Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7708385 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 09:02 - pre 87 meseci
Citat:
zeljezara: A sad se skupite svi umjetnici i korisnici ekopela pa mene pljujte.Pa hfalite se kako je dobro odrzavanje plamena.Bolje nego modularni rad.

Modulacija radi. Ovo mi liči na lisicu i grožđe.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 09:06 - pre 87 meseci
Citat:
Goranto: Komentarisali smo da sa AT idu dva 3k ventila i to je ok ali ovaj 4k kod mene ima malo drugačiju ulogu.

Ama da vidimo skicu, pa da diskutujemo, s tim da ako je nešto (možda) pogrešno u svakom slučaju nije bljak.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 09:18 - pre 87 meseci
Citat:
maks-rs:
Recimo , ja bi razliku u novcu između primitivne ( a funkcionalne) i perfektne kotlovnice radije uložio u 2 strateški raspoređena klima invertera koji bi služili kao dodatak / bekap peletu i pokrili veliki dio prelaznog perioda u sezoni.


Klime su za to savrseno resenje, ali inverter su mnogo skupe. Za 12-icu treba preko 40.000 din (bez montaze).
U suncanim danima palim grejanje samo zbog 30-40 kvm. Grejem ceo sistem, bojler iz hladnog starta, jbg...
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 09:38 - pre 87 meseci
Položaj svih elemenata je i približno realno u prostoru.

Prikačeni fajlovi
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 10:10 - pre 87 meseci
Citat:
maks-rs:
.

Recimo , ja bi razliku u novcu između primitivne ( a funkcionalne) i perfektne kotlovnice radije uložio u 2 strateški raspoređena klima invertera koji bi služili kao dodatak / bekap peletu i pokrili veliki dio prelaznog perioda u sezoni.



Slazem se sa konstantacijom,samo bih obrnuo redosled,ukoliko i sam nisi tako mislio. Da primitivni a funkcionalni sistem lozenja,bude bekap inverterima,na nekim ozbiljnim minusima,ili kako ko vec smatra da mu treba.
A dva komada sa ugradnjama kostaju oko 1000€,ali proverena dva komada.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 10:25 - pre 87 meseci
Citat:
Ultrena:
Citat:
maks-rs:
Recimo , ja bi razliku u novcu između primitivne ( a funkcionalne) i perfektne kotlovnice radije uložio u 2 strateški raspoređena klima invertera koji bi služili kao dodatak / bekap peletu i pokrili veliki dio prelaznog perioda u sezoni.


Klime su za to savrseno resenje, ali inverter su mnogo skupe. Za 12-icu treba preko 40.000 din (bez montaze).
U suncanim danima palim grejanje samo zbog 30-40 kvm. Grejem ceo sistem, bojler iz hladnog starta, jbg...


Klime mozda jesu skupe kao backup peletu.

Ali u odnosu na pelet su puno jeftinije.Moji roditelji su za ugradnju centralnog na pelet dali mozda 5000€.Dok sam ja za ugradnju invertera dao 1500€.
Ja sam isao na varijantu da mi inverteri mogu pokrit i na -25*C ovih mojih 85m2.
I malo je reci da se isplatilo.U odnosu na pelet je potrosnja mnogo manja.
 
0

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 10:28 - pre 87 meseci
@SG kamikaza

Na provjerene sam i mislio i da , i skockana kotlovnica dođe toliko ( jer nisu svi SSM).
Ipak , zbog oštre klime , meni je klima bekap a pelet primaran jer mi se klima isplati tek preko COP-a 3
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 10:32 - pre 87 meseci
Citat:
maks-rs:
@mladen.jovic

Sve fino rečeno u par rečenica.
Samo da dodam da potrošnja zavisi i od efikasnosti kotla . Nije isto ako kroz dimnjak bacamo 10 % ili 30 % energije.

Ja nikako da dobijem odgovor na ovo.

Kod roditelja sam kotao postimao tako da radi minimalno koliko se da,najmanja moguca vatra samo da se ne ugasi,i da radi non stop,sto manje se gasi.
Temp na izduvu prema dimnjaku mislim da ne prelazi 100*C.Bilo mi je logicno da sto manje toplote ode kroz dimnjak da su gubici manji.

A x puta sam dobijao savjete da bi trebalo kotao natjerat na max snagu da bi iskoristenje bilo vece.Ja ne mogu ni zamislit koliko ce toplote pobjec kroz dimnjak.To ne mogu jos da povezem,a niko da objasni preciznije.

Evo i "urade" prema kuci salje 39-45*C a kotao mu odrzava temp 80*C,a nema aku spremnik.........i to ne razumijem.........zasto toliko visoku temp kotao ganja ako mu ne treba ?

Nadam se da ce neko malo to preciznije objasnit konacno.

[Ovu poruku je menjao rovaccccc dana 02.03.2017. u 11:45 GMT+1]
 
0

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 10:46 - pre 87 meseci
@rovaccccc

Citat:
Ja nikako da dobijem odgovor na ovo.


Teško ćeš dobiti odgovor jer ga niko nemože znati. Trebalo bi pelet poznate kalorijske moći , kalorimetar i analizator gasova montirati na peć i mjeriti iskoristivost u tom tvom režimu.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 10:56 - pre 87 meseci
Oko mene se puno ljudi grije na pelet.I potrosnja kod nas nije nista veca nego kod drugih,u odnosu na izolaciju otprilike.Ili je tu negdje potrosnja,ili je kod nas mrvicu manja.Ali generalno nema nekih razlika u potrosnji peleta kod svih ovdje.ko ima bolju izolaciju manje trosi i to je to.

Nego posto meni inverteri trose daleeeeko manje nego pelet sto je trosio,odgovor sam dobio da mi pelet nije dobro ustiman,da trebam uzet ako spremnik,4kraki itd itd........ali potrosnja peleta u odnosu na druge koji se griju na pelet nije veca.

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 11:10 - pre 87 meseci
Uglavnom me zanimaju ove dvije stvari:
1. Kako kotao pravi vece iskoristenje na najjacoj snazi.......iako u dimnjak ide mozda 200*C ili vise,puno vise nego na manjoj snazi
2. Zasto kotao odrzava puno visoku temp ako radijatorima saljes samo 40*C
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 12:22 - pre 87 meseci
Citat:
Goranto:
Položaj svih elemenata je i približno realno u prostoru.

Vrlo kreativno, moram priznati, ali i komlikovano. Sa dva trokraka ventila dobio bi se isti efekat, ali sa manje cevi, kolena, čega već... S druge strane, ako radi, onda je dobro, a definitivno nije "bljak".
Citat:
rovaccccc: ...Kod roditelja sam kotao postimao tako da radi minimalno koliko se da,najmanja moguca vatra samo da se ne ugasi,i da radi non stop,sto manje se gasi.
Temp na izduvu prema dimnjaku mislim da ne prelazi 100*C.Bilo mi je logicno da sto manje toplote ode kroz dimnjak da su gubici manji.

A x puta sam dobijao savjete da bi trebalo kotao natjerat na max snagu da bi iskoristenje bilo vece.Ja ne mogu ni zamislit koliko ce toplote pobjec kroz dimnjak.To ne mogu jos da povezem,a niko da objasni preciznije.

Evo i "urade" prema kuci salje 39-45*C a kotao mu odrzava temp 80*C,a nema aku spremnik.........i to ne razumijem.........zasto toliko visoku temp kotao ganja ako mu ne treba ?

Nadam se da ce neko malo to preciznije objasnit konacno.


Plamen ima najbolje karakteristike gorenja kad/ako je temperatura vode u gornjoj zoni 72+, a u donjoj 63+, made se u priručnicima/udžbenicima pominje i 61+. Zbog toga Urade "ganja" 80 stepeni, mada mu je u sistemu realno potrebno između 40 i 45 stepeni. Zbog toga i postoji četvorokraki ventil - da ova disproporcija u temperaturama bude ostvariva.

Akumulator toplote je potreban samo ako gorionik/kotao na najmanjoj snazi sistemu isporučuje više toplotne energije nego što je potrebno, e da se gorionik/kotao ne bi svako malo palio/gasio.

U obrascu/formuli za izračunavanje efikasnosti figurišu dve promenljive - temperatura dima i količina neiskorišćenog kiseonika - što su brojevi veći, to je iskorišćenost manja. Njihov uticaj na rezultat nije linearan, ali količina neiskorišćenog kiseonika ima većeg uticaja na iskorišćenje nego temperatura dima. Postoji i korektivni obrazac spram količine ugljen-monoksida - što više ovog inače otrovnog gasa bez boje, ukusa i mirisa, iskorišćenje je manje. Logično, jer ugljen-monoksid je gorivo. Kod vaših roditelja, na osnovu iskustva i ovo malo znanja koje (mislim da) posedujem, pretpostavljam da je količina neiskorišćenog kiseonika znatno veća od prihvatljive.

Vi ste uradili pravu stvar - naterali ste kotao da radi non-stop, što zastupam od onog dana kad sam (najzad) shvatio kako šta radi. Međutim, kotao je (pretpostavljam) stalno pothlađen, pretpostavljam da radi na 50 stepeni, možda i manje, što nikako nije dobro, jer se tako u atmosferu ispušta mnogo, mnogo-mnogo više ugljen-monoksida nego što je dozvoljeno i/ili pristojno. Dade se to lako rešiti ugradnjom već pomenutog četvorokrakog ventila. Ništa se ne bi promenilo, samo bi količina ugljen-monoksida u dimu bila bliže primerenoj. Da je još i kotao primerene veličine - najviše 15 kW, količina neiskorišćenog kiseonika bi bila kako treba i sve bi bilo cakum-pakum. Ovako nije.

Uzgred: kako je moguće da kotao stalno, cele zime radi na najmanjoj snazi, a da je temperatura grejanog prostora manje-više konstantna? Mislim, sad je +15, a pre mesec dana beše -15. Čudno, zar ne?


Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 12:57 - pre 87 meseci
Citat:
Goranto:
Položaj svih elemenata je i približno realno u prostoru.



Donekle sam skontao ovu shemu, ali zaista ne mogu da kazem kako radi u praksi. Na prvi pogled mi deluje ok, ali treba malu dublje posmatrati. Da li postoji neki nepovratni ventil ne nekoj vezi?
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 13:07 - pre 87 meseci
Citat:
zmajdin:količina neiskorišćenog kiseonika ima većeg uticaja na iskorišćenje nego temperatura dima

Ovo je to sto mi do sad niko nije rekao.Ako je to tacno onda u tom grmu lezi zec.Iako meni koji nisam iz te struke ovo zvuci nevjerovatno.Ali ako nauka kaze da je tako onda ok.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 13:25 - pre 87 meseci
Citat:
zmajdin:
Vi ste uradili pravu stvar - naterali ste kotao da radi non-stop, što zastupam od onog dana kad sam (najzad) shvatio kako šta radi. Međutim, kotao je (pretpostavljam) stalno pothlađen, pretpostavljam da radi na 50 stepeni, možda i manje, što nikako nije dobro.


Uzgred: kako je moguće da kotao stalno, cele zime radi na najmanjoj snazi, a da je temperatura grejanog prostora manje-više konstantna? Mislim, sad je +15, a pre mesec dana beše -15. Čudno, zar ne?


Skoro smo o tome pisali ali evo da ponovim.

Roditelji zive u spratu kuce koji je oko 3m više iznad kotla.Zidni termostat im je smanjen na 0 tako da se pumpa nikad ne pali.Kotlu zadano 70.Voda se penje i do 75*C i onda se gasi ako je toplo vani.Odnosno kotao je samo zaduzen da odrzava vodu u sebi,a toplota se prirodno podize u radijatore koji su 3 metra visi.Na radijatorima termo glave propustaju onoliko koliko je potrebno tako da oni 24h na dan imaju jednu te istu temperaturu u prostoru.Ako je vani toplije kotao se pali gasi povremeno a temp vode varira izmedju 75 i 63 otprilike takoda nikad ali nikad nemaju nikakvog kondenza ni bilo kakvih nuspojava.
Kotao ne pravi pauze tek kad dobro zahladni vani.

Minimalna vatra otprilike radi na 0,2 sekunde doziranje i 6 sekundi pauza ventilator na minimum 25 (sta god to znacilo).Pepeo je fin jako sitan kao brasno,nema nekog otpada nema sljake sve super.Na dimnjaku se samo neto sitno dima vidi u toku potpale.U radu na dimnjaku se ne vidi skoro nista.
Ovako kotao radi zadnjih par godina i potrosnja izgleda najmanja do sad od svih drugih nacina rada koje smo probali.

Pelet je kod njih od 2008.g. bilo je raznih nacina koristenja.Zidni termostat pali gasi pumpu npr.Pa se kotao gasio preko noci.Ali onda ovako mala vatra nije imala sanse brzo ugrijat hladnu vodu na radnu temp.Pa je pec morala ujutro puno jace radit pa kasnije sama modulirat.Kao rezultat imali smo preko noci zahladjenje prostora pa ujutro podizanje temp,a potrosnja nije bila manja nego sad.

Probali smo i nacin pumpa upaljena non stop (zidni termostat podignut do kraja) termoglave uzimale vode koliko treba.E tad se kotao bas nikad nije gasio.Ali tad smo imali ponajvecu potrosnju.Kad je pumpa radila non stop vatra je stalno morala biti jaca.

Ali sve su to sitne razlike u potrosnji u pet deka gore dole.Ali zadnje dvije godine im je najljepse jer imaju 24h na dan istu temp a potrosnja skoro ista ili mrvicu manja.I svi oko nas koji se griju na pelet imaju slicnu potrosnju.........razlike se vide samo spram izolacije.
 
0

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 13:48 - pre 87 meseci
@zmajdin
Mozete li da razjasnite znacenje vase izjave "Ništa se ne bi promenilo, samo bi količina ugljen-monoksida u dimu bila bliže primerenoj." ako se uzme ceo kontekst, a zanemari emisija stetnih gasova koja je kod peleta 10x manja nego kod uglja.
 
0

urade
Lazarevac

Član broj: 10200
Poruke: 212
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 15:49 - pre 87 meseci
Citat:
Goranto:
Citat:
urade:

Imam i jedno pitanje u vezi akumulatora toplote,ako bi se STV od npr 1000l grejao nocu kada je niza tarifa,koliko sati bi mogao da greje moju kucu?
Kada se potrosi toplota iz STV da kotao na pelet preuzme grejanje.Da li bi se to isplatilo?
Po kalkulatoru sa microma sajta moja kuca na -15°C ima gubitke oko 6800w



1000l sa 40 na 80 da zagreješ je otprilike(zbog lakše računice) 40kwh energije.E sad na
-15 će i polaz biti veći (recimo 55) i sad već imaš samo 25kwh na raspolaganju ali se to noću koliko potrošiš dopunjuje pa toliko ostane za ujutu a to je sa Tvojom potrošnjom od 6,8kw(na -15) 3-4h.U toplijim danima kako se smanjuje potrošnja tako se povećava kapacitet.Fora je da je niža tarifa(do crvene zone) duplo jeftinija od peleta i da ne pretekne nešto za danju zidovi se ne ohlade pa potrošiš manje peleta preko dana.
Eeeeextra !!!


Polaz ka radijatorima na onom velikom minusu je bio 46°C,kako je toplije napolju tako je i polaz nizi...koliko bih kw potrosio za grejanje STV i koliko bi mi vremenski trajalo tih 1000l zagrejanih na 80°C sa temperaturom polaza od 42°C?
Kuca 11x8.6m,prizemlje+potkovlje,izolacija 8cm stiropor, na tavanskoj ploci
20cm staklene vune,drvena stolarija sa duplim staklom.Compact 20 kotao,4kraki mesni,seltron
pogon,Tech regulacija.12.2m panelnih radijatora.Radnim danima od 5-24h vikendom 7-24h
T=22°C ,od 24-5(7)h T=19.5°C
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 16:03 - pre 87 meseci
Rovaccc
Da cujes neko moje skromno misljenje.
Prica o kisiku jeste tacna i ja sam se x puta uvjerio u to.Ali da nije to ali bilo bi sve jednostavno.Kotlovi cumurasi tipa viadrus i termofuks i ostali koji nemaju S izmjenjivac ili kotlovi namijenjeni prirodnoj promaji nemogu tako lako da se nasteluju.Odnosno desavaju se odredjene promjene tako da se stelovanje brzo pokvari.

Ili je to drugi pelet ili je to atmosferske prilike.A KO IMA LAMBDU to ide po PS.Za te cumurase ima toliko koliko se moze da se nastima neko sagorevanje i da se poveca tem kotla recimo na 70 c tad je sve u nekoj granici .To sa kotlom mora tako zasticen povrat 60 c a sa radijatorima mozes kako hoces.Nepada mi napamet da zidam po kotlu.



[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 02.03.2017. u 22:00 GMT+1]
 
0

urade
Lazarevac

Član broj: 10200
Poruke: 212
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 16:11 - pre 87 meseci
Citat:
rovaccccc:
Uglavnom me zanimaju ove dvije stvari:
1. Kako kotao pravi vece iskoristenje na najjacoj snazi.......iako u dimnjak ide mozda 200*C ili vise,puno vise nego na manjoj snazi
2. Zasto kotao odrzava puno visoku temp ako radijatorima saljes samo 40*C


1. Na mom kotlu ima sonda u kucistu ventilatora koja meri temp dimnih gasova.Temp se krece u rasponu 90-145°C u zavisnosti od snage na kojoj radi,ako je temp veca kotao je zaprljan i sledi ciscenje...znaci nema nista temp je mozda 100 ili 200°C.
2. I kod tebe je temp u kotlu 70-75°C pa se ugasi...ja saljem ka radijatorima 39-46°C u zavisnosti od spoljne temp jer mi je toliko dovoljno da mi temperatura u kuci bude 22°C...na 22.2°C sobni termostat gasi kotao...
Kuca 11x8.6m,prizemlje+potkovlje,izolacija 8cm stiropor, na tavanskoj ploci
20cm staklene vune,drvena stolarija sa duplim staklom.Compact 20 kotao,4kraki mesni,seltron
pogon,Tech regulacija.12.2m panelnih radijatora.Radnim danima od 5-24h vikendom 7-24h
T=22°C ,od 24-5(7)h T=19.5°C
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2017. u 16:12 - pre 87 meseci
Citat:
urade:


Polaz ka radijatorima na onom velikom minusu je bio 46°C,kako je toplije napolju tako je i polaz nizi...koliko bih kw potrosio za grejanje STV i koliko bi mi vremenski trajalo tih 1000l zagrejanih na 80°C sa temperaturom polaza od 42°C?


Tih 1000l bi ti na temperaturnoj razlici bilo 44kw,a toliko bi i potrosio da ih zagrejes.
Koristio bi ih otprilike 5-10 sati zavisno od potreba objekta za grejanjem.

~ 30*44=1320Kw jeftine struje + onako pausalno 5% na gubitke at(ili ukoliko neko barata sa preciznom cifrom).... ~1400 kw da se zaokruzi. Dalju racunicu opterecenosti svog brojila izvuci sam.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7708385 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.