski počeo sam da pravim i verziju na srpskom.

http://www.memrise.com/course/366133/maarski-bez-muke/

Ako nađete neku grešku u prevodu, ostavite mi poruku na forumu.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.08.2014. u 10:15 - pre 118 meseci
Citat:
dejanab92:
Danas sam uradila zadnji korak sto se tice madjarskog drzavljanstva, podigla sam pasos. Uplatila sam standardnu proceduru od 30 dana a bio je gotov za 13. Kad sam pocinjala ovu proceduru znala sam svega 20 reci madjarskog jezika,ucila sam malo vise od godinu dana i predala u januaru ove godine,imala dve provere sve prosla i mini proveru na zakletvi u Subotici. Svi vi koji ste tek usli u ovu proceduru preporucujem vam da ucite i da se ne uplicete u placanje drugima itd, ja sam bez kursa sama ucila,doduse okruzena sam madjarima ali opet na meni je bilo koliko cu da ucim i zapamtim. Nazalost ovde vise nema clanova koji su meni dosta pomogli kad sam pocinjala proceduru ali vi koji ste u proceduri ako imate pitanje, slobodno pitajte, i ucite, ugl. sluzbenici kad vide da se trudite uvazice vam taj trud, ja ni dan danas ne znam redovno gramatiku ali svaki sluzbenik mi je presao preko toga jer sam se iskreno trudila. Sretno svima.


Cestitam Dejana od srca, nek je sa srecom i dugovecno i da te sluzi u zdravlju i veselju. ;-D Hvala na savetima, svako iole inteligentan treba da shvati da bez muke nema nauke (madjarskog) a bez madjarskog nema pasosa. Ja ucim svakog dana po 2 sata i imam privatne casove i mogu da kazem da je jezik prelep (barem meni) jer ga ucim sa razumevanjem a ne bubam pitanja. Cestitam jos jednom od srca. :D
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.08.2014. u 11:53 - pre 118 meseci
Pridruzujem se cestitkama! Lepo je kad se covek za nesto izbori sopstvenim radom I zalaganjem, a ne na mufte kao sto su neki ovde pokusavali.ja ucim u proseku 2-3 sata dnevno, ove nedelje sam krenuo I na kurs I sve u svemu mogu da kazem da mi se jezik dopada.Mislim da cu u oktobru verovatno otici u Madjarsku u posetu familiji na 1-2 nedelje jer bi mi to verovatno bilo najbolje za ucenje jezika (oni ne znaju srpski).Nadam se da cu do decembra znati dovoljno dobro da mogu da pozovem ambasadu za termin(koji pretpostavljam da ne bi bio pre aprila).
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898734 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.