Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rok za predaju zahteva za paušalno oporezivanje

[es] :: Vodič za posao :: Rok za predaju zahteva za paušalno oporezivanje

[ Pregleda: 3747 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZvezdanaD

Član broj: 269411
Poruke: 15
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Rok za predaju zahteva za paušalno oporezivanje27.10.2010. u 00:00 - pre 164 meseci
Zna li neko do kad je ove godine rok za predaju zahteva za paušalno oporezivanje? Hvala.
 
Odgovor na temu

ZvezdanaD

Član broj: 269411
Poruke: 15
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Rok za predaju zahteva za paušalno oporezivanje27.10.2010. u 16:07 - pre 164 meseci
Da li je rok do kraja ovog meseca ili sledeceg?
 
Odgovor na temu

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: Rok za predaju zahteva za paušalno oporezivanje27.10.2010. u 17:02 - pre 164 meseci
Zakon o porezu na dohodak građana

Član 42.
Zahtev za paušalno oporezivanje može se podneti nadležnom poreskom organu do 30. novembra tekuće godine za narednu godinu, odnosno u roku od 15 dana od dana upisa u registar nadležnog organa , odnosno u roku od 15 dana od dana prijema akta nadležnog poreskog organa kojim se potvrđuje brisanje iz evidencije za porez na dodatu vrednost u skladu sa zakonom kojim se uređuje porez na dodatu vrednost.

Nadležni poreski organ dužan je da po zahtevu preduzetnika donese rešenje u roku od 30 dana od dana podnošenja zahteva.

Ako nadležni poreski organ ne reši po zahtevu u roku iz stava 2. ovog člana, smatra se da je zahtev za paušalno oporezivanje prihvaćen.

Preduzetnik kome je utvrđeno pravo na paušalno oporezivanje, ovaj način oporezivanja koristi dok se ne utvrdi da su prestali razlozi za paušalno oporezivanje, odnosno da izmenjeni uslovi isključuju pravo na paušalno oporezivanje.

Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

ZvezdanaD

Član broj: 269411
Poruke: 15
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Rok za predaju zahteva za paušalno oporezivanje28.10.2010. u 13:09 - pre 164 meseci
Hvala na odgovoru.
Prva godina mi je poslovanja pa ne znam puno o tome (imam samo informaciju do kad je bio rok prosle godine).

Imam jos jedno pitanje:
Da li ja kao pausalac imam obavezu da do tada (do kraja novembra) predam jos nesto u poresku upravu? Da li se tada predaje i poreska prijava? Da li treba da se preda jos nesto (npr. u vezi evidencije da nisam u PDV-u ili sl. - ako takva obaveza uopste i postoji). Izvinjavam se ako su bitanja bzvz ali plasim se da ne napravim neki propust tj da ne zakasnim sa necim bitnim. Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Rok za predaju zahteva za paušalno oporezivanje

[ Pregleda: 3747 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.