Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvalitet robe u metrou

elitemadzone.org :: MadZone :: Kvalitet robe u metrou

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8594 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Kvalitet robe u metrou28.06.2009. u 21:01 - pre 180 meseci
Citat:
cozmo_im:
Sad il sam "ubo" najbolje primerke il si ti "ubo" lose.


Niti sam sta ubo, niti sam sta ubadao.

U prethodnoj dekadi sam se bavio proizvodnjom gde je jednu od komponenti predstavljao "automobilski" akomulator. Na takav nacin mi je kroz ruke, za relativno kratko vreme, proslo vise stotina ovih izvora energije. Pored toga posedujem sve instrumente za ispitivanje istih.

MONBAT je bio jedan od onih koji je pokazivao najlosije karakteristike. Vecina primeraka nije posedovala ni polovinu performansi od onih deklarisanih i bio je odbacen cak i u momentima kad na trzistu nije bilo drugog izbora (cekao se korektan proizvod).

Na drugom mestu losoce su se nalazili akomulatori iz prodavnice Metro, bez obzira o kojoj marki je rec.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou28.06.2009. u 21:58 - pre 180 meseci
Citat:
zarsilic
Na drugom mestu losoce su se nalazili akomulatori iz prodavnice Metro, bez obzira o kojoj marki je rec.

To hoces da kazes da se za metro prave neki posebni akumulatori?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou28.06.2009. u 22:20 - pre 180 meseci
Citat:
bakara: To hoces da kazes da se za metro prave neki posebni akumulatori?


Da,
i ne bi to bio slucaj samo sa akomulatorima vec i sa ostalim proizvodima. Navescu za primer Nemackog (Austrijskog) proizvodjaca uredjaja za pranje vozila pod visokim pritiskom Karcher koji proizvodi posebnu seriju koja se moze kupiti samo u Metrou. Na njihovom oficijalnom sajtu i katalogu ovi tipovi ne postoje.
Pretpostavljam da je i sa drugim proizvodima isti slucaj.

Osim toga, Metro Srbija ima "posebne" kartice koje nisu u sistemu Metro EU i ne mogu se koristiti van Srbije. (Madjarsku karticu bez problema koristim i u Austiji i u Nemackoj i obrnuto). Sta ova cinjenica nosi sa sobom, ne znam, ali nesto nosi.

I jos nesto. Cene na snizenju u Metro Srbija su u stvari normalne cene u drugim Metroima (ako je rec o identicnom proizvodu), a normalne cene u Metro Srbija su u stvari nenormalne. Vece za 20 do 80% u odnosu na ostale Metroe.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou28.06.2009. u 22:34 - pre 180 meseci
Citat:
zarsilic: Da,
i ne bi to bio slucaj samo sa akomulatorima vec i sa ostalim proizvodima.

S` obzirom da jako dobro poznajem nacin poslovanja i distribuciju robe u metro sistemu odgovoricu ti jednostavno da to sto si napisao nije tacno, bez zelje da prljam temu detaljima.

Tacno je jedino da postoji roba koja se proizvodi za lokalno triste, a to ne podrazumeva eksplicitno samo metro trgovine.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 00:06 - pre 180 meseci
To je moguce da pozanajes nacin poslovanja i distribuciju robe u metro sistemu. Ja o tom poznavanju nisam nista govorio.

Ja sam govorio o robi koju sam u Metrou kupovao. To je nesto drugo.

Pretprosle godine smo uzeli vecu kolicinu akomulatora koji su bili losi. Radili, ali losi. Reklamaciju nisu priznali sa obrazlozenjem o nenameskom koriscenju. Nakon toga smo doneli "iste" akomulatore iz Madjarske i slicnih problema nije bilo. Rade i danas.

Nije slucaj samo sa akomulatorima. Generalno, roba u Metrou je na granici minimalnog kvaliteta i bofla mada nije Metro jedini sa ovakvim profilom. Cene su posebna prica. Potpuno je nejasno ko i zbog cega radi ovakvu nivelaciju?

Moze se otvoriti posebna tema o kvalitetu robe i nasim Marketima. Nemam nista protiv. Bilo bi dosta toga da se kaze.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 10:16 - pre 180 meseci
Citat:
zarsilic Generalno, roba u Metrou je na granici minimalnog kvaliteta i bofla mada nije Metro jedini sa ovakvim profilom. Cene su posebna prica. Potpuno je nejasno ko i zbog cega radi ovakvu nivelaciju?

Moze se otvoriti posebna tema o kvalitetu robe i nasim Marketima. Nemam nista protiv. Bilo bi dosta toga da se kaze.

Mozemo ovu temu iseci i prebaciti u mad zone

LM, roba u metrou je apsolutno istog kvaliteta kao i ostala roba na lokalnom trzistu.

Metro robu nabavlja od lokalnog distributera/zastupnika ili direktnim uvozom za svoje potrebe, to se lako moze proveriti i po deklaracijama.

Naravno metro ima i svoje robne marke kao sto su ARO koji se proizvodi uglavnom na lokalnom trzistu i to je uglavnom vec poznati proizvod koji se prodaje pod metro imenom ARO.

Brand za tehnicku robu je FairLine i kineskog je porekla.

Akcije u metrou se prave tako sto se kontaktira dobavljac i u dogovoru sa njim se u katalog stavlja roba bez ili sa minimalnom marzom.


Citat:
zarsilic
Osim toga, Metro Srbija ima "posebne" kartice koje nisu u sistemu Metro EU i ne mogu se koristiti van Srbije. (Madjarsku karticu bez problema koristim i u Austiji i u Nemackoj i obrnuto).


Pa kad razmislis i logicno je da mi nismo u sistemu metro EU, valjda zato sto i nismo EU...

Diskustovati o necijim cenama je jako nezahvalno, jer svako radi onako kako mora i kako mu se najvise isplati.

edit; prebacena tema!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 10:43 - pre 180 meseci
iskreno, ja sam zadovoljan robom u Metrou. Uglavnom tamo kupujem hranu i kozmetiku i uvek prođem i kvalitetno i jeftino!
Što se tiče ostalih stvari-prvenstveno tehnike, to verujem da je dreš u svim megamarketima, naročito ako je na akciji.

I naravno da je preko u Metroima daleko kvalitetnija i jeftinija roba, ali preko je preko...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.duga-net.com.



+101 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 11:47 - pre 180 meseci
Verovatno je pravilnije reci akUmulator a ne akOmulator, jer isti verovatno akUmulira energiju.
A sta mislite o onim proizvodima sa top budget etiketama, u interexu u Cacku sam ih vidjao.
http://www.interex.ba/index.php?id=20&jezik=bih

Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.178.*



+21 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 12:09 - pre 180 meseci
Citat:
etjen:... Što se tiče ostalih stvari-prvenstveno tehnike, to verujem da je dreš u svim megamarketima...


O ovoj pogrešnoj transkripciji smo već raspravljali, ali izgleda nije zgoreg ponoviti još koji put!

Engleska reč kojom se označava "bezvredno đubre" je "trash" (u nekakvoj rogobatnoj trasnkripciji može biti samo "treš")

Engleska reč "thrash" označava nešto potpuno različito...




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 13:49 - pre 180 meseci


TopBudget je robna marka InterExa, isto kao sto je ADUT robna marka Delte, isto kao sto su Aro i jos gomila drugih robne marke Metroa (Metro ima desetak svojih robnih marki). Inace vecina robe se proizvodi na nasem trsitu i uglavnom se uzimaju dobavljaci sa najnizom cenom. Recimo Aro pizza sunku pravi Big Bull, Aro mleko pravi Niska mlekara itd ...
Prvo hopni pa reci skoč.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 14:13 - pre 180 meseci
@Catch 22
Lepo je to sto si napisao o reci "trash". Samo sto to nema nikakve veze sa recju "dreš".
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.179.*



+5251 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 16:53 - pre 180 meseci
Pa u cemu lezi uzbudjenje.

Metro i slicni marketi i sluze za distribuciju firmirane low level(da ne kazem dres, preterano je) robe, ili robe neafirmisanih firmi.

Ko trazi kvalitet, ode do predstavnistva ili namenske radnje.

Ko zeli i "ime" i mali trosak, ide u Metro.

Poz
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 17:06 - pre 180 meseci
@catch 22

hvala što si se potrudio da objasniš značenje engleske reči, ali je stvarno bilo potpuno nepotrebno i ničim izazvano, jer ja nisam iskoristio tu reč.

U stvari @vilil1 je već primetio...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 17:44 - pre 180 meseci
Dreš je primitivna sprava, preteča kombajna i sinonim za nešto loše i nekvalitetno. Tako da...džaba si krečio, čovek je mislio na dreš, a ne trash.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.167.*



+21 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 19:10 - pre 180 meseci
^ Sa ovoliko godina znam vrlo tačno šta je "dreš mašina", (inače to nije "preteča kombajna") i da je njena funkcija je identična websterovom objašnjenju reči "thresh", samo što tu onda ne postoji jezička parabola koja ima ikakve veze sa srpskim jezikom.

Verujem da je čovek rečju "dreš" samo (pogrešno) hteo da opiše tehničku robu iz Metroa kao jeftino đubre (trash), pa se sada "pravi Englez"...
Ali kako god... nema veze.
:)



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 19:56 - pre 180 meseci
Citat:
Catch 22: ^ Sa ovoliko godina znam vrlo tačno šta je "dreš mašina", (inače to nije "preteča kombajna") i da je njena funkcija je identična websterovom objašnjenju reči "thresh", samo što tu onda ne postoji jezička parabola koja ima ikakve veze sa srpskim jezikom.

Zar nije preteca kombajna? Dres, ili vrsalica, masina za vrsenje psenice. Ime dobila po Nemackoj reci "dreschen". Ima isto znacenje kao ta engleska rec "thresh". Ali poreklo u nasem jeziku je nemacko, ne englesko. I jeste sinonim za los kvalitet. Zato se i koristi mahom kao opis neke lose masine, teh. uredjaja...

edit A ima i ona cuvena pesma - "Masinica mali dres"
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.duga-net.com.



+101 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 21:39 - pre 180 meseci
Dobri ste sa tim treševima i dreševima, nasmejah se slatko :)

Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 21:54 - pre 180 meseci
vilil1 uvek me preduhitriš
catch 22 stvarno nisam mislio na trash, vrlo dobro znam engleski jezik i on mi ni na pameti nije bio kad sam pisao taj post. A sve i da jeste ili nije preteča kombajna, reč dreš se odavno odomaćila u srpskom govornom jeziku kao sinonim za nešto što je lošeg kvaliteta.
Inače, ne volim bespotrebno korišćenje anglicizama u našem jeziku. U svakom slučaju ih koristim daleko manje nego većina.
I ne pravim se Englez, da sam pogrešio-ok priznao bih grešku, ali na trash nisam mislio (a ni na tresh) već na stari dobri odomaćeni dreš!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 21:55 - pre 180 meseci
Citat:
vilil1
edit A ima i ona cuvena pesma - "Masinica mali dres"

voleo bih da čujem tu pesmu
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1144
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Kvalitet robe u metrou29.06.2009. u 21:58 - pre 180 meseci
Sticajem okolnosti u Metrou sam za poslednjih dveju godina kupio desetak Jack Car Akumulatora i dosad se nijedan nije ni malo pokazao losim,a sto se tice pumpi visokog pritiska Kerseru iz Metroa ne pise Deutche vec Made in Italy.Jednostavno za te pare su odlicni.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kvalitet robe u metrou

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8594 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.