Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3904268 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2014. u 12:10 - pre 125 meseci
Na zakletve u Segedinu se bas dugo ceka,tako mi je rekla sluzbenica kad sam predavala a i imam poznanika koji je predao pocetkom maja i jos ceka zakletvu u Segedinu.
 
Odgovor na temu

Miki21000

Član broj: 320823
Poruke: 16
78.10.150.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2014. u 12:29 - pre 125 meseci
Hvala na odgovoru,
koliko znam na zakletvi ima oko 200 ljudi u proseku,verovatno se i zbog toga ceka dugo.
Da li se mozda moze proveriti preko telefona status aplikacije.Mislim na kontakt u Segedinu.
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2014. u 17:15 - pre 125 meseci
Citat:
agora11:
Sta tacno? To su nezavisne drzave sa svojim imigracionim zakonima. Bezvizni rezim je isti za drzavljane EU kao za nas bezvizni rezim za Nemacku - dakle turizam.


Pa konkretno da li te drzave imaju isti zakon da se status mora regulisati van zemlje dakle u ambasadama, kao sto je bilo rec za Kanadu i USA. Ili moze nakon sto se turisicki udje da se tamo radi ta tzv. konverzija?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2014. u 17:38 - pre 125 meseci
Svaka zemlja ima svoje zakonodavstvo, mada verujem da su na ostrvima priblizno ista i sluze sprecavanju nekontrolisanog uvecanja populacije.

Ne Bermudskim ostrvima npr nemas prava da trazis posao sa turistickom vizom. Ne da radis, nego ne smes ni da pitas. Naravno, niko te nece pratiti da vidi sta ti radis, ali kao posledica toga, poslodavac ne moze da ti uradi konverziju jer ti nisi mogao ni da pitas. Da bi trazio posao, moras da trazis nesto sto se zove "Permission to seek employment", ali je period cekanja za to duzi od 90 dana sve i da imas rezon da ga trazis i obicno se koristi samo za supruznike onih koji su legalno dosli na radnu dozvolu. Tek kad imas taj permission mozes da radis konverziju. Niko to u osnovi ne radi vec se radne dozvole sredjuju dok si van zemlje, prvo temp na 6 meseci a onda se radi konverzija temp u short-term (3 godine). Radna dozvola ti je ujedno i residency dozvola i onda ti ne treba viza ni sa srpskim pasosem.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2014. u 08:54 - pre 124 meseci
Da li mozda jos neko ceka na zakletvu u Kisteleku od jula?
 
Odgovor na temu

ilija73

Član broj: 312156
Poruke: 43
46.174.98.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2014. u 10:37 - pre 124 meseci
Ja mislim da u Kisteleku samo primaju zahteve a tamo nema zakletve koje si mesto naveo za zakletvu
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2014. u 16:54 - pre 124 meseci
Da li postoji administrator ili moderator koji je zaduzen za ovu temu? Vaistinu je neophodno brisanje dupliranih, offtopic i trol postova!!!
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
*.static.stcable.net.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2014. u 18:30 - pre 124 meseci
prosli suboticu juce..hvala BOGU...sad ostaje zakletva..do zakletve jos ucim..da usavrsim jezik..trebace i kad pravis pasos...a i zbog majke i posla hocu da znam
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
*.static.stcable.net.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2014. u 18:37 - pre 124 meseci
ja gledam EXPOLER TV tu su sve emisije na madjarskom a ispod ima srpski prevod..tako da je sasvim korisno;
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2014. u 18:51 - pre 124 meseci
Jeli taj kanal preko kablovske ili preko neta ili digi tv, ja imam sve madjarske kanale ali nemam to
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
*.static.stcable.net.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2014. u 21:56 - pre 124 meseci
pa sat track je u pitanju..to su strane emisije..al su prevedene na madjarski..ono glasovno a ispod ima nas prevod slovima..al su emisije zaista zanimljive..svasta ima...primer:jedan covek putuje po svetu i zivi na nacin kako zive neki ljudi..recimo na najudaljenijim ostyrrvima novog zelanda..a tu su celi razgovori i mozes prevodu da vidis sta ga je pita odgovara i tako kupis reci i znas sta znace....
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
*.static.stcable.net.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2014. u 21:57 - pre 124 meseci
zaboravio sam dodati da je preko kablovske....
 
Odgovor na temu

annnnnna
annnnnna ana
BG

Član broj: 314064
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2014. u 22:18 - pre 124 meseci
Ljudi htela bih nesto da vas pitam ako neko mozda zna.

Bilo je reci o ovome na forumu ali bas davno i ovo je vrlo specificna situacija. Naime imam jednu drugaricu koja je htela jos pre godinu dana da konkurise za madjarsko drzavljanstvo, medjutim rekla mi je da nije jer ima problem sa govorom i sluhom i ne moze da nauci jezik.

E sada ona ima potvrdu da ima odredjeni stepen invaliditeta (od komisije), pa me zanima jel postoji mogucnost da ode sa tom potvrdom bez znanja jezika.

Mislilm ona jako slabo cuje i ima problem sa govorom (ovde mislim na srpski) pa je zbog toga bas u nemogucnosti da uci drugi jezik.

O ovome je bilo ranije pisano na forumu ali samo vezano za neke odredjene vrste invaliditeta, a ne za ovakav oblik, pa bih zamolila nekog ko ima neke informacije da me samo malo uputi da li je uopste moguce konkurisati bez pricanja (mozda neki test da se radi ili se samo potvrda odnese...)
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2014. u 02:20 - pre 124 meseci
Takva potvrda ne znaci nista vise od toga da ona ne moze da se izrazi govorom ili da cuje izgovorena pitanja. Ali to ne iskljucuje zakonski uslov poznavanja jezika. Dakle kao i u svakoj drugoj civilizovanoj zemlji u takvom slucaju dobija tumaca za gluvoneme preko kog ce se sporazumeti sa sluzbenikom. To je opcija koja joj pripada po zakonu. Druga mogucnost koju moze a ne mora da odabere je da se sa sluzbenikom sporazume preko papira, tako sto ce oboje pisati ono sto bi inace izgovorili.
 
Odgovor na temu

Vojvodjanin5
Vozac
Privatno

Član broj: 317789
Poruke: 8
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2014. u 13:52 - pre 124 meseci
Ima li neko nekog u Madjarskoj ko bi hteo da prijavi na stan, radi sredjivanje licne karte i vozacke?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-222-147-42.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2014. u 13:58 - pre 124 meseci
Citat:
Vojvodjanin5: Ima li neko nekog u Madjarskoj ko bi hteo da prijavi na stan, radi sredjivanje licne karte i vozacke?

To i meni treba zbog supruge i njene vozacke,ako ima neka salje pp
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2014. u 14:10 - pre 124 meseci
Ima li nekih prednosti ta vozačka dozvola za nekog ko ne živi u Mađarskoj?
napustio forume
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2014. u 14:15 - pre 124 meseci
Ne zabroavite da ako to uraditemorate da pocenete da placate zdravstveno osiguranje, inace ce vas sacekati neprijatno iznenadjenje na kraju godine.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2014. u 14:25 - pre 124 meseci
zdravstveno osiguranje je kao i kod nas besplatno za madjarske drzavljane koji su rezidenti madjarske.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.01.2014. u 14:38 - pre 124 meseci
Nije bas. Postoje nacini da se oslobodis (preko nezaposlenosti), ali po defaultu nije besplatno. Ako samo odes i postanes rezident odmah dobijas pokrice ali ti odmah i krece naplata "polise":

Citat:
Zdravstveno osiguranje

Usluga zdravstvenog osiguranja se koriste na osnovu osiguraničkog odnosa koji se bazira na plaćanju određenog iznosa doprinosa.

Ko je automatski osiguran zdravstvenim osiguranjem?

Na osnovu mađarskih ili EU zakonskih odredbi, ukoliko spadate u grupu osiguranika imate pravo na javnu zdravstvenu zaštitu u Mađarskoj. Automatski ste osigurani ukoliko ste:

zaposleni ili imate drugu vrstu pravnog odnosa koja se odnosi na obavljanje posla;
student;
primate pomoć za nezaposlene;
preduzetnik ili
pripadnik sveštenstva.


Zdravstveno osiguranje

Nezavisno od državljanstva, svi moraju da plaćaju obavezno osiguranje. Na taj način su osigurani i imaju pravo da koriste pogodnosti zdravstvenog osiguranja od prvog dana zaposlenja.

Osiguranici (osobe koje plaćanju doprinose) i oni koji imaju pravo korišćenje usluga zdravstvene zaštite (penzioneri, studenti, nesamostalni članovi porodice) mogu od prvog dana, bez obzira na državljanstvo, u potpunosti koristiti usluge zdravstvene zaštite u bilo kojoj ustanovi koja ima ugovor sa Državnim fondom za zdravstveno osiguranje (Országos Egészségbiztosítási Pénztár, www.oep.hu).


Dakle, nije sve tako crno belo, budite obazrivi. Do skoro je i kod ans bilo slicno, nisi imao pravo na besplatno osiguranje ako nisi na pomoci biroa, tj ako imas para da sam platis osiguranje. Ja sam bio u toj situaciji.

I nije samo zdravstveno u pitanu, kao rezidenti Madjarske duzni ste madjarskoj porez na sva svoja primanja.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3904268 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.