Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Back To The Roots - kolekcionarski primerci

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Back To The Roots - kolekcionarski primerci

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12193 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci01.04.2010. u 08:04 - pre 171 meseci
Recimo, slika br2. je netaknuta, samo uoštreno … tako da nju možeš smatrati za reper jer odgovara stvarnoj boji.
Slika broj jedan je pretrpela torturu contrast, brightness i saturation klizača, od kojih je ovaj poslednji krucijalan za tu plavičastu.

Slika broj tri je sa podešavanjem Saturacije oterana u crno belu verziju (vidiš i po pozadini), kao i br4. , samo što je vrednost saturacije išla u drugom smeru.

Da su za katalog, moralo bi se voditi racuna o tome ... izolacija, pa white balance .... ovako, slobodno sudijsko uverenje i večiti ’’umetnički’’ izgovor: ’’Tako sam hteo’’

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci01.04.2010. u 09:34 - pre 171 meseci
Da bi ova priča ipak ostala na neki način zaokružena, potrudio sam se i malo pročeprkao po nekim knjigama i spisima na temu spoznaje lika i dela druga Djure Stankovića.
Naime, drug Djura je rođen 1914 godine u SAD, a studije prava je završio pre II svetskog rata u Beogradu, gde je 1938. godine postao član KPJ.
Kao sekretar Okružnog komiteta SKOJ-a za Liku ulazi u II svetski rat gde kao prvoborac dobija niz odgovornih dužnosti.
Posle rata odlazi u Ministarstvo i Sekretarijat za unutrašnje poslove, gde postaje načelnik UDB-a .
Karijeru je završio kao predsednik Savezne komisije za pitanje iseljenika.

Iz Izvora bliskih upućenima, moglo bi se zaključiti da je Djura ipak bio više činovnik nego James Bond, mada ... u tim vodama, čovek nikad nije siguran.

Postoje neki spisi da je jedan od onih koji je prisustvao i streljanju Draže Markovića, što i jeste logično ako se ukrste njegova funkcija i vreme kada su ovi događaji bili aktuelni.

U svakom slučaju, Djura je bio načelnik UDB-e, a o njemu ima traga i u knjigici ’’Ko je ko u Srbiji’’

Eto tako ...


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci01.04.2010. u 16:42 - pre 171 meseci
Hvala Zorane.

Imam 2 odnosno 3 banalna pitanja:

Ako se drug Djura rodio u SAD, zar onda nije "mister"? Mislim da je to trik pitanje, jer mi tu englesku rec pogresno shvatamo, cini mi se da se ona vise koristi u smislu "muskarac" jer se vrlo cesto i za kriminalce i za slicne tipove kaze "mister" taj i taj.

Kako si dosao u posed ovog aparata da bi ga slikao?

Da li je drug Djura dobio 2 tela Lajke, posto se na vise fotografija pojavljuju 2?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci01.04.2010. u 19:52 - pre 171 meseci
Pa tada je bilo IN da se u KPJ primaju oni koji su umesto "Mister", izabrali "Drug". ;)
Očigledno je da su i uslovi za prijem u UDB bili dosta fleksibilniji, jer odavno nije moguće postati bezbednjak a da nisi rodjen u Srbiji.

Što se tiče aparata, već sam pojasnio ... :)
Inače, ova druga Lajka nema veze sa Djurom, nabavljena je na nekom drugom mestu, dosta ranije.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci01.04.2010. u 20:12 - pre 171 meseci
Ček,ček...

Onda je ovde radila fotomontaža
https://static.elitesecurity.org/uploads/2/5/2562678/IMG_6175.jpg

Na oba aparata piše UDB...

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci01.04.2010. u 20:52 - pre 171 meseci
:)
Obe Lajke su autenticne, samo što na jednoj piše da je Djurina, a za ovu drugu verovatno nikada nećemo saznati kome je dodeljena, osim ne zavirimo u Arhivu UDB-e i ispratimo trag serijskog broja, što je verovatno relativno lako izvodljivo.
Nadam se. :)
Ovako, samo je poslužila kao balans u kompoziciji :)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci30.07.2010. u 07:58 - pre 167 meseci
Zamolio sam da se nekoliko tema spoji u jednu, ne hronologije radi, već iz želje da ovi vremešni mališani budu tematski skupljeni na jednom mestu ... pa dokle stignemo :)

Nastavio bih sa:

O.T.A.G. Austria, model Amourette iz 1925 godine sa Double Miniscope 1:6.3/35 staklom.
18x24 format na 35mm filmu u Leica kaseticama, shutter 1/25, 1/50, 1/100











Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci02.08.2010. u 20:59 - pre 167 meseci
Model iz LeicaIII (a, b,c, d, e, f, g) serije, pravljen između 1940 i 1951. godine. Konkretno, ovaj primerak datira iz 1947. godine. 24 x 36 mm, u 640 grama sa brzinama zatvarača 1 sec, 1/2, 1/4, 1/8, 1/20, 1/30, 1/40, 1/60, 1/100, 1/200, 1/500, … navoj M39, tzv screw mount.
Ovaj komad na sebi nosi Leitz Elmar 50mm f/3.5 (u originalu je išao sa IIIf), a na dve slike se vidi prikačen Leica 35-135 Imarect / VIOOH (1940-1964) Optical Finder







Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
109.121.56.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci25.07.2011. u 14:38 - pre 155 meseci
Weno stereo iz 1901 godine.






Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Moderator
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci26.07.2011. u 14:33 - pre 155 meseci
jel podržava sve 3d televizore? :D
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
109.121.56.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci26.07.2011. u 15:38 - pre 155 meseci
Ma bre, vidiš da jadničku treba Vep da okine



Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
*.teol.net.



+40 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci26.07.2011. u 20:20 - pre 155 meseci
Citat:
Zoran Rodic: Weno stereo iz 1901 godine. :)

Interesantno - Bausch & Lomb

Bausch & Lomb became well known because of its popular Ray-Ban brand of sunglasses.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bausch_%26_Lomb
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci07.09.2011. u 13:57 - pre 153 meseci
Mala serija dvookih azdaja








Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci07.09.2011. u 14:06 - pre 153 meseci
pa drugi rollei + yashica




















Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci28.09.2011. u 01:54 - pre 153 meseci
Citat:
Zoran Rodic: Što se tiče oštrenja slika, tu je već zaslužan Storm48 koji mi je nedavno otkrio jedan za mene potpuno novi pristup toj problematici.

Jel možete i nama mačićima da odate taj pristup, ako nije tajna? :)

Zaista je umetnost izoštriti sliku tako da izgleda savršeno ali ne i neprirodno oštro. Ove tvoje i StORM-ove slike koje sam viđao tu po forumu izgledaju baš tako - oštrina savršena :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
109.121.53.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci28.09.2011. u 06:59 - pre 153 meseci
Odnosilo se na moje uverenje kako je Unsharp mask nekorisna alatka, kao i moju naviku da fotografiju ostrim samo u jednom koraku.
Od tada, promenilo se dosta toga … pa sam modifikovao i taj drugi pristup, te potpuno izbacio iz upotrebe Nik Sharpener, i zamenio ga sa Smart sharpen (Photoshop), tako da bi neki moj redosled u ostrenju bio sledeci:


Originalne dimenzije fotografije su 5184x3456, i kao takvu je uvezem iz ACR-a (Adobe Camera Raw). Ukoliko fotografiju planiram da pripremim za web, kao sto su gore izlozene, u dimenziji 1000x667, onda prvo smanjim fotografiju na duplo vece dimenzije od krajnjih, a to znaci 2000x1333.
Onda odradim Smart Sharpen, prema podesavanjima koje vidis na primeru, gde se stepen ostrenja menja samo preko klizaca Amount.



Nakon toga, fotografiju smanjujem na krajnjih 1000x667 gde finalno ostrenje radim sa Unsharp mask, sa podesavanjima koje vidis i gde opet jedino Amount nije fiksiran kao vrednost.



Naravno, stepen ostrenja varira od fotografije do fotografije, od motiva i slicno, pa na nekima pocinjem sa ostrenjem cak i u ACR-u, pa onda nastavljam prema gore iznetom uputstvu. Sa druge strane, vodi racuna da su ove fotografije aparata radjene sa stativa i sa daljinskim okidacem tako da ne postoji faktor stresenosti, te su fotografije prilicno ostre i jasne vec na pocetku.

Ovo naravno nije munjom u kamen zapisano, pa mozda neko ima bolji i jednostavniji pristup, kao sto cu ga i ja mozda imati sledece godine


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci28.09.2011. u 13:41 - pre 153 meseci
Hvala na iscrpnom odgovoru/uputstvu, kojim si ujedno potvrdio i moju tvrdnju sa teme Obrada digitalnih... da je priprema za ekranski prikaz drugačija od pripreme za print. Ti tačno znaš određene rezolucije pri kojima ćeš dobiti najbolji izgled na displeju. E mene pored toga, zanimaju i takvi detalji u vezi sa priremom za štampu - tačna rezolucija koju bih predao na izradu da bih dobio najbolji rezultat (u odnosu na željenu veličinu naravno).
Sorry za offtopic.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
109.121.53.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci28.09.2011. u 14:08 - pre 153 meseci
Pa generalno, počinjem i ja verujem da je za web najbolji odnos između obrade, kvaliteta i veličine fajla ... negde 1200 piksela po dužoj strani ... ali većina foruma insistira da se fotografije ne kače u tolikim dimenzijama, tako da to ne prolazi baš svugde.

Što se tiče obrade za razvijanje u foto radnji, linkovao sam ti jpeg crops sa kojim odabereš krajnji format.
Namestiš na 300 dpi, šum ne skidaš jer na tim formatima skoro da je nepostojeće kategorija, jako malo uoštriš sa unsharp mask, i to je to.
Boje, kontrast i ostalo, već ostavljam tebi

Ako štampaš kod kuće na svom štampaču, to je već podložnije većoj kontroli
Uostalom, baci oko na ovaj link http://www.juzaphoto.com/article.php?l=en&article=29 koristiće ti u svakom slučaju.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci28.09.2011. u 17:46 - pre 153 meseci
Nije problem za crop, vrlo retko mi treba jer na samom aparatu mogu da biram aspect ratio 3:2, 4:3, 16:9, čak i 1:1, tako da pošto se printovi standardno rade u 3:2, slikam u toj razmeri. A ako baš zatreba crop, dobar je i crop tool u fotošopu, u kom možeš da kreiraš presetove po želji (npr. 15x10cm, 300dpi), pa nekako više verujem Fotošopu nego nekom nepoznatom softveru. U svakom slučaju hvala za preporuku, nekom će sigurno dobro doći.

Viđe me brine u kojoj rezoluciji da predajem fotke, jer u kojoj god da predaš, ako kažeš "izradite mi 10x15" oni će ti izraditi tako, ali ne znam u kojoj će najbolje da ispadne - to je pitanje od milion dolara, bar za mene :) Naravno pored toga je pitanje i dodatne obrade tipa oštrenje i to, ali da ne idemo previše u offtopic :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Back To The Roots - kolekcionarski primerci28.09.2011. u 18:30 - pre 153 meseci
Vrlo je prosto.

-prvo pitaš u foto-radnji kojom rezolucijom im štampa mašina;
-ako pretpostavimo da je to (vrlo čestih) 300dpi, onda učitaš fotku, središ je skroz (boje, kontrast itd) i za kraj ostavljaš rezoluciju;
-otvoriš IMAGE>IMAGE SIZE:



-prvo u polju RESOLUTION (crveno) uneseš rezoluciju mašine (ovde već stoji 72dpi - pikseli po inču);
-POSLE toga unosiš dimenzije - kao jedinicu (plavo) postaviš centimetre ili milimetre;
-na kraju uneseš željene dimenzije 15x10cm;
-pobrineš se da CONSTRAIN PROPORTIONS i RESAMPLE IMAGE budu čekirani i opališ OK
-Zeleno NE diraš - to će se menjati samo u zavisnosti od ovog dole segmenta;
-odradiš USM prema potrebi;
-to je sve!

Naravno, jasno Ti je da odnos stranica mora da bude isti kao i onaj u štampi. To znači da za format 15x10cm i fotka mora da bude 3:2. U suprotnom, ili će nešto morati da bude isečeno, ili će (što je gori slučaj) morati da budu narušene proporcije, a fotka malo zgnječena ili izdužena (to ne preporučujem ).

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fotografija :: Back To The Roots - kolekcionarski primerci

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12193 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.