Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Genius: g pen 450 vs Wizard pen 5x4

[es] :: Ostali hardver :: Genius: g pen 450 vs Wizard pen 5x4

[ Pregleda: 3686 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
*.ETF.BG.AC.YU.



+1 Profil

icon Genius: g pen 450 vs Wizard pen 5x407.02.2007. u 20:52 - pre 209 meseci
dakle..
g pen je malo skuplji.. ali ima rezoluciju od 2000lpi dok wizard ima rezoluciju od 4000lpi pa mi nije jasno zashto i koja je bolji odabir

mozda neka druga varijanta?

ishao bih za malo para neshto i bez misha paket...


hvala unapred..


_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Genius: g pen 450 vs Wizard pen 5x408.02.2007. u 02:25 - pre 209 meseci
Nisam imao iskustva sa Genius tablama, pa nisam upućen o kojoj sumi je reč? (od - do?)

Možda se za slične pare da nabaviti i nešto sa "pedigreom" (Wacom), jer ni njihove sve table nisu skupe. Ovo čisto kao ideja, ako se uklopi u cenovni rang.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
*.ETF.BG.AC.YU.



+1 Profil

icon Re: Genius: g pen 450 vs Wizard pen 5x408.02.2007. u 11:53 - pre 209 meseci
cena je oko 30.- evra... gledao sam i Wacom ali za te pare chinimi se da sam video samo neke koje imaju i manju osetljivost pritiska (512) i manju radnu povrshinu i manju rezoluciju a skuplje su pa mi nije jasno zashto tako?

vredi li uzeti slabiji i manji Wacom za malo vecu svotu novca nego shto bi utroshio za Genius?
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Genius: g pen 450 vs Wizard pen 5x410.02.2007. u 21:07 - pre 209 meseci
Vredi. Ako bismo koristili već izlizanu frazu, poređenje bi išlo ovako - "Wacom Ti je Mercedes u ovom svetu".

Nije bitna osetljivost i rezolucija, nego izvedba svega toga. Nekako me ta priča najviše podseća na digitalne fotoaparate. Iako sam i sam neznalica u tom svetu, primećujem da (još) veće neznalice od mene najčešće "uklizaju" kupujući digitalnog "idiota" od 8-10MP, a pritom ne primećujući da on ima red veličina 3 puta lošiju fotografiju, nego neki iz srednje klase sa "svega" 3-4MP.

Zato brojke uvek treba uzimati s rezervom. Ja bi na Tvom mestu definitivno uzeo neki Wacom. Uz ogradu da je veoma bitno da Te radna površina ne sputava. Ako veća radna površina Geniusa jeste vredna žrtve, možda je ipak bolje uzeti njega. Ili štekati za veći model Wacoma.

Sa Wacom tablama imam nekakva iskustva (mada površna), ali ako je verovati brojnim recenzijama u časopisima i na internetu, Genius modeli definitivno deluju (a i rade) kako igračke za decu. I to loše. Tako sam naleteo na gunđanje korisnika koji kažu da od 1024 nivoa osetljivosti nema ni petine, kao i jednog kome je olovka pukla posle svega par meseci. Iako mi nije bilo jasno kako je to moglo da se desi (osim ukoliko ju je zgazio), naknadnim pregledom specifikacija sam utvrdio da Genius table i dan-danas koriste baterije da bi olovka ostavljala "trag" (tačnije, jednu AAA bateriju), zbog čega olovka dobija na težini, a posebno na obimu, koji sveukupno smeta pri korišćenju. Ne treba ni pominjati da je Wacom, tehnologiju pointera bez baterija (piezo-električni impulsi), savladao još polovinom devedesetih godina prošlog veka.

Sve ovo, uz pomenutu neverovatnu nepreciznost Geniusa, čini Wacom jedinim pravim kandidatom.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 10.02.2007. u 22:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

F F F F
Subotica

Član broj: 125734
Poruke: 86
77.46.206.*



Profil

icon Re: Genius: g pen 450 vs Wizard pen 5x427.09.2007. u 11:13 - pre 201 meseci
e da ne otvaram novu temu ..

želim da uzmem grafičku tablu, amater sam, radim u fotošopu, treba mi samo zbog nekih preciznijih selectovanja uglavnom (koje sa mišem ne mogu da obavim).

Čitao sam sve i svašta i svi kažu wacom. Pošto bi neku jeftiniju varijantu, našao sam "WACOM Volito A6 USB Tablet White Box" koji je 40 eu.
da li to vredi uzimati ? u obzir dolaze i "genius g pen 450" ili "genius wizardpen 5x4" koje su 30 eu. Ili možda ona za 60 eu "wacom volito 2 A6" .. znači ne treba mi ništa ozbiljno samo da mogu fino precizno da vučem linije (da selektujem).. da ne podrhtava kursor i te fore ...
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
77.46.225.*



+1 Profil

icon Re: Genius: g pen 450 vs Wizard pen 5x427.09.2007. u 23:01 - pre 201 meseci
ja kupio wizard pen 450 i skroz mi je dovoljna i preciznost i velichina..
iskreno retko kad povuchem liniju preko cele table..za preciznije tu je uvek zoom u samom fotoshopu..

moj savet ti je da ako ti je samo za to potrebno uzmesh jeftiniji model...poshto pritisak i sl ti i nije tako bitno kod selektovanja..mada iskreno mislim da cesh posle par upotreba shvatiti vishestruke prednosti tablice nad mishem

pozz
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Genius: g pen 450 vs Wizard pen 5x4

[ Pregleda: 3686 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.