Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898949 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veleNS
student
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324354
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: elite security


+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 23:12 - pre 118 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
veleNS: Konzul u SU mi je rekao da pokušam ponovo tako što ću nastaviti učiti jezik. Opštine po Madjarskoj,uključ i Budimpeštu, više nikada. Jer mi je i sam rekao da ko god preda tamo a dolazi iz Srbije, biće pozvan na proveru da li u SU ili BG. To im je sada praksa da zovu sve, bez slučajnog odabira kao ranije(svaki 30.50.). Zakazao sam neki dan ponovo u BG, termin dobio sredinom novembra.. Do tada, tj nekih 45-60 dana stiće mi i odbijenica iz Budimpešte. Sve se uklapa, samo ja izgubi jednu godinu na svim tim zajebancijama ;)


Praksa opovrgava njegovu pricu, nasa prijateljica, madjarica, je predala u martu u Madjarskoj i proslog meseca bila na zakletvi, bez ikakve naknadne provere. Mozda su lagali njega, pa on laze vas, ali nije tacno da se svi pozivaju na proveru. To njegovo insistiranje da se predaje po konzulatima bi bilo OK da njih ima dovoljno za obim posla, ovako je besmisleno da ti cekas 3-4 meseca samo za termin, pa onda da opet cekas da dilpomatska posta odradi svoje, da se procesira, pa i kad ti odobre cekas zakletvu, pa onda zakazujes za pasos (opet pr meseci) pa ti treba sve ukupno vise od godinu dana do pasosa. Ovako preko Madjarske, ceka te oko 6 meseci sa proverom, 5 bez provere ako imas srece da te ne pozovu, cim dobijes lakcim ako hoces da platis ubrzani postupak mozes pasos za dan, 7 ili 21 a u vecini opstina se ne zakazuju termini za pasose nego se samo pojavis. Drugi problem je sto ti isti konzuli rade i provere, sto znaci da svako povecanje obima provera jos vise produzava vreme cekanja za nove aplikante jer se provera mora obaviti u roku od 30 dana, gde konzul radi proveru umesto da prima nove prijave.

Niko nema nista protiv k
onzulata i ne zeli da njih izbegava zato sto im noge smrde, pitanje je samo logisticke prirode i gubljenja vremena. Onaj ko zna dobro madjarski da prodje proveru u konzulatu moze mnogo brze da zavrsi celu pricu ako pocne u madjarskoj, pod uslovom naravno da ne ide preko nekih tako "garantovanih" sema koji nude ovo i ono a na kraju dobijes odbijenicu. Nisu Madjari naivni, znaju oni da se rade te seme. I ako te pozovu na proveru, pozovu, sta sad, moras znati jezik svejedno.


E sad.. delimično si u pravu. Ja sam lepo napisao da svi koji su od aprila aplicirali po mestima u Madjarskoj, zovu/zvaće ih na proveru u Konzulat ili Ambasadu. Sumnjam da bi mi Konzul rekao to "tek tako". Na proveru znanja jezika mogu te pozvati i posle 30 radnih dana od datuma kada si predao papire(konkretno ja- predao 02.04. pozivno pismo za proveru iz ambasade upućeno na moju adresu 12.06.014.?!) A za sada, sve koje znam da su predali od aprila a učili sa mnom u školi NS PROGROUP.. redom su iz zvali i na proveru. Daj Bože, da nisam u pravu.., ali biće da jesam. I da se ne lažemo, svi koji smo predali papire po Madjarskoj, vrlo dobro znamo da je kriterijum znanja jezika DOSTA niži i sada nego pri predaji u Srbiji. Ovih dana, čitajući razne forume a pri tome i sam iskusio proveru u Konzulatu u SU, svako ko ima osnovno znanje jezika,(ne samo znati odgovore iz formulara) može bez većih problema aplicirati u Ambasadi u BG i time izbegava eventualne dodatne provere. A sa osnovnim znanjem jezika ići i aplicirati u subotički Konzulat, nema nikakvog smisla. Ne treba prenaglašavati neke stvari ali ovo što sam napisao su činjenice.
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 23:30 - pre 118 meseci

Inace na sajtu prethodno pomenute skole jezika NS PRO GROUP se hvale prolaznoscu od 98% na intervjuima??
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 23:35 - pre 118 meseci
Onda verovatno smatraju prolaznoscu i to da ti uzme dokumete ti mislis da si prosao oni misle da si prosao a sluzbenik stavi da ne znas jezik i to saznas tek nakon 6 mj kad stigne odbijenica :),dobra im je reklama nema sta...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.08.2014. u 08:47 - pre 118 meseci
Citat:
veleNS:
Sumnjam da bi mi Konzul rekao to "tek tako". Na proveru znanja jezika mogu te pozvati i posle 30 radnih dana od datuma kada si predao papire(konkretno ja- predao 02.04. pozivno pismo za proveru iz ambasade upućeno na moju adresu 12.06.014.?!) A za sada, sve koje znam da su predali od aprila a učili sa mnom u školi NS PROGROUP.. redom su iz zvali i na proveru. Daj Bože, da nisam u pravu.., ali biće da jesam. I da se ne lažemo, svi koji smo predali papire po Madjarskoj, vrlo dobro znamo da je kriterijum znanja jezika DOSTA niži i sada nego pri predaji u Srbiji. Ovih dana, čitajući razne forume a pri tome i sam iskusio proveru u Konzulatu u SU, svako ko ima osnovno znanje jezika,(ne samo znati odgovore iz formulara) može bez većih problema aplicirati u Ambasadi u BG i time izbegava eventualne dodatne provere. A sa osnovnim znanjem jezika ići i aplicirati u subotički Konzulat, nema nikakvog smisla. Ne treba prenaglašavati neke stvari ali ovo što sam napisao su činjenice.


Za pocetak, nisi me razumeo. Kad i ako te pozovu na proveru, imas rok od 30 dana da to zvrsis i oni moraju da ti to omoguce. Sto u prevodu znaci, kad dobijes pozivno pismo za proveru i zoves moraju da ti zakazu termin u sledecih 30 dana. Kad zoves da zakazes termin za predaju papira nemaju nikakvu obavezu u vidu datuma, mogu da ti zakazu kroz 6 meseci ako je guzva. Dakle, izuzimajuci redovan proces u Budimpesti koji svi moraju da prodju, sa jedne strane imas 3-4 meseca cekanja za termin a sa druge imas max 30 dana cekanja za proveru (ako se desi).

Drugo, prica za Beograd nije tako naivna kao sto mislis, zato budi obazriv ako delujes po tim informacijama racunajuci da ces proci lakse. Moja supruga je bila na proveri u BG i morala je da zna dosta vise od formulara; imas ovde malo ranije nasa iskustva ali neophodno je da mozes da vodis konverzaciju. Iz tih iskustava i poredjenja sa drugma koji su isli u BG i SU zakljucak je da je potreban isti nivo znanja na oba mesta i nema razloga nije ista prica i za predaju papira.
Isto se ne bih slozio da je kriterijum u Madjarskoj sada nizi, sta vise sada u svakoj opstini imas sanse da naletis na nekog "Brku" koji ce na licu mesta da ti zagorca zivot. Ali dobra stvar sa predavanjem u Madjarskoj je sto i u najzauzetijim opstinama neces cekati na termin duze od mesec dana. Pa mozes da probas opet, ili u susednoj opstini, ili odmah zakazes pa vezbas kuci ono sto si bio slab na razgovoru. Kao sto rekoh, nije to nista sad uporeno protiv konzulata, niti je to mehanizam za zaobilazenje obaveze znanja jezika, jednostavno je dinamika desavanja mnogo agilnija ako ides preko. U nedostatku formalnih pravila sta treba i koliko treba da se zna, i uzimajuci u obzir da oni svi imaju diskreciona prava da odlucuju da li ti znas ili ne znas jezik, to je prednost koju ne bi trebao sebi da ukines.

A zasto konzul kaze to sto kaze, pa ko zna. Mozda igra ulogu i taj pritisak koji Budimpesta pravi na njih za provere u roku od 30 dana, ako te ubedi da predajes ovde i onda ti zakaze termin za 3.5 meseca automatski je sebi rasteretio trenutni pritisak, pride mu se neces vratiti na dodatnu proveru. U krajnjoj liniji i ako se zezne u proceni, uvek moze da te zove i da ti pomeri termin za jos koji mesec, jer kao sto rekoh nema nikakve obaveze prema tebi Al' iskreno, ako ih sada to gusi, nemaju nikog da krive sem sebe, oni su insistirali da se to proverava kod njih. Ti treba da gledas svoj interes.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

veleNS
student
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324354
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: elite security


+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.08.2014. u 08:58 - pre 118 meseci
Dejana, škola jezika nema veze sa odbijenicom,tj oni nas ne vode da predamo..To je klasična škola učenja više jezika, raznih tehničk kurseva itd. To je sada nebitno. Prolaznost o kojoj oni pišu,bila je dok nisu uveli provere BEZ SLUČAJNOG ODABIRA i to su samo "garantovali" za predaju po Madjarskoj zbog blažeg kriterijuma jezika. Sad je prodja minimalna..tj iz NS sve zovu na proveru u SU Konzulat,a tamo sa tobom pričaju kao da ti je madjarski maternji jezik.. Jedina pametna stvar u ovom momentu jeste direkt predaja papira u BG i nema cimanja do zakletve. Samo su se sada i tamo pojavile ogromne gužve, čekanje termina.. jer ljudi shvataju da im odlazak po Madjarskoj više ne pomaže, tj samo su u gubitku. Ko sada zakaže termin u bg,dobije ga sredinom novembra?! Dovoljno govori..
 
Odgovor na temu

Creasy
srbija

Član broj: 322365
Poruke: 27



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.08.2014. u 15:36 - pre 118 meseci
Treba mi pomoc-Da li je Zemun pripadao Ugarskoj tj. Madjarskoj???
PHP programer u pokusaju
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.08.2014. u 16:11 - pre 118 meseci
Citat:
Creasy:
Treba mi pomoc-Da li je Zemun pripadao Ugarskoj tj. Madjarskoj???


Da, sigurno. Kula na Gardošu je i podignuta da obeleži najjužniju tačku Ugarskog kraljevstva.
 
Odgovor na temu

Creasy
srbija

Član broj: 322365
Poruke: 27



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.08.2014. u 16:14 - pre 118 meseci
Citat:
Izver: Da, sigurno. Kula na Gardošu je i podignuta da obeleži najjužniju tačku Ugarskog kraljevstva.


Sto znaci da mogu da apliciram za madjarski pasos? (deda rodjen u zemunu '12-te) ?
PHP programer u pokusaju
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.08.2014. u 20:53 - pre 118 meseci
Da. Onaj osnovni preduslov imaš.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.08.2014. u 08:03 - pre 118 meseci
Citat:
Klara000:
Pozz svima koji citaju!

Bila sam pre nekoliko dana da predam papire, pa posto sam dosta naucila na ovoj temi, rekoh ajd i ja da podelim svoje iskustvo.

Isla sam sa roditeljima u Segedin. Oni dosta dobro znaju jezik, ja onako. Oni su uspeli da predaju zahtev, ja nisam, bas zbog tog oskudnog znanja.
Bili smo oko dva sata unutra, ispitali su nas sve zivo, nema sta nas nisu pitali. Ja nekoliko pitanja uopste nisam razumela (iako sam posle shvatila sta me pita i da znam reci, ali valjda kad ih je ona izgovarala, nisam uspela da razaznam). Na mnoga pitanja sam lepo odgovorila, i videla sam da se neckaju oko mene. Rekose nam na kraju da ne mogu meni da daju jer mnogi samo uzmu drzavljanstvo i odu negde na zapad, a njima to nije cilj. Jezik se mora znati. Takodje rekose da proveravaju telefonom, ili na carini, ili bilo gde madjarski sluzbenik moze da proveri znanje jezika, pa ako ne znas, mogu i da uhapse (?!), pa posle odgovaras i oduzimaju drzavljanstvo ako do toga dodje. I na kraju mi rece da dodjem za koji mesec, da jos malo uvezbam.

Bili su bas ljubazni, to moram da kazem. Zena je bukvalno insistirala da ne odustajem, da mi jos malo fali.

Znala sam da ne znam dovoljno, al na sve strane cujem price kako taj i taj zna 3 reci madjarskog, a uspeo je da dobije drzavljanstvo, pa sam morala i ja da probam.

Eto toliko. :)


haha, ma sta nam rece klonirani ?
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.opera-mini.net.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.08.2014. u 10:16 - pre 118 meseci
Pozdrav svima! :) Zanima me da li mora da prođe 6 meseci od odbijenice da bi ponovo predao dokumenata...
Prvi put sam predao u Szekszárdu u decembru, odbijenica je stigla poštom 6.maja, a potpisana je 31 . marta... Sredinom maja sam pozvao konzulat u Beogradu i zakazao termin, dali su mi početak septembra... U toku kratkog telefonskog razgovora nije bilo pitanje da li sam već negde predavao dokumenata, pa kapiram da to nije važno, jer da jeste verovatno bi to pitala da ne bi sami sebi pravili posao, da zauzmem termin u i ovako zgusnutom rasporedu... Pitala je samo za predaka, datum rođenja i mesto i pitala je da li sam oženjen, broj telefona...
Da li neko sa sigurnošću zna da li mora da prođe 6 meseci da bi se ponovo predavala dokumenata? Hvala
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
*.mts.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.08.2014. u 20:09 - pre 118 meseci
Ljudi da nije neko skorije bio na zakletvi u Segedinu, bilo kakva informacija sta se desava?
 
Odgovor na temu

Klara000

Član broj: 324446
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.08.2014. u 23:08 - pre 118 meseci
Citat:
Braksi:
Citat:
Klara000:
Pozz svima koji citaju!

Bila sam pre nekoliko dana da predam papire, pa posto sam dosta naucila na ovoj temi, rekoh ajd i ja da podelim svoje iskustvo.

Isla sam sa roditeljima u Segedin. Oni dosta dobro znaju jezik, ja onako. Oni su uspeli da predaju zahtev, ja nisam, bas zbog tog oskudnog znanja.
Bili smo oko dva sata unutra, ispitali su nas sve zivo, nema sta nas nisu pitali. Ja nekoliko pitanja uopste nisam razumela (iako sam posle shvatila sta me pita i da znam reci, ali valjda kad ih je ona izgovarala, nisam uspela da razaznam). Na mnoga pitanja sam lepo odgovorila, i videla sam da se neckaju oko mene. Rekose nam na kraju da ne mogu meni da daju jer mnogi samo uzmu drzavljanstvo i odu negde na zapad, a njima to nije cilj. Jezik se mora znati. Takodje rekose da proveravaju telefonom, ili na carini, ili bilo gde madjarski sluzbenik moze da proveri znanje jezika, pa ako ne znas, mogu i da uhapse (?!), pa posle odgovaras i oduzimaju drzavljanstvo ako do toga dodje. I na kraju mi rece da dodjem za koji mesec, da jos malo uvezbam.

Bili su bas ljubazni, to moram da kazem. Zena je bukvalno insistirala da ne odustajem, da mi jos malo fali.

Znala sam da ne znam dovoljno, al na sve strane cujem price kako taj i taj zna 3 reci madjarskog, a uspeo je da dobije drzavljanstvo, pa sam morala i ja da probam.

Eto toliko. :)


haha, ma sta nam rece klonirani ?


Ne razumem ovo :)
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2014. u 11:40 - pre 118 meseci
Citat:
Polinikk:
Ljudi da nije neko skorije bio na zakletvi u Segedinu, bilo kakva informacija sta se desava?



ja se samo secam price od oko pre pola godine, godinu, kada su sluzbenici iz Segedina na predaji savetovali da za zakletvu stave bilo koji drugi grad osim Segedina, jer se u njemu retko odrzavalju
asdf
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2014. u 15:54 - pre 118 meseci
Citat:
dejanab92:
Citat:
mozdauevropu:
Citat:
Emil Ranc:
Citat:
mozdauevropu:
Iz principa neću da učim Mađarski jezik , zbog stvari koje je Austrougarska i Mađarska država radile ovde , zbog mobilisanja mog dede da ide na Galiciju i Ruski front. Imam pravo zbog toga da dobijem državljanstvo a ne da me odbiju.

Ma tako je! Da uđeš u konzulat preko reda i da im objasniš neke stvari! Kad ih postrojiš ima odmah na licu mesta pasoš da ti daju!
Bez ljutnje, ali stvatno, o kakvim principima pričaš? Poštujem i razumem tvoj gnev zbog dede, ali ako je princip u pitanju, pa iz principa ne bi smelo da ti padne na pamet da tražiš državljanstvo pa ni da ti plate!

Inače, nevezano za ove principe... koliko sam se priča naslušao ljudi koji "znaju da treba da se zna jezik, ali oni nisu imali prilike da nauče. Eto, baba je umrla, tata nije mogao s njim da priča na mađarskom pošto nisu živeli u mađarskom mestu i sl."... Većina njih je do juče pričala: "ma, šta će mu mađarski, škola je na srpskom, sve je na srpskom. Samo da se muči bezveze i zbunjuje i da mu se smeju..."



Vidiš,baš zbog principa i hoću da uzmem njihov pasoš,da iskoristim bar nešto od njih. Inače ima i drugih lepših načina da radiš širom Evrope i sveta, legalno ,plaćaš porez i sami ti ponude državljanstvo posle par godina. To je sad neka druga priča , nevezana za ovu.


Bas me zanima kako ces dobit drzavljanstvo (pa tek kasnje pasos) a ne znas jezik,pa odbice te jos 100 puta, mojima babi i dedi su u Hrvatskoj za vreme 90-tih spalili sve za sta su se 25 godina borili i gradili i ja kad sam otisla da trazim drzavljanstvo jer mi je i mama rodjena tamo rekli su ne moze i dovidjenja, i sta sam ja sad trebala,vodit ih na sud za ljudska prava tuzit sve zivo, jbg danas je takav zakon sta da se radi, mozes se ti inatiti, znas koliko to madjarima znaci apsolutno nista, samo ti gubis vreme i zivce i pare, ako imas drugi nacin da radis u EU onda idi na taj drugi nacin a to sto se dogadjalo u istoriji jbg, druga vlast drugi ljudi su tad bili...


Eto dokaza da je Mađarska mnogo demokratskija od Hrvatske, tamo ti traže da dokažeš krvnu vezu sa hrvatstvom da bi dobio njihovo državljanstvo, a ovde čak i ako prezireš mađarsku državu ko ovaj lik, možeš da dobiješ njihovo državljanstvo ako naučiš jezik :)
 
Odgovor na temu

Georg Bez Zemlje
Zrenjanin

Član broj: 317742
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2014. u 18:11 - pre 118 meseci
za milosa.hu, emila ranca ili agoru
postovani
20 februara , na proveri znanja jezika u Subotici, nisam zadovoljio potreban nivo.
Do danas nisam dobio nikakav odgovor, te Vas molim za savet.
Strpljenje i dalje, ili je moguce na neki nacin proveriti zasto odbijenica ne stize.
Inace drzavljanstvo trazim preko supruge koja je madjarski drzavljanin postala u julu prosle godine, Ja sam dokumanta predao oktobra prosle godine u mestu Mako, a poziv na proveru jezika dobio u februaru.

unapred zahvalan za odgovor..
 
Odgovor na temu

veleNS
student
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324354
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: elite security


+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.08.2014. u 20:14 - pre 118 meseci
Citat:
george best:
Pozdrav svima! :) Zanima me da li mora da prođe 6 meseci od odbijenice da bi ponovo predao dokumenata...
Prvi put sam predao u Szekszárdu u decembru, odbijenica je stigla poštom 6.maja, a potpisana je 31 . marta... Sredinom maja sam pozvao konzulat u Beogradu i zakazao termin, dali su mi početak septembra... U toku kratkog telefonskog razgovora nije bilo pitanje da li sam već negde predavao dokumenata, pa kapiram da to nije važno, jer da jeste verovatno bi to pitala da ne bi sami sebi pravili posao, da zauzmem termin u i ovako zgusnutom rasporedu... Pitala je samo za predaka, datum rođenja i mesto i pitala je da li sam oženjen, broj telefona...
Da li neko sa sigurnošću zna da li mora da prođe 6 meseci da bi se ponovo predavala dokumenata? Hvala




Koliko je meni poznato, ne mora se čekati neko vreme posle dobijene odbijenice da bi ponovo aplicirao za državljanstvo. Nisam siguran sto posto, ako neko zna sa sigurnošću,neka potvrdi.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2014. u 09:10 - pre 118 meseci
Citat:
Georg Bez Zemlje: za milosa.hu, emila ranca ili agoru
postovani
20 februara , na proveri znanja jezika u Subotici, nisam zadovoljio potreban nivo.
Do danas nisam dobio nikakav odgovor, te Vas molim za savet.
Strpljenje i dalje, ili je moguce na neki nacin proveriti zasto odbijenica ne stize.
Inace drzavljanstvo trazim preko supruge koja je madjarski drzavljanin postala u julu prosle godine, Ja sam dokumanta predao oktobra prosle godine u mestu Mako, a poziv na proveru jezika dobio u februaru.

unapred zahvalan za odgovor..


vidi, na ovo pitanje nikko ne moze da ti da pouzdan odgovor, jer je malo ko, da ne kazem niko nije bio u slicnoj situaciji. Ti bi zvanicno kao osoba koja je predala zahtev, trebalo da sacekas odluku predsednika o svom slucaju. Da li ce biti pozitivna ili negativna, videcemo. Da li bi smeo da predas ponovo ako jos nisi dobio bilo kakav odgovor, ne znam nazalost. Najbolje bi bilo da pozoves konzulat i izneses im svoj slucaj, jer bi ti oni sigurno dali najbolji odgovor na to pitanje. Ali ako vec pre tri meseca nisi zadovoljio konzula ne znam koliko si bolje naucio do sada. Sve u svemu, jedini savet koji mogu da ti dam je da ucis madjarski.

Srecno!
asdf
 
Odgovor na temu

Georg Bez Zemlje
Zrenjanin

Član broj: 317742
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2014. u 11:55 - pre 118 meseci
milos.hu Hvala lepo!
 
Odgovor na temu

alokiN7
student
tehnicki fakultet

Član broj: 324188
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.08.2014. u 13:32 - pre 118 meseci
Da iznesem i svoj slucaj.
Predao sam zahtev ( 28.maja 2014. ) u Mako ( Madjarska ).Razgovor je vodila sefica odeljenja tamo gde se predaju zahtevi.Inace,jako stroga i kod nje mora da se zna jezik ( prethodna iskustva).Razgovor je trajao oko 80 minuta.Nisam razumeo sva pitanja koja mi je postavila ali vecinu jesam i trudio sam se da razumem svako pitanje i da bar nesto kazem.O njoj ide prica da jako lako " rusi " kandidate i da vrlo brzo vraca papire.Samnom je razgovor trajao jako dugo.Uspesno sam predao papire i dobio potvrdu od nje sta sam predao.Pre dva dana sam dobio pismo iz Subotice da dodjem kod njih " zbog dodatnih informacija" ( provere jezika ).
U Mako sam predao jer su drugovi isli tamo da uzmu pasos a ja sam znao da ne znam dovoljno jezik za Suboticu.Jezik sam ucio mesec i po dana na kursu ( decembar ) pa dva meseca pauza i onda oko 2 meseca sablonska pitanja za predaju dokumenata.Znaci,nisam od onih sto je predavao papire bez ikakvog znanja jezika ili nekome placao.
Sada cu da ucim pa koliko uspem za ovih 30 dana.Najverovatnije da ce me odbiti ali sam siguran da cu opet probati i to ili Subotica ili Beograd.
Da li neko zna otprilike sta pitaju na proveri ili mogu da pitaju sta hoce?
Kad zavrsim sa Suboticom prenosim i to iskustvo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898949 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.