Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898268 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.07.2014. u 19:44 - pre 118 meseci
Citat:
dejanab92: Jos ti istrazuju zahtev za drzavljanstvo,tj u procesu je.


Hvala za prevod.
Od marta 2013. Što je puno puno je...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.07.2014. u 21:16 - pre 118 meseci
Supruga je predala za nju i decu u februaru na konzularnim danima u NS, i danas su je zvali telefonom na zakletvu za 11.08 u SU. Sad ubeđuje i mene da krene da učim jezik, a ja ne stižem ništa od posla, tako da ćemo videti kad ću ja uopšte početi da razmišljam o predaji...
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.07.2014. u 21:20 - pre 118 meseci
Citat:
milos.hu:


...sidjem dole u frizeraj, listam Gazetto Dello Sportivo, cujem vrata, e okrenem se, Batistuta!...



Gabrijel? :-D
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.07.2014. u 20:55 - pre 118 meseci
Nije da se Madjari baš ne interesuju kako, gde i preko koga se predaju papiri. Stiglo na mail:

Kérem szíveskedjék megmondani, hogy kivel járt Mohácson, ki volt a kísérője, illetve, hogy ki volt az ügyintéző nálunk, kinek adta le a kérelmét?


Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.07.2014. u 22:47 - pre 118 meseci
Nisi ti prvi koga to pitaju to su vec zvali i ljude koji imaju drz da pitaju,zato vi.koji se spremate da predate pamet u glavu i budite sami tokom predaje i zakletve...
 
Odgovor na temu

dajpasos
Mladen Current or Previous User

Član broj: 324372
Poruke: 2
*.20-2.cable.virginm.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 07:47 - pre 118 meseci
Citat:
veleNS:
Da li mora da prodje neki period do ponovnog apliciranja,mislim da NE(ali to se lako proveri pozivom Ambasade ili Konzulata u Srbiji). Što se tiče formulara,sve ponovo popunjavaš. Ima njih više Konzula u SU i BG,pa koji ti zapadne... Kontam da svaki,bio manje ili više ljubazan,traži taj NEKI nivo jezika. Mene je prva 4 pitanja postav iz formulara: kada i gde sam predao papire, kada sam rodjen, gde sam učio madjarski jezik i koliko dugo,zašto želim madj državljanstvo. To mahom svi koji smo predali-znamo NAPAMET :) E onda me je pitao da mu kažem koja je sada godina(pitanje sam razumeo ali sam pomešao zadnju cifru..) I na sledeća 2 pitanja se nisam snašao,iako sam ih razumeo: Kojom rukom pišem i da nabrojim šta od odeće imam na sebi(moja preporuka je da se što oskudnije obučete, bez IKAKVIH detalja) ;) Dalje me ništa nije pitao.. promrmljao nešto sa tim tamnoputim likom iz Konzulata.. Dalju priču znaš ;) Poenta je,ko je u mogućnosti, da ide na privatne časove, uči svakodnevno, sluša jezik.. Mnogi sa raznih foruma koji su u istom sosu kao i mi, pišu da je lakše predati u BG već u SU, manje zahtevni što se tiče jezika. Ja nemam nikoga ko je predao u BG da bih to i potvrdio..Ali ima logike.. Jer u SU predaju masa madjara,imaju manje "posla" sa nama: "Molim Vas, sporije..") ;) Jedino što se za BG jako dugo čeka termin. Čuo sam da,ako sada zakažem,stižem na red u novembru?! Javljam se kada dobijem odbijenicu na ruke..pa ću onda VEROVATNO ponovo zakazati.



E samo da obavestim da sam bio na proveri u Bgu i da je sve prilicno brzo proslo a pitanja su bila jednostavna (gde si rodjen, scime se bavis, kako ucis madjarski, ko ti je predak) i na sve sam manje vise ok odgovorio..na kraju su mi se zahvalili i to je to..e sad, ja ipak nisam siguran dal sam prosao jer mi nisu nista rekli ali valjda da nije nesto bilo zadovoljavajuce bi mi to odmah saopstili? Mozda gresim ali takodje sam cuo da treba neki papir da se potpise ukoliko se NE prodje provera, ili je to samo za predaju? VeleNS jel su tebi dali to da potpises?



[Ovu poruku je menjao dajpasos dana 31.07.2014. u 09:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Klara000

Član broj: 324446
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 09:29 - pre 118 meseci
Pozz svima koji citaju!

Bila sam pre nekoliko dana da predam papire, pa posto sam dosta naucila na ovoj temi, rekoh ajd i ja da podelim svoje iskustvo.

Isla sam sa roditeljima u Segedin. Oni dosta dobro znaju jezik, ja onako. Oni su uspeli da predaju zahtev, ja nisam, bas zbog tog oskudnog znanja.
Bili smo oko dva sata unutra, ispitali su nas sve zivo, nema sta nas nisu pitali. Ja nekoliko pitanja uopste nisam razumela (iako sam posle shvatila sta me pita i da znam reci, ali valjda kad ih je ona izgovarala, nisam uspela da razaznam). Na mnoga pitanja sam lepo odgovorila, i videla sam da se neckaju oko mene. Rekose nam na kraju da ne mogu meni da daju jer mnogi samo uzmu drzavljanstvo i odu negde na zapad, a njima to nije cilj. Jezik se mora znati. Takodje rekose da proveravaju telefonom, ili na carini, ili bilo gde madjarski sluzbenik moze da proveri znanje jezika, pa ako ne znas, mogu i da uhapse (?!), pa posle odgovaras i oduzimaju drzavljanstvo ako do toga dodje. I na kraju mi rece da dodjem za koji mesec, da jos malo uvezbam.

Bili su bas ljubazni, to moram da kazem. Zena je bukvalno insistirala da ne odustajem, da mi jos malo fali.

Znala sam da ne znam dovoljno, al na sve strane cujem price kako taj i taj zna 3 reci madjarskog, a uspeo je da dobije drzavljanstvo, pa sam morala i ja da probam.

Eto toliko.
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 09:57 - pre 118 meseci
Citat:
dajpasos:
Citat:
veleNS:
Da li mora da prodje neki period do ponovnog apliciranja,mislim da NE(ali to se lako proveri pozivom Ambasade ili Konzulata u Srbiji). Što se tiče formulara,sve ponovo popunjavaš. Ima njih više Konzula u SU i BG,pa koji ti zapadne... Kontam da svaki,bio manje ili više ljubazan,traži taj NEKI nivo jezika. Mene je prva 4 pitanja postav iz formulara: kada i gde sam predao papire, kada sam rodjen, gde sam učio madjarski jezik i koliko dugo,zašto želim madj državljanstvo. To mahom svi koji smo predali-znamo NAPAMET :) E onda me je pitao da mu kažem koja je sada godina(pitanje sam razumeo ali sam pomešao zadnju cifru..) I na sledeća 2 pitanja se nisam snašao,iako sam ih razumeo: Kojom rukom pišem i da nabrojim šta od odeće imam na sebi(moja preporuka je da se što oskudnije obučete, bez IKAKVIH detalja) ;) Dalje me ništa nije pitao.. promrmljao nešto sa tim tamnoputim likom iz Konzulata.. Dalju priču znaš ;) Poenta je,ko je u mogućnosti, da ide na privatne časove, uči svakodnevno, sluša jezik.. Mnogi sa raznih foruma koji su u istom sosu kao i mi, pišu da je lakše predati u BG već u SU, manje zahtevni što se tiče jezika. Ja nemam nikoga ko je predao u BG da bih to i potvrdio..Ali ima logike.. Jer u SU predaju masa madjara,imaju manje "posla" sa nama: "Molim Vas, sporije..") ;) Jedino što se za BG jako dugo čeka termin. Čuo sam da,ako sada zakažem,stižem na red u novembru?! Javljam se kada dobijem odbijenicu na ruke..pa ću onda VEROVATNO ponovo zakazati.



E samo da obavestim da sam bio na proveri u Bgu i da je sve prilicno brzo proslo a pitanja su bila jednostavna (gde si rodjen, scime se bavis, kako ucis madjarski, ko ti je predak) i na sve sam manje vise ok odgovorio..na kraju su mi se zahvalili i to je to..e sad, ja ipak nisam siguran dal sam prosao jer mi nisu nista rekli ali valjda da nije nesto bilo zadovoljavajuce bi mi to odmah saopstili? Mozda gresim ali takodje sam cuo da treba neki papir da se potpise ukoliko se NE prodje provera, ili je to samo za predaju? VeleNS jel su tebi dali to da potpises?



[Ovu poruku je menjao dajpasos dana 31.07.2014. u 09:48 GMT+1]



Dakle kako stvari trenutno stoje Bg je ipak bolja opcija nego Su;s obzirom da se kandidati koji predaju u Madjarskoj redovno zovu na provere u Su ispada da je najbolje odmah zakazati intervju u ambasadi u Beogradu
Jel zna neko da li u Bg u slucaju nedovoljnog znanja vracaju odmah papire ili se mora cekati odbijenica?

[Ovu poruku je menjao dekibgd dana 31.07.2014. u 11:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 10:39 - pre 118 meseci
kakva je situacija sa proverom ili predajom zahteva?ima li kakvih iskustava novih?i sta je sa konzulskim danima,ne vidim nigde da se odrzavaju,bar na netu ne pise
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 10:48 - pre 118 meseci
Konzularni dani pocinju u septembru krecu sa Rumom provereno pozdrav:)
 
Odgovor na temu

veleNS
student
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324354
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: elite security


+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 12:08 - pre 118 meseci
Citat:
dekibgd:
Citat:
dajpasos:
Citat:
veleNS:
Da li mora da prodje neki period do ponovnog apliciranja,mislim da NE(ali to se lako proveri pozivom Ambasade ili Konzulata u Srbiji). Što se tiče formulara,sve ponovo popunjavaš. Ima njih više Konzula u SU i BG,pa koji ti zapadne... Kontam da svaki,bio manje ili više ljubazan,traži taj NEKI nivo jezika. Mene je prva 4 pitanja postav iz formulara: kada i gde sam predao papire, kada sam rodjen, gde sam učio madjarski jezik i koliko dugo,zašto želim madj državljanstvo. To mahom svi koji smo predali-znamo NAPAMET E onda me je pitao da mu kažem koja je sada godina(pitanje sam razumeo ali sam pomešao zadnju cifru..) I na sledeća 2 pitanja se nisam snašao,iako sam ih razumeo: Kojom rukom pišem i da nabrojim šta od odeće imam na sebi(moja preporuka je da se što oskudnije obučete, bez IKAKVIH detalja) Dalje me ništa nije pitao.. promrmljao nešto sa tim tamnoputim likom iz Konzulata.. Dalju priču znaš Poenta je,ko je u mogućnosti, da ide na privatne časove, uči svakodnevno, sluša jezik.. Mnogi sa raznih foruma koji su u istom sosu kao i mi, pišu da je lakše predati u BG već u SU, manje zahtevni što se tiče jezika. Ja nemam nikoga ko je predao u BG da bih to i potvrdio..Ali ima logike.. Jer u SU predaju masa madjara,imaju manje "posla" sa nama: "Molim Vas, sporije..") Jedino što se za BG jako dugo čeka termin. Čuo sam da,ako sada zakažem,stižem na red u novembru?! Javljam se kada dobijem odbijenicu na ruke..pa ću onda VEROVATNO ponovo zakazati.



E samo da obavestim da sam bio na proveri u Bgu i da je sve prilicno brzo proslo a pitanja su bila jednostavna (gde si rodjen, scime se bavis, kako ucis madjarski, ko ti je predak) i na sve sam manje vise ok odgovorio..na kraju su mi se zahvalili i to je to..e sad, ja ipak nisam siguran dal sam prosao jer mi nisu nista rekli ali valjda da nije nesto bilo zadovoljavajuce bi mi to odmah saopstili? Mozda gresim ali takodje sam cuo da treba neki papir da se potpise ukoliko se NE prodje provera, ili je to samo za predaju? VeleNS jel su tebi dali to da potpises?



[Ovu poruku je menjao dajpasos dana 31.07.2014. u 09:48 GMT+1]



Dakle kako stvari trenutno stoje Bg je ipak bolja opcija nego Su;s obzirom da se kandidati koji predaju u Madjarskoj redovno zovu na provere u Su ispada da je najbolje odmah zakazati intervju u ambasadi u Beogradu
Jel zna neko da li u Bg u slucaju nedovoljnog znanja vracaju odmah papire ili se mora cekati odbijenica?

[Ovu poruku je menjao dekibgd dana 31.07.2014. u 11:32 GMT+1]



Ako su ti se zahvalili, nisu dali da potpišeš papire gde je jasnio podvučeno da "ne znaš madjarski jezik", onda si prošao "proveru" i sad čekaj poziv za zakletvu! Naravno da je lakše predati i ići na proveru u BG, o tome sam pisao. Ni BG ni SU ne daju ODBIJENICU već njihovu proveru tvoga znanja prosledjuju ui Budimpeštu, kod njih i ne budu papiri(dokumenta) koje si predao bilo gde pri aplikaciji već su i dalje u Budimpešti. Svi koji su predali u Madjarskoj, a NISU prošli proveru jezika u SU ili BG, ODBIJENICU im šalju iz Budimpešte sa tvojim izvodom MKR i delovodni broj predmeta... Ostali izvodi predaka ostaju arhivirani kod njih. Pa pri ponovnom apliciranju, predaješ SAMO tvoj izvod MKR, delovodni broj predmeta pri odbijenici, i formulare ona 3 za samce.
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 12:40 - pre 118 meseci
Da formulisem drugacije pitanje:
Da li vas u ambasadi ukoliko ne znate samo vrate(ne zasdrzavajuci dokumentaciju) pa mozete ponovo da pokusate kada mislite da ste spremni ili vam to zavedu u papire da ne znate jezik pa cekate 6 ili koliko vec meseci odbijenicu iz Budimpeste?
 
Odgovor na temu

veleNS
student
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324354
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: elite security


+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 15:29 - pre 118 meseci
Ako samo predaješ papire bilo gde(BG,SU, mesta u Srbiji gde imaju Konzularne dane), ne zadovoljis kriterijum jezika, samo ti vrate SVE i možeš ODMAH zakazati ponovo termin gde hoćeš(nigde te ne zavedu).
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 15:36 - pre 118 meseci

@veleNS

Hvala,ta info mi je trebala.Kad planiras ponovo da ides?ja sam tek poceo da ucim i mislio sam da pokusam za 5-6 meseci
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 16:15 - pre 118 meseci
kakvih pet meseci pa predaja.mora najmanje godinu do godinu i po da se uci pa da mozes da pricas o prolasku.
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 17:11 - pre 118 meseci

Ne kazem da nisi u pravu,ali ja sam ipak optimista i verujem da to mogu postici u kracem vremenskom roku
 
Odgovor na temu

veleNS
student
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324354
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: elite security


+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 17:18 - pre 118 meseci
Citat:
dekibgd:

@veleNS

Hvala,ta info mi je trebala.Kad planiras ponovo da ides?ja sam tek poceo da ucim i mislio sam da pokusam za 5-6 meseci



Konzul u SU mi je rekao da pokušam ponovo tako što ću nastaviti učiti jezik. Opštine po Madjarskoj,uključ i Budimpeštu, više nikada. Jer mi je i sam rekao da ko god preda tamo a dolazi iz Srbije, biće pozvan na proveru da li u SU ili BG. To im je sada praksa da zovu sve, bez slučajnog odabira kao ranije(svaki 30.50.). Zakazao sam neki dan ponovo u BG, termin dobio sredinom novembra.. Do tada, tj nekih 45-60 dana stiće mi i odbijenica iz Budimpešte. Sve se uklapa, samo ja izgubi jednu godinu na svim tim zajebancijama
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 18:28 - pre 118 meseci
Citat:
veleNS: Konzul u SU mi je rekao da pokušam ponovo tako što ću nastaviti učiti jezik. Opštine po Madjarskoj,uključ i Budimpeštu, više nikada. Jer mi je i sam rekao da ko god preda tamo a dolazi iz Srbije, biće pozvan na proveru da li u SU ili BG. To im je sada praksa da zovu sve, bez slučajnog odabira kao ranije(svaki 30.50.). Zakazao sam neki dan ponovo u BG, termin dobio sredinom novembra.. Do tada, tj nekih 45-60 dana stiće mi i odbijenica iz Budimpešte. Sve se uklapa, samo ja izgubi jednu godinu na svim tim zajebancijama


Praksa opovrgava njegovu pricu, nasa prijateljica, madjarica, je predala u martu u Madjarskoj i proslog meseca bila na zakletvi, bez ikakve naknadne provere. Mozda su lagali njega, pa on laze vas, ali nije tacno da se svi pozivaju na proveru. To njegovo insistiranje da se predaje po konzulatima bi bilo OK da njih ima dovoljno za obim posla, ovako je besmisleno da ti cekas 3-4 meseca samo za termin, pa onda da opet cekas da dilpomatska posta odradi svoje, da se procesira, pa i kad ti odobre cekas zakletvu, pa onda zakazujes za pasos (opet pr meseci) pa ti treba sve ukupno vise od godinu dana do pasosa. Ovako preko Madjarske, ceka te oko 6 meseci sa proverom, 5 bez provere ako imas srece da te ne pozovu, cim dobijes lakcim ako hoces da platis ubrzani postupak mozes pasos za dan, 7 ili 21 a u vecini opstina se ne zakazuju termini za pasose nego se samo pojavis. Drugi problem je sto ti isti konzuli rade i provere, sto znaci da svako povecanje obima provera jos vise produzava vreme cekanja za nove aplikante jer se provera mora obaviti u roku od 30 dana, gde konzul radi proveru umesto da prima nove prijave.

Niko nema nista protiv konzulata i ne zeli da njih izbegava zato sto im noge smrde, pitanje je samo logisticke prirode i gubljenja vremena. Onaj ko zna dobro madjarski da prodje proveru u konzulatu moze mnogo brze da zavrsi celu pricu ako pocne u madjarskoj, pod uslovom naravno da ne ide preko nekih tako "garantovanih" sema koji nude ovo i ono a na kraju dobijes odbijenicu. Nisu Madjari naivni, znaju oni da se rade te seme. I ako te pozovu na proveru, pozovu, sta sad, moras znati jezik svejedno.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Zule123

Član broj: 323764
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 18:54 - pre 118 meseci
U Mako ,ako ne zadovoljavate kriterijume znanja jezika isto Vam nece uzeti papire. Mislim da nije trebalo rezervisati unapred termin , samo dodjes i najavis se kod portira .
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.07.2014. u 19:00 - pre 118 meseci

Iscitavajuci ovaj forum ja sam ipak stekao utisak da su rigorozniji prilikom tih provera nego prilikom inicijalnog apliciranja u ambasadi/konzulatu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898268 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.