Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3913163 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 15:50 - pre 126 meseci
u principu vidim da Madjari nisu ogranicili gde moras predati.

Generalno gledano u zavisnosti od toga gde zivis imas nadlezno konzularno podrucje. Po tome Vojvodina bi sva trebala u SU, a ostatak Srbije za BG.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 15:52 - pre 126 meseci
Dačić: Moguće ponovno uvođenje viza
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

BperaB
Pera Peric
student
slobodna
Srbija

Član broj: 319940
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 16:27 - pre 126 meseci
Citat:
pan 1:
Evo i mene da se javim sa utiscima! :)

Nisam prosla u Subotici, usr*la sam motku... :(

Mislila sam da ce pustiti mamu da udje samnom cisto da mi bude malo lakse al kad su mi rekli da ona ne moze samnom, ja sam se oduzela, prebledela, uplasila sam se jako, blokirala sam se skroz!!!! :(

Kako sam citala na forumu da su tamo strogi, al ja sam dobila divnog, predivnog konzula, toliko finog i ljubaznog nemate pojma! Lepo je pricao samnom, rekao mi da se ne bojim (jer je video da sam bela ko krpa), da samo pricamo, da to nije nista strasno, ponavljao mi je pitanja po 3-4 puta, a ja kre*en nevidjeni koliku sam tremu imala da sam se zablokirala...
Na kraju jadan covek mi je rekao da nemoram gramaticki da znam sve, da je dovoljno samo da ga razumem i da odgovorim kako znam, i ja sam ga razumela al jbg! Mislim pricala sam ja al ni sama ne znam sta. Rekao je da je pre mene bio neki covek i da je pricao sve s brda- s dola i da ga je pustio, jer nije vazno kako pricas nego samo da znas da pricas i da mu je jako zao al da ne moze da me pusti! Da mogu da dodjem bilo kad, kad god hocu ponovo u Suboticu i da imam pravo na drzavljanstvo jer smo svi madjari, mogu da predam bilo gde drugde al svi koji predaju u madjarskoj od sad ce sve slati za Su na proveru jer mora da se zna jezik bar da se sporazumes kad te nesto pitaju. I da se pasos izdaje na 10 god i da bilo kad mogu da nas pozovu na proveru jezika i ako ne znamo da nam oduzmu pasos... To mi je bas bilo cudno al tako mi rekao covek. Kaze: Zamislite da se nadjete u HU i da vam pozli i da trebate da zovete hitnu pomoc a vi neznate jezik... I rekao je jos ako ulazimo u HU i ako nas carinik nesto pita a mi ne znamo da odgovorimo imaju pravo da nam uzmu pasos! Ipak je istina to sto se pisalo na forumu, nisu prazne price!
Na kraju mi je dao da se potpisem na onom papiru sto nisam prilikom predaje potpisala i dao mi je jos 3 papira da se isto potpisem da nisam prosla, 1 je dao meni, 1 ostaje kod njih i 1 salju u Budimpestu i da ce mi poslati sva dokumenta sto su mi uzela zajedno sa odbijenicom i da mogu opet da predam kad bolje naucim jezik i da vezbam sa mamom i da nece biti problema, da nije kraj sveta sto sad nisam prosla i tako... Vrlo fin i ljubazan covek! Jos kad smo se upaznali i rukovali kad je dosao rekao mi je ljubim ruke, sve vreme je lepo pricao, smeskao se, ponavljao mi pitanja, ma divan, divan! I to samo osnovne stvari me pitao, nije izmisljao ovo i ono al jbg., ja sam kriva sto sam se uspanicila i sve pomesala!!!
Bas mi je bilo krivo al sta sad..

Sad cekam papire i krecem da pratim kad su konzularni dani ovde kod nas u blizini i idem tako ponovo da predam ili za Bg, jer mi je puno blize nego Su.

A jel znate dal salju u Su ili Bg na proveru ako predas u Srbiji kad su konzularni dani? Ne mogu da se setim dal je bilo pisano na forumu.. I dal proveravaju na zakletvi jezik u Bg? Videcu ja sad kad mamu zovu na zakletvu pa cu ici sa njom u Bg da vidim kako to izgleda da nemam i tu tremu! :)

Zelim vam svima srecu, ja sam se zeznula al ne odustajem, idemo dalje!!! :))))

Puno pozdrava!


Nije mi jasno tip pre tebe je pričao zbrda-zdola pa je prošao... a ti bogme se ispriča sa konzulom ko prava mađarica a neprođe... forumaši tu neko nekog farba

bb
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 17:26 - pre 126 meseci


Ako budu uveli opet vize ima da se nauci Madjarski kao maternji ako bude trebalo, i akcenat i sve
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 17:35 - pre 126 meseci
I to sto kazes. Sve razumela i sve znala a pomesala :D
 
Odgovor na temu

limenko

Član broj: 312101
Poruke: 33



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 19:05 - pre 126 meseci
I ja da se javim imam madjarski pasos ali jos nisam isao nigde mozda u januaru. Procitao sam na forumu dali je to tacno da madjarski carenik ima pravo da ti uzme pasos ako neznas madjarski jezik! Ja to sto sam ucio za predaju i zakletvu sam vec zaboravio moz me j...t ako nesto znam. Ako je neko prelazio preko sa madjarskim a nezna madjarski molim za informaciju i hvala.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 19:58 - pre 126 meseci
Sad ce ti prepelica objasniti celu krivicnu proceduru koja te sleduje:)
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 20:04 - pre 126 meseci
Ja sam prenela svoje utiske i kako sam prosla. Ko hoce da veruje nek veruje ko nece ni ne mora! I ja sam pricala kao paladium, on me pita jedno a ja pricam drugo. Sto sam znala ja sam rekla i dosta sam ga razumela al kad me je pitao nesto (sta ni sad ne znam), nisam znala sta me pita i nisam prosla. Sta da mu kazem, npr. lepo smo putovali a on me pita kako se zovete?! Otkud znam sta je pitao... Bio je konzul i sluzbenik, i kad sam potpisala papire da nisam prosla onda je sluzbenik pricao samnom na srpskom i rekao mi je sve ono sto sam vec napisala ranije, necu se ponavljati. Ako je on slagao mene, onda lazem i ja vas, mada ne vidim u cemu je poenta lagati, ja jednostavno nisam takva. Ako nekom mogu pomoci - pomocicu mu al mu sigurno necu odmoci.
Pozz.
 
Odgovor na temu

BperaB
Pera Peric
student
slobodna
Srbija

Član broj: 319940
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 21:06 - pre 126 meseci
Pa što ne kaza da si srpski pričala sa konzulom... ja mislio mađarski zato mi nije bilo jasno ... pa trebala si mu dati državljanstvo mislim položio je zna Srpski... ali to da bilo ko može da ti uzme državljanstvo u to neverujem..
bb
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 21:11 - pre 126 meseci
Pričala je sa službenikom koji služi kao tumač.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 21:23 - pre 126 meseci
Citat:
limenko:
I ja da se javim imam madjarski pasos ali jos nisam isao nigde mozda u januaru. Procitao sam na forumu dali je to tacno da madjarski carenik ima pravo da ti uzme pasos ako neznas madjarski jezik! Ja to sto sam ucio za predaju i zakletvu sam vec zaboravio moz me j...t ako nesto znam. Ako je neko prelazio preko sa madjarskim a nezna madjarski molim za informaciju i hvala.



Našu granicu prelaziš sa našim pasošem i Madjarsku granicu prelaziš sa našim pasošem. Isto tako i kada se vraćaš :)
Ako ideš preko Hrvatske opet na našoj granici pokazuješ naš pasoš a na Hrvatskoj koji god hoćeš.
Da te Madjari nebi slučajno cimali posle 3 ili 6 meseci kada im pokažeš naš pasoš ti putuj stalno preko Hrvatske - Slovenije ili ideš avionom...
Ako nam uvedu vize opet putuješ preko Hrvatske.
U svim ostalim državama u kojima misliš da radiš/boraviš prijavljuješ se sa Madjarskim pasošem.

Tako da i ako je sve istina što si čuo o "otimanju" pasoša postoji način da se izbegne...

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 21:59 - pre 126 meseci
Citat:
limenko: I ja da se javim imam madjarski pasos ali jos nisam isao nigde mozda u januaru. Procitao sam na forumu dali je to tacno da madjarski carenik ima pravo da ti uzme pasos ako neznas madjarski jezik! Ja to sto sam ucio za predaju i zakletvu sam vec zaboravio moz me j...t ako nesto znam. Ako je neko prelazio preko sa madjarskim a nezna madjarski molim za informaciju i hvala.


Uh koje slatke muke, da je meni stici do takvih muka
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 22:19 - pre 126 meseci
Ma carinik nece da vam uzme pasos. Boli njega uvo sto ce da se zeza da pise tamo papirologiju. Osim toga sta on moze da vas pita?

Imate li sta da prijavite?
Kako ste?
Gde idete?

Mnogo lakse nego kada ste predavali a toliko znamo svi :D

I naravno ucite madjarski pomalo i nakon predaje dobro je za mozak a i lisavas se problema.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 22:53 - pre 126 meseci
Citat:
pan 1:
Ja sam prenela svoje utiske i kako sam prosla. Ko hoce da veruje nek veruje ko nece ni ne mora! I ja sam pricala kao paladium, on me pita jedno a ja pricam drugo. Sto sam znala ja sam rekla i dosta sam ga razumela al kad me je pitao nesto (sta ni sad ne znam), nisam znala sta me pita i nisam prosla. Sta da mu kazem, npr. lepo smo putovali a on me pita kako se zovete?! Otkud znam sta je pitao... Bio je konzul i sluzbenik, i kad sam potpisala papire da nisam prosla onda je sluzbenik pricao samnom na srpskom i rekao mi je sve ono sto sam vec napisala ranije, necu se ponavljati. Ako je on slagao mene, onda lazem i ja vas, mada ne vidim u cemu je poenta lagati, ja jednostavno nisam takva. Ako nekom mogu pomoci - pomocicu mu al mu sigurno necu odmoci.
Pozz.


Sta su ti rekli za koliko ce ti poslati papire? Spremaj se i odmah idi predavati cim dobijes papire...
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.12.2013. u 23:02 - pre 126 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Ma carinik nece da vam uzme pasos. Boli njega uvo sto ce da se zeza da pise tamo papirologiju. Osim toga sta on moze da vas pita?

Imate li sta da prijavite?
Kako ste?
Gde idete?

Mnogo lakse nego kada ste predavali a toliko znamo svi :D

I naravno ucite madjarski pomalo i nakon predaje dobro je za mozak a i lisavas se problema.


Ucenjem jezika sve ove zavrzlame postanu smijesne, kad naucis jezik nista ti vise ne mogu, zato je najbolje opet se ponavljam nauciti jezik i biti miran... :)
 
Odgovor na temu

anchi_82
arhitekta/ urbanista
aiprojet
beograd/marseille

Član broj: 317606
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 00:40 - pre 126 meseci
Veliki pozdrav svima!
moze li mi neko pomoci da saznam da li su Dubovci, Okucane spadali u Austrougarsku do 1921. Nikako da se snadjem na svim onim kartama...skontala sam da je negde na samoj granici...ali ne mogu ime tadasnje da pronadjem. tata mi kaze da jeste...Hvala puno!! i znate li da li treba nova krstenica ili moze originalna od pradede iz 1902? on je i tada bio Srbin...Jos nesto bih vas zamolila ako jos ima ovih sto su prosli ili novih koji su se skoro upustili u akciju ucenja jezika, da mi daju predloge nekih sajtova i literatire...Unapred puno hvala!!!
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 01:36 - pre 126 meseci
Dubovac kod Okučana je bio u Mađarskoj jer je granica bila na Savi. Može i stara krštenica plus prevod od sudskog tumača. Moj savet ti je da učiš iz Teach yourself Hungarian i da odeš na kurs koji je prilagođen podnošenju zahteva za drž.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 08:23 - pre 126 meseci
Citat:
anchi_82: Veliki pozdrav svima!
moze li mi neko pomoci da saznam da li su Dubovci, Okucane spadali u Austrougarsku do 1921. Nikako da se snadjem na svim onim kartama...skontala sam da je negde na samoj granici...ali ne mogu ime tadasnje da pronadjem. tata mi kaze da jeste...Hvala puno!! i znate li da li treba nova krstenica ili moze originalna od pradede iz 1902? on je i tada bio Srbin...Jos nesto bih vas zamolila ako jos ima ovih sto su prosli ili novih koji su se skoro upustili u akciju ucenja jezika, da mi daju predloge nekih sajtova i literatire...Unapred puno hvala!!!


Trebas izvaditi nove dokumente, ta krstenica je stara 110 godina, neko je vec pisao na forumu da je imao problem zbog dokumenta koji je bio star isto tako oko 100 godina, pa su mu vratili... Okucani su u HR, tadasnjoj Austrougarskoj, granica je i danas na Savi izmedju BiH i Hr.
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 11:32 - pre 126 meseci
Ja bih ti za pocetak predlozio Pimsleur kurs od trideset audio lekcija,ja sam ucio iz njega na pocetku i uz njega sam naucio da slusam jezik,evo ti link:http://thepiratebay.se/torrent...Hungarian_I_%28Lessons_1-30%29
 
Odgovor na temu

zikkk
Beograd

Član broj: 303337
Poruke: 85



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.12.2013. u 12:27 - pre 126 meseci
Prodje 6 meseci od predaje, jos nikakav poziv nisam dobio...

Ima li neko informaciju, koliko se ceka u poslednje vreme poziv za zakletvu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3913163 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.