Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7706422 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 12:09 - pre 87 meseci
Citat:
zeljezara:
Citat:
mladen.jovic:
Citat:
zeljezara:
Jeste upravu si.

Samo vidi za vrijeme ovog minusa nemogu tacno da se sjetim dali je tvoj post ili tihog gdje se kaze.

Kad sam ukljucio gas na onom minusu nije bilo one drasticne potrosnje kao kod peleta.


Ja sam to napisao, i to je tacno. Gas je sa cenom od 37 dinara jeftiniji od peleta. Znaci da bi pelet morao da kosta ispod 15 dinara da bi se grejao na njega, posto je iskoriscenje gasnog kotla veca nego kod ovoga na pelet. Dakle 2 tone peleta moraju da budu vise nego duplo jeftiniji od 1000 kubika gasa da bih se grejao na njega. Ako gas ostane na 37, a pelet ne padne na 15 dinara, nema svrhe da se grejem na pelet.


Ono mene interesuje zasto kod gasa ne skoci potrosnja tri puta kao kod peleta kad zaazimi.Ili kod nafte sa 1.5 na 1.7 A pelet sa 15 na 60.

A gradu gdje ja radim pokusavali su da iskoriste toplotu zemlje i koriste kao akumulaciju.Rezultat je bio zemljotres.Znam covjeka sto busi rupe za sonde rezultat pukotine na objektima .Nece priroda da se igras sa njom.

velika ulaganja u sistem na pelet se ne isplate , boilje uloziti u tolotnu pumpu vazduh voda ali dobru COP 5,1 jes da kostaju . dugorocno se isplate nema vise ulaganja u sistem mala potrosnja naravno dobro odradjen sistem grejanja i izolovan objekat ako je bas hladno moze gas pelet a i pumpe same ukljucuju elektro grejac ispod -15
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 12:13 - pre 87 meseci
apsolutno ne vise od 65 pr stavi sva merenja su to i pokazala 65 plafon 35 u dimnjak a to je puno
 
0

Deki67
Dejan Stanisavljevic
Prodavac
Beograd

Član broj: 305861
Poruke: 22
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 12:19 - pre 87 meseci
ja sam svojevremeno razmišljao o ugradnji AT ali sam skapirao da kod mog kotla koji ima prilično dobru modulaciju to jednostavno nije potrebno
neka logika mi kaže da je AT potreban tamo gde se oslobađa viušak energije pa da ta energija ne ode u vetar nego da se sačuva za kasnije. Ako moj kotao modulira na 2kw (teoretski može i na 1kw ali nisam probao), onda nemam višak energije pa mi AT ne treba jer sa takvom modulacijom kotao mi se skoro nikad ili makar jako retko gasi i uglavnom radi na malim snagama (sem kad baš zagudi)
inače kotao je Kozlusan 25 kw, samo četvorokraki mešni bez ikakve automatike i pumpa u kotlovskom krugu (ima još jedna u radijatorskom koju uključujem na nižim temperaturama da pojačam cirkulaciju vode na nižim temperaturama, kad je dodavan kotao za pelet sve je malo skarabudženo)
grejna površina 200m2, lošija izolacija 5cm stiropor spolja, tavan gde su kosi krovovi stiropor 5cm iznutra a na tavanu nema termo izolacije. stolarija drvena, dakle ispod proseka
na sve to potrošnja do sada je 4.6 tona (u prve tri godine ukupno 15 tona i to 5,5 pa 4,5 i 5,0 po godinama), temperatura koja je u kući ne znam jer ne merim, znam samo da sam dugi rukav obukao par puta u januaru, dakle poprilično toplo
ako to uporedim sa potrošnjom Zorana Obradovića koji vodi impresivnu statistiku (dodatne pohvale na jako dobrom korišćenju Excela) na kraju sam prezadovoljan. U stvari teško da vidim isplativu investiciju u sistem, možda automatika na četvorokrakom, čisto zbog dodatne komocije
po meni na kraju ispada dobar kotao sa dobrom izolacijom i stolarijom i Bog da te vidi
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
89.216.98.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 12:26 - pre 87 meseci
Žali Bože onog kome ti radiš servis bilo čega kada si za tako kratko vreme izneo toliko netačnih informacija.
I sada,treba da se pojavi neko ko planira da kupi kotao,i posluša tebe a Viadrus najprodavaniji kotao.
Ne dao Bog da si nekog posavetovao da mu ne treba mešni ventil,što nije isključeno.
Iskorišćenje 60 %?
To si ti izmerio analizatorom ili onako,kao iskusni energetičar,znaš % čim vidiš kotao?


- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 12:31 - pre 87 meseci
Evo jedna slicica za nevernog Tomu.Imam i radijator sa uronskim ventilom gdje je topla voda prikljucena dole.
Prikačeni fajlovi
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 12:46 - pre 87 meseci
Citat:
Deki67:
ja sam svojevremeno razmišljao o ugradnji AT ali sam skapirao da kod mog kotla koji ima prilično dobru modulaciju to jednostavno nije potrebno
neka logika mi kaže da je AT potreban tamo gde se oslobađa viušak energije pa da ta energija ne ode u vetar nego da se sačuva za kasnije. Ako moj kotao modulira na 2kw (teoretski može i na 1kw ali nisam probao), onda nemam višak energije pa mi AT ne treba jer sa takvom modulacijom kotao mi se skoro nikad ili makar jako retko gasi i uglavnom radi na malim snagama (sem kad baš zagudi)
inače kotao je Kozlusan 25 kw, samo četvorokraki mešni bez ikakve automatike i pumpa u kotlovskom krugu (ima još jedna u radijatorskom koju uključujem na nižim temperaturama da pojačam cirkulaciju vode na nižim temperaturama, kad je dodavan kotao za pelet sve je malo skarabudženo)
grejna površina 200m2, lošija izolacija 5cm stiropor spolja, tavan gde su kosi krovovi stiropor 5cm iznutra a na tavanu nema termo izolacije. stolarija drvena, dakle ispod proseka
na sve to potrošnja do sada je 4.6 tona (u prve tri godine ukupno 15 tona i to 5,5 pa 4,5 i 5,0 po godinama), temperatura koja je u kući ne znam jer ne merim, znam samo da sam dugi rukav obukao par puta u januaru, dakle poprilično toplo
ako to uporedim sa potrošnjom Zorana Obradovića koji vodi impresivnu statistiku (dodatne pohvale na jako dobrom korišćenju Excela) na kraju sam prezadovoljan. U stvari teško da vidim isplativu investiciju u sistem, možda automatika na četvorokrakom, čisto zbog dodatne komocije
po meni na kraju ispada dobar kotao sa dobrom izolacijom i stolarijom i Bog da te vidi


Pet tona za 200 kvm i 4 tone za 100 kvm ipak je razlika a uz to jos i at .Ali to je kotao sa moduliranim radom o cemu ja sve vrijeme pricam sa drugacijim izmjenjivacem toplote.Nije cumuras.Vidis nebo kroz dimnjacu.Ja sam napisao dasu at ugradjivali oni sa losim kotlom i losim gorionikom.
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 13:03 - pre 87 meseci
Citat:
mladen.jovic:
Citat:
zeljezara:
AT ugradjuju svi oni sto imaju stare kotlove i lose gorionike.Kotao sa instalacijom moze vrlo uspjesno da se koristi kao spremnik toplote.Ko u to nevjeruje taj ugradi spremnik toplote 900 l .Pa ispadne veci spremnik nego kuca.Sad ovi novi kotlovi i gorionici mogu da prate tem kotla tako da to nije potrebno.Zauzima prostor ne stedi komoditet imas svakako.Pelet moras da naspes u kos i da pepeo ocistis i sa at ili bez at.Ako imas kontrolu tem zasto grejati neku povrsinu at i sve one cijevi ventile pa onda sve to izolirat stvarno nevodi nikud .Moj gorionik uspjesno drzi kotao oko 70 c polaz 40-45-50 kad koliko treba.Isiguran sam da to nije lose tako.


Delimicno se slazem sa vama da AT ima odredjene gubitke, ali to je mnooogo manje nego gubici kotla kada radi na maloj snazi. Viadrus U22S od 30kw ima gubitke od 1,5kw bilo da gorionik radi na 3 ili na 30 kw. E sada, ukoliko radi na 3 kw, onda mu je iskoriscenje 50%, a ako radi na 30kw, onda je iskoriscenje 95%. Naravno pricam o iskoriscenju snage, a ne o nekom drugom.

apsolutno ne Viadrus iskoriscenje 65 najvise i to sa turbolatorima i pregradom sva merenja na svim fakultetima su to pokazala vrelina dimne cevi to pokazuje sprzices ruku. fabrika kotlova izvezla kotlove preko poneli dokumenta merenja, njihovi inzinjeri im kazu prikljucicemo jedan kotao da se vidi kako radi pa onda gledamo papire .Nalozili kotao posle par sati pipnuli dimnjacu ona przi izmerili temperaturu gasova i sve vratili na doradu .sto posto tacna prica od naseg coveka sa merenja kotla
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 13:13 - pre 87 meseci
Citat:
ZoranObradovic:
Žali Bože onog kome ti radiš servis bilo čega kada si za tako kratko vreme izneo toliko netačnih informacija.
I sada,treba da se pojavi neko ko planira da kupi kotao,i posluša tebe a Viadrus najprodavaniji kotao.
Ne dao Bog da si nekog posavetovao da mu ne treba mešni ventil,što nije isključeno.
Iskorišćenje 60 %?
To si ti izmerio analizatorom ili onako,kao iskusni energetičar,znaš % čim vidiš kotao?


Mozes ti da se ljutis koliko hoces ali to je surova istina prodavaose zato traje 40 godina i jedan od jeftinih kotlova a to je jludima najbitnije kotao za ceo zivot i daje jeftin,mesni ventil da i to ne svuda sve informacije sto posto tacne i proverene,
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 13:16 - pre 87 meseci
Samo da kažem da je g.Mladen zaboravio ili prije ne zna da se povrat grijanja miješa sa povratom spremnika koji ima istu temperaturu kotla jer pumpa stalno cirkulira između njih tako da ponavljam da u sam kotao uvijek ulazi minimalno 60*C a izlazi 80*C i ne vidim mjesta za trokraki kao zaštita kotla,a oni koji su investirali u velike spremnike i to ne male novce naravno da se neče hvaliti da skupo plačaju komaciju u obliku veče potrošnje
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-1.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 13:21 - pre 87 meseci
ako se ne varam viadus je kotao namenjen uglju i drvima ...tesko mogu da poverujem da je neko merio iskoriscenost na pelet pogotovo ne pre 40 godina kako ste rekli da je kotao napravljen
a price 100% sigurno ...od naseg coveka jos manje piju vodu
viadus verovatno daje 60-65% kad se lozi ugalj
prelistajte malo unazad forum naicicete na nekoliko slika merenja bas na tom kotlu
a da je stvarno 65% ljudi koji koriste taj kotao davno bi ga bacili jer je to apsolutno ne isplativo
Ecopell 35
 
0

Vidic Miroslav

Član broj: 154465
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 13:22 - pre 87 meseci
@xicolina servis. Pretpostavimo da je to sve tačno. Šta predlažete? Da demontiramo Viadruse, podignemo kredite i kupimo toplotne pumpe vazduh-voda i izolujemo objekte? Ili .....
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 13:27 - pre 87 meseci
Citat:
malden mb:
Samo da kažem da je g.Mladen zaboravio ili prije ne zna da se povrat grijanja miješa sa povratom spremnika koji ima istu temperaturu kotla jer pumpa stalno cirkulira između njih tako da ponavljam da u sam kotao uvijek ulazi minimalno 60*C a izlazi 80*C


Imaš termometar blizu pumpe ili na sam povrat u kotao(na šemi ga nema) ?
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 13:28 - pre 87 meseci
Citat:
Deki67:
ja sam svojevremeno razmišljao o ugradnji AT ali sam skapirao da kod mog kotla koji ima prilično dobru modulaciju to jednostavno nije potrebno
neka logika mi kaže da je AT potreban tamo gde se oslobađa viušak energije pa da ta energija ne ode u vetar nego da se sačuva za kasnije. Ako moj kotao modulira na 2kw (teoretski može i na 1kw ali nisam probao), onda nemam višak energije pa mi AT ne treba jer sa takvom modulacijom kotao mi se skoro nikad ili makar jako retko gasi i uglavnom radi na malim snagama (sem kad baš zagudi)
inače kotao je Kozlusan 25 kw, samo četvorokraki mešni bez ikakve automatike i pumpa u kotlovskom krugu (ima još jedna u radijatorskom koju uključujem na nižim temperaturama da pojačam cirkulaciju vode na nižim temperaturama, kad je dodavan kotao za pelet sve je malo skarabudženo)
grejna površina 200m2, lošija izolacija 5cm stiropor spolja, tavan gde su kosi krovovi stiropor 5cm iznutra a na tavanu nema termo izolacije. stolarija drvena, dakle ispod proseka
na sve to potrošnja do sada je 4.6 tona (u prve tri godine ukupno 15 tona i to 5,5 pa 4,5 i 5,0 po godinama), temperatura koja je u kući ne znam jer ne merim, znam samo da sam dugi rukav obukao par puta u januaru, dakle poprilično toplo
ako to uporedim sa potrošnjom Zorana Obradovića koji vodi impresivnu statistiku (dodatne pohvale na jako dobrom korišćenju Excela) na kraju sam prezadovoljan. U stvari teško da vidim isplativu investiciju u sistem, možda automatika na četvorokrakom, čisto zbog dodatne komocije
po meni na kraju ispada dobar kotao sa dobrom izolacijom i stolarijom i Bog da te vidi

dobro je to,mozda dodati malo automatike ne skupe da sa motornim pogonom odvoi primarni krug od sekundarnog izolovati tavan vuna 19 cm i smanjices potrsnju iako nije nesto velika AT je ulaganje, grejaces dodatnih 800lit puta 6 meseci imas dobar kotao ito ti ne treba
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 13:30 - pre 87 meseci
Citat:
Vidic Miroslav:
@xicolina servis. Pretpostavimo da je to sve tačno. Šta predlažete? Da demontiramo Viadruse, podignemo kredite i kupimo toplotne pumpe vazduh-zemlja i izolujemo objekte? Ili .....



Svakako se prvo izoluj! A pumpu vazduh-zemlja mozes da patentiras,niko jos nije to uradio a da je poznato opstoj javnosti.
 
0

Vidic Miroslav

Član broj: 154465
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 13:34 - pre 87 meseci
@SG kamikaza. Izvinite, lapsus. Mislio sam vazduh-voda.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
89.216.98.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 13:35 - pre 87 meseci
Citat:
zeljezara:

Pet tona za 200 kvm i 4 tone za 100 kvm ipak je razlika a uz to jos i at .Ali to je kotao sa moduliranim radom o cemu ja sve vrijeme pricam sa drugacijim izmjenjivacem toplote.Nije cumuras.Vidis nebo kroz dimnjacu.Ja sam napisao dasu at ugradjivali oni sa losim kotlom i losim gorionikom.


Ja sam svoju potrošnju javno izneo i ne stidim se.Meni je u celoj kući toplo i grejanjem sam prezadovoljan.
Znamo da i ti imaš Viadrus kotao a za ostalo ne zna ni Bog otac.
Potrošnja,regulacija?Državna tajna?
Ja sam izneo cifru za moju kotlarnicu.
Kaži ti lepo koliko si para do sada uložio za svoju kotlarnicu
ne računajući "Peru ložača" koji ti je uzimao lepe pare mesečno (skoro kao ja za AT,regulaciju i materijal) za 3 loženja dnevno?
I koliko para ti stoji u robi koju si kupio a ne koristiš je osim za skupljanje prašine?
Ja koristim sve što je ugrađeno (bile su okačene slike cele kotlarnice).
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 13:39 - pre 87 meseci
Citat:
pankec:
ako se ne varam viadus je kotao namenjen uglju i drvima ...tesko mogu da poverujem da je neko merio iskoriscenost na pelet pogotovo ne pre 40 godina kako ste rekli da je kotao napravljen
a price 100% sigurno ...od naseg coveka jos manje piju vodu
viadus verovatno daje 60-65% kad se lozi ugalj
prelistajte malo unazad forum naicicete na nekoliko slika merenja bas na tom kotlu
a da je stvarno 65% ljudi koji koriste taj kotao davno bi ga bacili jer je to apsolutno ne isplativo

bacajuga i to dosta dal ces u nesto verovati nebitno svrati u neku ozbilnu kucu koja se bavi prodajom grejanja i malo bolje se raspitaj to je bar lako i videces .A energent je energent .vaznoje dugovecnost ,KOJE komore ima viadrus da bi imao vece iskoriscenje i kad dodas pregradu djabe je ode sveee
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 13:44 - pre 87 meseci
Citat:
SG kamikaza:
Citat:
Vidic Miroslav:
@xicolina servis. Pretpostavimo da je to sve tačno. Šta predlažete? Da demontiramo Viadruse, podignemo kredite i kupimo toplotne pumpe vazduh-zemlja i izolujemo objekte? Ili .....



Svakako se prvo izoluj! A pumpu vazduh-zemlja mozes da patentiras,niko jos nije to uradio a da je poznato opstoj javnosti.

raspitaj se malo kako se greje svedska norveska sever a pocinje i slovenija imaju subvencije
 
0

Vidic Miroslav

Član broj: 154465
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 13:52 - pre 87 meseci
Ja evo pokušavam da se raspitam. Pitam vas. Nema potrebe da se omalovažavamo. Dobronamerno sam pitao šta da radimo mi koji nemamo novaca za tako velike investicije. Da li se isplati podizati kredit?
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i07-1.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.02.2017. u 13:55 - pre 87 meseci
ne sporim ja da je viadusova iskoriscenost mala ali nije 65% a o raspitivanju kod trgovaca ne bih trosio reci ...kao sto rekoh ima ovde na forumu slika koliko moze da se dogura sa % na viadusu
Ecopell 35
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7706422 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.