Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921951 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.12.2013. u 14:42 - pre 126 meseci
Citat:
član:
Citat:
dejanab92Sad kad udare ovi koji u nista ne veruju sa pricom kako oni naravno ne veruju u to i kako svi lazete.

pa, srećo, i ne treba verovati svemu sto je na forumu napisao, a posebno ne izjavama iza kojih stoji smajli.


E pa ljepoto moja to je istina, zovu i provjeravaju i to bas u Minhenu, a najvise novopecene brakove Srbin i Madjarski drzavljanin pa onda dobijaju papire gore u Njemackoj, a to sto si ti nisi cuo za to, e to je vec drugi par opanaka. Evo jos jedan smajlic

Evo zbog ovog se najvise vrse provjere u Njemackoj... http://www.tanjug.rs/novosti/1...adjana-srbije-i-madjarske-.htm
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-86-35-106.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.12.2013. u 15:43 - pre 126 meseci
Citat:
Paladium2: E pa ljepoto moja to je istina, zovu i provjeravaju i to bas u Minhenu, a najvise novopecene brakove Srbin i Madjarski drzavljanin pa onda dobijaju papire gore u Njemackoj, a to sto si ti nisi cuo za to, e to je vec drugi par opanaka. Evo jos jedan smajlic :D

Evo zbog ovog se najvise vrse provjere u Njemackoj... http://www.tanjug.rs/novosti/1...adjana-srbije-i-madjarske-.htm

Da ali to je druga prica i ne ma veze sa nama koji predajemo za dobijanje HU drzavljanstva.
Iako mi supruga ima,i sada imam pravo ja da predam mogu me proveravati koliko hoce kada sam u braku 11 godina i imamo dvoje divne dece.
Znaci treba biti malo oprezan .ali ne treba stvarno u sve verovati.Kojih bisera ovde ima.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.12.2013. u 16:00 - pre 126 meseci
Citat:
Paladium2:E pa ljepoto moja to je istina, zovu i provjeravaju i to bas u Minhenu, a najvise novopecene brakove Srbin i Madjarski drzavljanin pa onda dobijaju papire gore u Njemackoj, a to sto si ti nisi cuo za to, e to je vec drugi par opanaka. Evo jos jedan smajlic

Evo zbog ovog se najvise vrse provjere u Njemackoj... http://www.tanjug.rs/novosti/1...adjana-srbije-i-madjarske-.htm

Sto reče Jedy... ovo je nešto što nema veze sa apliciranjem za dobijanje državljanstva.
fiktivne brakove nije izmislia ova grupa koju su nahvatali, radi se to u svim zemljama i to već decenijama.
a što se proveravanja tiče, verujem da proveravaju... i kad neko opljačka banku, dođu panduri pa provere i kad neko ukrade kola isto dođu da provere, i za mnoge druge stvari, pa i kad neko ima falš papire verujem da i to poveravaju, ali pretpostavljam da se u Nemačkoj time bavi nemačka policija a ne ako što si ti napisao da zovu telefonom iz ambasade!
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.12.2013. u 17:49 - pre 126 meseci
Citat:
Paladium2:
Ljudi ima li sta novo, ima li kakvih novih zakletvi? Provjera i sl. ?


takve informacije ces tesko saznati. Prebroj koliko se njih javlja sa pricom:

e cao svima, nov sam na forumu, pre neki dan sam polozio zakletvu, kako sad za pasos?

Ne oseca se potreba da se podeli sa drugima kako je naucio jezik, gde je predao, sta su ga ispitivali, kako je bilo na zakletvi? U se, na se i poda se, rekao bi nas narod, pa igrajmo onda tako, svako za sebe! Cast izuzecima, ali vecina je ovakva

asdf
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.12.2013. u 18:27 - pre 126 meseci
casovi madjarskog jezika preko skypa

Ako ima zainteresovanih za ucenje i casove madjarskog jezika preko skypa ali u 2014. godini ( aktuelno od 2. januara ) jer ne zelim nista da radim niti da zapocinjem u ovoj godini koja mi je bila baksuzna, doduse velikom zaslugom poslovnim prilikama u Srbiji, tako da na prolece idem u Englesku.

Da se vratimo na temu, madjarski koristim podjednako kao i srpski, posto imam priljatelje madjare, mada pravopis ne znam najbolje jer ga nikad nisam ucio u skoli, samo u porodici posto sam iz mesovitog braka pa taj jezik znam od rodjenja.

Pravopis mogu slobodno da kazem nije UOPSTE bitan za predaju zahteva i niko ga ne proverava mogu uputiti na pravopis preko skypa mada je to po meni gubljenje vremena za one koje zele da predaju zbog drzavljanstva, inace madjarski pravopis je verovatno najtezi od svih jezika koji se pise slovima, jer u madjarskom jeziku ima 40 slova i ima slova npr kratko o dugacko o, sto ni ja ne osecam najbolje i to samo pravi madjari znaju, koji su visokoobrazovani i skolovali se na madjarskom jeziku , pa cak ni oni nisu sigurni oko nekih finesa, a one papire Vam vec ja ili bilo ko mogu popuniti, a ono sto ti trebate znati je verbalna komunikacija, svakodnevna znaci da znate da odgovorite na pitanja tipa kako se zovete, sta ste radila danas, zasto predajete zahtev, preko koga predajete zahtev, da kazete dobar dan, izvolite papire, ALI JE NAJZBITNIJE DA VAM SLENG I AKCENAT bude sto bolji, znaci da akcenat bude sto vise madjarski, po meni je to najbitnije da Vas ne provale da ste ucili jezik sada, nego da mozete reci npr da ste kao mali znala taj jezik jer je Vasa prababa ili predat tako govorila ili slicno, ali od kako je ona umrla nemate skim da pricate pa ste zaboravili, tako da ostavite dojam da je ipak u Vasoj porodici taj predak i govorio madjarski, kao i Vi kao mali, dok ste isli u posetu kod njega na selo ;)

Po meni je ovo najlaksi put za one koji sada uce , da nauce verbalnu komunikaciju i sto bolji akcenat sa ovom pricom.

Znaci ovo je ponuda obrzani kurs jezika za one kojima je cilj predaja zahteva za drzavljanstvo, posto imam licno iskustvo jer dobio sam drzavljanstvo zna sta je bitno sta ne, ako idete na kurseve ucicete i ono sto je bitno i ono sto nije, ukljucujuci i pravopis koji je izuzetno tezak i NIJE BITAN ZA PREDAJU ZAHTEVA, uopste se ne proverava.

Sto se tice ostalog , madjarski jezik kao i svaki drugi, nije nista tezi ni laksi od npr norveskog, svedskog, finskog, jedino je pravopis izuzetno tezak i zato ga mnogi nazivaju najtezim jezikom posle kineskog.

Dogovor preko PP

Za one koji sada predaju u Subotici mogu otici sa njima na predaju ( mada ne znam koliko ce to pomoci iskreno ne mnogo )

Sto se tice cene dogovor, a mogu i kompenzacije za C# programiranje, ili casove C# ( 1:1 ukoliko je u pitanju kompenzacija za casove ).

[Ovu poruku je menjao Laki024 dana 28.12.2013. u 19:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Laki024 dana 28.12.2013. u 19:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Laki024 dana 28.12.2013. u 19:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.12.2013. u 22:58 - pre 126 meseci
Citat:
jedy023: Da ali to je druga prica i ne ma veze sa nama koji predajemo za dobijanje HU drzavljanstva.
Iako mi supruga ima,i sada imam pravo ja da predam mogu me proveravati koliko hoce kada sam u braku 11 godina i imamo dvoje divne dece.
Znaci treba biti malo oprezan .ali ne treba stvarno u sve verovati.Kojih bisera ovde ima.


Recimo, kad i ti dobijes drzavljanstvo pa onda ti i tvoja supruga i vasih dvoje divne djece odete da zivite i radite u Njemackoj, morate da prijavite na adresu stanovanja u Njemackoj... Vi kad prijavite adresu stanovanja u Njemackoj, oni su duzni da o tome obavijeste Madjarsku ambasadu u toj zemlji da su njihovi drzavljani ti i ti prijavljeni na toj i toj adresi, i sve vase podatke proslijede Madjarskoj ambasadi. Madjarska ambasada moze da vas nazove i da vas obavijesti da ukoliko imate kakvih problema ili ako vam zatreba kakva pomoc mozete da se obratite njima ili ako vas zbog necega potrazuju, moraju imati vasu adresu (naravno sav razgovor se vodi na Madjarskom jeziku), sto se u zadnje vrijeme cesto desava u Njemackoj, mozda je to stvarno obavijest ako bi vam nesto zatrebalo ali zato treba znati jezik, ne znam sta se desava kad bi nazvali a ti ne znas nista da im odgovoris na Madjarskom a Madjarski si drzavljanin, e o tome ti ja pricam, vec su ljude zvali i to se sad cesto desava vjerovao ti ili ne... Nemoj ovo molim te, biseri i to, smatram da si ozbiljan covjek obzirom da si u braku 11 godina, ne mozes nekoga omalovazavati ako imas suprotno misljenje, nije ovdje niko ni biser ni levat ni budala.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.12.2013. u 23:20 - pre 126 meseci
Citat:
član:
Citat:
Paladium2:E pa ljepoto moja to je istina, zovu i provjeravaju i to bas u Minhenu, a najvise novopecene brakove Srbin i Madjarski drzavljanin pa onda dobijaju papire gore u Njemackoj, a to sto si ti nisi cuo za to, e to je vec drugi par opanaka. Evo jos jedan smajlic

Evo zbog ovog se najvise vrse provjere u Njemackoj... http://www.tanjug.rs/novosti/1...adjana-srbije-i-madjarske-.htm

Sto reče Jedy... ovo je nešto što nema veze sa apliciranjem za dobijanje državljanstva.
fiktivne brakove nije izmislia ova grupa koju su nahvatali, radi se to u svim zemljama i to već decenijama.
a što se proveravanja tiče, verujem da proveravaju... i kad neko opljačka banku, dođu panduri pa provere i kad neko ukrade kola isto dođu da provere, i za mnoge druge stvari, pa i kad neko ima falš papire verujem da i to poveravaju, ali pretpostavljam da se u Nemačkoj time bavi nemačka policija a ne ako što si ti napisao da zovu telefonom iz ambasade!


Njemci su duzni da obavijeste Madjarsku ambasadu kada se neki od njihovih drzavljanina nastani u Njemackoj, i ne samo Njemci nego svaka drzava je duzna da obavijesti drugu drzavu da su se njeni drzavljani nastanili u njihovoj drzavi. Odatle i imaju podatke gdje i koliko i u kojoj drzavi zive njihovi drzavljani. Na osnovu toga Madjarska ambasada ima tacne podatke koliko njenih drzavljana zivi u Njemackoj i tacnu adresu gdje zive. I kad te murija uhvati, i kad opljackas banku i kad ukrades kola u Njemackoj, i o sve drugom Njemci su duzni da obavijeste Madjarsku ambasadu, da je njihov drzavljanin uradio to i to.
Ili mozda kad se u selu vidi da nema Drage i Laze onda dodje policijac Milivoje na njihovu adresu, pa komsija Djuka kaze " a neja njega kod kuće ošo je on vani radit, mozda ce doc oko djurdjevdana, a dje je tacno ne znam nedje u njeackoj, " pa onda policija upise Drago i Lazo su u Njemackoj i tako imaju podatke gdje su im drzavljani, mozda ja i grijesim, mozda i tako ide.

Njemacka policija radi za svoje drzavljane a ne za tudje, ali ako neko drugi napravi prekrsaj u Njemackoj policija ce ga naravno kazniti ali ce o tome naravno obavijestiti i ambasadu drzave iz koje je doticni dosao...

 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.12.2013. u 23:25 - pre 126 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
Paladium2:
Ljudi ima li sta novo, ima li kakvih novih zakletvi? Provjera i sl. ?


takve informacije ces tesko saznati. Prebroj koliko se njih javlja sa pricom:

e cao svima, nov sam na forumu, pre neki dan sam polozio zakletvu, kako sad za pasos?

Ne oseca se potreba da se podeli sa drugima kako je naucio jezik, gde je predao, sta su ga ispitivali, kako je bilo na zakletvi? U se, na se i poda se, rekao bi nas narod, pa igrajmo onda tako, svako za sebe! Cast izuzecima, ali vecina je ovakva

Nazalost, tako je. A i kad neko nesto napise odmah se nadje neko pametan da kaze e nije tako vec je ovako. Forum je jedna kafana gdje svak svoje zna, ali sta ces sta je tu je, ja sam sve sto se tice sticanja madjarskog drzavljanstva saznao na ovom forumu, i zbog toga ga i pratim, valjda ce biti jos korisnih informacija...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109-92-235-67.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.12.2013. u 09:42 - pre 126 meseci
Citat:
Paladium2:
Citat:
jedy023: Da ali to je druga prica i ne ma veze sa nama koji predajemo za dobijanje HU drzavljanstva.
Iako mi supruga ima,i sada imam pravo ja da predam mogu me proveravati koliko hoce kada sam u braku 11 godina i imamo dvoje divne dece.
Znaci treba biti malo oprezan .ali ne treba stvarno u sve verovati.Kojih bisera ovde ima.


Recimo, kad i ti dobijes drzavljanstvo pa onda ti i tvoja supruga i vasih dvoje divne djece odete da zivite i radite u Njemackoj, morate da prijavite na adresu stanovanja u Njemackoj... Vi kad prijavite adresu stanovanja u Njemackoj, oni su duzni da o tome obavijeste Madjarsku ambasadu u toj zemlji da su njihovi drzavljani ti i ti prijavljeni na toj i toj adresi, i sve vase podatke proslijede Madjarskoj ambasadi. Madjarska ambasada moze da vas nazove i da vas obavijesti da ukoliko imate kakvih problema ili ako vam zatreba kakva pomoc mozete da se obratite njima ili ako vas zbog necega potrazuju, moraju imati vasu adresu (naravno sav razgovor se vodi na Madjarskom jeziku), sto se u zadnje vrijeme cesto desava u Njemackoj, mozda je to stvarno obavijest ako bi vam nesto zatrebalo ali zato treba znati jezik, ne znam sta se desava kad bi nazvali a ti ne znas nista da im odgovoris na Madjarskom a Madjarski si drzavljanin, e o tome ti ja pricam, vec su ljude zvali i to se sad cesto desava vjerovao ti ili ne... Nemoj ovo molim te, biseri i to, smatram da si ozbiljan covjek obzirom da si u braku 11 godina, ne mozes nekoga omalovazavati ako imas suprotno misljenje, nije ovdje niko ni biser ni levat ni budala.

Vidi sada to sve sto si napisala,moze a i ne mora biti.To nije provera,vec je pomoc madjarskim drzavljanima.
Mi ovde na ovom forumu pricamo o proveri i oduzimanju drzavljanstva ako se uttvrdi da ne znas jezik,sto je uvek dislutabilno koliko treba da ga poznajes.
Ako ce mo tako,ja u Nemacku ne planiram sa porodicom,nego planiram u Norvesku(mada nikad ne reci nikad),bas iz tog razloga sto u Nemackoj ako ja nemam drzavljanstvo ne mogu da radim,a u Norveskoj supruga moze da radi bilo koji posao i cim ga ona dobije i ja mogu da dodjem sa srpskim i da sljakam,isto kao da imam HU drzavljanstvo.
E da veoma sam ozbiljan jer 45 godina imam,greska 12 godina braka i dvoje divne dece,A o Biserima ,ta recenica se nije odnosila na tebe vec na forum,jer i sama moras priznati da bisera ima........Sto u normalnom zivotu ovozemaljskoj nije lose imati skupi su....
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.12.2013. u 11:16 - pre 126 meseci
Cisto malo upozorenje za one koji se tek ukljucuju na ovu temu - na prethodnih par strana ima makar tri povampirena trola koji su ranije zagadjivali ovu temu posprdnim komentarima i bili sa nje oterani. Sad su se vratili misleci da su valjda svi zaboravili ali u novom obliku. Sad kao dele savete i sl. a sve sto pisu su ili najobicnije zlurade izmisljotine kojima zele da vas izbace iz takta ili neki neiskreni komentari (uvijeni u navodnu dobronamernost) imajuci u vidu sta su ranije radili po temi (to su oni sto su kada se gleda po postovima unazad i po 10 puta dobijali drzavljanstvo, na svakih par meseci post od doticnih kako su dobili drzavljanstvo "e cao drugari bio sam prosle nedelje na zakletvi, idem sad po pasos" tip postova sa istog naloga po 10 puta u razmacima kao i oni sto nemaju sami mogucnost da dobiju drzavljanstvo pa dolaze da truju ovu temu i zbune oni koji mogu i sl.). Tako da pazljivo sa uzimanjem bilo kakvih "dobronamernih" saveta sa prethodnih par strana.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.12.2013. u 11:57 - pre 126 meseci
ruku bih dao u vatru da je ovaj agora iz onog MRM pokreta ili bar slicna, jos jedna cveckica jer je od njih i potekla sva fama o oduzimanju drzavljanstva - iako se to jos nije desilo.

Posto sam ja svojevremeno iscitao celu temu primetio sam da je agora prvo pitao kako da dobije drzavljanstvo i sta treba za madjarski. Naravno sve je ovo bio trik. Nas junak zatim dobija drzavljanstvo kao sto je bilo i ocekivina, bez problema, a onda pocnje da postuje i linkuje one fasiste sa 0.5% biraca i siri paniku medju ljudima.
 
Odgovor na temu

krahi

Član broj: 183843
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.12.2013. u 12:10 - pre 126 meseci
Citat:
Emmy: ruku bih dao u vatru da je ovaj agora iz onog MRM pokreta ili bar slicna, jos jedna cveckica jer je od njih i potekla sva fama o oduzimanju drzavljanstva - iako se to jos nije desilo.

Posto sam ja svojevremeno iscitao celu temu primetio sam da je agora prvo pitao kako da dobije drzavljanstvo i sta treba za madjarski. Naravno sve je ovo bio trik. Nas junak zatim dobija drzavljanstvo kao sto je bilo i ocekivina, bez problema, a onda pocnje da postuje i linkuje one fasiste sa 0.5% biraca i siri paniku medju ljudima.


Huh.....
Šta si ti citao druze?
Koliko ja citam,on je jedan od retkih koji ima zivaca da spusta loptu kad neko pocne trolovati,panicariti i pricati budalastine...kao na predhodnih par strana..
POWA
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.12.2013. u 12:14 - pre 126 meseci
da, sada da.

Ali vrati malo i videces da je upravo od njega i krenula sva fama o ukidanju drzavljanstva. Zapalio je vatru, a sad je toboze gasi, a svo vreme se trudi da tinja.

Uostalom nebitno, samo kazem da nema prava da nikog proziva i izigrava policajca na temi. Njegov odlazak sa teme, ne bi bio nikakav gubitak.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.12.2013. u 13:22 - pre 126 meseci
Gde nestadose epizode Szóról-szóra magyarul sa dunatv?:(
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.12.2013. u 17:41 - pre 126 meseci
Citat:
Emmy:ruku bih dao u vatru da je ovaj agora iz onog MRM pokreta ili bar slicna


Cetvrti povampireni trol. Samo lupam recke.

Zaboravio si samo da se ulogujes sa prethodnog naloga "Braksi" sa kog si sirio istu teoriju zavere pa si usao u ovaj "Emmy".
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.12.2013. u 19:38 - pre 126 meseci
Bas mi fali na papiru da imam neku lepu knjigu za ucenje recnika. Ono slikovnice neke za decu. Mislim da bih tako lakse usvajao nove reci.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.12.2013. u 20:15 - pre 126 meseci
Citat:
japanskaprepelica:Bas mi fali na papiru da imam neku lepu knjigu za ucenje recnika. Ono slikovnice neke za decu. Mislim da bih tako lakse usvajao nove reci.

druže, mislim da je ovo to što ti tražiš:
http://www.scribd.com/doc/9759...nary-Angol-magyar-kepes-szotar

*uputsvo za skidanje knjiga sa SCRIBD-a: LINK

 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.12.2013. u 20:25 - pre 126 meseci
Citat:
delija_sever031:
Gde nestadose epizode Szóról-szóra magyarul sa dunatv?:(



Daj nek neko ovo iskopa,jel moguce da su sklonili sa sajta,vidim da je sajt stavljen novi ali u pretragama vise ne moze da se nadje.....
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.12.2013. u 20:51 - pre 126 meseci
A i taj Tomislav preko kojeg je isla tvoja supruga i divna djeca a sad i ti je isto prevarant na foru kao i taj Jovan koji uzima lovu na foru, odvedu te pa ako prodjes prodjes oni uzmu lagano lovu i noga u guzicu, meni je trebalo malo vremena da sve provalim. Sad bi i ja mogao lagano napraviti web stranicu za nekih 20/30 eura i poceti voditi ljude da uce Madjarski i da predaju po ubrzanom postupku i uzimati lovu, ali mi to ne treba jer imam svoje kombinacije u zivotu. Hocu reci, ko god ima imalo mozga moze sam nauciti jezik i predati, a ko nema mozga neka trazi nekoga da ga odvede do Maticnog ureda pa ako slucajno prodje ovaj ga ceka ispred ulaza da mu lagano uzme lovu.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.12.2013. u 23:08 - pre 126 meseci
Sada su i nasi carinici na ulazu poceli kontrolisati vreme provedemo u Sengenu ... Do sada sam vizu trebao pokazivati samo madjarima, danas su me prvi put i na nasoj granici pitali da li imam drugi pasos. Posto su se ovde pojavljivale razne kombinatorike skrivanja i pokazivanja pasosa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921951 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.