Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa izveštajima

[es] :: Access :: Problem sa izveštajima

[ Pregleda: 3180 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ghogilee
Vlasnik Agencije za marketing, grafički
i web dizajn
Novi Sad

Član broj: 31160
Poruke: 58
*.96.208.247.194.in-addr.arpa.

Sajt: www.id-studio.co.yu


Profil

icon Problem sa izveštajima 01.03.2005. u 08:09 - pre 232 meseci
Ovako stvari stoje. Baza u Access-u sadrži podatke o stanju određene robe. U principu ništa komplikovano. Dve tabele, u jednoj polja šifra robe i naziv robe, u drugoj tabeli polja šifra (koju "vuče" iz prethodne) i polja donos, prodaja, otkup i predaja magacinu. Stanje robe sam rešio da izračunava u izveštaju(jel može u query-u?) i sve to dobro radi. Međutim pošto imam formu u kojoj korisnik treba da izlista promene za određeni mesec tu je nastao problem. Pošto je unos od Nove godine recimo kada izlistam period za ceo januar i ceo februar stanje je u redu, ALI kada hoću samo za februar onda stanje nije OK već računa samo od 01.02.2005 do kraja meseca i samim tim zbirno stanje se ne poklapa. Jel mi neko može reći u čemu je problem?
:)) :| :( :P
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Problem sa izveštajima 01.03.2005. u 23:31 - pre 232 meseci
Vidi top temu, aplikacija Prihodi/rashodi, poslednju upload, vidi Dnevni blagajnicki izvestaj. Mislim da ce ti to dati ideju.
 
Odgovor na temu

Ghogilee
Vlasnik Agencije za marketing, grafički
i web dizajn
Novi Sad

Član broj: 31160
Poruke: 58
*.96.208.247.194.in-addr.arpa.

Sajt: www.id-studio.co.yu


Profil

icon Re: Problem sa izveštajima 04.03.2005. u 07:44 - pre 232 meseci
Hvala na primeru mislim da je odličan, međutim nikako ne mogu da provalim kako se prenosi podatak sa prethodne strane, odnosno iz ranijeg perioda, da bi se računao kao donos u naredni period. Tu je ključ cele priče. Ako može mala pomoć oko toga, bio bih zahvalan...
:)) :| :( :P
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Problem sa izveštajima 04.03.2005. u 16:06 - pre 232 meseci
Otvori poslednju verziju koju sam uploadovao (dobar ovaj srpski jezik).tamo imas u reportu, u sekciji Footer za dan, imas neka Dsum funkcije, neke su u nevidljivim poljima.

Cela ta prica sa prenosom je besmislena ako se radi sa bazom podataka. Cifre za prenos su imale smisla kad se radilo rucno. Da bi izvestaji izgledali kako smo navikli, sa ciframa za prenos, ja sam te cifre stavio na izvestaj. Medjutim, nista se ne prenosi nigde. Imas tamo sve kverije, pa analiziraj. Imao sam jedan post u jednoj od diskusija sa RRibaric, negde pred Novu godinu, o ovoj temi i tamo sam dao matematiku koja objasnjava ovo sto pricam.

:-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Problem sa izveštajima

[ Pregleda: 3180 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.