Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897221 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hui7

Član broj: 12278
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2014. u 11:30 - pre 121 meseci
Pridružujem se klubu primalaca odbijenice.

Na istoj piše da je odluka doneta 22. januara, a pismo potpisano 17. marta 2014. Standardnog je formata i tekst je isti kao što je bio opisan u jednom odgovoru na prethodnim stranicama. Poslato iz ambasade u Beogradu.

Predao sam u malom mestu Boly (jugozapadna Mađarska, blizu Hrvatske granice) sredinom oktobra 2013 (ovu informaciju sad prvi put delim). Predavanje je bilo uspešno i naime štiklirano da znam da pričam jezik. Nakon toga nisam dobijao nikakve pozive niti obaveštenja, sve do današnje odbijenice. Za više detalja pročitajte moje prethodne odgovore.

Ne stresiram se previše jer jezik sada znam mnogo bolje i planiram da uskoro predam sledeći zahtev u Beogradu gde i živim.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2014. u 13:58 - pre 121 meseci
Citat:
hui7: Pridružujem se klubu primalaca odbijenice.

Na istoj piše da je odluka doneta 22. januara, a pismo potpisano 17. marta 2014. Standardnog je formata i tekst je isti kao što je bio opisan u jednom odgovoru na prethodnim stranicama. Poslato iz ambasade u Beogradu.

Predao sam u malom mestu Boly (jugozapadna Mađarska, blizu Hrvatske granice) sredinom oktobra 2013 (ovu informaciju sad prvi put delim). Predavanje je bilo uspešno i naime štiklirano da znam da pričam jezik. Nakon toga nisam dobijao nikakve pozive niti obaveštenja, sve do današnje odbijenice. Za više detalja pročitajte moje prethodne odgovore.

Ne stresiram se previše jer jezik sada znam mnogo bolje i planiram da uskoro predam sledeći zahtev u Beogradu gde i živim.


Zao mi je sto nisi prosao. Sigurno ce biti bolje u ambasadi.

Inace mesto se zove Magyarboly, da se neko ne zbuni i u rejonu je kad se iz Belog Manastira predje u Madjarsku, blize Mohacu

[Ovu poruku je menjao milos.hu dana 22.04.2014. u 15:21 GMT+1]
asdf
 
Odgovor na temu

hui7

Član broj: 12278
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2014. u 16:00 - pre 121 meseci
Hvala milos.hu.

Ne, ne zapravo je baš Bóly, zapadno od Mohács-a, blizu autoputa M60. Imao sam utisak da je bliže granici sa Hrvatskom, ali i nije baš sad kad pogledam na mapi, otud možda zabuna.

Inače, listam unazad i ne mogu da nađem informaciju koliko dugo se čekalo nakon što se zakaže termin u Beogradu? Možda sam promašio, ali sve jedno i novije informacije bi bile dobre. Imam utisak da je bilo nešto 3-4 meseca, zar ne?
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2014. u 16:29 - pre 121 meseci
Citat:
hui7:
Pridružujem se klubu primalaca odbijenice.

Na istoj piše da je odluka doneta 22. januara, a pismo potpisano 17. marta 2014. Standardnog je formata i tekst je isti kao što je bio opisan u jednom odgovoru na prethodnim stranicama. Poslato iz ambasade u Beogradu.

Predao sam u malom mestu Boly (jugozapadna Mađarska, blizu Hrvatske granice) sredinom oktobra 2013 (ovu informaciju sad prvi put delim). Predavanje je bilo uspešno i naime štiklirano da znam da pričam jezik. Nakon toga nisam dobijao nikakve pozive niti obaveštenja, sve do današnje odbijenice. Za više detalja pročitajte moje prethodne odgovore.

Ne stresiram se previše jer jezik sada znam mnogo bolje i planiram da uskoro predam sledeći zahtev u Beogradu gde i živim.


E jeb.m im, pa sto koji kur.c stikliraju da znas jezik pa onda odbijaju.
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2014. u 17:22 - pre 121 meseci
Citat:
hui7:
Hvala milos.hu.

Ne, ne zapravo je baš Bóly, zapadno od Mohács-a, blizu autoputa M60. Imao sam utisak da je bliže granici sa Hrvatskom, ali i nije baš sad kad pogledam na mapi, otud možda zabuna.

Inače, listam unazad i ne mogu da nađem informaciju koliko dugo se čekalo nakon što se zakaže termin u Beogradu? Možda sam promašio, ali sve jedno i novije informacije bi bile dobre. Imam utisak da je bilo nešto 3-4 meseca, zar ne?


Oko 3.5 meseca, a sam telefonski razgovor kojim se zakazuje je zahtevan.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2014. u 19:34 - pre 121 meseci
Citat:
hui7: Hvala milos.hu.

Ne, ne zapravo je baš Bóly, zapadno od Mohács-a, blizu autoputa M60. Imao sam utisak da je bliže granici sa Hrvatskom, ali i nije baš sad kad pogledam na mapi, otud možda zabuna.

Inače, listam unazad i ne mogu da nađem informaciju koliko dugo se čekalo nakon što se zakaže termin u Beogradu? Možda sam promašio, ali sve jedno i novije informacije bi bile dobre. Imam utisak da je bilo nešto 3-4 meseca, zar ne?


Au jes' Boga ti! Bas sad gledam mapu i Boly je izmedju Mohacsa I Magyarbolya i dominantnije je selo u tom regionu. Izvinjenje svima!
asdf
 
Odgovor na temu

juklomer

Član broj: 322763
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.04.2014. u 23:52 - pre 121 meseci
Pozdrav,

jedno kratko pitanje. Da li za je dobijanje pasosa pored znanja jezika, neophodno da podnosilac bude Vojvodjanin? Dakle da li je moguce da osoba, recimo iz Macve, koja dobro zna jezik dobije madjarski pasos?
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2014. u 02:01 - pre 121 meseci
Neko od predaka, poželjno ne stariji od trećeg kolena (pradeda/prababa), treba da je bio rođen na teritoriji nekadašnje Mađarske. Ugrubo, na teritoriji Hrvatske (bez Dalmacije) ili Vojvodine do 1921, ili na teritoriji samo Bačke ili Baranje 1941-1945.

Podnosilac može da bude rođen i u Gadžinom Hanu, bitno je da mu neko od predaka zadovoljava uslove iznad.
 
Odgovor na temu

nada_alexa
nis

Član broj: 169771
Poruke: 25
*.adsl.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2014. u 10:05 - pre 121 meseci
imam pitanje u vezi vozacke dozvole i interesuju me odgovori iskljucivo ljudi koji su imali iskustvo u zameni iste.imam dvojno drzavljanstvo madjarsko i srpsko,godinu i po dana vec stanujem u minhenu,vozacku dozvolu imam iz srbije i vise sa njom ne mogu tamo da vozim.interesuje me kako prebaciti srpsku dozvolu na madjarsku ili jos bolje na nemacku bez ponovnih polaganja ispita voznje i testova, neko kaze da samo prijava u madjarskoj moze neko kaze boravak u eu ne bitno koja drzava ...pomoc

nada
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-223-77-207.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2014. u 10:24 - pre 121 meseci
Ajde da ja ne filozofiram.
Imas sajt u Nemackoj koje vozacke priznaju.Jer ti ako prevedes vozacku na madjarsku dozvolu tebi se i dalje vodi da je to prepis vozacke,hocu reci nisi polagao u EU.Tako da to onda to nista ne znaci,a moze da ti iziskuje odredjene troskove,jer koliko sam ja razumeo teba par puta ici u Madjarsku i treba dovro znati madjarski.
I ja sam planirao ovakvu kombinaciju jer planiram put Norveske a tamo je polaganje od 1700 do 3000 eura,i vozacka nasa vazi 3 meseca,ali taj prepis iz Madjarske ne vredi.
Pogledaj poljsku jer koliko sam razumeo Norvezani idu u Poljsku i tamo polazu za mnogo manje para.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2014. u 12:37 - pre 121 meseci
Srpske dozvole se priznaju u Italiji i Spaniji ali kao sto je jedy023 napisao na tim dozvolama ce negde biti neka sifra koja oznacava da je u pitanju prepis non-EU dozvole. Mislim da ovo pitanje nije jedinstveno reseno, ali generalno da, EU prepisi non-EU dozvola se ne vode kao EU dozvole. Npr. u Engleskoj pise "You can only drive in Great Britain for 12 months if you got your EU licence by exchanging your non-EU licence." i "If you have an EU/EEA licence by exchanging one from a country that is not a designated country (see section 5), it will only be valid for 12 months and you cannot exchange it for a GB licence." Pritom je i za zamenu dozvole neophodno da ste u toj drzavi proveli vec 6 meseci, dakle ne mozete da odete prosto i zamenite dozvolu ili polozite vozacki ispit u zemlji koja je za to najjednostavnija cak ni u ovim korumpiranim poput Bugarske. Sto se polaganja tice treba videti zbog jezika, npr. mozda je u nekoj Letoniji najlakse ali mozda moze da se polaze samo na letonskom pa vam nista ne znaci.

 
Odgovor na temu

liverpul14
pera petrovic
Beograd
beograd

Član broj: 322768
Poruke: 9
87.250.40.*



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2014. u 12:56 - pre 121 meseci
Kakva su iskustva sa odbijenicama i telefonskim pozivima za proveru sa onima koji su predali zahtev direktno u Budimpesti ??
pera
 
Odgovor na temu

pinaftadjajti
belgradban

Član broj: 318208
Poruke: 17
37.19.108.*



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2014. u 14:12 - pre 121 meseci
Licno smatram, da svi koji su iz Srbije a predaju dokumenta bilo gde u Madjarskoj,jedino sto mogu da ocekuju je ili poziv na dodatnu proveru ili odbijenica bez ikakve provere. Govorim iz licnog iskustva I iz iskustva ljudi iz neposrednog okruzenja.Razmisli malo,ocigledno je...zasto bi neko ko dobro govori madjarski presao nekoliko stotina km da bi predao dokumenta,kada to isto moze da uradi u Bg ili Su! Nisu Madjari ni blesavi ni naivni.
PS. I ja sam u grupi onih, koji su juce,posle 6 meseci cekanja I nadanja dobili odbijenice bez ikakve provere
Pozdrav I dobro razmisli gde ces predati dokumenta
 
Odgovor na temu

liverpul14
pera petrovic
Beograd
beograd

Član broj: 322768
Poruke: 9
87.250.40.*



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2014. u 14:19 - pre 121 meseci
Mozda ljudi iz Srbije predaju dokumenta u Madjarskoj zato sto se u Beogrdau i Subotici zakazuju termini , ceka se i po par meseci , a u Madjarskoj , znam za Budimpestu, mozes da predas bez ikakvog zakazivanja , kada god dodjes mozes da pokusas..... U kom mestu ili gradu si ti predao papire ??
Ja sam juce predao u Budimpesti, bez ikakvog zakazivanja.
pera
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2014. u 14:29 - pre 121 meseci
Evo danas drugar moj dobio odbijenicu,
predao je u oktobru u Kiskunhalasu mislim, pitacu ga tacno, on je madjar i jako dobro govori madjarski tako
da smo u cudu ostali. Tamo je predao jer mu je bilo usput, imao je prevoz kolima sa ljudima koji su isli tamo da predaju.
Verovatno su to mesta gde ide dosta nasih pa su zbog muljaza odlucili sve aplikacije iz odredjenog perioda odbiju.
Ovo samo pretpostavljamo, sad ce zakazati u BGD ili SU jer mu jezik ne predstavlja problem ali mu je problem
sto ce cekati jos 6,7 meseci..
 
Odgovor na temu

pinaftadjajti
belgradban

Član broj: 318208
Poruke: 17
37.19.108.*



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2014. u 14:40 - pre 121 meseci
Ta prica oko zakazivanja I cekanja na termin,bojim se da vise ne prolazi kod nasih severnih komsija.Gotovo sam siguran da u najboljem slucaju mozes da ocekujes poziv na dodatnu proveru,koju naravno,neces proci,izuzev u slucaju da si etnicki Madjar I da se perfektno sluzis jezikom.Ne mislim da Madj. vrse ikakvu diskriminaciju,vec smo verovatno svi mi koji smo preko predavali,zbog raznoraznih muljaza kojih je bilo,okarakterisani kao prevaranti.
Ja sam predao u juce spominjanom Boly. Jezik sam ucio I jos uvek ucim,ali ,ocigledno je da sam napravio ogromnu gresku prilikom izbora mesta u kome cu da predam!
Minden jot es viszontlatasra
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2014. u 14:46 - pre 121 meseci
A mozda im se opet napunio sto predmetima na cekanju pa su presekli laksim putem Ocigledno je da periodicno dolazi masovan broj odbijenica "procesiranih" u istom trenutku, mozda im dajete previse :rkredita" da iza toga stoji neka smislena logika.


Btw, sto se tice tih dozvola, to je imho potpuna glupost za izvlacenje para. Ili znas da vozis po lokalnim propisima ili ne znas, ako znas onda je dozvola dozvola i treba da vazi svuda bez ogranicenja, ako ne znas onda ne bi trebalo da vazi ni 3, 6, 12 ili koliko vec meseci niti bi trebalo da se izdaju prepisi. Uzasi birokratije.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2014. u 18:07 - pre 121 meseci
Citat:
pinaftadjajti:
Gotovo sam siguran da u najboljem slucaju mozes da ocekujes poziv na dodatnu proveru,koju naravno,neces proci,izuzev u slucaju da si etnicki Madjar I da se perfektno sluzis jezikom.


Provera u Subotici nije teška.
 
Odgovor na temu

MISKO IT

Član broj: 183926
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2014. u 18:14 - pre 121 meseci
Citat:
robertinjons:
Zvali me danas telefonom za zakletvu u cetvrtak u tompi :-)
Predao 20.2. U kiskunhalasu


Predao si 20.februara 2014.???
Svaka cast!!!
Posalji nam iskustva od cetvrtka....SRECNO!!!
 
Odgovor na temu

pinaftadjajti
belgradban

Član broj: 318208
Poruke: 17
77.243.20.*



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2014. u 22:49 - pre 121 meseci
Citat:
veegun:
Citat:
pinaftadjajti:
Gotovo sam siguran da u najboljem slucaju mozes da ocekujes poziv na dodatnu proveru,koju naravno,neces proci,izuzev u slucaju da si etnicki Madjar I da se perfektno sluzis jezikom.


Provera u Subotici nije teška.

Ako provera u Su nije teska,kako je moguce da od dosta ljudi koje poznajem,niko nije uspeo da je prodje sa pozitivnim ishodom? Prica je uvek bila ista,fali vam jos samo malo ucenja I sledeci put predajte ovde I sigurno prolazite.
Ako nasumicno biraju koga ce da provere,zasto niko ko je predao u ambasadi ili konzulatu,nikada nije pozivan na proveru?Odgovor je logican I vrlo prost,zbog raznih muljaza kojih je bilo podosta u Madj. sve nas koji smo tamo predavali,okarakterisali su kao prevarante!To je I razlog zasto je nemoguce proci naknadnu proveru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897221 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.