Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 959396 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...26.11.2012. u 14:17 - pre 138 meseci
evo jos slika , nestalo boje pa se moralo prekinuti farbanje . ostalo preci 7 kom + ovaj sto visi zavrsiti . Ovo je temelj , ostalo jos preci sve kutije zavrsnim lakom .
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...26.11.2012. u 14:27 - pre 138 meseci
Šta reći, kao fabričke.

Svaka čast.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...26.11.2012. u 14:32 - pre 138 meseci
Do sad je otislo 3 pakovanja po 6Kg Sayerlack (temelj) TU 0213/22 + 3 pakovanja po 2,5l Sayerlack (katalizator) TH 0713/00 , nadam se da cu uspjeti zavrsiti sa jos 6Kg temelja i 2,5l katalizatora preostalih 8 kutija . A zavrsni Sayerlack TZ 8825/57 jos nisam probao nikad do sad mada mislim da nece biti problem on je rijedji od temelja .
Fotografije su malo nejasne zato se izvinjavam ,nadam se da cu druge uspjeti napraviti kvalitetnije .

Pozdrav svima
Dragoljub
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...26.11.2012. u 18:10 - pre 138 meseci
Citat:
oksanatalijan:
Evo malo novosti ! Sta kazete za strukturu i ono sto se dobilo posle treceg sloja predjenog temeljnom Sayerlack ?





Izgledaju mnogo dobro!
Ko kaže da nema proizvodnje u RS :)

Stavi koju sliku i kad staviš driver-e.
Šta je u planu za drivere? ( eighteensound )

Pozdrav
Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...26.11.2012. u 18:31 - pre 138 meseci
Nije proizvodnja nekakva , daleko je to od proizvodnje . Bez cnc !!! Uglavnom frezer,ubodna pila ,busilica,slajfalica,klamarica , kompresor i to je sve . Godinama se alat pomalo prikupljao . Poceli se skupljati djelovi da se sklopi nekakav cnc ruter .
18sound ima dobre drivere ali 8" nisam vidio sa nekim dobrim karakteristikama .
Za drivere predvidjeno B&C http://www.bcspeakers.com/product.php?id=58 bar sto se tice 2x8" jer je isfrezana rupa sa osam uglova za drivere B&C a za Hf najvjerovatnije B&C 2x1" ili 1x1,4" . 1"= http://www.bcspeakers.com/product.php?id=8 , 1,4" = http://www.bcspeakers.com/product.php?id=9
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...26.11.2012. u 18:59 - pre 138 meseci
Citat:
oksanatalijan: Nije proizvodnja nekakva , daleko je to od proizvodnje . Bez cnc !!! Uglavnom frezer,ubodna pila ,busilica,slajfalica,klamarica , kompresor i to je sve . Godinama se alat pomalo prikupljao . Poceli se skupljati djelovi da se sklopi nekakav cnc ruter .
18sound ima dobre drivere ali 8" nisam vidio sa nekim dobrim karakteristikama .
Za drivere predvidjeno B&C http://www.bcspeakers.com/product.php?id=58 bar sto se tice 2x8" jer je isfrezana rupa sa osam uglova za drivere B&C a za Hf najvjerovatnije B&C 2x1" ili 1x1,4" . 1"= http://www.bcspeakers.com/product.php?id=8 , 1,4" = http://www.bcspeakers.com/product.php?id=9


Ma bila je šala za proizvodnju zbog velikog broja kutija ;).
Bez CNC mašine je patnja, mada kad je kutija, dve u pitanju može se i ručno! Kad vidim kako ovi iz "Bold Audio Inc" obrađuju drvo dođe mi da nikad više ne uzmem alatku u ruke. Ja za farbanje koristim http://irkom.rs/novaantika.html i mogu reći da sam prezadovoljan, može se nanjeti i valjkom a izgleda kao plastifikacja ( sutra ću uslikati da vidiš kako izgleda.
Dobre si drivere odabrao, ako nije tajna gdje ih nabavljaš?

Pozdrav




Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...26.11.2012. u 19:11 - pre 138 meseci
Array bez 6 kutija po strani nema smisla ! a sta raditi i sa 6 kutija ? djecije priredbe ! tako da sam odlucio napraviti 24 kom .
Drivere cu uzeti od Stojana iz Slovenije Gorup Audio diler za B&C ,kod njega sam vec uzimao B&C 18" .
Ako ti treba ovaj Sayerlack ima ga u Banja Luci koliko hoces ako nekom treba broj telefona nije problem . gledao sam Irkom ali nisam vidio nesto slicno imaju jednokomponentni poliuretan .
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...26.11.2012. u 20:01 - pre 138 meseci
Evo jednog Beyma horn-reflexa



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...26.11.2012. u 20:09 - pre 138 meseci
Citat:
oksanatalijan: Mene interesuje trenutno martin audio WSX i WLX imam crteze od oba modela .

Davaj nacrte, Dragoljube !
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...26.11.2012. u 20:51 - pre 138 meseci
Citat:
oksanatalijan:
Kako koja firma !
Na primjer Turbosound sa flashline TFS 900B ,TSW218 nezamislivo raditi nesto ozbiljno . Martin audio sa WMX, WLX ,WSX i novim ASX sve turbine osim par modela bas reflex .
Ja trenutno koristim basreflex 2x18" pa mi to ne radi kao sto bi radilo da je to isto u turbini . Prije sam imao 1x18" u turbini i to je za otvoreno ovo sve drugo radi ali to nije to .
Trenutno zavrsavam farbanje line array i posle razmisljam da krenem na izradu Martin WSX ,to je kralj svih basova i eventualno nekoliko WLX za zatvorene prostore tipa sportskih dvorana .
Sa Nexo sistemom 2xps15,2xps15bass,2xls1200 sub bass na otvorenom realno to radi do nekih 15m sto se tice basa a dalje je kilavo.

Mislio sam na subove za klubove... ovo su vec subovi za koncerte :)
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...26.11.2012. u 21:35 - pre 138 meseci
Citat:
APEXaudio: Mislio sam na subove za klubove... ovo su vec subovi za koncerte :)


Ma ovo su subovi da se smrzneš. To kad udari bas čini ti se da će đonovi da ti otpadnu. Doživeo sam!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...26.11.2012. u 22:00 - pre 138 meseci
Da se malo nadovezem u vezi Martina...

WSX i WLX su opasne kutije, a Dragoljub je iskusan i zna sta radi...polako ali sigurno pakuje izuzetan koncertni sistem!
I jedan i drugi imaju mane i prednosti, u oba slucaja vise prednosti!

Citiracu jedno poredjenje kojeg se treba pridrzavati kada su ove kutije u pitanju!

WLX extra radi u zatvorenom prostoru, WSX u 70% slucajeva ne.
WLX moze sam da radi po strani, WSX ne.
WLX ima ogroman potisak vec na prvom metru, WSX tek posle treceg metra!
WLX posle 10m nema potiska, a WSX ce vas ubiti ako je u grupi! (smrtonosno oruzije)

Tako da je sasvim jasna namena jedne i druge kutije. Druga vrlo bitna stvar 18'' drajver od 600W RMS-a izuva iz cipela ako je u ovoj kutiji. Nema potrebe za extremno jakim drajverima...

Beyma je OK, odavno nisam imao te drajvere kod sebe. Zadnji put sam sa njima radio pre jedno 6-7 god, dok mi je drug jos uvozio taj program.
Kutije su takodje OK. Nisu velikih gabarita, jednostavne i ucinkovite.

P.S. Sutra odoh da kupim 4 18-ke, da sklepam 4 ESW-a!

Pozz - Stojke!





 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...26.11.2012. u 22:53 - pre 138 meseci
Dobro je kad se okupi dosta ljudi sa raznim iskustvima da ih razmjene na jednom mjestu i pomognu jedni drugima .

Boro ,prije nekoliko strana sam negdje postavio crteze od WLX i WSX ,a imaju ih mnogi vec medju kojima je i Stojke koji je to sklapao , ako ne nadjes javi na mobitel poslacu ti mailom .

Kod nas je problem sto nemamo dostupno to sve kao neki ljudi po Evropi , na primjer bio sam zainteresovan za 18" Beyma G550 i gdje da kupim u Poljskoj najblizi diler ili slicno .
BMS ima odlicne drivere a opet gdje ga kupiti ,gdje rezervne menbrane ?

U Srbiji i Hrvatskoj je bolje nego u BiH po pitanju repromtrijala i alata .

Neki se ljudi jednostavno ne upustaju iz straha ili ne znam cega napraviti neku kutiju . Ni neke svjetske brendove nisu sklapali marsovci vec ljudi , a to dal je ispilano na cnc ili rucno sa nekim raskrajacima i frezerima nema veze . Ja sam pored ljepila potrosio vise sarafa,klamerica na moj jedan box nego Nexo na 10 kom ps15 u to sam se uvjerio jer sam rasklapao kutiju .

Cim ofarbam sa zavrsnim slojem array postavim slike .
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 00:19 - pre 138 meseci
Evo ja sam dobio ideju da prepravim dva Cerwin-Vega kabineta i dodam basreflex na komore iza osamnaestica kao na WLX-u. Nisam zadovoljan zvukom za razliku od horn-reflexa koji mi svugde radi dobro u zatvorenim prostorima pojedinacno, a na otvorenom u grupi dva ili cetiri po strani.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 07:56 - pre 138 meseci
Zdravo ,

Interesuje me koliko novca bi otprilike uzeli da napravite ovu gore kutiju sto je clan apex naveo da bi radio , znaci ako neko radi takve usluge neka recimo orjentaciona cena za njih , interesujem se jer mozda bi mi trebale jos 2 kutije za neke 15" koje su dosle a bas nemam gde da ih spakujem .

Srdacan pozdrav
Aleksandar
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 08:08 - pre 138 meseci
Mile , gledao sam klip na you tube gdje neki crnjo vadi iz tog suba zvucnik orginalni i postav lja B&C 18TBX100 . U martin WLX se nalazi bas ovaj zvucnik a ja ih imam u svojim bas reflex .

U danasnja vremena nije bas jeftino igrati se sa eksperimentima sa zvucnim kutijama , evo na forumu momci jedva skrpe za par satelita matrijala da sklope par kutija .
Ja isto tako samo sto radim vecu kolicinu , nemogu krenuti sklapati 16 kom 1x18" i kad sve napravim shvatim da je promasaj a ulozim u sperplocu 1800-2000 eura .
Ima mnogo promasenih stvari i od nekih mega firmi , na primjer zvucna kutija za monitor . Kod nas ne prolazi da covjek ima nekih 8-12 kom monitora koji su samo monitori i nista drugo . Ja vec par godina koristim EV ZX5 kutija je istovremeno :monitor ,nekad satelit na stalku ,nekad okacena na rampu,nekad na subovima (front fill ) za prve redove ispod velikog razglasa .

Pored svega toga napraio bi sebi kopiju monitora DB audiotechnik Max sa 15" coax. kutija visefunkcionalna . Evo imam Nexo ps15 lijepo radi ali mi se ne svidja nacin kacenja koji je poboljsan na novom modelu . Mane :preuzak usadnik na kutiji i ne moze sjesti na svaki stalak ,LJulja se kad je okacen i pored tog se jos okrece lijevo desno sto je najgore potrebno uljepiti nekim gafa trakama .

 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 08:29 - pre 138 meseci
Imam B&C 18TBX100 u basreflexu po originalnom projektu, a imam i dve prazne CerwinVege. Provericu u programu za kalkulaciju, ali generalno CerwinVega je stari projekat za osamnaestice manje snage i meksim vesanjem za TBX100 mora da ima portove kao WLX, nije eksperiment samo treba odrediti duzinu cevi (zapremina komore i duzina levka su priblizno isti).
Pozdrav
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 08:35 - pre 138 meseci
Citat:
Ucenjivac:
Zdravo ,

Interesuje me koliko novca bi otprilike uzeli da napravite ovu gore kutiju sto je clan apex naveo da bi radio , znaci ako neko radi takve usluge neka recimo orjentaciona cena za njih , interesujem se jer mozda bi mi trebale jos 2 kutije za neke 15" koje su dosle a bas nemam gde da ih spakujem .

Srdacan pozdrav
Aleksandar

Projekat je za 18'', a bitno je i koje su 15'' u pitanju. Meni se uvek nadje dosta praznih kutija viska koje cesto prodajem ispod cene materijala, a nekad i poklanjam zbog manjka prostora. Okacicu slike ako nekog interesuje.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 08:49 - pre 138 meseci
Zdravo,

Meni uvek trebaju neke kutije , uvek mi fali , menjam stare jer su lose i td. Pa ja sam se nekako odlucio za 554k 15" samo njih uzimam , za moje potrebe su extra! 600/1200w
Sta god da bude interesantno ili ispod cene ili u slucaju da ces imati nesto pre vikenda javi .. Moze na fon 065/53-68-414

Srdacan pozdrav
Aleksandar
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...27.11.2012. u 12:23 - pre 138 meseci
Aaaa kako ovo volim! Kada se radi punom parom!

Cuveni CerwinVega....zemljotres je to, kao sto mu i samo ime kaze.
Apex, ako pronadjem u papirima, skeniracu i okacicu vec gotov projekat vege sa portovima. Pre jedno 5-6 godina sam to dobio, od jednog opasnog konstruktora. Lik je iz Indije, sreli smo se na jednom forumu i malo razmenili iskustva, pa sam dobio taj nacrt.

Meni danas stiglo brdo materijala i drajveri za basove, pa cu to do petka pustiti u pogon ako bude sve islo po planu. Jos jedan stolar mi sklapa neke satelite....ma borba na 100 frontova!




Pozz ljudi !! Stojke
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 959396 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.