Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 960851 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 17:00 - pre 139 meseci
Citat:
promax: Aaaa kako ovo volim!
Pozz ljudi !! Stojke


Pozlilo mi.




Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 17:37 - pre 139 meseci
Citat:
promax: Aaaa kako ovo volim! :) Kada se radi punom parom!

Cuveni CerwinVega....zemljotres je to, kao sto mu i samo ime kaze. :)
Apex, ako pronadjem u papirima, skeniracu i okacicu vec gotov projekat vege sa portovima. Pre jedno 5-6 godina sam to dobio, od jednog opasnog konstruktora. Lik je iz Indije, sreli smo se na jednom forumu i malo razmenili iskustva, pa sam dobio taj nacrt.

Meni danas stiglo brdo materijala i drajveri za basove, pa cu to do petka pustiti u pogon ako bude sve islo po planu. Jos jedan stolar mi sklapa neke satelite....ma borba na 100 frontova! :)




Pozz ljudi !! Stojke

Stojke pa zar jos uvijek MDF !?
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 18:19 - pre 139 meseci
Zdravo,

Ukoliko neko od velikih majstora sa foruma ima u ponudi jednu manju kutiju za bass bin 15"(rcf 554k) , jedino sto mi je bitno je da je kutija mala (zbog prevoza non stop negde vucaram) i ako moze sto manje novca jer sam bas onako u "kanalu"
naravno u obzir dolaze i polovne i slicno.. Ukoliko neko ima da ponudi nesto moze na privatnu poruku .. Inace kutije mi trebaju za subotu ..
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 18:39 - pre 139 meseci
Cao Stojke ,dal se kod tebe uspije ohladiti frezer i ubodna pila i ostalo od alata ? dali kod tebe ima pauza ?

Vidio sam negdje zvucnik na napumpavanje ali za komp , kao djeciji camc ima ventil to bi bilo idealno za muzicare zbog transporta . malo sale .
Evo sistema za muzicare ,ovo sam davno gledao u Zagrebu jako zanimljiv sistem i jos od jako dobre firme Outline .
http://89.96.202.198/documents/Z1BR_NUL0003R00.pdf
 
Odgovor na temu

Dragana117
Stefan117
Wing d.o.o.
Srbija

Član broj: 294604
Poruke: 251
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 20:16 - pre 139 meseci
Promax., svaka cast, posla mi voda na usta... pogotovu onaj projekat od pre par strana., znaci extra, sve pohvale...!!

Imas i pp....


Pozdrav...!!
Srbin je lud, Srbin je proklet, jednom ga ubijes on hoce opet...!!
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 20:58 - pre 139 meseci
Citat:
Ucenjivac:
Zdravo,

Ukoliko neko od velikih majstora sa foruma ima u ponudi jednu manju kutiju za bass bin 15"(rcf 554k) , jedino sto mi je bitno je da je kutija mala (zbog prevoza non stop negde vucaram) i ako moze sto manje novca jer sam bas onako u "kanalu"
naravno u obzir dolaze i polovne i slicno.. Ukoliko neko ima da ponudi nesto moze na privatnu poruku .. Inace kutije mi trebaju za subotu ..

Evo ti jedan predlog ovakvu kutiju mozes da sklopis od 18mm MDF-a za jedno popodne, malo je veca, ali zato radi bolje nego dve male zajedno :)
Pozdrav

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 21:07 - pre 139 meseci
Reci mi koliko cenis da mi treba novca za materijal , za sve komplet?

:P Mada da budem iskren , u tolikoj sam frci sada (fax,trening,posao,ozvucavanje , didkoteka vikendom ,stoka kuci ) nzm gde da ubacim 5 6 7 sati sklapanja kutija i kako ce to ispasti ako se upustim da radim sa
obzirom da bi mi to bile prve kutije koje bi radio :) , nekako bi najvise voleo da sakupim nekako kesh i da dam nekome ko ima gotove kutije da mi posalje da mogu da pustim za vikend u rad.

Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 21:34 - pre 139 meseci
@ Ucenjivac

Pozz druskane! Ako zelis da pravis ovaj SUB sto ti je APEX preporucio, drvo bi te kostalo oko 15-20 evra, mozda cak i manje. Idi tamo gde se prodaju plocasti materijali i neka ti odrezu po ovim merama. Samo napravi tacnu krojnu sliku da kasnije ni bi imao problema. Ova kutija je jako zahvalna i jednostavna za gradnju!
Nema potrebe da kupujes, sa osnovnim alatom i par sati vremena imaces lepe rezultate i dobar ton!

@ Talijan

Druze, idu praznci i svi otvaraju lokale i kafane, i svima razglas treba 5 do 12 da se napravi...zato je i frka! Radi se Non-Stop, masine se usijale....

Inace, sklopio sam 4 ESW-a od onog materijala sa slike sto ste videli. Sve je iskeksano i probno sklopljeno, sutra ide lepljenje i ostale zezancije oko toga...
Unutra ide P.Audio Challenger serija C-18ELF 800W rms.

 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 21:41 - pre 139 meseci
Druze jel moze neka pomoc sa obzirom da prvi put radim ovako nesto u zivotu .. kako je najbolje da to odradim? Cime ja to posle da sastavljam? Jle neki lepak ekseri? Hvala unapred
Pozdrav
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 21:48 - pre 139 meseci
Citat:
Ucenjivac: Druze jel moze neka pomoc sa obzirom da prvi put radim ovako nesto u zivotu .. kako je najbolje da to odradim? Cime ja to posle da sastavljam? Jle neki lepak ekseri? Hvala unapred
Pozdrav


Spajaj iver vijcima 5 ili 7mm i drvofix lepkom, mozes da radis i od iverice ako ti bas treba najjeftinija varijanta.


[Ovu poruku je menjao APEXaudio dana 27.11.2012. u 23:26 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 22:06 - pre 139 meseci
Evo bas gledam , gde bi to mogao ovde kod mene u subotici gledam nesto mao cene .. bogami 7 e ta jedna plocica .. ko zna koliko bi meni toga trebalo da napravim ove dve kutije , mislim razmisljao sam da izracunam ali kako god da okrenem ne mogu da se uklopim u 20e kao sto je clan napisao , jel bi mozda to moglo i negde da se naruci mozda iz bg-a i slicno da me izadje jefitnije? Ili ako neko od vas to uzima na vise pa mozda dobija neku bolju cenu da se dogovorimo za neki deal da se i meni naruci koliko mi treba .. Apex koliko novca kosta da se ovako cudo poruci kod vas? Nisam bas siguran u sebe sto se tice sklapanja kutija , a da ne odem na zurku pa da propadne party zbog moje gradnje kutija ..
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Dragana117
Stefan117
Wing d.o.o.
Srbija

Član broj: 294604
Poruke: 251
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 22:14 - pre 139 meseci
15-20 evra po kutiji valjda...
Srbin je lud, Srbin je proklet, jednom ga ubijes on hoce opet...!!
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 22:40 - pre 139 meseci
Samogradnja nije samo hobi, njome moze da se ustedi zato sto same kutije kostaju nekoliko puta vise nego zvucnici koji se u njih ugradjuju. Plus farbanje kutije kosta vise nego materijal za kutiju, ako se dodaju rucke, mrezice, spikoni...
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...28.11.2012. u 06:59 - pre 139 meseci
Ucenjivac , odvoji umjesto treninga jedan dva dana i otidji do Mileta ili Promaxa pogledaj kako ide sklapanje i rezanje ili zajedno to sklopite i to je to . Ako nemas ubodnu pilu , frezer i busilicu tesko ce to ici . Potrebno je malo prakse da bi to islo kako treba .
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...28.11.2012. u 09:10 - pre 139 meseci
Ja bi drage volje da mi povratna karta do bg-a nije 3600 dinara , a sa obzirom da sam student i nemam stalna primanja to je za mene mnogo novca (ako mozes da me razumes) A ovde kod mene u okolini sam se raspitivao sali nisam uspeo da nadjem nikoga da se bavi time..
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...28.11.2012. u 09:17 - pre 139 meseci
Citat:
Ucenjivac: Ja bi drage volje da mi povratna karta do bg-a nije 3600 dinara , a sa obzirom da sam student i nemam stalna primanja to je za mene mnogo novca (ako mozes da me razumes) A ovde kod mene u okolini sam se raspitivao sali nisam uspeo da nadjem nikoga da se bavi time..


Nije baš blizu. Idi do prodavnice pločastih materijala a predhodno se raspitaj ko sklapa kuhinjske elemente.

Već isečene delove možeš da sklopiš i na terasi jedino će možda biti problem oko rupe za zvučnik jer ti je potrebna ubodna testera ili oberfrezer.

A i to možeš da uradiš kod onih što sklapaju kuhinjke elemente.

Tako bih Ja to uradio.

Srećno.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...28.11.2012. u 09:23 - pre 139 meseci
Ubodnu pilu imam , ali "oberfrezer." top stvarno nzm sta je .. Ajde sad cu da pokusam da se raspitam da resim to danas sutra! Hvala svima
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...28.11.2012. u 11:52 - pre 139 meseci
Citat:
Ucenjivac: Ubodnu pilu imam , ali "oberfrezer." top stvarno nzm sta je .


Napisao sam ubodna ili oberfrezer. Može i bez njega.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...28.11.2012. u 16:06 - pre 139 meseci
Evo izgleda da cu se i ja upisati u ovu temu kao neko ko je pravio kutije ili bar pokusavao da ih napravi , danas sam otisao do grada istrgovao sam : solje , spikone zenske (skupi terminali ) , mrezice , nogice , iver vijke (morao sam da uzmem i nastavak za busilicu jer naravno nemam kako da uvrcem ovaj imbus) , narucio sam da mi iseku po meri trebalo bi sutra da bude gotovo (uzese mi 700 dinara da mi iseku ta dva kruga ) .. Imam jos par pitanja : Interesuje me znaci da li radim lepak i srafove u kombinaciji i ako sam dobro shvatio ja moram da busim rupe za srafove posto ovi su "tupi" e sad kako se ovo busi sa obzirom da ovi sarafi imaju neko prosirenje na kraju?! (uzeo sam 100komada nadam se da ce biti dosta) , ako budete hteli ja mogu da vam okacim koju slikicu ako je neko zainteresovan da vidi sta cu da skarabudzim sutra ..
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Dragana117
Stefan117
Wing d.o.o.
Srbija

Član broj: 294604
Poruke: 251
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...28.11.2012. u 16:32 - pre 138 meseci
Koliko kvadrata ti izracunali i koliko para te izaslo...???
I koji materijal si uzeo...??

Pozdrav...!!
Srbin je lud, Srbin je proklet, jednom ga ubijes on hoce opet...!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 960851 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.