Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!

[es] :: Vodič za posao :: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11175 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!25.11.2009. u 09:08 - pre 175 meseci
Moze li neko da mi objasni proceduru za prelazak sa oporezivanja po stvarnim prihodima na pausalno oporezivanje? Koja je tacno procedura? Hvala.

[Ovu poruku je menjao websurfer dana 25.11.2009. u 14:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje25.11.2009. u 13:10 - pre 175 meseci
I da li se promet od 3 miliona dinara (koji je limit tj maksimalni promet za pausalno oporezivanje) gleda da li je napravljen od pocetka godine do predaje zahteva za prelazak na pausalno oporezivanje ili u roku od tacno 1 godine tj od istog datuma na koji se predaje taj zahtrev ali od 2008. god (tj ako se predaje 30.novembra 2009 da li je potrebno priloziti potvrdu o prometu od 1.1.2009. do 30.11.2009. ili o prometu od 30.11.2008. do 30.11.2009)???

I da li mora potvrda zakljucno sa 30.11.09? Posto sam ja zatrazio da mi u banci daju zakljucno sa danasnjim 25.11.2009 (promet od 1.1.2009 do 25.11.2009)?
 
Odgovor na temu

quality
Lazarevac

Član broj: 71234
Poruke: 230
91.148.85.*

Sajt: www.bartprint.com


Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!25.11.2009. u 17:23 - pre 175 meseci
pdv se gleda za jednu kalendarsku godinu, dakle od 01.01.2009 do 31.12.2009.
Štamparija BART - www.bartprint.com
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!25.11.2009. u 17:44 - pre 175 meseci
Meni ne treba za PDV vec za prelazak na pausalno oporezivanje - da li to znaci da mi ne treba za perood od 1.1.2009 vec za duzi period od novembra 2008?
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!25.11.2009. u 18:14 - pre 175 meseci
Paušalno plaćanje poreza se dobija za celu kalendarsku godinu a za proveru prometa se uzima prethodna kalendarska godina. Na primer, ako neko želi da postane paušalac u 2010. godini, onda se gleda da li mu je promet u 2009. (kalendarska godina - od 1.januara do 31.decembra) bio ispod 3 miliona. Zahtev treba da se preda do 30 novembra. E sad, pošto nemamo promet do kraja godine, podnosi se izvod do maltene poslednjeg dana (faliće dan-dva novembra i ceo decembar). U januaru će poreska uprava tražiti potvrdu o celom prometu za 2009. godinu.

Evo malo propisa:

Preduzetnik koji ispunjava uslove za paušalno oporezivanje iz člana 40. Zakona, a koji smatra da s obzirom na okolnosti nije u stanju da vodi poslovne knjige, osim poslovne knjige o ostvarenom prometu, ili da mu njihovo vođenje otežava obavljanje delatnosti, može da podnese zahtev za paušalno oporezivanje Republičkoj upravi javnih prihoda - odeljenju za utvrđivanje i naplatu javnih prihoda u opštini na čijoj je teritoriji registrovan, odnosno obavlja delatnost (u daljem tekstu: nadležni poreski organ).
Zahtev iz stava 1. ovog člana sadrži:
1) razloge zbog kojih preduzetnik smatra da nije u stanju da vodi poslovne knjige, odnosno razloge zbog kojih smatra da mu njihovo vođenje otežava obavljanje delatnosti;
2) iznos ukupnog prometa ostvarenog u godini koja prethodi godini za koju se utvrđuje porez, odnosno iznos planiranog prometa kada počinje obavljanje delatnosti;
3) podatke o činjenicama i okolnostima od značaja za utvrđivanje visine paušalnog prihoda: mesto na kome se radnja nalazi; opremljenost radnje; broj zaposlenih radnika i angažovanih članova porodice; tržišni uslovi u kojima se delatnost obavlja; površina lokala; starost preduzetnika i njegova radna sposobnost i ostale okolnosti koje utiču na ostvarivanje dobiti.


Član 40.

Preduzetnik koji s obzirom na okolnosti nije u stanju da vodi poslovne knjige, osim poslovne knjige o ostvarenom prometu, ili kome njihovo vođenje otežava obavljanje delatnosti, ima pravo da podnese zahtev da porez na prihode od samostalne delatnosti plaća na paušalno utvrđen prihod (u daljem tekstu: paušalno oporezivanje).
Pravo na paušalno oporezivanje ne može se priznati preduzetniku:
1) osnivaču ortačke radnje;
2) koji obavlja delatnost iz oblasti: trgovine na veliko i trgovine na malo, osim održavanja i opravke motornih vozila, hotela i restorana, finansijskog posredovanja i aktivnosti u vezi s nekretninama;
3) u čiju delatnost ulažu i druga lica;
4) čiji je ukupan promet u godini koja prethodi godini za koju se utvrđuje porez, odnosno čiji je planirani promet kada počinje obavljanje delatnosti - veći od 3.000.000 dinara;
5) koji je obveznik poreza na dodatu vrednost, odnosno koji se opredeli za plaćanje poreza na dodatu vrednost u skladu sa zakonom kojim se uređuje porez na dodatu vrednost.
Izuzetno od odredbe stava 2. tačka 2) ovog člana, preduzetniku koji trgovinsku ili ugostiteljsku delatnost obavlja u kiosku, prikolici ili sličnom montažnom ili pokretnom objektu može se, na njegov zahtev, odobriti da porez plaća na paušalno utvrđen prihod.

Član 41.

Ako su ispunjeni uslovi iz člana 40. ovog zakona, paušalni prihod se utvrđuje, u skladu sa sledećim kriterijumima i elementima:
1) visina prosečne mesečne zarade po zaposlenom u Republici, opštini, gradu i okrugu ostvarene u godini koja prethodi godini za koju se utvrđuje paušalni prihod;
2) mesto na kome se radnja nalazi;
3) opremljenost radnje;
4) broj zaposlenih radnika i angažovanih članova porodice;
5) tržišni uslovi u kojima se delatnost obavlja;
6) površina lokala;
7) starost obveznika i njegova radna sposobnost;
8) visina prihoda obveznika, koji pod istim ili sličnim uslovima obavlja istu ili sličnu delatnost;
9) ostale okolnosti koje utiču na ostvarivanje dobiti.
Kod utvrđivanja paušalnog prihoda, nadležni poreski organ uzima u obzir i sve dokaze, činjenice i podatke do kojih je došao putem kontrole i na drugi način.
Vlada Republike Srbije uređuje bliže uslove, kriterijume i elemente za paušalno oporezivanje.

Član 42.

Zahtev za paušalno oporezivanje može se podneti nadležnom poreskom organu do 30. novembra tekuće godine za narednu godinu, odnosno u roku od 15 dana od dana upisa u registar nadležnog organa.
Nadležni poreski organ dužan je da po zahtevu preduzetnika donese rešenje u roku od 30 dana od dana podnošenja zahteva.
Ako nadležni poreski organ ne reši po zahtevu u roku iz stava 2. ovog člana, smatra se da je zahtev za paušalno oporezivanje prihvaćen.
Preduzetnik kome je utvrđeno pravo na paušalno oporezivanje, ovaj način oporezivanja koristi dok se ne utvrdi da su prestali razlozi za paušalno oporezivanje, odnosno da izmenjeni uslovi isključuju pravo na paušalno oporezivanje.
U slučaju iz stava 4. ovog člana, nadležni poreski organ će rešenjem naložiti preduzetniku vođenje poslovnih knjiga od polovine tekuće godine ili od početka naredne godine.
Preduzetnik kome prestaje pravo na paušalno oporezivanje po osnovu iz člana 40. stav 2. tačka 5) ovog zakona, dužan je da vodi poslovne knjige najkasnije od dana kada postane obveznik poreza na dodatu vrednost u skladu sa zakonom kojim se uređuje porez na dodatu vrednost, bez utvrđivanja obaveze vođenja poslovnih knjiga rešenjem nadležnog poreskog organa.

 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!25.11.2009. u 18:39 - pre 175 meseci
Da li je problem u tom slucaju ukoliko predam potvrdu za promet koja se odnosi na period do 25.novembra umesto do zadnjeg dana novembra?

Jer, posto je 30. novembar ponedeljak, u banci mogu da mi daju u najboljem slucaju (ali samo u teoriji) za 27 novembar (u banci u kojoj imam racun potvrda o prometu mora da se ceka bar jedan dan a u subotu je ne izdaju). Ja sam trazio potvrdu za period do danas tj do 25. novembra kako bih je dobio na vreme - da li to moze stvoriti problem?
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!25.11.2009. u 18:46 - pre 175 meseci
Mislim da ti zbog toga niko neće praviti problem.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!25.11.2009. u 18:57 - pre 175 meseci
Hvala, pokusacu da uzmem jos jednu potvrdu koja se odnosi na period do 27.novembra pa ako uspem, uspem (mada su sanse male) a ako ne - imacu bar ovu za period do 25. novembra...
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!04.12.2009. u 09:42 - pre 175 meseci
Imam jos jedno pitanje:

Ako na racunu (dok jos uvek traje oporezivanje po stvarnim prihodima) ostane neki znacajniji visak novca (a zarada koja se odnosi na odgovarajucu poresku osnovicu je vec podignuta) da li se taj visak novca (ako se ne podigne u toku ove 2009. godine vec kasnije u toku sledece 2010. kada firma vec predje na pausalno oporezivanje) nekako oporezuje kao dobit tj zarada za ovu 2009. godinu kada jos uvek ne vazi pausalno oporezivanje tj da li se zbog toga uvecava poreska osnovica, porez i doprinosi za ovu 2009. godinu?
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!04.12.2009. u 23:04 - pre 174 meseci
Ne znam da li sam razumeo dobro ali to sa oporezivanjem ide ovako: za 2009. godnu placas poreze i doprinose na osnovu dobiti koju si ostvario u toj godini. Posto jos uvek tece godina, ti placas akontativno ali posle predaje zavrsnog racuna (kad se definitivno utvrdi dobit) dobijas od poreske uprave resenje sa tacnim iznosom poreza i doprinosa koje treba da platis. Ako si platio manje, treba da doplatis, ako si platio vise ostaje ti kao poreski kredit za sledeci period tj. u tvom slucaju ne ostaje jer prelazis u pausalce. Kako god, kad platis poreze i doprinose po tom konacnom obracunu, sve sto pretekne je tvoje nebitno kad ces da podignes.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!05.12.2009. u 08:21 - pre 174 meseci
A da li se u tu dobit racuna i novac koji se nakupio na racunu ove godine ali ga nisam podigao sa racuna vec cekam da predjem na pausalno oporezivanje pa da ga tad podignem?
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!05.12.2009. u 08:54 - pre 174 meseci
na kraju godine, kad se urade zavrsni racuni: prihod - rashod = dobit
na dobit platis drzavi poreze i dorpinose
sve sto pretekne je tvoje, nebitno da li si podigao ili ces kasnije podici






 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!05.12.2009. u 10:06 - pre 174 meseci
Ako sam dobro shvatio: ako ne podignem sada taj novac koji se nakupio na racunu nego tek sledece godine oporezovace mi se kao da sam sada podigao zaradu u tom iznosu?
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
94.189.189.*



+421 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!05.12.2009. u 10:38 - pre 174 meseci
Ne. Nebitno je kad ti podizes novac i da li ga uopste podizes. Kad dobijes konacno resenje za 2009. plati poreze i doprinose po njemu, sve sto ostane je tvoje i NEBITNO je da li ces da podignes sve odjednodnom ili samo deo, NEBITNO da li ces da podignes odma ili sledece godine, NEBITNO da li ces uopste da podignes ili ce vecno stajati na racunu, TO JE TVOJE i dalje se ne oporezuje jer je vec oporezovano.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!05.12.2009. u 11:13 - pre 174 meseci
Sad mi tek nista nije jasno, da li se u tom slucaju desava slucaj pod A ili pod B:

- Ja ne podignem nakupljeni novac na racunu u 2009. godini u iznosu od xxx.xxx dinara.
- Od pocetka 2010. godine predjem na pausalno oporezivanje.
- Tek u 2010. godini podignem izmedju ostalog i taj iznos od xxx.xxx dinara koji je ostao na racunu jos iz 2009. godine.

A.) Konacno resenje za 2009. godinu se ne menja i ne zavisi od cinjenice da sam na racunu na kraju 2009. godine imao xxx.xxx dinara koje nisam hteo tada da podignem sa racuna vec sam hteo da podignem u 2010. godini. Dakle, taj iznos, visak novca koji je ostao na racunu ne utice na povecanje iznosa doprinosa i poreza koje treba da platim u 2009. godini.

B.) Konacno resenje za 2009. godinu koje tek treba da dobijem se uskladjuje tako sto se uvecavaju doprinosi i porez posto je ostao na racunu iznos od xxx.xxx dinara koji sam resio da sa racuna podignem tek u 2010.godini.

--------------

Zakljucak: da li ja slobodno u 2010. godini mogu podici novac koji mi je ostao na racunu iz 2009. godine ne plaseci se da ce mi stici uvecanje poreza i doprinosa za 2009. godinu posto sam taj iznos preneo iz 2009. u 2010. godinu tj nisam ga podigao 2009. godine ali nisam ga ni upotrebio ni za materijalne troskove ILI ce mi doprinosi i porez biti manji tj nece se dodatno uvecavati za 2009. godinu ukoliko taj iznos sada tj do kraja godine iskoristim za materijalne troskove??

[Ovu poruku je menjao websurfer dana 05.12.2009. u 12:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao websurfer dana 05.12.2009. u 12:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
94.189.189.*



+421 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!05.12.2009. u 12:29 - pre 174 meseci
A - Konačno rešenje se ne menja.

Zato se i zove konačno rešenje :)
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!05.12.2009. u 13:09 - pre 174 meseci
Da, da, znam da se konacno resenje ne menja ali konacno resenje za 2009. godinu jos uvek nemam (vec samo akontaciono) iz prostog razloga sto jos uvek nije doneseno pa pretpostavljam da sve moze da utice na to kakvo ce konacno resenje biti kada ga donesu. Tako da logicno pretpostavljam da ce sve sto budem radio imati uticaj na to konacno resenje koje tek treba da se donese (pa ce tako npr. imati uticaja i to da li podizem vecu ili manju zaradu i sl.)

Znaci jednostavno pitanje:

Da li ce mi biti jednaki doprinosi i porez i u slucaju da trenutni visak novca iskoristim za materijalne troskove kao i u slucaju da mi ostane na racunu i ne upotrebim ga ni za sta ove godine (vec ga jednostavno podignem 2010. kada budem pausalac a tada cu moci da podizem koliko hocu dok ne predjem limit od 3 miliona dinara prometa)? Jer ako ga podignem kao zaradu bice mi veci doprinosi i porez. ako ga potrosim na materijalne troskove porez i doprinosi mi nece biti veci. Sta se desava ako ne uradim nista od te dve varijante? Sta predstavlja taj visak novca koji ostaje na racunu? Da li je taj novac dobit? Zarada? Nesto trece?

-----------

Slucaj 1:
Imam xxx.xxx dinara na racunu => potrosim svih xxx.xxx dinara na materijalne troskove => doprinosi i porez se ne uvecavaju
(to mi je jasno jer ne mogu da mi oporezuju nesto sto nemam a nisam podigao ni kao svoju zaradu tj potrosio sam sve na materijalne troskove koji se ne oporezuju)

E sad ovo me zanima jer mi to nije jasno:

Slucaj 2:
Imam xxx.xxx dinara na racunu => svih trenutnih xxx.xxx dinara ostaje na racunu firme => a.) doprinosi i porez se ne uvecavaju ILI b.) doprinosi i porez se zbog toga uvecavaju?

(da li se uvecava iznos za porez i doprinose za taj visak koji ne bih da podignem kao zaradu jer sam limit za zaradu vec podigao i ako bih podigao i to zarada bi bila veca a samim tim i porez i dopronosi)

Dakle, nemam konacno resenje iz poreske uprave vec samo akontaciono - konacno resenje ce mi poreska uprava tek odrediti (na osnovu celokupnog poslovanja u ovoj godini kao sto su mi i do sad odredjivali) ali me zanima: ako visak novca sa racuna ne potrosim na materijalne troskove u 2009. godini vec ga sacuvam na racunu da stoji do 2010. godine. i tek ga u 2010. godini podignem da li ce se taj visak novca na neki nacin oporezovati i da li cu ja platiti nesto vise za 2009. godinu zbog toga.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!05.12.2009. u 14:05 - pre 174 meseci
Vidi, to sa oporezivanjem preduzetnika nije tako jednostavno da bi ti napisao. Prosto moraš da razumeš kompletnu problematiku da bi ti bilo jasno. Ne znam kako bih ti bolje objasnio. Ukratko: ostavi novac na računu, sačekaj konačno rešenje, plati poreze i doprinose po njemu i sve što ti ostane je tvoje i možeš podići kad god želiš. Generalno možeš i sad da podigneš taj svoj deo ako uspeš da izračunaš (predvidiš) kolika će ti biti obaveza za poreze i doprinose po konačnom rešenju.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!05.12.2009. u 14:24 - pre 174 meseci
Citat:
S A J A: Vidi, to sa oporezivanjem preduzetnika nije tako jednostavno da bi ti napisao. Prosto moraš da razumeš kompletnu problematiku da bi ti bilo jasno. Ne znam kako bih ti bolje objasnio.


Pa mene zanima jedna vrlo jednostavna stvar: taj novac koji ja ne bih podigao sa racuna firme, niti bih ga potrosio na materijalne troskove - u sta se racuna taj novac?

Citat:
S A J A: Ukratko: ostavi novac na računu, sačekaj konačno rešenje, plati poreze i doprinose po njemu i sve što ti ostane je tvoje i možeš podići kad god želiš. Generalno možeš i sad da podigneš taj svoj deo ako uspeš da izračunaš (predvidiš) kolika će ti biti obaveza za poreze i doprinose po konačnom rešenju.


Pa zasto bih eksperimentisao i radio nesto napamet ako postoje jasna pravila i propisi? Ili propisi ne postoje?!

Jednostavno: ako to utice na visinu poreza i doprinosa onda bih gledao da potrosim na materijalne troskove dok ako ne utice onda bih ostavio na racunu. Ne verujem da je tako komplikovano da se ne moze znati da li utice ili ne utice posto bi onda poreska uprava trebalo da se nazove poreska lutrija.

Citat:
S A J A: Ne znam kako bih ti bolje objasnio.


Ne znam kako bih jasnije postavio pitanje?
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!05.12.2009. u 18:40 - pre 174 meseci
Citat:
Pa mene zanima jedna vrlo jednostavna stvar: taj novac koji ja ne bih podigao sa racuna firme, niti bih ga potrosio na materijalne troskove - u sta se racuna taj novac?


Kad platis poreze i doprinose taj novac je tvoj. Mozes da ga uzmes a i ne moras.


Citat:
Pa zasto bih eksperimentisao i radio nesto napamet ako postoje jasna pravila i propisi?


Ne treba da eksperimentises niti da radis napamet. Zna se kako se racuna dobit i ako se dobro vode knjige ti mozes vec sad da znas koliko treba da platis poreza i doprinosa po konacnom resenju a samim tim i koliko je tvoje (ono sto pretekne). E sad, posto ti to ne znas, onda je najbolje da sacekas konacno resenje, platis poreze i doprinose i sta ostane je tvoje (bez obzira dal dizes te pare sa racuna ili ne, tvoje su).

Citat:
Ili propisi ne postoje?


Propisi postoje ali postoji i sloboda koju imas u donosenju poslovnih odluka.


Citat:
Jednostavno: ako to utice na visinu poreza i doprinosa onda bih gledao da potrosim na materijalne troskove dok ako ne utice onda bih ostavio na racunu. Ne verujem da je tako komplikovano da se ne moze znati da li utice ili ne utice posto bi onda poreska uprava trebalo da se nazove poreska lutrija.


Pa to sam ti vec par puta objasnio. Ti za 2009. placas poreze i doprinose na osnovu dobiti. Dobit je prihod manje rashod. Rashodi su ti isto sto i troskovi. Dakle, logicno je da ako povecas troskove da ces smanjiti dobiti a samim tim i platiti manje poreza i doprinosa. Dakle, ako pare koje imas potrosis na troskove poslovanja (naravno koji se preduzetnicima priznaju kad rashod) onda smanjujes dobit.

Citat:
Ne znam kako bih jasnije postavio pitanje?


Razumem ja tvoja pitanja ali ne znam kako da ti odgovorim posto ne poznajes tu materiju. Drugim recima, mnogo pitas za znanje koje imas pa se razbih da ti objasnim ali i dalje ne razumes.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Prelazak na pausalno oporezivanje - hitno!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11175 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.