Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901627 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pinaftadjajti
belgradban

Član broj: 318208
Poruke: 17
77.243.20.*



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.04.2014. u 23:26 - pre 121 meseci
Citat:
ja_ns:
Citat:
LxAxKxI: Da li to znači da mi koji smo iz Beograda treba da predajemo u BG Konzulatu ili da predajem u mestima po Mađarskoj i da se molimo da nas Mađari ne pošalju na proveru u SU ili BG?
Da li je provera jezika blaža ako predaješ prvi put u BG-u nego kada te pošalju na proveru u BG?
Pratim forum već par meseci i stvarno je malo vesti u vezi predaje zahteva u konzulatu u Beogradu, kao da je BG konzulat bermudski trougao


Ako predas u Madjarskoj i dobijes poziv za dodatnu proveru u BG i SU, vrlo su male sanse da ces proci ako jezik ne znas vrlo dobro. Jer, tada si vec stavljen na listu za odstrel i tvoja odbijenica je potpisana, samo se Konzul trudi da opravda tvoj dolazak i trud pa te propituje. Ali, u 99% slucajeva odbija i daje identican odgovor- pohvali trud i kaze da si na dobrom putu, da ucis jos 2-3 meseca i dodjes sledeci put kod njih da predas, a ne u Madjarsku. Sa druge strane, ako odes direktno tamo, ne mora da znaci da ces odmah proci. Ali, kriterijum ce svakako biti drugaciji i vece su sanse za prolaz nego kad dodjes na proveru. I ako te odbije, reci ce ti da ucis jos 2-3 meseca i dodjes ponovo, a tada su vec popustljiviji i puste i naglase da i dalje ucis jezik. Tako da, nije nemoguce proci u SU ili BG. Sada je predaja u Madjarskoj macka u dzaku, jer mozes da predas i prodjes bez provere. Ali, mozes i uspesno predati i dobiti poziv za proveru, ali tada ti se gotovo sigurno smesi odbijenica. Cisto da ne bude sve crno, neki ljudi su uspeli da uspesno prodju i proveru. Naravno, mnogo ih je manje nego onih koji nisu. Poznajem osobu koja je pre oko mesec dana predala zahtev u BG, nakon sto u januaru nije prosla i rekli su joj da jos malo uci i ponovo dodje kod njih. Bolje se spremaj za SU ili BG, od Madjarske nema vajde...

Sve o cemu pises je potpuno tacno,samo zaboravio si da prilikom predaje u Madjarskoj moze da se desi I ono sto se meni I jos nekolicini desilo pre 3 dana. Odbijenica bez ikakve provere,posle 6 meseci cekanja I nadanja. Cini mi se da je u poslednje vreme ovo bio najcesi rasplet dogadjaja.
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.04.2014. u 23:31 - pre 121 meseci
Nije tacno da ce svako ko preda u Madjarskoj da dobije poziv za proveru jezika,licno govorim iz svog iskustva i iskustva nekih mojih drugara koji su predali za povracaj Madjarskog drzavljanstva,mene niko nije proveravao od predaje dokumenata u Madjarskoj jednostavno mi je stigao mail sa datumom za zakletvu i to je sve,nikakvi pozivi,telefonske provere itd... ne plasite ljude za dzabe i ne unosite paniku!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.04.2014. u 11:12 - pre 121 meseci
Da je Madjarska uvela test to bi veoma diskriminisalo neke starije etnicke Madjare i bespotrebno ih maltretiralo - da npr neka polupismena baka ili neki stari paor ide da ga neko testira na maternji ?! Upravo zbog njih Madjarska je tako snishodila da je organizovala konzularne dane i isla po selima, prakticno da deda i baba sam' dodju do opstine i sve je gotovo.

Po meni to je savim u redu, ali sada se javljaju negativni efekti nemanja zvanicnog standarda.

I to dvojako. Prvo razni muljatori su potplacivali iste takve muljatore po opstinama u Madjarskoj da im puste papire za Pestu sve dok to nije tako eskaliralo da je postalo maltene javni skandal.

Konsekvenca je da se neko na vreme provukao, a da ce zbog toga neko korektan sada ispastati.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.04.2014. u 11:24 - pre 121 meseci
a sad je pitanje pa dobro sta i kako treba da zna neko Madjarski u BG i SU da bi prosao ? A nije etnicki Madjar. Posto standardnog testa nema, a i da ima vi i dalje morate da se sporazumete sa konzulom da predate dokumente.

Ne znam, da li ce oni biti veoma rigorozni prema nekome ko nije Madjar (i traziti da zna kao da je Madjar), ili ce pak ohrabrivati sto se potrudio da nauci bar nivo A2.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.04.2014. u 22:10 - pre 121 meseci
Ja mislim da se konzuli koji znaju srpski i koji gledaju ovaj forum valjaju od smeha citajuci ovu stranicu.
 
Odgovor na temu

dejantanaskovic74
kuca
kuca

Član broj: 321799
Poruke: 11
*.cpe.vektor.net.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.04.2014. u 22:52 - pre 121 meseci
Ovako:
Prema poslednjim informacijama koje sam dobio iz Budimpeste,
Skoro svi kandidati koji su podnesili zahtev za povracaj drz.
su vecinom ili bez posla ili nisko obrazovani,
pa se tako u zadnje vreme enormno povecala hrpa zahteva
za Madjarsko socijalno na koje ima pravo svaka osoba sa
njihovim pasosem koja se prethodno prijavi minimum 6 meseci
na adresu u bilo kom selu ili gradu u Madjarskoj,

tako da su osim poostrene provere znanja jezika poostrili kriterijume obrazovanja i bracnog statusa
Licno znam devojku koju su 2 puta zvali na proveru u Bg i Su
samo zato sto se razvela u medjuvremenu
i ispitivali je zasto se razvela i da li ima nameru da se preseli sa detetom da zivi u Madj.
Moj savet je ako vec podnosite najpre podnesite samo za sebe
pa ako prodjete proceduru kasnije za ostale clanove porodice predati
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.04.2014. u 23:43 - pre 121 meseci
Pa pise ti u biografiji koju predajes. Ne mogu da zamislim prihvatljivu biografiju koja nema skolsku spremu i zaposlenje.

Drugo, ne verujem da sprema ima neke veze sa bilo cim, nas poznanik koji je elektro inzenjer je pozvan u Suboticu na proveru. On je daleko od materijala za scijalnu pomoc.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

visko
finansijski analiticar
Banka
Beograd

Član broj: 321339
Poruke: 38



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 01:52 - pre 121 meseci
Auuu.... u kom pravcu ode ova prica....

Šeme su propale, to je jasno, niko ne moze da garantuje "prolaz" i siguran put do zakletve, tako da, ako je bilo naivcina koji ce to da plate, verovatno su se opametili do sad.

Izgleda da je celom projektu dosao kraj. Ovih dana pljuste odbijenice iz Budimpeste samo tako. Poznanik koji je predao u decembru u Budimpesti, dobio je odbijenicu, kao i jos 10-ak njih koji su predali iste nedelje. On je "kursadzija" i njegov jezik je na tom nivou, a "stolicu" do njega je predavao dokumenta covek koji je diplomirao Madjarski jezik i radi u drzavnoj instituciji u Beogradu kao prevodilac, a bio je sa devojkom koja je predavala za sebe(dakle, jezik na NIVOU!). Razmenili su telefone, ostali u kontaktu i pre par dana su svi dobili odbijenice bez obrazlozenja. Izgleda da vise nije samo jezik u pitanju. Ili su ispunili kvotu koja im je trebala za izbore ili je pocela nacionalna diskriminacija(svi odbijeni su Srbi). Zao mi je sto tako mislim, to bi bilo daleko od demokratije, ali jedino to može da bude u ovom slucaju. Lažem, može da se desi i da su sve kandidate iz decembra odbili da smanje guzvu oko praznika. Sta vi mislite?
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 02:24 - pre 121 meseci
Citat:
mmix:Pa pise ti u biografiji koju predajes. Ne mogu da zamislim prihvatljivu biografiju koja nema skolsku spremu i zaposlenje.


Pa dobro ali pise se u slobodnoj formi. Nema obaveznih elemenata niti elemenata koji su visak, dakle neko moze da pise i o tome koji su mu omiljeni kolaci a da rec ne napise o obrazovanju to je opet OK. Pritom da li zaista mislite da iko te biografije cita.
 
Odgovor na temu

slakins

Član broj: 321296
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 07:06 - pre 121 meseci
Citat:
visko:
Auuu.... u kom pravcu ode ova prica....

Šeme su propale, to je jasno, niko ne moze da garantuje "prolaz" i siguran put do zakletve, tako da, ako je bilo naivcina koji ce to da plate, verovatno su se opametili do sad.

Izgleda da je celom projektu dosao kraj. Ovih dana pljuste odbijenice iz Budimpeste samo tako. Poznanik koji je predao u decembru u Budimpesti, dobio je odbijenicu, kao i jos 10-ak njih koji su predali iste nedelje. On je "kursadzija" i njegov jezik je na tom nivou, a "stolicu" do njega je predavao dokumenta covek koji je diplomirao Madjarski jezik i radi u drzavnoj instituciji u Beogradu kao prevodilac, a bio je sa devojkom koja je predavala za sebe(dakle, jezik na NIVOU!). Razmenili su telefone, ostali u kontaktu i pre par dana su svi dobili odbijenice bez obrazlozenja. Izgleda da vise nije samo jezik u pitanju. Ili su ispunili kvotu koja im je trebala za izbore ili je pocela nacionalna diskriminacija(svi odbijeni su Srbi). Zao mi je sto tako mislim, to bi bilo daleko od demokratije, ali jedino to može da bude u ovom slucaju. Lažem, može da se desi i da su sve kandidate iz decembra odbili da smanje guzvu oko praznika. Sta vi mislite?

Nisu samo u pitanju oni koji su predali u decembru, od septembra pljuste odbijenice, a sta se tacno desava mozemo samo da nagadjamo. Inace poznajem par ljudi koji su madj.porekla, a predali u septembru i oktobru pa su dobili odbijenice.
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 09:40 - pre 121 meseci
Vec sam pisao za drugara koji bas dobro govori madjarski,
sa kojim sam i ja vezbao konverzaciju i kom se uopste nije ni zurilo da preda zahtev,
kad se na kraju iscimao jer je imao prevoz kolima i otisao u Madjarsku, cekao nekih pola godine
i dobio odbijenicu... Kaze on meni, da su ga bar zvali na proveru u konzulat to bi bilo super jer ga tada ne bi mogli odbiti zbog jezika .. sad
ce ponovo predati ali ovaj put direktno u SU. Meni je ovo jako cudno, mozda nije pravilo, ali izgleda da ce se to sve
cesce desavati. Inace nije tacno da se ne moze proci intervju ili provera u konzulatu,
ako naucite A2 nivo, prolazite sigurno..
Govorim iz svog iskustva i iz iskustva nekoliko ljudi koje poznajem, koji su isto tako jako zagrejali stolicu, svakodnevno, na sve nacine
vezbali konverzaciju i ucili da bi dobili drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 13:33 - pre 121 meseci
pa dobro, ne mozemo iskljuciti mogucnost da odbijaju sve koje odu u Madjarsku jer ako ste u Srbiji onda je podrucje zaduzeno za vas SU ili BG. Verovatno ce se uskoro oglasiti i zvanicno jer:

Nesto slicno radi i nasa drzava i druge. Npr u Italiji postoje nasi konzulati u Milanu, Trstu i naravno u Rimu pri ambasadi. E sad ako vi zivite u recimo Udinama to je podrucje konzulata Trst i ne mozete ici u Milano ili Rim (da vadite pasos npr).

Evo, pitajte ove nase gastose po Nemackoj gde ima gomila konzulata, moras znati koji je tvoj...

(u principiu ko i sve ostalo, na pocetku je lako i super a posle se sve zakomplikuje)
 
Odgovor na temu

liverpul14
pera petrovic
Beograd
beograd

Član broj: 322768
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 15:24 - pre 121 meseci
Jel ima neko da je u poslednjih mesec , mesec ipo dana dobio poziv ili email za zakletvu , ili su samo pozivi za proveru i odbijenice aktuelne !!! Mozda mi je nesto promaklo ali samo dva clana su se pohvalila da su pozvani na zakletvu sve drugo su bile stative ....
pera
 
Odgovor na temu

robertinjons

Član broj: 133287
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 15:50 - pre 121 meseci
Drugara su zvali na proveru u su, ali ne znam tacno kad je predao u hu.
Drugaricu su isto zvali na proveru, predala je u kisteleku u dec 2013. Znam da je tada predavala sa 4-5 njih, ali nije bila nikakva kombinacija, samo su isli zajedno.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 16:34 - pre 121 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Zanimljiv rasplet događaja. Pitam se, gde li je moderator?


Moderator je najpametniji covek, davno je pobegao sa ove teme, video sa kime ima posla

Citat:
bojan_sm:
Naravno da će lakše proći porodice, kao i oni koji su visoko obrazovani, zar nije tako svuda?


a visoko obrazovan je onaj koji napise u biografiji da je visokoobrazovan??? ako se ne trazi diploma skolske ustanove na uvid, sve je irelevantno. A i iz prve ruke mogu da kazemda obrazovanje nije bitno za POJEDNOSTAVLJENU proceduru povracaja drzavljanstva. Sa druge strane Madjarska verovatno ima i neki program za visokoobrazovane strance, koje naravno svi vole, gde poreklo ne predstavlja neki bitan faktor

Citat:
liverpul14: Jel ima neko da je u poslednjih mesec , mesec ipo dana dobio poziv ili email za zakletvu , ili su samo pozivi za proveru i odbijenice aktuelne !!! Mozda mi je nesto promaklo ali samo dva clana su se pohvalila da su pozvani na zakletvu sve drugo su bile stative ....


odgovor i na tvoje, ali i na celokupnu raspravu ovih dana. SVAKAKO da predaja u Madjarskoj ne znaci sigurnu odbijenicu ili poziv u konzulat. Koliko mogu da primetim Madjarska bas i nema poverenja u maticare opstina, ali se ipak po MOM misljenju vodi racunicom da se trecini pusti drzavljanstvo, trecini da poziv u konzulat, a trecina odbije. Problem je u stvari u nasem narodu jer svi prate forum, i ako
-dobiju odbijenicu, dolaze na sa pitanjem: dobio sam odbijenicu, jao kuku, sta cu sad???
-dobiju poziv za konzulat, dolaze na forum sa pitanjem: dobio sam poziv za konzulat, jao, kuku, sta cu sad???
-dobiju poziv za zakletvu, elegantno eskiviraju forum i eventualno se uloguju kasnije sa pitanjem: e cao svima, dobio sam drzavljanstvo, kako sad za pasos?

usled svega toga se stice utisak da nakon predaje u Madjarskoj, sledi ili odbijenica ili u boljem slucaju poziv u konzulat. Slicno kao i u anketama. Od sto ispitanih oni odaberu cetvoricu koji su rekli bas ono sto su anketari zeleli da cuju, a narod pomisli da je cela Srbija za nekoga ili za nesto, pa se i sami priklone toj misli. Uostalom da se svi iz Madjarske salju u konzulat, ukinula bi se predajna mesta u Maadjarskoj, jer zasto bi radili dupli posao? NARAVNO ja bih uvek pre preporucio svima da pokusaju u BG ili u SU, jer je sigurnije nego Madjarska

a o muljatorima necu trrositi reci, takvi uvek najbolje zive u Srbiji

Srecno!
asdf
 
Odgovor na temu

liverpul14
pera petrovic
Beograd
beograd

Član broj: 322768
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 18:49 - pre 121 meseci
Nelogicno je da predaja dokumenata u Madjarskoj automatski znaci odbijenicu ili proveru, zasto bi se sluzbenici tamo cimali 20-ak minuta po predmetu umesto da odmah odbiju aplikanta ili ga upute u ambasadu u drzavi gde ima prebivaliste. I ne samo sto se oni cimaju nq licu mesta vec se maltretiraju i ljudi u sluzbama gde se papipiri prosledjuju , zasto bi sami sebi pravili bespotreban posao.....
pera
 
Odgovor na temu

yupiter216
Steve dimitri
nezaposlen
zrenjanin

Član broj: 260724
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 20:03 - pre 121 meseci
Pozdrav ljudi ovako pratim malo diskusiju pa sam hteo da podelim moja iskustva,predao sm u oktobru sa suprugom u madjarskoj i prosli smo ali smo polse par meseci dobili poziv za SU.Isli smo grupno u madjarskoj nije bila nikakva muljaza i od nas 9 ,7 je dobilo poziv za SU jedino nisu doblil dvoje koji su imali madjarsko prezime.Ista je bila situacija i sa grupama i pre nas i posle nas,niko nije prosao u SU.Ja nisam ni otisao tako da ocekujem ovih dana odbijenicu :-) .
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 20:13 - pre 121 meseci
Odbijenica se dugo čeka jer dolazi iz Budimpešte. Imaš još vremena da odeš na proveru u SU. Kakvo ti je znanje mađarskog i kakvo je znanje ostalih koji su pali?
 
Odgovor na temu

yupiter216
Steve dimitri
nezaposlen
zrenjanin

Član broj: 260724
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 20:21 - pre 121 meseci
Pa jezik znam osnove,znaci lose supruga zna bolje,bilo je ljudi koji su znali dosta dobro madjarski ali su pali u SU,naravno ono dvoje su znali perfektno madjarski posto im je maternji ali ih nisu nii zvali u SU.Na pozivu nam je pisali da imamo rok 30 radnih dana da se javimo a to je proslo paa odavno.
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.04.2014. u 20:59 - pre 121 meseci
A kada su pali u SU ti koji su znali dosta dobro?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901627 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.