Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3896469 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.107.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.09.2013. u 18:57 - pre 128 meseci
Moguce da je samo pominjan kao u planu ali da nije nikada izasao:)

Dobro,nakon njega i ovog assimilovog,hallo itt dakle jedino da sam rec po rec prevodim,jos neki savet za knjigu po kojoj ste radili?
 
Odgovor na temu

Shonky

Član broj: 317808
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.09.2013. u 19:56 - pre 128 meseci
Hallo, itt magyarorszag 1 (Book+CD)
Hallo, itt Magyarorszag! 2 http://thepiratebay.sx/torrent/6258371/

Pimsleur - Hungarian I (Lessons 1-30) http://thepiratebay.sx/torrent/4438832/







 
Odgovor na temu

yupiter216
Steve dimitri
nezaposlen
zrenjanin

Član broj: 260724
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 14:40 - pre 128 meseci
Zdravo ljudi,evo sad sam stigao iz Madjarske i pao,bili supruga i ja,probali smo na par mesti izmedju ostalog i u Segedinu,jezik smo naucili ono osnovno iz formulara,dosad su ljudi prolazili isa manjim znanjem,a od danas nema vise postalo je jako rigorozno tako nam je rekla zena tamo i bila joj je kontrola,i pitali su nas svasta,nesto smo razumeli a nesto i ne izmedju ostalog su nas pitali gde vam rade roditelji,da im objasnim moj posao ali ne samo sta radim nego sve u detalje.Izmedju ostalog pitali su za dete da objasnimo kako izgleda,boju ociju itd...ne znam ni sam sta.U Segedinu ista prica,svi smo pali kolji smo bili,jako su poostrili,i svima je sada bitno da kazemo zasto trazimo drzavljanstvo,mi smo rekli zbog predaka ali ne to im nije dovoljan razlog,uzas ljudi sta da kazem...jako sam sad razocaran stvarno smo ucili i znali uzimali smo casove ali ne vredi sad idu u sitne detalje . Toliko od mene javite mi vasa iskustva i recite gde ima jos da ne mora da se zakazzuje,da probamo jedan dan da odemredom pa da vidimo sta kazu.Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 15:42 - pre 128 meseci
Citat:
delija_sever031:
Narode treba mi mala pomoc,ako sam dobro shvatio prvih 30 lekcija Pimsleur kursa je neki solidni A1 nivo,koji je onda nivo i gde se moze skinuti drugi deo kursa tj. 30-60 lekcije? i da li ih ima jos ili samo ta dva dela?

Takodje me zanima posto imam oba dela knjige Hallo itt Magyarorszag kako vi ucite iz njih s obzirom da su komplet na madjarskom,svidjaju mi se te dve knjige i standardizovane su koliko vidim ali prosto mi je potreban ili neki prevod tih knjiga ili kako god,na koji nacin vi ucite iz njih,nije valjda da prevodite svaku rec na google translate??


Izvini, ali ti zaista to smatras nekim srednjim nivom znanja? Pa brate, to ti je nesto najmizernije sto moze da se ponudi.. Najvise sto govori je JUNAPOT i jos par reci...
To ti nije nista.. Kupi one prirucnike madjarskog jezika, i strebanje... Nauci bar 1000 reci nezavisno od toga, nauci kako se pravi od jednine mnozina, koji su nastavci za koje lice.. Od toga sto si rekao veruj mi, nemas neke velike koristi....
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 15:58 - pre 128 meseci
Da si procitao i druge poruke video bi da radim po assimilovoj knjizi hungarian with ease,pimsleur slusam usput uz to,a ti prirucnici su tek "ozbiljni",pricam o zaista pravim knjigama i pravom ucenju

P.S: Junapot? :-)
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 16:12 - pre 128 meseci
Citat:
yupiter216: Zdravo ljudi,evo sad sam stigao iz Madjarske i pao,bili supruga i ja,probali smo na par mesti izmedju ostalog i u Segedinu,jezik smo naucili ono osnovno iz formulara,dosad su ljudi prolazili isa manjim znanjem,a od danas nema vise postalo je jako rigorozno tako nam je rekla zena tamo i bila joj je kontrola,i pitali su nas svasta,nesto smo razumeli a nesto i ne izmedju ostalog su nas pitali gde vam rade roditelji,da im objasnim moj posao ali ne samo sta radim nego sve u detalje.Izmedju ostalog pitali su za dete da objasnimo kako izgleda,boju ociju itd...ne znam ni sam sta.U Segedinu ista prica,svi smo pali kolji smo bili,jako su poostrili,i svima je sada bitno da kazemo zasto trazimo drzavljanstvo,mi smo rekli zbog predaka ali ne to im nije dovoljan razlog,uzas ljudi sta da kazem...jako sam sad razocaran stvarno smo ucili i znali uzimali smo casove ali ne vredi sad idu u sitne detalje . Toliko od mene javite mi vasa iskustva i recite gde ima jos da ne mora da se zakazzuje,da probamo jedan dan da odemredom pa da vidimo sta kazu.Pozdrav!


nemoj da me shvatis pogresno, ali sva ta pitanja su u poprilicnoj meri osnovna i bila su slicnog tipa onima koja su postavljena meni na obe predaje na kojima sam bio krajem februara. Svi mi gajbi imamo ona osnovna pitanja koja se postavljaju prilikom predaje, a koja su sigurno vec videli i brojni sluzbenici
npr ti si znao pitanja br 6 i 7 sa slike
http://postimg.org/image/lna9educj/
kao i pitanje broj 9 sa sliike
http://postimg.org/image/u3mc9drjb/

a nakon dodatnih podpitanja u vezi toga su nastali problemi. I onda sluzbenica, hvala Bogu, pomisli da je normalno da ne zna, kad je ucio odabrana pitanja. Kako neko moze da zna da kaze sta radi, a ne ume da objasni sta radi na tom poslu ili kako neko zna koliko dece ima, a ne ume da odise kako izgledaju. A da li si ucio odabrana pitanja ili ne, to njoj nije bitno, jer ona ima svoje misljenje, a za tvoje je bas briga. Mozda je bolje ovako da su te odbili sluzbeninci, nego da te je odbila Budimpesta posle 6,7 meseci, kao sto su mene, pa jos da moras da vadis i prvodis svu dokumentaciju. Nemoj me shvatiti pogresno, ali ovo je moje misljenje. Uzmi sedi i nauci odgovore na sva potpitanja od ovih osnovnih i sledeci put ce sve ici glatkije. Srecno!!!!

a inace dok oni salju kontrolu na najfrekventnija predajna mesta(govorim o Segedinu), kroz druga vetrovi duvaju
asdf
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 16:19 - pre 128 meseci
Citat:
delija_sever031:
Da si procitao i druge poruke video bi da radim po assimilovoj knjizi hungarian with ease,pimsleur slusam usput uz to,a ti prirucnici su tek "ozbiljni",pricam o zaista pravim knjigama i pravom ucenju

P.S: Junapot? :-)


Otkud znam, ja imam 2 prirucnika, imam onaj veliki recnik od 100 000 reci, imam sve moguce pomoci na kompu.. Sada, sve je na meni, isao sam na casove, nedeljno dodam nekih 40 novih reci koje naucim napamet... Na dosta frontova radim sto bi se reklo, slusam ga, citam ga, strebam ga... Nisam citao ostale poruke, danas sam posle nekoliko nedelja prvi put dosao, tako da nisam bas prisutan ovde.
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 17:23 - pre 128 meseci
[quote]yupiter216:
Zdravo ljudi,evo sad sam stigao iz Madjarske i pao,bili supruga i ja,probali smo na par mesti izmedju ostalog i u Segedinu,jezik smo naucili ono osnovno iz formulara,dosad su ljudi prolazili isa manjim znanjem,a od danas nema vise postalo je jako rigorozno tako nam je rekla zena tamo i bila joj je kontrola,i pitali su nas svasta,nesto smo razumeli a nesto i ne izmedju ostalog su nas pitali gde vam rade roditelji,da im objasnim moj posao ali ne samo sta radim nego sve u detalje.Izmedju ostalog pitali su za dete da objasnimo kako izgleda,boju ociju itd.....

Žao mi je što niste uspeli, znam kako se osećate, ali glavu gore. Nije još gotovo. Ja sam sa dobrom osnovom prvi put pokušala u Bacsalmas-u (jun) i glat sam odbijena, jer kako reče matičarka, ona može da prihvati samo tečno znanje jezika. Tako da, to da je sad pooštreno nije baš tako, odbijali su i pre nekoliko meseci. Najgore se vezati samo za "čuvena" pitanja, tu je potrebna i ogromna doza sreće onda, jer ne može im se zameriti da traže neke uopštene reči ako je uslov znanje jezika. Boje, odeća, obuća, hrana, brojevi, porodica, nameštaj, kod doktora, u pošti, u prodavnici, u restoranu, u školi... to su minimalne stvari za možda neko znanje. Neće niko pričati o hirurgiji ili astronomiji, ali jbg, nešto se mora i znati... Srećno u daljim pokušajima, biće to ok na kraju! I kao što milos.hu reče, sreća u nesreći je da su Vas odmah odbili nego da ste čekali 6 meseci pa dobili odbijenicu.

Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 18:19 - pre 128 meseci
Eh kad se setim pre dve godine kako se u subotici prolazilo sa samo dobar dan,bukvalno,znam devojku koja je tako dobila drzavljanstvo da je rekla dobar dan i kad su joj rekli da sedne nije razumela vec joj je prijateljica rekla na srpskom,i ceo interviju se skoro odvijao na srpskom,a danas ona radi vec godinu ipo dana sa madjarskim pasosem u engleskoj. Dosta toga se promenilo a i dalje se menja.
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 19:45 - pre 128 meseci
E, da smo onda znali za tu mogucnost...
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 20:05 - pre 128 meseci
Citat:
dejanab92:
Eh kad se setim pre dve godine kako se u subotici prolazilo sa samo dobar dan,bukvalno,znam devojku koja je tako dobila drzavljanstvo da je rekla dobar dan i kad su joj rekli da sedne nije razumela vec joj je prijateljica rekla na srpskom,i ceo interviju se skoro odvijao na srpskom,a danas ona radi vec godinu ipo dana sa madjarskim pasosem u engleskoj. Dosta toga se promenilo a i dalje se menja.


e blago njoj... ali kad joj istekne pasoš eto nje opet kod brke u Segedin i biće veselo :) možda zaboravi i jó napot pa kaže junapot.

nego razmišljam koliko bi mađarskog neko znao za 10 godina ako svaki dan nauči samo jednu reč ;) mislite o tome ;)
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 20:21 - pre 128 meseci
Citat:
dejanab92:
Eh kad se setim pre dve godine kako se u subotici prolazilo sa samo dobar dan,bukvalno,znam devojku koja je tako dobila drzavljanstvo da je rekla dobar dan i kad su joj rekli da sedne nije razumela vec joj je prijateljica rekla na srpskom,i ceo interviju se skoro odvijao na srpskom,a danas ona radi vec godinu ipo dana sa madjarskim pasosem u engleskoj. Dosta toga se promenilo a i dalje se menja.



veoma sumnjam u tacnost toga. mozda je ona bila izuzetak, ali sigurno nije bilo po pravilu da se tako tad deli madjarsko drz.

ono sto ja mogu licno da tvrdim jeste da sam zvao konzulat negde u februaru 2011 - znaci nepuna dva meseca po stupanju na snagu tog zakona, i da sam tad pitao da li imam prava da apliciram a sluzbenica mi je jos tad rekla nesto u stilu: NE MOGU DA VAM DAJEM NIKAKVE INFORMACIJE JER VI NE PRICATE MADJARSKI JEZIK!

onda sam posle par dana opet pozvao i rekao da zovem ne zbog sebe, ali zbog prijatelja koji ne moze da ih pozove i da on prica madjarski.
e tad je htela da prica i pitala me je gde je njegov predak rodjen - posto sam rekao mesto koje je nije u Srbiji onda je ona odgovorila da NE ZNA da li moze ali da ce ona pozvati konzulat u zemlji kojoj to mesto danas pripada i tako dodji do tacne informacije. Culi smo se dva dana posle i lepo mi je rekla tacno za tu i tu zupaniju da moze i rekla do kog datuma je bitno da je predak rodjen.

ja ne mogu da se slozim sa tim da su tad davala drz na osnovu par nabubanih recenica, cak, nisi ni tad hteli da daju informacije ako ne mozes da pitas na madjaskom. to je bilo u februaru 2011. toliko

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 21:25 - pre 128 meseci
Citat:
panadol:
Citat:
dejanab92:
Eh kad se setim pre dve godine kako se u subotici prolazilo sa samo dobar dan,bukvalno,znam devojku koja je tako dobila drzavljanstvo da je rekla dobar dan i kad su joj rekli da sedne nije razumela vec joj je prijateljica rekla na srpskom,i ceo interviju se skoro odvijao na srpskom,a danas ona radi vec godinu ipo dana sa madjarskim pasosem u engleskoj. Dosta toga se promenilo a i dalje se menja.


e blago njoj... ali kad joj istekne pasoš eto nje opet kod brke u Segedin i biće veselo :) možda zaboravi i jó napot pa kaže junapot.

nego razmišljam koliko bi mađarskog neko znao za 10 godina ako svaki dan nauči samo jednu reč ;) mislite o tome ;)


Kad joj prodje 10 godina, vise nece moci da izgubi drzavljanstvo, onda ne mora da zna ni jednu jedinu rec.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 21:31 - pre 128 meseci
pozdrav JOESTET !

burazer mi zivi u inostranstvu i hteo bi da se prijavi za drzavljanstvo u konzulatu u Minhenu.

On je dakle rodjen u NS tu se vencao tu mu je dete upisano.
Nas zajednicki deda je rodjen u SU kao i nejgova keva, dedina cerka

zvao sam maticara u SU i rekli su mi da mogu da dobijem izvode dede keve i predlozili mi da uzmem uizvode na Madjarskom i to je ok za Madjare.

U NS medjutim kazu da oni ne izdaju na madjarskom vec na srpskom ili internacionalno, ali da je za Madjare bolje uzeti na srpskom pa prevesti.

Zena njegova je pak iz centralne Srbije i imaju njen izvod.

Sta da mu poslajem i kako ? Da li ce zena polagati sa njim zajedno ?

On je veoma optimistican, mada zna par madjarskih reci, nisam siguran...

 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 21:37 - pre 128 meseci
@mmix

da, ali oni mogu da pormene zakon kad im se cefne i da izbirsu tih deset godina i da to znaci da onda mozes da izgubis drzavljanstvo kad god - ako si ga stekao mimo zakona.

znaci njihov trenutni zakon o drzavljanstvu kaze da se madjarsko drzavljanstvo moze izbubiti samo u prvih deset godina ako se otkrije da ga je lice steklo mimo zakona - recimo, ako osoba u tom trenutku ima samo to madjarsko drzavljsanstvo steceno mimo zakona - ne postoji mehanizam da se zasiti osoba i da se spreci da bude bez ijednog drzavljnstva.

recimo, srpski zakon o drzavljanstvu NEMA taj deo sa vremenim rokom u kome je moguce licu oduzeti drzavljanstvo, ali ima uslov da osoba ne moze biti bez ijednog drzavljansva. to znaci da ako je osoba stekla srpsko drzavljanstvo mimo zakona, i ako je to njeno jedino drzavljastvo, onda ga nije moguce izgubiti. - madjarski zakon nema taj mehanizam. predapostavljam da ce malo ko ostati bez srpskom drzavljanstva, ali nije lose znati sta to moze sve da povuce jednog dana...

znaci, tih 10 godina sto sad pise nije ama nikakva garancija. oni mogu to da promene kad god hoce!

smesno je reci: e, posle 10 godina cu da ih kuliram, ne mogu mi nista :D , hahaha



 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 21:56 - pre 128 meseci
Za 10 godina ću da razmišljam kako da produžim Nemački pasoš :)
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 22:01 - pre 128 meseci
Emmy@
Jezik nam je svima problem tako da to neće ići baš tako lako kako je zamislio...
Kada on dobije državljanstvo ( za jedno 4-5-6-7-8... meseci ) onda može žena da podnese zahtev + znanje jezika + da su u braku 5 godina i da imaju decu ili 10 godina bez dece...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 22:01 - pre 128 meseci
@ deedee5

avaj, zar si siguran toliko?

kako to mislis? zakonski to ne moze. ne mozes ti na osnovu dokumenta koji nije zakonski da dobijes zakonski dokument dalje.

tj ako se ustanovi da je tvoje drzavljanstvo madjarske steceno mimo zakona onda to ponistava i tvoju dozvolu boravka u toj eu,
dalje, to ponistava i neko ostvareno drzavljanstvo jer boravak koji je racunat u te godine je ostvaren na osnovu nezakonitog drzavljasntva.

drzavljanstvo se ne oduzima od dana kad se cinjenice utvrde kao takve, VEC RETROAKTIVNO OD DANA KAD JE DATO. tj takava osoba zakonski nikad se ne bi smatrala drzavljaninom madjarske, sta vise, snosila bi i posledice koriscenja tog drzavljanstva.

jel ti mislis da ce to biti
puj pike ne vazi? osoba je koristila to drzavljanstvo godinana, ostvarila prava koju mogu da imaju samo zakoniti drzavljani madjarske, i onda on top da mu se uvazi sav taj nezakoniti boravak u drzavljanstvo neke trece drzavlje. on

ne znma kako vi to mislite, ali pitanje drzavljanstva nije mala stvar.




 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 22:08 - pre 128 meseci
Nadam se da mi niko ništa neće oduzimati :)
Hteo sam da kažem da ako jednog dana dobijem Madjarsko državljanstvo i preselim se u Nemačku, posle 8 godina ( nekada je bilo toliko ) boravka mogu da tražim Nemačko državljanstvo, tako da nema nikakvih potreba za oduzimanjem... Mogu jedino da se ispišem iz Madjarskog državljanstva pošto Nemci nešto ne dezvoljavaju dvojno državljanstvo.
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2013. u 22:15 - pre 128 meseci
@deedee5
opet polutacno tj netacno.

grubo govoreci:
nemacka dozvoljava dvojno drzavljanstvo sa SVIM EU DRZAVAMA. dakle, i sa madjarskom i sa hrvatskom i tako redom.

nemacke NE dozovljava dvojno drzavljanstvo ni sa jednom drzavljom van EU. izuzetak su jedino deca koja u MOMENTU RODJENJA sticu i nemacko i neko drugo drzavljanstvo - recimo deca rodjenja u americi od oba roditelja nemacka drzavljana.
dakle, samo deca koja su svojim poreklom u momentu rodjenja stekla nemacko i jos neko NE eu drzavljanstvo mogu da imaju oba drzavljanstva.

nadam se i ja da oni nece nikom nista oduzimati, ali mislim da nece to biti sve tako idlicno kad im se pojave hiljade ljudi za 8-10 godina da izvade ponovo pasose, sa znanjem od tri reci....
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3896469 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.