Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3912354 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NZ2014
skola
skola
Novi Sad

Član broj: 322010
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 08:33 - pre 123 meseci
Veliki pozdrav svima. Da podelim i ja moje iskustvo sa vama. Moj muz i ja smo isli u Szentes na intervju u novembru , zena koja nas je ispitivala bila je vrlo ljubazna i pomagala nam je , mi jesmo ucili Madjarski i pripremali se za intervju ali ne mogu reci da znamo jezik dobro. Naucili smo stvari koje su vezane za formular i o sebi da znamo da kazemo ponesto, klasika tipa kad smo rodjeni, gde, cime se bavimo, koliko smo u braku , gde zivimo i tako nesto tome slicno. Zena nas je svo vreme pitala stvari sa formulara isla je redom i ispitivala o nama o roditeljima i to sve sto pise na formularu , mi smo to sve znali da joj odgovorimo i verovatno je na osnovu toga zakljucila da imamo osnovno znanje jezika i mi smo prosli intervju. Pre dve nedelje dobili smo poziv na zakletvu, 19og marta u sredu sledece nedelje u 15h . Receno nam je da dodjemo samo pola sata ranije kako bi pokazali licnu kartu ili pasos na uvid da smo stigli i da smo to mi. Tako da cu vam iskustvo sa zakletve pisati u sredu,nadam se da nece biti nikakvih problema. Interesuje me da li je jos neko mozda bio u Szentesu na zakletvi i kakva su njegova iskustva da li znate da li i tamo vrse provere i kako izgledaju?

Pitanja za veegun:
Da li mozes da nam kazes sta su te pitali kada si bio na zakletvi u Kisteleku i sta su druge pitali ako se secas ? U koliko sati ste vi bili pozvani na zakletvu i kad je pocelo to ispitivanje koliko traje ? Da li su vam davalio slike pa da pricate sta vidite na njima ili su samo ispitivale ?
Izvini sto pitam tako puno ali idemo za koji dan pa nas interesuje, hvala puno za odgovor.
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 09:07 - pre 123 meseci
Citat:
BperaB:
Posle 8 meseci od predaje zahteva, danas sam prosao zakletvu u Kisteleku. Bilo nas je izmedju 15 i 20 a osmoro je stiglo do zakletve. Bilo je tesko, mnogo teze nego na proveri u Subotici. Pitanja postavljaju dve sluzbenice u kancelariji kroz slozene recenice i ne sme da se ne razume. Pitanja su razna i za svakog drugacija. Jezik se mora znati dobro ili se mora imati dosta srece.

Od 20 samo 8 prošlo zakletvu, u čemu je bio problem, nisu znali mađarski ili nisu znali tekst zakletve (koliko se meni čini zakletvu ponavljaju svi na glas ponavljaju tekst sto službenik izgovara) kako onda nisu prošli, šta onda ih pozivaju ponovo nije mi jasno ??????


Haha dobar zaključak, da se pada zbog teksta zakletve. Lepo je momak napisao da ih je 8-oro stiglo do zakletve, znači da je bila provera pre toga, a i napisano je šta su tražile od ljudi. Ajde ponovo iščitaj njegov post i biće sve jasno .

Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

BperaB
Pera Peric
student
slobodna
Srbija

Član broj: 319940
Poruke: 25
109.94.224.*



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 10:28 - pre 123 meseci
Citat:
veegun:
Posle 8 meseci od predaje zahteva, danas sam prosao zakletvu u Kisteleku. Bilo nas je izmedju 15 i 20 a osmoro je stiglo do zakletve. Bilo je tesko, mnogo teze nego na proveri u Subotici. Pitanja postavljaju dve sluzbenice u kancelariji kroz slozene recenice i ne sme da se ne razume. Pitanja su razna i za svakog drugacija. Jezik se mora znati dobro ili se mora imati dosta srece.


Ja mislim da nas neko farba, nemugu da verujem da se 100 puta proverava jezik, to bi znacilo da ste prilikom predaje zahteva, službemik bio kurumpiran primio zahtev a vi neznate mađarski, (ja sam čuo da carinik oduzima pasoš na ulazu u Mađarsku oke neznate jezik-glupost, carinik proverava sta nosite preko granice. (to bi bilo isto kad bih ja rekao zaustavio me željezničar i oduzeo vozačku dozvolu)
bb
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.mbb.telenor.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 11:04 - pre 123 meseci
@BperaB

Šta ti nije jasno? Nekad je kriterijum poznavanja jezika blaži a nekad strožiji.
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.mbb.telenor.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 11:32 - pre 123 meseci
Citat:
NZ2014:
Pitanja za veegun:
Da li mozes da nam kazes sta su te pitali kada si bio na zakletvi u Kisteleku i sta su druge pitali ako se secas ? U koliko sati ste vi bili pozvani na zakletvu i kad je pocelo to ispitivanje koliko traje ? Da li su vam davalio slike pa da pricate sta vidite na njima ili su samo ispitivale ?
Izvini sto pitam tako puno ali idemo za koji dan pa nas interesuje, hvala puno za odgovor.


Zakletva je bila zakazana u 9 časova a ispitivanje se završilo oko 10. Po mojoj proceni ispitivanje po osobi je trajalo više od 5 a manje od 10 minuta.
Hteo bih da naglasim poentu, nije stvar u tome o čemu je pitanje (standardna biografska), već na koji način se postavlja. Kad pitaju za ime i vreme rođenja, pitanje je kratko ali za druga pitanja koriste složene rečenice da bi na taj način proverili razumevanje jezika i sposobnost za konverzaciju.
 
Odgovor na temu

MISKO IT

Član broj: 183926
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 11:52 - pre 123 meseci
Citat:
veegun:
Posle 8 meseci od predaje zahteva, danas sam prosao zakletvu u Kisteleku. Bilo nas je izmedju 15 i 20 a osmoro je stiglo do zakletve. Bilo je tesko, mnogo teze nego na proveri u Subotici. Pitanja postavljaju dve sluzbenice u kancelariji kroz slozene recenice i ne sme da se ne razume. Pitanja su razna i za svakog drugacija. Jezik se mora znati dobro ili se mora imati dosta srece.


Pozdrav.Znaci,na zakletvi zbog provere jezika je otpalo 10-12 ljudi?Da li si imao proveru jezika u konzulatu,posle predaje papira?
Hvala
 
Odgovor na temu

MISKO IT

Član broj: 183926
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 11:54 - pre 123 meseci
Citat:
veegun:
Posle 8 meseci od predaje zahteva, danas sam prosao zakletvu u Kisteleku. Bilo nas je izmedju 15 i 20 a osmoro je stiglo do zakletve. Bilo je tesko, mnogo teze nego na proveri u Subotici. Pitanja postavljaju dve sluzbenice u kancelariji kroz slozene recenice i ne sme da se ne razume. Pitanja su razna i za svakog drugacija. Jezik se mora znati dobro ili se mora imati dosta srece.


Pozdrav.Znaci,na zakletvi zbog provere jezika je otpalo 10-12 ljudi?Da li si imao proveru jezika u konzulatu,posle predaje papira?
Hvala
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.mbb.telenor.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 12:13 - pre 123 meseci
Neka bude da je pola otpalo a pola prošlo. Da.
 
Odgovor na temu

unica21
privatnik
Novi Sad

Član broj: 322017
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 17:17 - pre 123 meseci
Citat:
Zole84

Čestitke veegun! Izgleda da su se baš naoštrili... Ja sam danas predala za pasoš, bez ikakvih problema. Nije bilo nikakvih propitivanja, niti su tražile da se potpiše nešto mimo papira za samu proceduru. Službenice ljubazne, ali jezik se mora znati bar minimalno (da se zna šta se traži, o čemu se priča, postupci pri slikanju, za uplatu...). U suštini neka osnova jezika, ništa bombastično.



Da li bi mogla da mi kazes gde si predavala za pasos? Hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

unica21
privatnik
Novi Sad

Član broj: 322017
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 17:22 - pre 123 meseci
Citat:
Zole84:
Drugari ima li ko inf. gde se može predati za pasoš u Mađarskoj, bez zakazivanja? Ima li nekih saveta, uputa, iskustava? Hvala unapred.


Jos jedno pitanje. izvini ako dosadjujem...Interesuje i mene neko mesto gde bih mogla da odem bez zakazivanja u Madjarskoj, pa ako mozda znas, da mi preporucis. Hvalaa
 
Odgovor na temu

MISKO IT

Član broj: 183926
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 18:21 - pre 123 meseci
Citat:
veegun:
Neka bude da je pola otpalo a pola prošlo. Da.



Supruga je predala polovinom novembra u Madjarskoj,pa joj je u januaru stiglo da se javi u konzulat u Beogradu na proveru jezika,prosla je,sad ocekuje poziv,pismo, za zakletvu....Jel jos neko imao ovakvog iskustva?
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.mbb.telenor.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 21:12 - pre 123 meseci
Mnogi su imali takvo iskustvo. Ne znam koliki je procenat pozvanih na proveru od ukupnog broja primljenih zahteva.
 
Odgovor na temu

MISKO IT

Član broj: 183926
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 22:28 - pre 123 meseci
Zar i posle provere jezika u konzulatu,ispituju i na zakletvi? ne razumem? ispada da ne veruju ni svojim konzulima...tj ako je nakoga ponovno propitao konzul,posle prvog propitivanja za predaju, i napisao da je odlicno,dobro ili zadovoljavajuce neko znao jezik,zasto ga propituju i tamo ????malo mi je to....
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 22:31 - pre 123 meseci
Citat:
unica21:
Citat:
Zole84:
Drugari ima li ko inf. gde se može predati za pasoš u Mađarskoj, bez zakazivanja? Ima li nekih saveta, uputa, iskustava? Hvala unapred.


Jos jedno pitanje. izvini ako dosadjujem...Interesuje i mene neko mesto gde bih mogla da odem bez zakazivanja u Madjarskoj, pa ako mozda znas, da mi preporucis. Hvalaa


Ono što mi je rečeno, Tompa, Kištelek, Mako, Kiškunhalaš (i Segedin ali nije baš za preporuku zbog provere jezika) su mesta gde se može bez zakazivanja. Jedino što ne znam kakvi su sa radnim vremenom i kojim danima kako gde rade.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2014. u 22:35 - pre 123 meseci
Citat:
MISKO IT:
Zar i posle provere jezika u konzulatu,ispituju i na zakletvi? ne razumem? ispada da ne veruju ni svojim konzulima...tj ako je nakoga ponovno propitao konzul,posle prvog propitivanja za predaju, i napisao da je odlicno,dobro ili zadovoljavajuce neko znao jezik,zasto ga propituju i tamo ????malo mi je to....


Oni na zakletvi ne znaju ko je gde predao i da li je ispitivan pre toga. Niti su svi prošli kroz konzulate niti su svi imali provere niti su svi stavili mesto zakletve isto gde su predali papire. A ni kontrole nisu obavezna stavka, mada ih je generalno sve više. Ali šta god da rade, može im se...
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

visko
finansijski analiticar
Banka
Beograd

Član broj: 321339
Poruke: 38



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2014. u 02:58 - pre 123 meseci
@MISKO IT

A u kom mestu je supruga predala papire?
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2014. u 12:56 - pre 123 meseci
Ova mesta sto je Zole84,navela za predaju pasosa su mislim sva ok,sem Szegedina,a i to zavisi na kavu sluzbenicu naidjes.Ipak Szegedin bi trebalo zaobilaziti u sirokom luku
Radno vreme u Kiskunhalasu:
Nyitvatartás
Hétfő
08:00 12:00

Szerda
08:00 12:00
13:00 17:00

Csütörtök
13:00 17:00







 
Odgovor na temu

sremac89
Srem

Član broj: 321928
Poruke: 6
*.222.180.0



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2014. u 13:17 - pre 123 meseci
Hvala korisniku Razer87 na korisnim informacijama. Ja sam našao neke audio knjige "Pimsleur", to pomalo slušam, kako bih videp šta me sve čeka :). Pretpostavljam da je najbolje da što pre krenem sa časovima da upoznam osnovna pravila u jeziku, a onda sve to samostalno nadogradjujem. Ne znam da li je ovo u skladu sa pravilima foruma, ali zamolio bih korisnike koji su već prošli kroz sve ovo da i na pm preporuče osobu koja drži časove madjarskog jezika(u Bg). Nepoverljiv sam prema ovim preporukama za neke škole koje se povremeno pojavljuju na ovoj temi...
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

MISKO IT

Član broj: 183926
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2014. u 13:19 - pre 123 meseci
Citat:
visko:
@MISKO IT

A u kom mestu je supruga predala papire?

Kiskoros...ili tako nesto...a zakletvu je upisala za Segedin....Zasto?
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2014. u 13:26 - pre 123 meseci
Citat:
sremac89:
Hvala korisniku Razer87 na korisnim informacijama. Ja sam našao neke audio knjige "Pimsleur", to pomalo slušam, kako bih videp šta me sve čeka :). Pretpostavljam da je najbolje da što pre krenem sa časovima da upoznam osnovna pravila u jeziku, a onda sve to samostalno nadogradjujem. Ne znam da li je ovo u skladu sa pravilima foruma, ali zamolio bih korisnike koji su već prošli kroz sve ovo da i na pm preporuče osobu koja drži časove madjarskog jezika(u Bg). Nepoverljiv sam prema ovim preporukama za neke škole koje se povremeno pojavljuju na ovoj temi...
Pozdrav!

Sa "Pimsleur-om" sam i ja krenuo i to je izuzetno dobar kurs za pocetak,svih 30 lekcija sam presao i bilo mi je odlicno za pocetak!Samo budi uporan i ne odustaj!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3912354 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.