Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd
(TOP topic, by pctel)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 780256 | Odgovora: 2267 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maycek

Član broj: 280897
Poruke: 3
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd03.03.2011. u 18:26 - pre 159 meseci
U startu da se izvinim ako sam omasila temu, ali se ne snalazim najbolje bez obzira na pretragu. Uglavnom u frci sam. Imala sam nepunih godinu dana preduzetnicku radnju, pausalac, sa tim da sam imala i zaposlenu radnicu. Njene papire je vodila knjgovodja. Uglavnom prilikom zatvaranja oni su trebali da srede papire koji idu uz zaposlenog, dok sam ja odradila atp i sve ono sto ide sa radnjom . Kad sam otisla do referenta pitala sam ga sta jos ima, i odgovor je bio da se saceka konacni obracun i kad platim razliku ( do tada su svi sto moji porezi i doprinosi , sto doprinosi za zaposlendog) dodje da mi se upise radni staz i da je to to. Uglavnom taj ovracun jos uvek nije gotov tj. nije mi stigao,ali to uglavnom nije ni problem. Problem je u sledecem. Zove me danas da mi kaze da treba da mu dostavim neki PPP obrazac za zaposlenog, i to pod hitno jer su rokovi prosli ( vidim posle na netu da je bio rok do 31.1. 2o11) i da sam na nekoj crnoj listi zbog tog kasnjenja. Nadam se da cu sutra uspeti da od knjgovodje izvucem taj papir i da mu odnesem. E sad interesuje me , ako uspem to da odradim da li ce sve biti ok, li ce da mi natovare neku bedu na vrat. Uvek gledam da sve svoje obaveze sredim na vreme pa mi je sada malo neprijatno a iskreno i zabrinuta sam. Najgore je sto su mi i knjigovodja i referent rekli pri zatvaranju da je sva papirologija gotova, inace bih imala i taj ppp u svojoj glavi .
maja
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd03.03.2011. u 20:23 - pre 159 meseci
Kada firma ima zaposlene radnike, mora za njih da preda PPP i M4 obrazac. Rok za PPP je 31.januar a za M4 je 30. april. Kazna za nepredavanje ili prekoračenje roka za PPP je od 100.000 do 600.000 dinara a za M4 od 10.000 do 800.000 dinara. Dakle, ne treba se zezati sa tim.
 
Odgovor na temu

maycek

Član broj: 280897
Poruke: 3
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd03.03.2011. u 20:40 - pre 159 meseci
Daleko od toga da zelim da se zezam ili bilo sta slicno. Doprinosi su bili redovno uplacivani, svi papiri su uvek bili na vreme predavani,kao sto su i sve obaveze radovno isplacivane, a prilikom zatvaranja radnje receno je i od strane knjigovodje i od strane referenta da je sva papirologija osim tog konacnog obracuna i upisa radnog staza gotova. Donescu referentu ppp uz malo srece za manje od 20 sati od njegovog poziva. Nego me intersuje da li je neko imao slicna iskustva, da je kasnio jednostavno iz neznanja a na neki nacin i krivicom referenta i knjgovodje koji su tu da ukazu na neke stvari i obaveze bio u ovoj situaciji i koliko su rigorozni sa tim kaznama, tj koliko ih upraznjavaju. Ja jednostavno te pare nemam.
maja
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd03.03.2011. u 21:07 - pre 159 meseci
PPP i M4 nemaju nikakve veze sa zatvaranjem firme. Oni se moraju uvek predati posle godine u kojoj su radnicima isplaćivane plate.
 
Odgovor na temu

maycek

Član broj: 280897
Poruke: 3
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd03.03.2011. u 21:14 - pre 159 meseci
Hvala Sajo, to mi je jasno. Nego koliko su rigorozni sa tim kaznama, znas li taj detalj? Sa obzirom na okolnosti da se odmah odazivam referentu, da je to bila prva godina poslovanja i u krajnjem slucaju i da je deo odgovornosti i na njemu jer on i jeste neki vid savetodavca koji treba svojim da na zovem obveznicima da ukaze koje su obaveze ( kao sto je i radio uvek ako izuzmemo ovo sada)
maja
 
Odgovor na temu

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd03.03.2011. u 21:31 - pre 159 meseci
Mi smo imali ove nedelje poziv zbog ne predavanja PPP obrasca, za firmu koja je likvidirana i izbrisana iz APR u martu prošle godine. Stigao je poziv posle godinu dana od zatvaranja (likvidiranja) doo-a i to na kućnu adresu likvidacionog upravnika gde se i čuvaju poslovne knjige.

Na pozivu je pisalo donesite PPP i pečat sa sobom. Kada je likvidacioni upravnik otišao i doneo PPP i pečat, poreska inspektorka ga je upitala: Vi imate pečat, zar ga niste uništili? Na šta je ovaj odgovorio, pa da sam ga uništio ne bih imao čime sad da Vam pečatiram to.

A PPP nisu hteli da prime po likvidaciji firme, tj prošle godine, a zaboravilo se.

Nije bilo kazne (jer ne bi imali ni odakle da naplate, jer firma ne postoji).

Inače, iz neke naše prakse, za taj postupak kontrole (kancelarjska kontrola po Zakonu o poreskom postupku i poreskoj administraciji) i takav prekršaj, za male firme, kažnjavanje ti najviše zavisi od dve osobe - tvog poreskog inspektora i načelnika (direktora) dotične poreske uprave - to ti je za prvostepeni postupak.




Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd10.03.2011. u 20:34 - pre 158 meseci
Moj muz je dobio resenje iz apr o registraciji preduzetnika, ali smo morali cekati jos 10 dana da to jave i poreskoj upravi u Subotici gde su rekli da nemaju evidenciju o registraciji jer im jos nisu javili iako se na sajtu apr vec sve pojavilo:P Sta reci, a ne zaplakati...:)
E sad sutra treba otici u poresko i predati zahtev za pausalno oporezivanje sa raznim izjavama (da nema knjigovodju, da nema zaposlene i sl.) Da li postoji negde na interenetu neki draft da ga samo skinemo...?
Takodje vidim da im je rok za donosenje odluke 30 dana i ako u tom periodu ne dobijes nista od njih smatra se da je zahtev usvojen. Mene zanima u praksi da li je to vreme mozda krace posto je nama bas hitno...cekamo isplatu jos za februar, a ako se ovo otegne necemo imati za hleb:(
Da li je moguce uraditi sledece: izdati sada profakturu i fakturu sa pdv kada dobijemo uplatu i onda samo poslati drugu fakturu bez pdv-a kada bude odobreno pausalno oporezivanje.?
Sta se desava sada na kraju meseca ukoliko nam do tada ne odobre pausalno oporezivanje? Mislim nemamo ni knjigovodju, nije bilo ni prometa...mislim da smo malo nespremni usli u sve ovo:( Izvinite ako su glupa pitanja, ali sto vise citam po netu sve mi je manje jasno:)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd10.03.2011. u 22:45 - pre 158 meseci
Citat:
Leyla77: Da li je moguce uraditi sledece: izdati sada profakturu i fakturu sa pdv kada dobijemo uplatu i onda samo poslati drugu fakturu bez pdv-a kada bude odobreno pausalno oporezivanje.?

Da li ti je poznato da je PDV skracenica od "porez na dodatu vrednost" a pausalno oporezivanje se odnosi na "porez na prihode od samostalne delatnosti", znaci dva zakona, dve potpuno razlicite stvari, babe i zabe? Tek kada ti to dvoje bude potpuno jasno mozemo nastaviti dalje sa pitanjima... objasnjeno je i u ovoj temi ranije, preporucujem da se procita detaljno.

Ukratko, ako ne budete pausalno oporezovani, to ne znaci da ste u sistemu PDV-a, vec naprotiv, morate podneti zahtev za ulazak u sistem ukoliko zelite da udjete. U protivnom, nema PDV-a. Bilo kako bilo, obracunavanje i iskazivanje PDV-a u situaciji dok istovremeno nastojite da budete van sistema je totalno suludo i ne znam koji je vas motiv za takvo razmisljanje. Prihvatili oni vas zahtev za pausalno oporezivanje ili ne, vi ste sve vreme van PDV-a, sve dok ne odete i podnesete zahtev da udjete u sistem (sto ne mozete dok vas ne odbiju za prethodno), a cak i kad podnesete zahtev, pitanje je koji ce vam se datum smatrati danom ulaska u PDV - svakako najraniji koji moze biti je datum kada ste podneli zahtev da udjete u sistem pdv, ali ne mora da znaci, moze biti i neki datum posle toga.

Iz svega navedenog mozete jasno zakljuciti da vi ni u kom slucaju ne biste smeli u ovom trenutku izdavati racune i predracune sa PDV. Narocito ako se ima u vidu mogucnost da ce ih onaj ko ih dobije zloupotrebiti za povracaj poreza, a onda za ovu zloupotrebu polozaja gotovo sigurno idete u zatvor. Znaci, uozbiljite se, nema igranja sa tim! Odmah stampajte racun bez PDV u dva primerka, upisite u KPO i to je to. Ako nekim slucajem odbiju zahtev za pausalno oporezivanje, onda nadjite knjigovodju i dajte mu te svoje primerke, a KPO bacite. Ako prihvate onda te svoje primerke racuna mozete baciti.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.03.2011. u 07:13 - pre 158 meseci
Ja vam ne bih savetovao da izdajete bilo kakav račun dok ne završite sa registracijom firme.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.03.2011. u 07:28 - pre 158 meseci
Da li STR može da obavlja deltanost 4791 Trgovina na malo posredstvom pošte ili preko interneta i da li to može da obavlja bez fiskalne kase ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.03.2011. u 12:23 - pre 158 meseci
Sve je reseno, havala puno svima koji su mi pomogli savetima :)
 
Odgovor na temu

trader6
beograd

Član broj: 148364
Poruke: 712
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd23.03.2011. u 18:52 - pre 158 meseci
dali neko zna u koju grupu kao pausalci spada delatnost narezivanja kljuceva
Ko hoće nađe način, ko neće nađe razlog!
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd25.03.2011. u 12:49 - pre 158 meseci
@trader6 mislim da to spada u prvu grupu...

pogledaj:
"1) u prvu grupu: nosači, čistači obuće, sakupljanje lekovitog bilja, šumskih plodova i slično, prodaja pečenih, kuvanih i na drugi način pripremljenih poljoprivrednih i drugih proizvoda na ulici i drugim slobodnim prostorima, u sportskim, bioskopskim i drugim dvoranama i prostorijama i druge srodne delatnosti koje se obavljaju bez stalnog poslovnog mesta, štopovanje tkanina, presvlačenje dugmadi, popravka kišobrana, popravka ortopedskih pomagala, popravka naliv pera i patent olovki, herikteri, drvomodelari, duboresci, popravka muzičkih instrumenata, plisiranje, oštrači, bravari, jorgandžije, kolari, potkivači, vunovlačari, rukavičari, opančari, četkari, papudžije, domaća radinost, stari zanati i verski službenici;"

ja bi to stavila pod stari zanati...
 
Odgovor na temu

pausal-preduzetnik
preduzetnik, preduzetnik

Član broj: 282389
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd28.03.2011. u 01:24 - pre 158 meseci
@@SAJA

Kratka rekapitualcija stvari koje sam nasao u vasim diskusijama.
Interesovali bi me vasi komentari povodom moje interpretacije
svega sto sam procitao. Moji komentari se odnose iskljucivo na
pausalno oporezivanje preduzetnika.

1. Nakon dobijanja resenja od ARP-a da li postoji neki rok do koga
preduzetnik mora da zavrsi preostale radnje?
U zakonu se spominje da se preduzetnik mora javiti PU u roku od 15 dana.
Od kad pocije da tece taj rok: od urucenja ARP-ovog resenja,
(podrazumeva se da je resenjem preduzetnik aktivirao)?

Uzmite u obzir da samo resenje nije dovoljno i potrebni su jos
overeni OP obrasci sa racunom, uverenje iz socijlanog ako ste
vec u radnom odnosu pa vam je placeno zdravstveno a i samo
poresko treba da vam izda PIB. Znaci, otici samo sa resenjem
nije dovoljno.

Sta je to tacno sto mora da se odradi u roku od 15 dana?

2. Pausalac-preduzetnik placa firmarinu za isticanje imena firme.
Ko oderdjuje firmarina i kojoj instanci treba da se obrati po tom pitanju?
Kako i kojom frekvencijom se firmarina placa (mesecno/godisnje)?
DA li se placa zasebno ili u sklopu poreza?
Da li je i to oroceno i mora da se uradi u nekom roku?

3. Kad PU odradi resenje iz njega ce se videti razrez tj. ukupni porez.
Kojom frekvencijom se placa taj porez? Mesecno ili moze da se stornira
jednom godisnje.

4. Pausalni razrez tj. porez:
a) ne zavisi od primanja dok god su ona u poreskoj godini manja od 3M dinara
b) ne moze da se menja retrogradno vec PU dopisoam javalja kad se gubi status
pausalca i mora da se predje na vodjenje knjiga. Dopis moze da dodje ili ne pola
godine ili na kraju godine.

5. Za pausalni porez se vodi samo knjiga prihoda. Zahtevane se u zakonu
ali deluje kao da je opciona po vasim komnetarima.
Sta znaci da knjiga treba da je overena i gde se to radi s obzirom da moze da bude u
elektronskoj formi?
Da li je knjiga moze da bude samo odstampan obrazac na A4 papiru ili stvarno treba
da bude ukoricena? Da li ima neki propisan standar za datu knjigu.

6. Sta su vazni datumi za pausalnog poreskog obveznika u toku kalendarske godine?
U komentarima se spomije period od 01/01 do 31/11 i kalendarskoa godina.
Sta je sa decembrom mesecom i u koju poresku godinu se on svrstava?

7. Pausalac ostaje u datom rezimu dok god ima prihode manje od 3M.
Na koji vremenski period se odnosi ova cifra:
a) 3M u toku jedne kalendarske godine
b) 3M u toku zadanjih 365 dana (godina ali ne kalendarska)

Neko je komentarisao da se to odnosi na kalendarsku godinu ali u zakonu pise:

Pravo na paušalno oporezivanje ne može se priznati preduzetniku:
čiji je ukupan promet u godini koja prethodi godini za koju se utvrđuje porez,
odnosno čiji je planirani promet kada počinje obavljanje delatnosti -
veći od 3.000.000 dinara,

gde se to ne vidi tako ocigledno. Na sta se tacno odnosi
"godina koja predhodi godini za koju se odredjuje porez"? To jeste "poreska" godina dana
ali se nigde ne vidi da je poravnata sa kalendarskom.

8. Ukoliko preduzetnik nema primanja (na racunu 0) a duzan je da plati dazbine i da to odradi
za preduzetnickog racuna tad on mora da "pozajmi" za to pod uslovom da ispostuje pravilo
i sve dazbine pati preko racuna (sto zakon nalaze). Sta je tacan status te "pozajmice"?
Da li je ona prihod ili ne i kako se opravdava pred PU? Da li ima neka "faktura" za to?

9. Ukoliko pausalac nema stalna primanja u toku godine vec odradi 2-3 honorara a pri tome mu
nije bitan staz i penzija kako on moze da smanji trosak placanja doprinosa za periode kad nema
prihoda? Jedna varijanta je privremena obustava rada koja u ARP moze da se odradi brzo
(zakonski za 5 dana) ali se nakon toga u PU moze cekati i par meseci na resenje a ono
je merodavno za ukupan "trosak" preduzetnika. Receno mi je da PU resenja stizu za 2-3
meseca cekanja ...
Da li ima neki drugi nacin da se privremeno stavis van pogona i izbegnes nepotrebne doprinose
kad nemas prihoda?

10. Ko i kad upisuje radni staz pausalcu?

11. Koje je ogranicenje ukoliko ga ima po pitanju raspolaganja novcem sa preduzetnickog racuna?
Spominjane su cifre od 50k, 100k dnevno kao maksimum. Zar nije najeftinije da
se prebaci na fizicki racun sve u jednom cugu jer je time najmanja provizija za bakovne
transakcije?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd28.03.2011. u 17:48 - pre 158 meseci
1. Radnije se po dobijanju APR rešenja išlo u PU ali sad se to, koliko mi se čini, radi automatski. Dakle samo se prijaviš na APR a rešenje od PU ti stiže automatski. Najbolje je da pogledaš na sajtu APR detalje oko registracije.

2. Za plaćanje firmarine se treba prijaviti lokalnoj upravi javnih prihoda opšine u kojoj je sedište firme. Pogledaj na http://www.finansijebgd.org gde se nalaze njihove kancelarije. Firmarina se plaća po rešenju, mesečno. U tom rešenju ti sve lepo piše, koliko se plaća i na koji račun.

3. PU donosi rešenje o plaćanju poreza i doprinosa. Plaća se mesečno, ima tamo iznose za svaki mesec mada nije problem ako sve platiš odjednom, bićeš u pretplati pa će se ta pretplata smanjivati svaki mesec.

4. Mislim da da, mrzi me sad da tražim tačne informacije.

5. Ja se uglavnom bavim visokim biznisom i ne poznajem toliko stvari vezane za paušalce. Koliko znam u pitanju je KPO knjiga koja mora da se pre upotrebe overi u PU. Samim tim što se overava ispada da ne može da se vodi elektronski.

6. Samo prati uputstva koja dobijaš od PU i to je sve o čemu treba da misliš. I naravno o stotinama zakona koji postoje, da nešto ne prekršiš.

7. Kalendarska godina.

8. Nema fakture. Samo uplatiš pare na svoj poslovni račun. Trebalo bi i da imaš ugovor o pozajmici između tebe i tvoje firme.

9. Nema. Jedina mogućnost je stopiranje i aktiviranje preko APR-a. I nije baš pogodno to često raditi, ima da ti presedne od cimanja i papirologije.

10. Nemam pojma.

11. Mislim da je tih 100.000 limit za podizanje gotovine. Ako želiš da radiš transfer na drugi račun onda možeš koliko hoćeš.
 
Odgovor na temu

pausal-preduzetnik
preduzetnik, preduzetnik

Član broj: 282389
Poruke: 14
*.static.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd29.03.2011. u 23:06 - pre 158 meseci
@@SAJA

Hvala za brz detaljan odgovor.

Bio bih vam zahvalan za jos jedan kratak
kometnar o tekucim racunima.

1. Ukoliko radim sa inostranstvom i primam uplate u eurima
potrebno je samo otvoriti tekuci devizni racun.
Ista procedura kao i za dinarski: OP obrasci,
resenja iz ARP-a?

2. Ne dinarskom je dnevni limit 100k.
Koliko je dnevni limit na deviznom?

3. Neko je u komentarisao da eure podize tako sto ih
konvertuje u dinare pa podigne dinare.
Da li to mora tako?

Ja hocu ili da podignem eure ili da ih prebacim na svoj
fizicki euro racun. Da li ovo moze?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd30.03.2011. u 05:48 - pre 158 meseci
1. Da, samo treba da otvoriš devizni račun. Šta ti sve treba vidi sa bankom.

2. Ne znam. Mislim da nema lemiti jer se devize ne mogu uzimati.

3. Koliko ja znam, devize sa računa ne možeš podizati već moraš konvertovati u dinare.
 
Odgovor na temu

subotica64
nezaposlen
subotica

Član broj: 283540
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd18.04.2011. u 17:55 - pre 157 meseci
Molim Vas da mi odgovorite na sledeca pitanja

Registrovala sam se u APR u kao preduzetnik,sredila sam sve papire sem poreske uprave jer od njih jos ocekujem poziv.Interesuje me kako preduzetnik koji vodi dvojno knjigovodstvo,nije obveznik PDV -a i naravno nije pausalac moze da dodje do gotovine.Da li podizanje gotovine zavisi od poreske prijave tj. od iskazane dobiti za 2011. godinu. Ako cu placati doprinose na minimalnu zaradu to znaci da cu mesecno moci podici samo 17.000.00 din ili mogu i vise pa na kraju kada se preda konacna poreska prijava za 2011. da platim porez na razliku tj na gotovinu koju sam dizala mimo minimalne zarade?Ukoliko zaposlim jednog radnika da li je isti princip knjizenja i podizanja njegove plate kao i kod doo?


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd18.04.2011. u 19:16 - pre 157 meseci
Preduzetnici plaćaju porez i doprinose na celokupnu svoju dobit nebitno da li se dobit diže svaki mesec (u vidu plate) ili na kraju godine.
 
Odgovor na temu

subotica64
nezaposlen
subotica

Član broj: 283540
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd19.04.2011. u 16:24 - pre 157 meseci
Rcite mi molim Vas kako mogu podizati gotovinu kao preduzetnik, koji vodi dvojno knjigovodstvo i nije pausalac.Sve moguce varijante koje postoje. Da li preduzetnik moze podizati gotovinu na ime stipendije,regresa itd naravno do neoporezovanog iznosa kao i doo.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd
(TOP topic, by pctel)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 780256 | Odgovora: 2267 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.