Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68470 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)11.09.2009. u 17:33 - pre 176 meseci
hong kong je los za zivot! najdehumanizovanije mesto meni poznato! na
dalekom istoku ja licno preferiram sing i u odnosu na tokio... a o
uporedbi sing s bilo kojim drugim gradom dalekog istoka po kvalitetu
zivota je suludo pricati.

dodaj me na facebook pa ti pustim invite za neke expat grupe u sing...
sto public sto zatvorenog tipa.

inace, oko viza u singapuru se ne zajebavajte da prekoracite ili nesto
muljate... kazna je bicevanje + zatvor + trajna zabrana! tu su
straaaaasno rigorozni. cak i strane diplomate gone ako nesto muvaju.
zbog prekoracenja vize 2 dana jedan visokopozicionirani HR diplomata
koji trenutno radi za HR ambasadu u buenos airesu je bio mesec dana u
zatvoru! posto je diplomata, nisu ga bichevali i dobio zabranu na samo
10 godina. ;) te se teme dotakosmo kad smo se nedavno upoznali i kad
smo pricali kako je u argentini skroz opusteno oko visa overstay.

ukoliko nekog zanimaju iskustva dobijanja entrepass (residence permit
za preduzetnike) i osnivanja firme u sing, voljan sam podeliti svoje
iskustvo.

inace, u sing mozete nakon mislim 5 ili 6 godina traziti i
drzavljanstvo... poprilicno se lako dobija. jedino ne priznaju
dvojno/visestruko. mada ima nacina da se zaobidje. singapurski pasos
je jedan od najboljih na svetu! em mozete bez vize i u kinu i u US em
iza vas stoji jaka drzava (stto je podjednako bitno kao i sloboda
putovanja).

www.allloexpat.com ima dosta toga vezanog za aziju.

za thai vredi overiti www.thaivisa.com ... imaju super forum.

tu je i genijalni www.stickmanbangkok.com


--
Milosh Zorica
+54 9 11 5836 3779
+44 78 0524 4830
www.coroflot.com/miloshz
http://www.linkedin.com/in/miloshzorica
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)12.09.2009. u 11:46 - pre 176 meseci
da vas "iskusne" pitam
da li je istina ili samo fama da su lokalci u singapuru,thai landu i ostalima u stvari "gradjani 2. reda",a da belcuge gledaju kao na bogove
da li je istina da je singapur raj za pedofile,da je trafficking jako zastupljen i td.?
[oba velika minusa]
i da je singapur raj za zurke
[ovo je kao plus]

@milosh,nista uvredljivo ,podsetio si me na jedan tekst koji se vrti po netu,kao pismo domacih emigranata u kanadu...sad ne zbog price,nego zbog toga sto polako zaboravljas domace reci i menjas ih sa engleskim :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.dip.t-dialin.net.



+7166 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)12.09.2009. u 12:03 - pre 176 meseci
Citat:
Horvat
da vas "iskusne" pitam
da li je istina ili samo fama da su lokalci u singapuru,thai landu i ostalima u stvari "gradjani 2. reda",a da belcuge gledaju kao na bogove


Uh - nije to tako jednostavno.

Kao prvo - skoro svuda u Aziji ce te gledati kao veliku vrecu novca, pa ti to mozda da lazni utisak da si tretiran kao "gradjanin 1-vog reda".

Sa druge strane, ti neces nikad biti socijalno integrisan ili biti smatran za ravnopravnog clana drustva - recimo u Japanu si uvek golja stranac, mozes da zaboravis na neko vece napredovanje u japanskoj firmi, a o socijalnoj integraciji zaboravi na samom startu.

Citat:

da li je istina da je singapur raj za pedofile,da je trafficking jako zastupljen i td.?


Za pedofile zaista nemam pojma mislim da je to glupost, ali generalno vecina zemalja u istocnoj Aziji ima prilicno relaksiran stav prema prostituciji (cak i u poredjenju sa najliberalnijim zemljama Evrope) i zbog toga mnogi imaju pogresan utisak.

Citat:

i da je singapur raj za zurke


Ima ih dobrih i u Sindji i u Hong Kongu (kao i u Tajlandu ;-), generalno fino drustvo se tamo okuplja :-) Meni je Singapur dosadno i previse sterilno mesto - ali idealno za porodicu bas zbog toga - visok standard, nizak nivo kriminala i dobra edukacija, a ako ti se trazi ludja zabava, Tajland i Hong Kong su na par sati odatle :)

Singapur je takodje jako dobar po edukaciji i znam nekoliko ljudi iz DE/USA (executives, relativno bogat svet) koji planiraju da se presele tamo zbog kvaliteta zivota i edukacije.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)12.09.2009. u 16:17 - pre 176 meseci
Ivane, molim da se tema pinuje na vrh podforuma!
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.ptt.rs.



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)14.09.2009. u 12:48 - pre 176 meseci
ako bi neko hteo da predaje spanski jezik u singapuru kakve sanse ima za takav posao? Mozda u nekoj osnovnoj ili srednjoj skoli.
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)14.09.2009. u 12:59 - pre 176 meseci
>

mozes pokusati... spanski je globalno jezik u expanziji.

u singapuru sam bio medju dvocifrenim brojem ljudi koji znaju
castellano p<a se odusevljavao kad god sretnem nekog ko zna

ali... nedavno na netu upoznah jednu malu iz tajlanda koja uci spanski
i dosta dobro joj ide

ukoliko znas portugalski, okusaj srecu u japanu!


--
Milosh Zorica
+54 9 11 5836 3779
+44 78 0524 4830
www.coroflot.com/miloshz
http://www.linkedin.com/in/miloshzorica
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)16.09.2009. u 11:53 - pre 176 meseci
Zanimljive price o Singapuru mogu se procitati ovde:
http://taxidiary.blogspot.com

Profesor molekularne biologije koji je dobio otkaz vozi taksi u Singapuru i pise sta mu se desava svakodnevno.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)05.12.2011. u 20:00 - pre 149 meseci
Planiram da negde u Februaru odem turisticki da vidim malo Singapur. Pored toga bih malo istrazio pa mozda upecam 2-3 intervjua u istom periodu.
Gledao sam na jobsdb.com.sg i nisam se nesto odusevio platama koje su oko 2.500 eura stim da je pristojan stan 1.000e mesecno.

Kakve su sad prilike za Singapur ako ima neko sveze informacije i sta tamo pali?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)06.12.2011. u 05:16 - pre 149 meseci
Pogledaj na www.glassdoor.com, www.payscale.com i www.salary.sg.

Ovaj je izvestaj dosta dobar: http://www.morganmckinley.com....ts/singapore-salary-guide-2011

Zapamti da je porez na platu u Singapuru samo oko 7-8%.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)06.12.2011. u 06:44 - pre 149 meseci
Iskreno nisam nesto odusevljen odnosom plata i troskova. Mada ovako bez licnog iskustva je i tesko doneti sud.
Hvala na linkovima noskich :)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)07.12.2011. u 02:29 - pre 149 meseci
Hmm, mozda si previse zahtevan po pitanju troskova pa zato i nisi odusevljen platom.
Uvek imas opciju deljenja stana sa cimerima na primer.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)07.12.2011. u 07:53 - pre 149 meseci
@Noskich
Nisam nesto preterano zahtevan iskreno. Volim javne transporte, nemam nikakav TV, telefon firmin, jedino sto volim dobro da se hranim.
Deljenje stana nije opcija, nisam vise sam a i voleo bih da kad dodjem kuci da se dobro osecam.

Ono sto sam ja video stan + troskovi + klopa/hemija + odeca/sport/hobi ne mogu da budu ispod 2.000e a verovatno blize 2.500e.
Mozda ja plate pogresno gledam pa mislim da ne mogu vise od s$6.000 da dobijem sto je oko 3.200-3.500e.

Mada ne odustajem, definitivno mi se svidja ideja bez zime i samog Singapura a i zivota u Aziji par godina.
 
Odgovor na temu

rikelme

Član broj: 36179
Poruke: 87
*.com.

Sajt: www.bhg.rs


+14 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)31.01.2012. u 01:47 - pre 147 meseci
Citat:
Branko Santo:

Ono sto sam ja video stan + troskovi + klopa/hemija + odeca/sport/hobi ne mogu da budu ispod 2.000e a verovatno blize 2.500e.
Mozda ja plate pogresno gledam pa mislim da ne mogu vise od s$6.000 da dobijem sto je oko 3.200-3.500e.

Mada ne odustajem, definitivno mi se svidja ideja bez zime i samog Singapura a i zivota u Aziji par godina.


U Bay Area-i su ti troškovi isti / manji:
- kirija: $1,500+ (može i za manje, ali za ove pare dobijaš vrlo pristojan dvosoban stan od nekih 50m2, u pristojnom delu grada sa bazenom, teretanom...)
- hrana za dvoje: $600+ (mi trošimo $850 za 100% organsku hranu)
- kućne potrebštine: $40
- računi: $150 ($40 struja + $50 komunalije + $40 net + $10 mobilni pripejd)
- auto osiguranje: $120+
- zabava, izlasci, bioskop: $100
- garderoba: $250 (vrlo promenljiva stavka)
- gorivo: $100+ (vrlo promenljiva stavka)
- 2 avio karte do Srbije i nazad i: $170 ($2,000 na godišnjem nivou)

total= $3,030 (2,300e po kursu 1.3)

Mesečna neto plata za senior software engineer je opušteno preko $5.500 (ma i preko $6.000 al ajd).

Klima je bolja od singapurske koja zna da bude jako vlažna, a zbog koncentracije žutaća ćeš imati utisak da si u Singapuru.
--
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)31.01.2012. u 04:07 - pre 147 meseci
Odlican pregled, hvala :)
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.cm-6-3c.dynamic.ziggo.nl.



+39 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)31.01.2012. u 09:41 - pre 147 meseci
Pozdrav svima,

ne poznajem nikog ko je emigrirao u Kinu, niti znam kako bi izgledao visegodisnji zivot tamo, moje iskustvo je iz rada u kineskoj kompaniji, kao i boravka od 2x ~mesec dana u Kini/Hong Kong-u. Opet da ponovim, kao i svuda, sve zavisi od ponude koju covek dobije, i naravno od onog sto sada ima.
Moj utisak je da se radi o drugom svetu, drugim vrednostima i drugoj postavci prema zivotu uopste.
Mislim da bi neki ozbiljni primeri stavova o zivotu mogli biti shvaceni pogresno tako da cu dati jedan banalan, a to je i pljuvanje (u narodu poznato kao hrackanje), podrigivanje i pustanje gasova u svakom trenutku, recimo sef se doseta do tebe, pita te za projekat, lezeno podigne kantu za djubre do visine tvog uveta (da ne omasi, ali boze dragi i to se nekad desi), izvuce slajm iz petnih zila, elegantno pljune u kantu, potapse te po ramenu i vrati su u svoju kancelariju. Ili recimo udjemo u pun lift, i neko od kineza se isprdi u trajanju voznje izmedju 5 spratova - da se zna da smo mi bili u tom liftu ;) Jednom sam imao i raspravu sa sefom na tu temu, njegov stav je: "ok ti mislis da je to odvratno, ja se slazem, sve te stvari su odvratne i mi ne zelimo da ih zadrzavamo u svom telu, to nam steti i utice na nase zdravlje, kinezi to rade hiljadama godina, i sta mislis da li je u pravu milijardu kineza ili par miliona srba?". I sta sad, sa kojim argumentom ti da odgovoris na ovo, realno covek je u pravu - bar koliko i ti, uz to ti je i sef ;) Mozes samo da molis boga da si na terenu kad im kantina isporuci ribu sa belim lukom ;). Jedino se prilagodjavaju kad su pare u piranju, ako im kazes da takav i takav stav/ponasanje umanjuju sansu da prodaju, sve ce da promene, dok ih kupac gleda, posle toga po starom ;).
Ja licno mogu i da prezivim koje-kakve kulturoloske razlike, ali da li zelim da mi deca rastu sa takvim vrednostima, ili jos gore da odrastaju u geto-vrticima i skolama napravljenom za zapadnjacku decu u Kini? Nisam siguran. Drugo pitanje u drustveni zivot, gde izaci, sa kim se druziti, kako steci iskrena prijateljastva kad postoji veliki jaz u shvatanju zivota i sl. Mislim da je mnooogo komplikovanje od recimo EU ili USA.
Sto se tice utiska gradova u Kini, definitivno vredi videti - turisticki, ja nisam imao priliku da vidim ista slicno i mislim da sam radeci za kinesku kompaniju imao privilegiju da ih vidim na mozda najbolji nacin. Kinezi su izuzetni domacini, spremni da prezentuju svoju zemlju/kompaniju u najboljem svetlu i definitivno bih voleo da napravim bar jos jednom turisticku turu po Kini.


Pozdrav,
Vedran



[Ovu poruku je menjao Djaki dana 31.01.2012. u 11:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)31.01.2012. u 11:53 - pre 147 meseci
odlican sajt na zadatu temu

http://www.emergingmarketcareers.com/

singapur je mozda naj resenje u tom delu sveta



--
Milosh Zorica

http://www.linkedin.com/in/miloshzorica

phone: +44 20 8144 5294
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
Odgovor na temu

Dusko848
Dusko Markovic
Beograd

Član broj: 306189
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)25.08.2012. u 02:05 - pre 140 meseci
Pokušaću ovde da okušam sreću postavim nekoliko pitanja u vezi Japana. Unapred sam zahvalan na bilo kakvom odgovoru!!!
Situacija je sledeća...Sigurno putujem u Japan turistički na dozvoljenih 3 meseca. Tamo mi je devojka koja radi kao predavač engleskog jezika.
Mene interesuje da li neko zna kolike su mi šanse da produžim turističku ili jos bolje da dobijem radnu vizu na jos 3 ili 6 meseci, tako što recimo odem u imigracioni centar i krenem da ih molim :))).? Inače poznato mi je da je moguće izaći iz Japana na par dana i ponovo se vratiti i na taj način uz malo sreće produžiti boravak.
A sledeće pitanje se odnosi za rad na crno. Ako recimo uspem da pronadjem neki posao na crno i slučajno me uhvate, kakve su posledice? Hvala!
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)25.08.2012. u 02:53 - pre 140 meseci
nemoj se zaje*avati s krsenjem imigracionih propisa na dalekom istoku.
narocito ne u japanu i singapuru. nije istocna azija juzna amerika

visa run u koreju ili rusiju je moguc i mozes tako ostati ukupno 9 meseci

upisi kurs jezika ili normalan fakultet i sredi studentsku vizu

mozes i preko posla ili da otvoris firmu (uz nesto love i malo srece
mozes dobiti boravisnu vizu na 3 godine)

ako sta treba, tu sam na raspolaganju i imam neke poslovne i licne
kontakte u japanu + sam bio neko vreme

koliko imas godina? ciji pasos imas? koje si struke?


dewa mata,
m. ;)



--
Milosh Zorica

http://www.miloshzorica.com/

phone: +1 310 928 1715 & +1 206 350 9734 & +44 20 8144 5294
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
Odgovor na temu

Dusko848
Dusko Markovic
Beograd

Član broj: 306189
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)25.08.2012. u 11:16 - pre 140 meseci
Hvalaaa na brzom odgovoru! Priajtno sam iznenadjen...
Imam 28 godina, biometrijski srpski pasos i Inžinjer sam informacione i komunikacione tehnologije.
Sad ne bi ja tamo kršio imigracione propise tako što bi se sakrivao, već ako ne uspem da produžim vizu spakovao bi se i nazad kući :(
Nije mi cilj da ostanem i živim tamo. Nego da provodim vreme sa devojkom koja je regularno tamo.
Jedino što bi mi smetalo jeste da sedim tamo po kući ceo dan i da se osećam beskorisno, a nemam dovoljno novca da se tamo baškarim.
Bio sam 2x u USA (razmena studenata) i bilo je moguće raditi na crno recimo pranje sudova i poslove oko restorana. Ali mi je jasno da su po zakonima Japan i USA nebo i zemlja. Tako da bi u Japanu pokušao naći neki posao ako je moguće, ali mi nije jasno da li oni tamo bukvalno jure ljude koji se bave takvim nelegalnim radnjama?
I da li je uopšte moguć neki dogovor sa Japancima?
Hvala još jednom na trudu pozzzz!
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)25.08.2012. u 14:48 - pre 140 meseci
ma ne jure. razmisli o nekom freelancing ili davanju nekih casova /
instrukcija. to je u sivoj zoni i nikog ne zanimas

ono sto je u japanu frka je sto svaki stoti natuca engleski

mozes i tamo raditi na crno takve poslove u barovima koje drze stranci

pod nekrsenjem imigracionih zakona sam mislio da ne prekoracis vizu / pecat

odakle ti je cura i u kojoj skoli radi?



--
Milosh Zorica

http://www.miloshzorica.com/

phone: +1 310 928 1715 & +1 206 350 9734 & +44 20 8144 5294
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Azija (Singapur, Hongkong, Japan, Koreja, Kina...)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68470 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.