Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc

[es] :: Matematika :: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 30784 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc11.04.2009. u 18:02 - pre 183 meseci
Citat:
Kolins Balaban: vrlo jednostavan odgovor ;) ovo rjesenje nije prosto: (nisam nigdje spomenuo proste faktre, nego prosto rjesenje) mislim da znas o cemu ja pricam. kad dobijes neko rjesenje koje, da tako kazem, "nije fino" onda se zapitas da li je ono i tacno. obicno se rjesenja stimaju da budu fina, okrugli brojevi itd itd... s ovom temom sam zavrsio, posto dalja rasprava nece pomoci nikome.


A zašto je prostije od ?

Citat:
zzzz: I ne samo to nego mislim da se takvoj djeci sa mnogo šupljina u predznanju
mora prići sa najjednostavnijim zadacima.
Naprimjer:
-Razlika kvadrata a^2+b^2=(a-b)(a+b)
1)Insistirati da se to zapamti napamet.
2)Nacrtati geometrijsku slikicu, od većeg kvadrata isjeći manji, pa pokazati
da se može napraviti pravougaonik od tog ostatka.Dati priliku da dijete skuži
kolike su stranice tog pravougaonika, i poveže to sa zapamćenom jednačinom.
3)Naučiti dijete da množi (a+b) sa (a-b).
4)Zadati da samostalno riješi nešto ovako: M^2-N^2=? i slični zadaci.
Ovo je dovoljno posla za jedan dan, s tim da sve treba ponoviti bar na kratko
u narednih nekoliko dana.


Ovo je skroz OK, ali nema veze sa onim o čemu pričamo.

Najteži su oni zadaci kod kojih treba gledati u pasulj šta neko od tebe očekuje.

Imao sam na fakultetu problema na ispitu sa jednim takvim nedorečenim asistentom.

Zada zadatak iz parcijalnih jednačina koji se lako rešava primenom kompleksne analize, a onda kaže "Nemojte koristiti KA, osim nešto malo, elementarno.". I onda sam ja trebao da pogađam šta je on zamislio, jer nije hteo da kaže. Pitao sam, može li ovo, može li ono, trt mrt, da bi se na kraju ispostavilo da se smeju koristiti Koši-Rimanovi uslovi. Pre toga je na ispitu iz DJ zadao zadatak za koje prirodne brojeve postoji diferencijalna jednačina oblika takva da važi neki uslov vezan za rešenja. Nije hteo da kaže kojoj klasi funkcija treba da pripada funkcija , a rešenje je bitno zavisilo od toga da li je to klasa neprekidnih ili Lipšicovih funkcija. Posle ispita se ispostavilo da je mislio na Lipšicove.

Ovakvim pristupom đaci mogu samo da nauče da je nešto "ono što nastavnik radi onako" i onda se čudimo zašto matematiku ne razumeju i na kraju ne umeju da je primene u praksi, jer se matematika predaje na način na koji se ne može razumeti. PISA testovi sve pokazuju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.beotel.net.



+5 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc11.04.2009. u 20:31 - pre 183 meseci
Citat:
A zašto je √3(√7 - √3) prostije od √21 - 3 ?

Ne kažem da je prostije, samo je rastavljeno na činioce. Uostalom šta je prostije (a^2 - b^2) ili (a - b)(a + b)?

Inače tema je "Rastavljanje polinoma na faktore", pa kad pogledamo u Wikipedia enciklopediju

Citat:
Factoring is the decomposition of an object (for example, a number, a polynomial, or a matrix) into a product of other objects, or factors, which when multiplied together give the original.

vidi se da navedeno rešenje odgovara datoj definiciji, neki objekat je razložen u proizvod drugih objekata čijim množenjem opet daju original.

A pogledaj ovo razlaganje na proste činioce: 18 = 2 * 3^2, da ne pišem opštu formulu.

Citat:
I onda sam ja trebao da pogađam šta je on zamislio, jer nije hteo da kaže.

Naravno da nije hteo da ti kaže, naš sistem školovanja ne služi učenicima-studentima već filmskim zvezdama da budu još veće filmske zvezde. Tako je na svim nivoima
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc11.04.2009. u 21:04 - pre 183 meseci
A kako bi rastavio broj 2 na činioce? Vidiš, i proizvod koji se sastoji od samo jednog činioca je proizvod, pa je u tom kontekstu i jedna faktorizacija tog broja. Ako se zadatak sastoji samo u tome da se nađe barem jedna faktorizacija nečega, onda uvek postoji trivijalno rešenje - taj objekat u proizvodu daje sebe.

Prirodni brojevi se tipično rastavljaju na proste činioce da bi se znalo sa čim su deljivi, sa čim uzajamno prosti itd. Dakle, zahtev da činioci budu prosti proističe iz primene. Ako je primena takva da zahteva neke druge uslove, rešavaće se ti drugi uslovi, a ovakva "matematika" koja nema kontekst i koja se može "shvatiti" samo uz konzumiranje teških droga vodi gubljenju razlike između matematike i numerologije.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.dynamic.sbb.rs.



+33 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc11.04.2009. u 21:38 - pre 183 meseci
Svidja mi se ova rasprava. Koliko se ja secam rastavljanje polinoma na proizvod prostih cionilaca se radi u 7 razredu! Pitanje je kako objasniti detetu koje je 7 razred sta znaci prosti cinilac? Mozda treba izbaciti ovo prosti. To moze decu samo da zbuni. Jel ce razmisljati mozda kako je dodjavola slozenije od ? Mozda zvuci smesno, ali ako je nastavnik nedorecen to je moguce. A svi u sedmom razredu znaju sta je cinilac! Bar se nadam? I onda izbaciti tu jednu rec. A zasto se ovo radi? Dati primer iz fizike. Posto u 7 razredu na fizici rade jednako-ubrzano kretanje materijalne tacke po pravoj liniji:

Uopsteno ovo je za nepoznatu kvadratna jna, ali se moze namestiti na neku jednostavnu koja se moze resiti izdvajanjem zajednickog cinioca ispred zagrade i grupisanjem clanova. Npr. lupam ; i odbaciti resenje t=-2s jer nema fizickog smisla i ostaviti resenje .
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.81.*



+5 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc11.04.2009. u 21:57 - pre 183 meseci
Citat:
A kako bi rastavio broj 2 na činioce?

2 = Pi * cos(Pi/4) * cos(Pi/8) * cos(Pi/16) * cos(Pi/32) * ... * cos(Pi/2^n) * ...

 
Odgovor na temu

Kolins Balaban
Kolins Balaban
Srednja bosna

Član broj: 4847
Poruke: 1318
92.36.152.*

ICQ: 166070540


+8 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc11.04.2009. u 22:35 - pre 183 meseci
ne mogu da se ne javim. postoje dva problema. prvi je, kako neki polinom rastaviti na cinioce, a drugi problem je, zasto to rastavljamo i zasto nam to treba. kad ce nam trebati da broj 2 rastavimo na cinioce? mozes pomnoziti n puta n-ti korjen iz dva, i eto rastava. sto ce nam to? odgovor je jednostavan. da nekom studentu ili uceniku zagorcamo zivot ;)
MyCoNfa:
CPU: AMD Phenom II X4 965 3,4GHz BOX
Maticna:Asus M4A89GTD PRO
RAM: Corsair 4x2GB 1600MHz, 9-9-9-24
Grafa: Diamond ATI 5870 1GB
HDD:3xWD 320GB AAKS, stripe raid
DVD/RW:LG,SATA
SilverStone SST-ST50F 500W
CoolerMaster CM690
LG 24" 2453TQ-PF
Tastatura A4Tech X7 G800
Stakor: A4Tech X7-755FS
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.85.*



+5 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc12.04.2009. u 09:50 - pre 183 meseci
Citat:
zasto to rastavljamo i zasto nam to treba

Treba onima koji se bave teorijskom matematike i onima koji u svom radu obilno primenjuju praktično ili teorijski različite matematičke metode. Na primer hemičari ili fizičari često koriste interpolacione i ekstrapolacione polinome, splajnove i oni definitivno moraju da razmeju tako proste stvari kao što je (elementarno) rastavljanje polinoma. Slično je i sa biolozima, ekonomistima itd. Ekonomisti imaju posebne ispite poput "matematičke metode u ekonimiji" i slično i to ne zato da bi nezaposleni profesori bili zaposleni, već to ima praktičnu primenu. Ovo sve se odnosi na poslove za koje se traži lice sa završenim fakultetom.

Druga je priča kad su u pitanju poslovi koje obavljaju lica sa srednjom stručnom spremom. I tu je pitanje obima i šta im sve treba. Jedan ekonomski tehničar sigurno neće rastavljati polinome ili rešavati integrale dok knjiži otpremnice i vrši kalkulaciju cena.

Medjutim, vi nikad unapred ne znate kuda će krenuti neko ko je u osnovnoj školi, pa i u srednjoj. Uzmimo primer: šta će jednom bravaru grupe, kompleksni brojevi i da ne nabrajam, sve ima u njihovoj knjizi iz matematike i predvidjeno planom i programom. Zar nije dovoljno da nauče nešto o izračunavanju površine i zapremine osnovnih figura i tela? Pa... verovatno je tako. To je jedna strana medalje. Sa druge strane lično znam osobe koje su tavorile kao srednješkolci u zanatskim odeljenjima upravo bravara i automehaničara a nakon toga su završili višu tehničku školu. Ima i ko posle zanata završi fakultet. Šta sad? Kako pet ili desed godina unapred selektovati učenike na one koji će jednog dana postati akademski gradjani i na one kojima ćemo nabiti na nos da su "glupavi idioti" pa se i kroz zanat provlače? U svakom slučaju naš školski sistem je neprimeren sadašnjem trenutku i potrebama društva. Puno je rigidan i moraće da se prilagodi. Kako? Treba pogledati kako to rade napredniji od nas.



[Ovu poruku je menjao holononi dana 12.04.2009. u 13:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc12.04.2009. u 10:38 - pre 183 meseci
Citat:
holononi: 2 = Pi * cos(Pi/4) * cos(Pi/8) * cos(Pi/16) * cos(Pi/32) * ... * cos(Pi/2^n) * ...


E, ovo mi se sviđa. Daš đacima zadatak iz faktorizacije zamislivši jedno od rešenja i podeliš kečeve svima koji napišu nešto drugo. Ako nisam bio dovoljno jasan, mislio sam na faktorizaciju broja 2 onako kako se radi u školi (faktorizacija prirodnih brojeva).

Do ovakvih "rešenja" se dolazi kada se ne zna šta se zapravo rešava.

Citat:
holononi: Treba onima koji se bave teorijskom matematike i onima koji u svom radu obilno primenjuju praktično ili teorijski različite matematičke metode.


Faktorizacija je izmišljena zato što se neko bavi teorijskom matematikom. Naprotiv. Faktorizacija je izmišljena zbog ovoga.

Citat:
petarm: A zasto se ovo radi? Dati primer iz fizike. Posto u 7 razredu na fizici rade jednako-ubrzano kretanje materijalne tacke po pravoj liniji:

Uopsteno ovo je za nepoznatu kvadratna jna, ali se moze namestiti na neku jednostavnu koja se moze resiti izdvajanjem zajednickog cinioca ispred zagrade i grupisanjem clanova. Npr. lupam ; i odbaciti resenje t=-2s jer nema fizickog smisla i ostaviti resenje .


Dakle, da bi se snizio stepen algebarske jednačine koja se rešava, tj. da bi se rešavanje jedne složenije jednačine svelo na rešavanje više prostijih i onda nema onakvih faktorizacija dvojke za koje niko ne zna čemu služe, osim tamo gde takav razvoj zaista obavlja posao.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc12.04.2009. u 10:42 - pre 183 meseci
Citat:
holononi: Lim(n -> ∞)( n * ⁿ√2 ) = ∞ <> 2


.

Kolins Balaban je bio u pravu, ali si pogrešno protumačio ono što je napisao.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.84.*



+5 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc12.04.2009. u 12:00 - pre 183 meseci
Citat:
E, ovo mi se sviđa. Daš đacima zadatak iz faktorizacije zamislivši jedno od rešenja i podeliš kečeve svima koji napišu nešto drugo.

Ova faktorizacija nije namenjena ni srednjoškolcima ni osnovcima. Kakvu faktirizaciju treba očekivati od učenika osnovne škole već sam opisao u prvom postu a upravo je @Nedeljko dobio faktorizaciju dvojke onako kako je tražio. Uostalom, neko ko se u diskusiji poziva na Lipšic-a ne deluje mi kao neko naivno djače.

Citat:
Faktorizacija je izmišljena zbog ovoga.

Ne znam zbog čega je izmišljena, ali oko nečega možemo da se složimo. Ako @Nedeljko pažljivo pročita moj prethodni post videće da se i ja pozivam na potrebe fizičara.



[Ovu poruku je menjao holononi dana 12.04.2009. u 14:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.84.*



+5 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc12.04.2009. u 12:24 - pre 183 meseci
@Kolins Balaban

Izvinjavam se zbog pogrešno protumačenog navoda. Izbacio sam taj deo iz posta.

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc13.04.2009. u 11:02 - pre 183 meseci
Da, video sam da si pominjao primene matematike i to je u redu. Ja sam mislio, kako na matematičke, tako i nematematičke primene matematike, ali nije u tome suština.

Faktorizacija se ne radi nad poljima jer nema smisla. Sve što možeš reći je da je proizvod nekih elemenata jednak nekom elementu. One faktorizacije broja koje sam ponudio su ravnopravne sa bilo kojim drugim proizvodom koji je jedanak tom broju.

Faktorizacija prirodnih brojeva na proste činioce je već nešto drugo, jer se zna šta su prosti elementi. Jedina fakorizacija jedinice u skupu N je prazan proizvod, a jedina fatorizacija bilo kog prostob broja je proizvod od samo jednog elementa, dakle, sam taj prost broj. Poenta je bila da je i proizvod od samo jednog elementa proizvod (zato sam pominjao dvojku), pa da je samim tim i ravnopravana faktorizacija

Kad bi se matematika predavala tako da se uvođenje svih pojmova motiviše, onda ne bi bilo ovakvih besmislica.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc13.04.2009. u 11:31 - pre 183 meseci
Ova diskusija mi deluje kao nastavak priče koja se povela na ovoj temi o Logici. Kao što sam tu rekao, mislim da je opšti problem školstva u Srbiji prekomerno insistiranje na "naučnosti" nauštrb didaktičnosti, kao naporu da se materija približi učenicima. Prosto rečeno, niko se naučen nije rodio, i niko prosečnih sposobnosti se nije naučio tako što je odmah krenuo "s neba pa u rebra" sa "teškom artiljerijom" kakva se uči na fakultetu. Smatram da treba prvo krenuti od najosnovnijih stvari i njih dobro utvrditi, a tek onda se otvara put ka onim komplikovanijim. Međutim, problem je što je stručnjacima teško da se "spuste na nivo" učenika, i upravo to odvaja dobre nastavnike od loših.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.42

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc13.04.2009. u 12:01 - pre 183 meseci
Slažem se,samo što se na univerzitetima nema vremena kvalitetno i smisleno približavati studentima gradivo.Osim ako nije neko darovit,onda je studiranje rutina.

Mislim da su uspješni studenti na tehničkim fakultetima uspješni zato što više-manje površinski apsorbiraju gradivo sa predavanja i vježbi,bez da stvaraju neku globalniju,potpuniju i povezaniju predstavu,nego kad se recimo uči iz 400 strana duge knjige.Sve je nešto u skriptama,ogoljeno do same suštine.

Ono šro mi smeta na mom fakultetu je to da se prvenstveno oslanjaju na pisanje u svesku nasuprot učenju iz knjige.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc13.04.2009. u 14:01 - pre 183 meseci
Citat:
Cabo: Ova diskusija mi deluje kao nastavak priče koja se povela na ovoj temi o Logici. Kao što sam tu rekao, mislim da je opšti problem školstva u Srbiji prekomerno insistiranje na "naučnosti" nauštrb didaktičnosti, kao naporu da se materija približi učenicima. Prosto rečeno, niko se naučen nije rodio, i niko prosečnih sposobnosti se nije naučio tako što je odmah krenuo "s neba pa u rebra" sa "teškom artiljerijom" kakva se uči na fakultetu. Smatram da treba prvo krenuti od najosnovnijih stvari i njih dobro utvrditi, a tek onda se otvara put ka onim komplikovanijim. Međutim, problem je što je stručnjacima teško da se "spuste na nivo" učenika, i upravo to odvaja dobre nastavnike od loših.


Na toj temi si bio delimično u pravu, s tim što se ne slažem da definicije treba objašnjavati, već da ih treba motivisati. Takođe, ne mislim da su didaktički i stručni ciljevi u bilo kakvoj suprotnosti.

Primer:

Deco, može li neko da reši jednačinu ? A može li neko da reši jednačinu ? Da li jednačine i imaju neko zajedničko rešenje? A jednačine i ? E, vidite, ovaj oblik polinoma nam je često podesniji od ovog drugog. Nakon rešavanja ovih problema faktorizacijom, ali bez pominjanja reči "faktorizacija" ide formalan deo.

E, onda ne bi bilo bemislica tipa "Faktorisati izraz ." i pojmovi bi se zaista i razumeli i umeli primenjivati.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.90.*



+5 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc13.04.2009. u 16:07 - pre 183 meseci
Citat:
E, onda ne bi bilo bemislica tipa "Faktorisati izraz

Defincija faktorizacije koju sam usvojio može se naći u Wikipedia enciklopediji. Smatram da je Wikipedia autoritet koji prevazilazi sve naše malenkosti na ovom forumu.

U smislu Wikipedia definicije faktorizacije (√21 - 3) je objekat a prozvod nekih drugih objekata koji daju
(√21 - 3) je faktorizacija objekta (√21 - 3).

Po toj definiciji mogu faktorisati i 2 u skupu celih brojeva 2 = (-1)(-2)

A ako treba evo i faktorizacije jedinice u skupu prirodnih brojeva

1 = [ (n + 1) mod n ][ n mod (n - 1) ], n > 1

pa u oba slučaja konstruisan je proizvod različitih elemenata !

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc14.04.2009. u 09:16 - pre 183 meseci
Možeš da se klanjaš wikipediji do zemlje, to je tvoja stvar. Stručnjak se ne postaje ni preko jedne enciklopedije, već preko stručne (a ne opšte) literature. Istraživači se sigurno ne informišu iz wikipedije.

Nalazio sam ja po wikipediji netačnosti kao npr. da je složenost računanja broja nekim algoritmom jednaka , što svakako nije slučaj, već je složenost najbržih poznatih algoritama jednaka . No, u ovom slučaju o kome raspravljamo wikipedija nije toliko loša. U wikipediji ne piše da se proizvod mora sastojati od najmanje dva faktora.

Međutim, ne reče ti meni šta je faktorizacija broja 2 u skupu prirodnih brojeva. Kad to budeš shvatio, onda možeš razumeti i šta su faktorizacije broja a dotle ne pomaže ni wikipedija.

Wikipediju smatram odličnom enciklopedijom, ali svakako ne smatram da joj se može slepo verovati i da se sve sa nje može nekritički prihvatati. Člankena njoj pišu ljudi koji misle da nešto znaju. No, i pored toga ona je dosta kvalitetnija od konkurentskih, ali svakako da nijedan izvor ne pomaže protiv nerazumevanja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.87.*



+5 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc14.04.2009. u 13:23 - pre 183 meseci
Citat:
Stručnjak se ne postaje ni preko jedne enciklopedije

Ko se hvalio da je stručnjak? Uostalom, šta očekuješ od nekoga koga su izbacili iz škola posle četiri osnovne...

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc14.04.2009. u 14:06 - pre 183 meseci
Nemam pojma o čemu ti to, ali sam morao da prokomentarišem ovo:

Citat:
holononi: Defincija faktorizacije koju sam usvojio može se naći u Wikipedia enciklopediji. Smatram da je Wikipedia autoritet koji prevazilazi sve naše malenkosti na ovom forumu.


Ja se sa tim ne slažem i ne prihvatam autoritete kao argument u stručnoj raspravi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.94.*



+5 Profil

icon Re: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc14.04.2009. u 16:06 - pre 183 meseci
Citat:
Nalazio sam ja po wikipediji netačnosti kao npr. da je složenost računanja broja nekim algoritmom jednaka , što svakako nije slučaj, već je složenost najbržih poznatih algoritama jednaka .

A da li govorite o istim algoritmima?



[Ovu poruku je menjao holononi dana 14.04.2009. u 18:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Rastavljanje polinoma na faktore-treba mi pomoc

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 30784 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.