Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7702792 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 20:38 - pre 87 meseci
Vuna je paropropusna, a sto se tice luftiranja, prozori se malo otvore svako jutro i sve super. Bitno je da su zidovi topli, a kada udje svez vazduh, ugreje se za dva minuta. Svakako se preporucuje luftiranje soba barem dva puta dnevno, bez obzira na izolaciju. Jednom ujutru i jednom pred spavanje. To sam ucio na fakultetu iz predmeta Higijena
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 20:39 - pre 87 meseci
da zeljezara to je surova istina za taj kotao
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 20:40 - pre 87 meseci
Citat:
xicolina servis:
Citat:
zmajdin:
Citat:
xicolina servis:
akumulator toplote kod grejanja na pelet je opterecenje za potrosnju peleta ,problem su kotlovi sa malim iskoriscenjem 50 ,60 procenata dimnjaca vrela ruku da sprzite ,kotao Viadrus toplotni ucinak prema vodi 60 procenata sa turbolatorima mozda 65 ne vise i oni kostaju .Oko40 procenata ode kroz dimnjak taj gubitak ne moze da ispegla ni AT ni silna automatika , da moze drugacije proizvodjac bi to uradio u fabrici to je osnovni problem .

A da navratite do mene, da izmerimo iskoristivost Viadrusa sa gorionikom na pelet, a i da na licu mesta razmotrimo opravdanost postojanja akumulatora toplote.

ispitivanje kotlova se ne vrsi po privatnim kucama nego na masinskim fakultetima ,a to rade profesori grejanja sa licencama savremenom opremom barem tri daju karakteristike i stavljaju potpis na sve to


Zmajdin je masinski inzinjer, verujem da zna o cemu prica kada govorimo o iskoriscenju kotla.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 20:47 - pre 87 meseci
pricamo o pravilima struke
 
0

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 20:51 - pre 87 meseci
Citat:
xicolina servis:
Citat:
zmajdin:
Citat:
xicolina servis:
akumulator toplote kod grejanja na pelet je opterecenje za potrosnju peleta ,problem su kotlovi sa malim iskoriscenjem 50 ,60 procenata dimnjaca vrela ruku da sprzite ,kotao Viadrus toplotni ucinak prema vodi 60 procenata sa turbolatorima mozda 65 ne vise i oni kostaju .Oko40 procenata ode kroz dimnjak taj gubitak ne moze da ispegla ni AT ni silna automatika , da moze drugacije proizvodjac bi to uradio u fabrici to je osnovni problem .

A da navratite do mene, da izmerimo iskoristivost Viadrusa sa gorionikom na pelet, a i da na licu mesta razmotrimo opravdanost postojanja akumulatora toplote.

ispitivanje kotlova se ne vrsi po privatnim kucama nego na masinskim fakultetima ,a to rade profesori grejanja sa licencama savremenom opremom barem tri daju karakteristike i stavljaju potpis na sve to


mi smo kotlove i izlazne plinove ispitivali na terenu imali smo taku opremu

radio sam u Vazduhoplovnoj Industriji pa mi ovo pomalo izgleda cudno

da smo ovoliko zaostli ,to je bilo daleke 90 g a to se zvalo mjerenje i regulacija toliko o

pravilima struke

kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 21:03 - pre 87 meseci
Ama ako nemam licencu da izdajem sertifikat, što po svetu imaju instituti, a kod nas Mašinski fakultet u Nišu, to ne znači da ne mogu da izmerim iskorišćenje i količinu energije koja ide u sistem. Za prvo je potreban i dovoljan uslov analizator dima, za ono drugo kalorimetar. Tako to i oni na fakultetu rade, ali imaju i pečat. O kakvim je pravilima struke reč?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 21:08 - pre 87 meseci


eto mi bi daleke 90 prikljucili te uredaje i za 24 sata imas dijagram ,pisac onakav

kakav mjeri zemljotres
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 21:15 - pre 87 meseci
Sad je to digitalno.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
31.223.129.*



+98 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 21:16 - pre 87 meseci
Citat:
mladen.jovic:
Vuna je paropropusna, a sto se tice luftiranja, prozori se malo otvore svako jutro i sve super. Bitno je da su zidovi topli, a kada udje svez vazduh, ugreje se za dva minuta. Svakako se preporucuje luftiranje soba barem dva puta dnevno, bez obzira na izolaciju. Jednom ujutru i jednom pred spavanje. To sam ucio na fakultetu iz predmeta Higijena
Pročitaj ti literaturu za grejanje o izmenama vazduha i kad nađeš da treba da bude minimum 5 izmena vazduha za 24h izračunaj koliko ćeš ti imati.
Takva izolacija bez ventilacije kuću pretvara u "smrdljivu kuću". Jesi ti nekad video i bio u takvoj kući?
Izvini ako ti kvarim ideale ali morao sam da kažem i zbog drugih. Nije to dobro razmišljanje.

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 21:27 - pre 87 meseci
ok, hvala ipak sto si mi to rekao, pa da malo procitam o tome.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 21:37 - pre 87 meseci
Citat:
zmajdin:
Sad je to digitalno.


imali smo i mi digitalne ali radilo se ovako snimla se situacija postavi se dijagam na

tablu izvrsi se analiza pa se ide na otklanjanje problema ali moram jos nesto

da dodam firme sa koje smo radili Dornijer Boing, Daglas ,ako sam neki naziv pogresno

napisao izvinjavam se...koristili su iste pisace i uporedivali sa nasim


kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 21:46 - pre 87 meseci
A jel problem da mi neko kaze kakve podatke pruza analizator dima?

I koliko kad se sve sastavi na jedno mesto...analizator,kalorimetar i potrosnja peleta....kaze da kg peleta ima kw? Jel odstupa ta vrednost od deklarisane?
 
0

Buckoge
Programer
GSoftware
Beograd

Član broj: 336372
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 22:01 - pre 87 meseci
Od ove zime se grejemo se na pelet i nemam puno iskustva pa bi zamolio nekoga za malu pomoc ili savet.
Pitanje je vezano za rad gorionika ili transportera(da li je ovo normalno ili ne) posto transporter cini mi se neravnomerno ubacuje pelet.
Desava se da prilikom rada gorionika varira jacina vatre koju stvara.
Posle potpaljivanja i nekog vremena, transportep prvo ubaci malo vecu kolicinu peleta i to stvori veci plamen pa u narednih min i po do dva dozira po manje,
sto dovodi do toga da se vremenom stvara manji plamen i polako se smanjuje sve da skoro i nestane plamen, dok ponovo ne ubaci vecu kolicinu i posle se pojaca plamen i ponavjlja ceo proces u krug.
To se desavalo i sa parametrima koje je serviser postavio a koji su slicni podrazumeavnim, probao sam i sa parametrima iz ranijeg posta ovde sa foruma i isto se desava, isto radi i u 2 i 3 snazi.
Hvala
GNB CK6, Lamborghini ECO 3.4

120 m2 panelni radijatori suteren
120 m2 podno grejanje sprat
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 22:14 - pre 87 meseci
Citat:
SG kamikaza: A jel problem da mi neko kaze kakve podatke pruza analizator dima?
I koliko kad se sve sastavi na jedno mesto...analizator,kalorimetar i potrosnja peleta....kaze da kg peleta ima kw? Jel odstupa ta vrednost od deklarisane?

Analizator dima meri temperaturu ambijenta i temperaturu dima, količinu kiseonika koja je pretekla i količinu ugljen-monoksida koja je proizvedena, a izračunava svašta nešto, a najvažniji je koeficijent iskorišćenosti goriva. Ja sam dobio 4,7 kWh/kg,
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 22:16 - pre 87 meseci
@zmajdin

Hvala lepo.
 
0

legoera
-------------

Član broj: 320669
Poruke: 21



Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 22:33 - pre 87 meseci
Citat:
zmajdin:
Citat:
SG kamikaza: A jel problem da mi neko kaze kakve podatke pruza analizator dima?
I koliko kad se sve sastavi na jedno mesto...analizator,kalorimetar i potrosnja peleta....kaze da kg peleta ima kw? Jel odstupa ta vrednost od deklarisane?

Analizator dima meri temperaturu ambijenta i temperaturu dima, količinu kiseonika koja je pretekla i količinu ugljen-monoksida koja je proizvedena, a izračunava svašta nešto, a najvažniji je koeficijent iskorišćenosti goriva. Ja sam dobio 4,7 kWh/kg,

dali to znači da je kod vas potrošnja peleta1kg na sat, ako se uzme da je 1 kg peleta oko 5kw
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 22:38 - pre 87 meseci
Kada neko kaže Buderus svi pomislimo na liveni kotao. Da li iko na forumu ima tropromajni kotao sa vertikalnim pregradama? Retko ko je ćuo i da ima takav. Isti je kao Bosch koji se reklamira za pelet,ali ima ručku za čišćenje pepela sa strane.
Inače što se tiče buderus kotla kao i prateće opreme kod Zmajdina,verujem da je postigao željeni rezultat. Na nekom sajtu ili forumu sam video kako je francuska firma poboljšala pomenuti viadrus sa samotnim pregradama,turbolatorima i postigla oko 90% čini mi se učinak.Kao takav ga oni prodaju -viadrus kotao na pelet. Cena je oko 7000€. Ako neko zna gde je neka objavi.
takav.
Tihi da li je Vaš kotao cevasti kada je i za lož ulje? Cevasti kotlovi za loz ulje sa turbolatorima imaju najbolje iskorišcenje.Slikajte ga da se vidi razlika ako je ima. Pozdrav
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.03.2017. u 06:36 - pre 87 meseci
Citat:
tihi2:
Citat:
mladen.jovic:
Vuna je paropropusna, a sto se tice luftiranja, prozori se malo otvore svako jutro i sve super. Bitno je da su zidovi topli, a kada udje svez vazduh, ugreje se za dva minuta. Svakako se preporucuje luftiranje soba barem dva puta dnevno, bez obzira na izolaciju. Jednom ujutru i jednom pred spavanje. To sam ucio na fakultetu iz predmeta Higijena
Pročitaj ti literaturu za grejanje o izmenama vazduha i kad nađeš da treba da bude minimum 5 izmena vazduha za 24h izračunaj koliko ćeš ti imati.
Takva izolacija bez ventilacije kuću pretvara u "smrdljivu kuću". Jesi ti nekad video i bio u takvoj kući?
Izvini ako ti kvarim ideale ali morao sam da kažem i zbog drugih. Nije to dobro razmišljanje.



Potrebna izmena vazduha nema veze sa termoizolacijom. Ona je potrebna i u neizolovanim, lose izolovanim kao i dobro izolovanim kucama.
Vazduh ulazi koroz otvore, a ne kroz zidove, bez obzira od cega bili.
Druga je stvar sto u neizolovanim ili lose izolovanim kucama imamo osecaj svezine (pa ne vetrimo prostorije), ali to nema veze sa kvalitetom vazduha( ko zna sta sve u njemu ima). Dobro izolovana kuca ce vas pre podsetiti i lakse cete se odluciti da vetrite kucu i 5 puta nego kuca koja ima gubitke , a osecaj svezine pravi lazni osecaj da u vazduhu nema bakterija, ugljendioksida i cega sve ne.
Kuca sa ventilacijom je stvar konfora. To vam je kao sa cetvorokrakim, moze rucno, a moze i automatika.
Mnogo je dobar vic sa Cigom.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.176.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.03.2017. u 07:00 - pre 87 meseci
Kuca sa ventilacijom je stvar komfora.Sto puta napisao i bio kritikovan.Za nekog je prakticnije kad se istusira da otvori prozor.Zidovi sto disu,Covjek od struke objasni ovako.Postoje zone gdje se sastaje toplo i hladno i ta se zona moze da pomjera ili da ostane van zida.Moze da se javi kondens i ostecenje objekta u raznim situlacijama.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.03.2017. u 09:12 - pre 87 meseci
Citat:
legoera: dali to znači da je kod vas potrošnja peleta1kg na sat, ako se uzme da je 1 kg peleta oko 5kw

Otkud sad to?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7702792 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.