Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3903468 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 11:07 - pre 129 meseci
Zavisi od slučaja do slučaja; kako što sam napisao, drug koji je predao u aprilu je pozvan na zakletvu. Neko je i na forumu napisao da je predao u martu i pozvan na zakletvu
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 11:10 - pre 129 meseci
^ Video sam ali to je dvoje ljudi sa ovog foruma :) Što se mene tiče može da stigne i za božić, samo da bude pozitivno :)
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Miladinovic Dejan
Miladinovic Dejan
imr
IMR

Član broj: 315416
Poruke: 21
95.180.78.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 14:14 - pre 129 meseci
Citat:
george best:
Da li je neko zavrsio kurs u skoli jezika Mondo u Beogradu ili trenutno ide i kakva su iskustva? Cekam da me prikljuce jednoj grupi,jer sam kazu dosta ispred njih sa znanjem,ali nikako to da se desi... Nestrpljiv sam da nastavim jer vec dobrih mesec i po nemam casove. Desio mi se "peh" sa profesorkom kod koje sam isao na casove,otputovala je na par meseci van zemlje pa sad gledam sta cu i kako cu,a stigao sam do 12.lekcije u knjizi "Hallo,itt Magyarorszag 1". Neki predlog mozda? Hvala





ja sam isao 12 casova individualno i cekam jos tri da zavrsim posto sam isao na godisnji pa prekinuo... ok su samo mene nervira cekanje na termin...
 
Odgovor na temu

ika55

Član broj: 317794
Poruke: 2
..7.in-addr.arpa.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 15:26 - pre 129 meseci
[/quote]
U Baji netrebaju slike ni izvodi samo oba roditelja moraju bti pristna.za izradu pasoša sto posto proverno!!!!!!!!!!!![/quote]

Da li neko zna radno vreme službe u baji gde se izrađuju pasoši (da li rade vikendom), neki link, broj telefona?
Unapred hvala
 
Odgovor na temu

pavlexxx
Novi Sad

Član broj: 315754
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 15:37 - pre 129 meseci
Evo nadjoh na netu:
http://www.nyilvantarto.hu/hu/...Bacs/Bajai%20Kirendelts%C3%A9g
 
Odgovor na temu

DorcolBRE
Milos Dimic

Član broj: 316985
Poruke: 33
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 16:20 - pre 129 meseci
Samo da javm da su i mene zvali iz Budimpeste. Bio sam na poslu pa je moj brat razgovarao sa nekom zenom. Trazila je bas mene, kaze neki podaci...? Predao sam pre mesec i po u jednom manjem mestu u HU. Moj brat je predao mesec dana pre mene u istom mestu i njega jos niko nije kontaktirao. Pozvacu ih sutra pa javljam kako je proslo.

Ako ima neko slicno iskusto neka javi
 
Odgovor na temu

bobi63
vojvodina

Član broj: 307043
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 17:34 - pre 129 meseci
dorcol BRE.imas privatnu poruku
 
Odgovor na temu

ika55

Član broj: 317794
Poruke: 2
..7.in-addr.arpa.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 18:09 - pre 129 meseci



Hvala puno :-)
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.09.2013. u 18:22 - pre 129 meseci
Citat:
bobi63:
dorcol BRE.imas privatnu poruku


A jel moze meni odgovor na moju pp sto sam tebi poslala
 
Odgovor na temu

DorcolBRE
Milos Dimic

Član broj: 316985
Poruke: 33
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.09.2013. u 13:56 - pre 129 meseci
Dobio sam nekoliko pp, i svi pitaju slicno pa evo kakvo mi je iskustvo.

Danas sam posle silnih peripetija uspeo da dobijem zivu osobu na onom telefonu iz Budimpeste (+361 xxx xxxx). Pitala me je ko sam i kad sam rodjen, gde sam . predao zahtev i gde zelim da polazem zakletvu. Sve sam joj izdeklamovao i onda se ljubazno pozdravismo i dovidjenja-dovidjenja.

Od ovoga ni manje ni vise, bas ovako kako sam napisao

Neka napisu i drugi iskustva, znam da nisam jedini kojeg su zvali, ali se niko posle nije oglasavao kako je prosao....
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.mts.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.09.2013. u 16:43 - pre 129 meseci
Hvala na informaciji!
 
Odgovor na temu

annnnnna
annnnnna ana
BG

Član broj: 314064
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.09.2013. u 19:36 - pre 129 meseci
Hvala na informaciji!
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.09.2013. u 20:35 - pre 129 meseci
Citat:
mmix:
Koordinate opstine u Makou su ti: 46.218449,20.474803 (ubaci u google maps ili navigaciju). Iza opstine imas ogroman parking gde mozes da parkiras. Dace ti postansku uplatnicu za svaki pasos koji vadis (plus dodatne uplatnie za ubrzano procesiranje ako hoces) i moras da ides u postu da ih platis. Koordinate poste su ti: 46.213635,20.475162 (to ti je u pesackoj zoni, tako da ili parkiraj negde van ili jednostavno prosetaj od opstine). Spremi kes unapred, imas ovde u temi izlistane cene pasosa za razne uzraste. mislim da je 14000 za odrasle za 10 godina, 2500 po detetu s tim sto ces za cerku moci da dobijes na 5 godina a za bebu na 3 godine. Tko da ne znam kad planirate da putujete ali mozda bolje da za decu izvadite kad i ti dobijes drzavljanstvo?

Za decu spremi slike pasoske velicine i da, moras ti da budes prisutan da potvrdis potpisom saglasnost. U suprotnom tvoja supruga mora kod nas u opstini da overi saglasnost i onda ta overena i prevedena saglasnost mora da se dodatno overi u ambasadi u Beogradu, sto ti je zezancija, bolje da odes licno.

16. sept je ok jer samo ponedeljkom i sredom rade popodne od 13h, taman kad se zavrsi ceremonija.

Citat:
madmax-wifi:
Citat:
jedy023:
Nije mi cilj da nekog dovodim u zabludu nego da pomognem,/
Inace evo moj ocit primer primene njihovog zakona,pre mesec dana clan je bio samo sa fotografijama i predao u istom mestu za pasos dece,a mene vratili em su trazili da su deca licno prisutna sto su i bila,em su mi trazili izvod iz maticne knjige rodjenih sto nisam imao pa sam se vratio ne obavljenog posla.
A gledao sam na njihovom zvanicnom sajtu i dalje pise da treba samo 2 fotografije i da ne trebaju deca,e sada ko je meni kriv sto nismo znali dovoljno madjarskog pa da smo se pozvali na zakon o izdavanju putne isprave.

[Ovu poruku je menjao jedy023 dana 22.09.2013. u 14:11 GMT+1]

Isto to mesto sam zvao telefonom da proverim za svaki slucaj i sluzbenica uopste nije rekla da treba izvod i slike za decu.
A 10 puta sam pitao sta treba, da budem siguran.
Pisao sam o tome pre nekoliko strana.

Citat:
ika55:

U Baji netrebaju slike ni izvodi samo oba roditelja moraju bti pristna.za izradu pasoša sto posto proverno!!!!!!!!!!!!

Da li neko zna radno vreme službe u baji gde se izrađuju pasoši (da li rade vikendom), neki link, broj telefona?
Unapred hvala

Sto se tice Mako-a.
Proverene informacije.
Kod placanja za pasos odlazak u postu se moze izbeci.
Sluzbenice koje zaprimaju zahtev za pasos mogu vam naplatiti ako imate Visa karticu (naravno kartica koja radi u inostranstvu), kes neprimaju za to se dobiju uplatnice pa se mora ici u postu da se uplati.
Sto se tice dece izvod netreba jedino u slucaju da su otac, majka i deca navedeni svi na jednom listu/drzavljanstvu (to su oni koji su predali i dobili porodicno) u svim ostalim slucajevima treba izvod.
Dete mogu slikati i prilikom apliciranja za pasos, ali ne znam kolko je to interesantno pogotovo ako je beba u pitanju pa pocne da place itd...
Po meni najbolje je spremiti izvod za decu i slike i tu ste izbegli komplikacije.
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.09.2013. u 20:50 - pre 129 meseci
Citat:
C B:
Piemsler i nastavi da citas knjigu koju imas, a ako ti se svidi, imas i drugi deo iste.

Kada savladas oba, mozes dosta korektno da se snalazis u madjarskom. Dakle, imas vise nego osnovu.
Onda ce ti kurs sluziti samo da utvrdis znanje i postavis pitanja, sta ti nije jasno oko gradjenja recenice.




hvala! gde da nadjem taj Piemsler?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-120-232.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.09.2013. u 21:01 - pre 129 meseci

Sto se tice dece izvod netreba jedino u slucaju da su otac, majka i deca navedeni svi na jednom listu/drzavljanstvu (to su oni koji su predali i dobili porodicno) u svim ostalim slucajevima treba izvod.
Dete mogu slikati i prilikom apliciranja za pasos, ali ne znam kolko je to interesantno pogotovo ako je beba u pitanju pa pocne da place itd...
Po meni najbolje je spremiti izvod za decu i slike i tu ste izbegli komplikacije.
[/quote]
Znaci top je razlog zasto su nam trazili izvod iz maticne knjige rodjenihmja nemam drzavljanstvo Madjarsko.
Hvala
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.09.2013. u 21:07 - pre 129 meseci
Citat:
george best:

hvala! gde da nadjem taj Piemsler?

pimsleur. Na torrentu pirate bay.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.09.2013. u 21:43 - pre 129 meseci
Citat:
jedy023:
Znaci top je razlog zasto su nam trazili izvod iz maticne knjige rodjenihmja nemam drzavljanstvo Madjarsko.
Hvala

Sad ne znam dali si dobro razumeo, neradi se o tome dali imas drzavljanstvo ili nemas.
Niste svi navedeni na istom listu papira, onom koji se dobija posle zakletve.
Mozes ti da imas drzavljanstvo od ranije ili da si ga napravio kasnije ili da ga nemas uopste, u svakom slucaju treba izvod od deteta osim kada su i roditelji i dete navedeni na jednom listu papira(onom sto se dobija posle zakletve) to se desi samo kad se aplicira porodicno i kad se porodicno polozi zakletva.


 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-120-232.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.09.2013. u 21:48 - pre 129 meseci
Citat:
madmax-wifi: Sad ne znam dali si dobro razumeo, neradi se o tome dali imas drzavljanstvo ili nemas.
Niste svi navedeni na istom listu papira, onom koji se dobija posle zakletve.
Mozes ti da imas drzavljanstvo od ranije ili da si ga napravio kasnije ili da ga nemas uopste, u svakom slucaju treba izvod od deteta osim kada su i roditelji i dete navedeni na jednom listu papira(onom sto se dobija posle zakletve) to se desi samo kad se aplicira porodicno i kad se porodicno polozi zakletva.

Znam,razumeo sam,supruga je dobila drzavljanstvo i na njemu je ona i deca su upisana,bez obzira da li ga imam ili ne da je porodicno trebalo bi svu da budemo na jednom.
Gde si pokupio ove informacije jer ih ja na netu nigde nisam video.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.09.2013. u 22:24 - pre 129 meseci
Madjarska zvanicno demantuje napise po srpskim i ukrajinskim medijima koji pokusavaju da diskredituju proces sirenjem dezinformacija. U istom saopstenju se kaze i da je do sada pristiglo 510.000 zahteva, od cega je 430.000 obradjeno i da je odbijeno 11.000 odnosno 2.5% zahteva.

http://allampolgarsag.gov.hu/i...id=1:friss-hirek&Itemid=50

i konzularni dani u opstinama koje pokriva Subotica http://www.mfa.gov.hu/kulkepvi...yezett_konzuli_fogadonapok.htm

[Ovu poruku je menjao agora11 dana 26.09.2013. u 13:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.09.2013. u 17:41 - pre 129 meseci
Citat:
agora11: Madjarska zvanicno demantuje napise po srpskim i ukrajinskim medijima koji pokusavaju da diskredituju proces sirenjem dezinformacija.


Kakve dezinformacije? Neki link?
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3903468 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.