Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3912295 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.03.2014. u 19:30 - pre 124 meseci
Nije pitanje delovanja vec cinjenica, pregovaranje poglavlja nema veze sa bezviznim rezimom vec da li se zemlja nalazi na tzv. beloj Sengen listi tj. Aneksu II http://ec.europa.eu/dgs/home-a...d-visas/visa-policy/map_en.htm
 
Odgovor na temu

James
London

Član broj: 1928
Poruke: 174
*.2i3.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.03.2014. u 13:26 - pre 124 meseci
Da li ima neko iskustva sa predajom dokumenata van Srbije/Madjarske?

Konretno trenutno sam u Velikoj Britaniji, gde radim (sa radnom vizom), pa sam mislio da pokusam da predam dokumenta u Madjarskoj amabasadi u UK.

Svako iskustvo i vise nego dobrodoslo
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.03.2014. u 14:54 - pre 124 meseci
Mozda tamo i lakse prodjes.

Izgleda da i ovde vazi ono ko privi devojci njemu devojka, tj ko se setio na vreme da preda taj je dobio bez znanja jezika, dok sada se bas treba potruditi oko ucenja ko ne zna.

Sto se tice bezviznog rezima i meni je iskreno receno cudno da mi za razliku od Turske, Makedonije, Ukrajine imamo bezvizni rezis sa EU, iako verovatno u skorije vreme ( naradnih 30-40 godina ) necemo uci u EU.
 
Odgovor na temu

sremac89
Srem

Član broj: 321928
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.03.2014. u 15:25 - pre 124 meseci
Pozdrav svima,

Pre svega se izvinjavam jer sam nov ovde i verovatno će mnoge iritirati moja pitanja koja ću postavljati. Da krenem, imam vremena na pretek, a učenje ne bi trebalo da mi bude strano i može se reći da imam bar znatiželju za mađarskim jezikom. Sada bih zamolio sve one koje su već u ovome i dobro su upućeni da mi odgovore, šta i koliko treba da se uči (mislim za dobijanje dvojnog džavljanstva). Prethodno sam, krenuo sa čitanjem ove teme, ali je stvarno preobimna i obično se desi da se ono napisano na nekoj strani obično poništi par strana kasnije...
Najbolje bi bilo da se javi neko ko je već duboko u ovome, da je sakupio materijal, da ima jednu zaokruženu celinu i da bude voljan da mi pomogne. Odlazak na časove bih takodje uzeo u obzir, ali samo ako neko iz iskustva može sigurno da tvrdi da su ti časovi bili korsini (video sam na ovoj temi da ima mnogo onih koji bi samo da zarade na ovoj pomami).

Zahvaljujem se

 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2014. u 01:14 - pre 124 meseci
Citat:
James:
Da li ima neko iskustva sa predajom dokumenata van Srbije/Madjarske?

Konretno trenutno sam u Velikoj Britaniji, gde radim (sa radnom vizom), pa sam mislio da pokusam da predam dokumenta u Madjarskoj amabasadi u UK.

Svako iskustvo i vise nego dobrodoslo


Neko sa foruma je predao u Španiji, koliko se sećam prošao je bolje nego što se nadao :)
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Savatone66
nema
nema

Član broj: 315183
Poruke: 11
*.dynamic.t-2.net.



+27 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2014. u 07:53 - pre 124 meseci
Citat:
James:
Da li ima neko iskustva sa predajom dokumenata van Srbije/Madjarske?

Konretno trenutno sam u Velikoj Britaniji, gde radim (sa radnom vizom), pa sam mislio da pokusam da predam dokumenta u Madjarskoj amabasadi u UK.

Svako iskustvo i vise nego dobrodoslo

Ja sam predao dokumenta u ambasadi u Sloveniji. Koliko sam ovde pročitao sve ti je isto samo proveri da li se zakazuje. Znači nazoveš ambasadu oni ti kažu kada da dođeš odneseš im dokumenta i popunjen formular. Što se tiče znanja jezika verujem čim progovoriš nekoliko rečenica sve im je jasno. Moraš znati minimum to iz formulara znači kada si rođen gde na osnovu koga tražiš državljanstvo. Onda biografiju tipa rođen sam tamo i tamo išao sam u tu i tu školu završio sam to i to i sada sam to i radim ovo. Ništa tipa kako se kažu invalidska kolica i tako neke nebuloze. Posle toga čekaš oko 6 meseci i pozovu te na zakletvu. E sad zavisi tu gde ima manje ljudi čekaju da skupe bar nekoliko za zakletvu i to je to, ja sam čekao poziv tačno 6 meseci i 10 dana. Pozdrav i želim ti puno sreće.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2014. u 11:01 - pre 124 meseci
Sad vec ima vise od 200.000 prijavljenih za izbore 6. aprila. Tesko je reci koliko iz Srbije jer iz nekog razloga online prijave ne vode po drzavama.

To je 63% novih drzavljana koji su obavesteni o izborima. Ukupno su obavestili 320.000 sto je ukupni broj -maloletni -drzavljani u Ukrajini i Slovackoj.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2014. u 11:44 - pre 124 meseci
licno, ne vidim poentu glasanja na izborima u Madjarskoj za bilo koga ko u Madjarskoj ne zivi.
kao sto mi nema smisla da gastarbeiteri glasaju na izborima u Srbiji, ovo mi jos manje ima smisla.
ako neko ko planira da glasa ima opravdan razlog za to (a da nije "zakonom imam pravo na to" i "da se oduzim Orbanu") molim da napise!
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2014. u 12:04 - pre 124 meseci
Sto se tice zakona o vracanju drzavljanstva to je usvojeno jos 1993.

Prethodna vlada ( pre Orbana socijalisti ) nisu dozvolili vracanja drzavljanstva po pojednostvaljenom postupku onima koji zive preko madjarske, to nije proslo u skupstini 2006 ili 2007 tasnom vecinom.

Kada je doslo do smene vlasti 2009 ili 2010 ne znam tacno vlada Orbana je u skupstini izglasala da se po pojednostvaljnom postupku moze vracati drzavljanstvo onima koji zive van madjarske.

Prica se svasta, cak i o tome da ce se ovaj zakon ukinuti, iako u madjarskoj vladi kazu da nece, ali ovo je dovoljan razlog da se glasa za one koje su omogucili da makar imamo mogucnost da isplivamo iz tame zvane Srbija i postanomo gradjani EU.

Iako me politika uopste ne zanima ( pogotovo otkako su mi se smucili ovo nasi politicari ), naveo sam neke argumente, tj sta se desavalo u proslosti pre donosenja uredbe o pojednostavljanom vracanju drzavljanstva.
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.mbb.telenor.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2014. u 13:29 - pre 124 meseci
Citat:
sremac89:
Pozdrav svima,

Pre svega se izvinjavam jer sam nov ovde i verovatno će mnoge iritirati moja pitanja koja ću postavljati. Da krenem, imam vremena na pretek, a učenje ne bi trebalo da mi bude strano i može se reći da imam bar znatiželju za mađarskim jezikom. Sada bih zamolio sve one koje su već u ovome i dobro su upućeni da mi odgovore, šta i koliko treba da se uči (mislim za dobijanje dvojnog džavljanstva). Prethodno sam, krenuo sa čitanjem ove teme, ali je stvarno preobimna i obično se desi da se ono napisano na nekoj strani obično poništi par strana kasnije...
Najbolje bi bilo da se javi neko ko je već duboko u ovome, da je sakupio materijal, da ima jednu zaokruženu celinu i da bude voljan da mi pomogne. Odlazak na časove bih takodje uzeo u obzir, ali samo ako neko iz iskustva može sigurno da tvrdi da su ti časovi bili korsini (video sam na ovoj temi da ima mnogo onih koji bi samo da zarade na ovoj pomami).

Zahvaljujem se



Pre svega ti savetujem da nadjes dobrog profesora ili profesorku i odes na min 10-20 privatnih casova kako bi imao dovoljno dobru osnovu da mozes da nastavis sam da ucis i da se sluzis sa stvarno obimnim materijalom za ucenje madjarskog koji mozes naci online
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2014. u 13:35 - pre 124 meseci
neće se ukinuti ova procedura mogu samo podići kriterijume pogotovo ako se ovakvi članci budu sve više pojavljivali

http://www.vaseljenska.com/pol...a-procedura-madjarskog-pasosa/


http://srb.fondsk.ru/news/2013...li-i-ti-madzharski-pasosh.html
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.mbb.telenor.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2014. u 17:41 - pre 124 meseci
Voleo bih da ti VeleSrbi i satriote koji pisu ovakve tekstove urade nesto konkretno po pitanju zemlje u kojoj imamo nesrecu da zivimo, politike i vlasti, i zivotnog standarda, jer upravo je tu razlog vecine ljudi koji hrle za stranim pasosima.
Istorija je istorija, neki su naucili svoje lekcije, a mi i dalje lupamo glavama o zid...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2014. u 17:48 - pre 124 meseci
Citat:
Laki024: Sto se tice zakona o vracanju drzavljanstva to je usvojeno jos 1993.


Da s tim da po tom zakonu prakticno niko nije dobio drzavljanstvo, trebalo je viska para, strpljenja, znanja, snalazljivosti (i poznavanja jezika i istorije) .

Citat:
Laki024:Prethodna vlada ( pre Orbana socijalisti ) nisu dozvolili vracanja drzavljanstva po pojednostvaljenom postupku onima koji zive preko madjarske, to nije proslo u skupstini 2006 ili 2007 tasnom vecinom.


U skupstini je proslo ali nije proslo na referendumu 2004. Od tad su zahladneli odnosi sa dijasporom sto sad pokusavaju da isprave.

Citat:
član:ako neko ko planira da glasa ima opravdan razlog za to (a da nije "zakonom imam pravo na to" i "da se oduzim Orbanu") molim da napise!


Pa sta jos vise treba od toga? Koji spektakularan "opravdan" razlog imas za glasanje u Srbiji i zar je uopste nesto tako potrebno? Pritom neglasanjem na izborima zato sto se ne slazes sa takvim resenjem izbora nista se ne menja, odrzace se i bez tebe.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2014. u 19:15 - pre 124 meseci
Citat:
agora11: Pa sta jos vise treba od toga? Koji spektakularan "opravdan" razlog imas za glasanje u Srbiji i zar je uopste nesto tako potrebno? Pritom neglasanjem na izborima zato sto se ne slazes sa takvim resenjem izbora nista se ne menja, odrzace se i bez tebe.

npr. živiš u Srbiji, proživljavaš svakodnevne probleme, dođu izbori, nude se programi onih koji su za ulazak Srbije u EU, koji su da se Srbija sjedini sa Rusijom, jedni obecavaju investicije od Arpapa, drugi 10k milijardi $ od Kineza, treći investicije sa Marsa, jedni kažu da će se boriti protiv korupcije, drugi da će otvarati nova radna mesta, itd. pa ti onda sve to sabareš i oduzmeš, pa smisliš šta je najbolje da zaokružiš tamo na listiću jer u toj zemlji ŽIVIŠ i to kako odabereš tako će sutra biti tebi i tvojoj porodici. jel ti je OK da glasaju gastarbajteri iz Kanade, Amerike, EU i da oni odlučuju kako će narod u Srbiji živeti? e pa reci onda jer smatraš da ti treba nešto da se pitaš o tome kako će Mađari u Mađarskoj sutra živeti, koji su, uzgred, isto napaćeni kao i mi u Srbiji.
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2014. u 19:58 - pre 124 meseci
Citat:
Razer87:
Voleo bih da ti VeleSrbi i satriote koji pisu ovakve tekstove urade nesto konkretno po pitanju zemlje u kojoj imamo nesrecu da zivimo, politike i vlasti, i zivotnog standarda, jer upravo je tu razlog vecine ljudi koji hrle za stranim pasosima.
Istorija je istorija, neki su naucili svoje lekcije, a mi i dalje lupamo glavama o zid...


upravo tako, samo kad se ovakvi i slicni priblize skupstini ( zveri, nasi, 1389 itd ), brzo se naviknu na dobro, i zaborave patriotizam.
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2014. u 19:59 - pre 124 meseci
Fidesz preporucuje za nasu zemlju:

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=11&nav_id=822465
 
Odgovor na temu

kako

Član broj: 321419
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.03.2014. u 20:45 - pre 124 meseci

ajde odgovori mi na pp sto sam te pitao.
Hvala
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2014. u 00:51 - pre 124 meseci
Evo glasackog listica http://nepszava.hu/galeria/605...tajat---kepgaleria/fullscreen/ Nemojte samo da pobrkate brojku sa srpskim :D

I objasnjenje kako se glasa

 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2014. u 09:00 - pre 124 meseci
pre par dana na FB pogledam i neki prijatelj lajkovao sliku nekog svog prijatelja, pogledam sliku a na slici devojcica od nekih 5-6 godina i u ruci drzi i pokazuje madjarski pasos! otvorim sledecu sliku, tamo mama, tata i dete svi se slikali sa pasosima i to okacili na FB! Ljude ne poznajem, ali prezime srpsko! mislim se, dokle ide ljudska glupost!? cemu to isticanje? ne kapiram... :-/ razumem da mnogima puno znaci taj pasos, ali ovo mi je mnogo jadno... kao, uspeli smo u zivotu ili sta je trebalo ta slika da im znaci?! degutantno totalno, a posebno ovo sa detetom! mislim da je trebalo Madjari da uvedu kao uslov za drzavljanstvo i pozitivnu ocenu od psihijatra!


@agora
jos uvek nisi objasnio cime sebi dajes pravo da odlucujes u ime ljudi koji zive u Madjarskoj.

 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2014. u 12:10 - pre 124 meseci
Ne dajem ja sebi za pravo, pravo mi daje izborni zakon Madjarske.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3912295 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.