Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.

[es] :: Ekonomija :: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76176 | Odgovora: 478 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.14.01.2009. u 14:38 - pre 185 meseci
Sopocanac, ajde malo vise prati desavanja
Amerika i dalje prozivodi mnogo toga kod sebe i,npr, vec nekoliko godina ima visak automobila (pazi kad se o tome prica u Viasat Explorer emisijama na primeru SUV klase)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.3dnet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.14.01.2009. u 15:06 - pre 185 meseci
Danas popodne je Jelašić opet prodavao devize, znači praktično samo jedan dan nije. Kurs je već danas opet probijao 93, pa ga je prodajom popodne oborio na 92 i nešto.

Ne miriše mi to na dobro, pritisak na dinar je strašan...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.14.01.2009. u 15:36 - pre 185 meseci
Citat:
... od 2001. godine do danas privatizovano je 1.796 preduzeća i ostvaren prihod od oko 2,9 milijardi evra.


Po Republičkom zavodu za statistiku, spoljnotrgovinski deficit samo u prošloj godini je bio 7,4 milijardi evra. Nešto veći je bio 2007., a pretpostavljam slična cifra i prethodnih godina.

Ukupan spoljni dug javnog sektora po podacima NBS na kraju 2008. iznosi 6 milijardi evra.

Sopocanac, ako je tvoje predviđanje stmoglavog pada kursa tokom ove godine uslovljeno isključivo spoljnotrgovinskim deficitom uz nemogućnost pokrivanja istog zaduživanjem u inostranstvu, kako da se to već nije dogodilo? Nisam ekonomista, ali mi se ove brojke ne uklapaju u tvoj model.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.80.*



+1 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.14.01.2009. u 17:03 - pre 185 meseci
Zvanični srednji kurs za dan 15.01.2009: 93.1127
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.14.01.2009. u 22:26 - pre 185 meseci
???
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
80.93.249.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.15.01.2009. u 06:28 - pre 185 meseci
Ajmo ajmo jos neka inekcija da padne evro :) Sta radimo kad nam nestanu devizne rezerve :O
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.15.01.2009. u 06:50 - pre 185 meseci
Gorane,

krčag ide na vodu dok se ne razbije. Do sada smo se (kao država) zatvarali pozajmicama iz inostranstva.
Inostranstvo je u krizi. Pozajmice će se u mnogo manjem obimu moći dobiti (o kvalitetu tih pozajmica tek da ne diskutujemo).
Primećuješ da je pritisak na dinar u JANUARU nenormalan. Šta će biti kad krene građevinska sezona u Martu?

Sa političkog aspekta, našim političarima je mnogo lakše da prođemo kroz Argentinski sindrom, nego da u ovoj fazi sprečavaju neminovno bankrotstvo države. Kao i sa Dafinom - pitanje je: ‚‚kad‚‚ a ne ‚‚da li?‚‚

Ovo je trebalo lečiti pre (najkasnije) 4 godine!!! Inercija privrede kao sisistema je ogromna! Ne može skrenuti odmah.

Prolaskom kroz bankrot države, političari će dobiti savršene alibije za sve moguće mahinacije i ukidanje sloboda, a to sigurno neće naškoditi sloju novobogataša koji su im sponzori. I ako malo bolje pogledaš, vidiš da su se SVI političari nekako pripremili baš za taj scenario.

Samo će narod (u proseku) najebati.
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.15.01.2009. u 07:46 - pre 185 meseci
Primećuješ li stil moje poruke? Cifra 1 i izvor, teza 2 i izvor i tako redom. Batali politiku, Dafinu i novobogataše. Ja bih da nešto naučim, ciframa i argumentima. Ako nisi za diksusiju, preskoči ili recite lepo meni da ja preskočim ;).

Primećujem i ja da je pritisak na evro u avgustu bio nenormalan, i šta imam od toga? Zašto je nenormalan?

Spoljno trg. deficit je bio po ~7mld godišnje, a ukupno zaduženje 6mld i ja tu ne vidim nikakvo pokrivanje. Nameće se ideja da to nije jedina uzročno-posledična veza. Dakle, šta je tu još u igri?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.15.01.2009. u 09:29 - pre 185 meseci
Gorane, ne mogu ti dati svoje izvore jer su rasuti svud naokolo. Uglavnom se napajam fotosintezom

Ukrštenom analizom dođeš do neke istine.

Nisam ekonomske struke, pa ne mogu baš onako visokostručno da ti kažem o ovoj temi. Ne preferiram uopšte da sam doktor ekonomije. Moja struka je tehnička, ali kako reče jedan pametan čovek (da parafraziram) - možemo se mi igrati disfunkcije čovekovog socijalnog bića, ali ništa ne opisuje tako dobro čoveka, nego kad kažeš da je mufljuz ili ženu, kad kažeš da je kurva.

Malko poslujem ovuda, pa ti govorim svoj lični aspekt istine, gledan iz mog tupog ugla gledanja na problematiku.

Pritisak na evro u Avgustu svake godine je zbog žetve većine poljoprivrednih kultura, i vraćanja nerealnog kursa od leta koji država isforsira kad narod krene na letovanje i to već negde sredinom Maja, krene da jača dinar. Samo je ove godine bilo više izraženo.

Pritisak sada u Januaru je posledica ‚‚visokih inflatornih očekivanja‚‚ firme prazne svoje dinarske t.r. i prebacuju u tvrdu valutu.

To sigurno nećeš naći nigde u publikacijama, jer ekonomisti vole da zabašure stvari visokoumnim izrazima. A evo mehanizma:

Jesenas, Milo je odmah iskočio na TV kad je krenulo građanstvo da diže devize i rekao da CG garantuje do 50.000 EUR. Kraj priče.

Naši su prve izjave dali 13 dana kasnije i ko nije pažljivo slušao/gledao , promaklo mu je da su ODLUČILI da SKUPŠTINA donese zakon/uredbu/hatišerif da se garantuje 50.000 EUR. Taj zakon/uredba/hatišerif je donesen u DECEMBRU u SKUPŠTINI. U međuvremenu su sanirali najtrulije banke. Jer bi njihovo propadanje izazvalo još gori slom bankarskog sistema. To je učinjeno deviznim rezervama - znači našim parama. Zabrinjavajući aspekt je da su u tim privatnim bankama i pare celokupne privrede!!! SDK je ukinut. Otud pritisak u Januaru, privreda ne veruje bankarskom sistemu i državi.

Krediti će da se dele iz realnog priliva banaka od davanja deviza građana na štednju, a koji je ravan nuli. Banke su pokušale da ušićare kratkoročno davanjem promo akcija od 8-13% na oročeno u Novembru - Decembru, pa samo onda zamisli koliko im je Jelašić gurnuo i pod kojim uslovima, kad je taj talas došao do mene i tebe.

Ko je krenuo da zida završiće (u protivnom je veća šteta), pa ako imaš love, kupi kod pouzdanog investitora stan ‚‚na zeleno‚‚. To ti je moje tipovanje za 2009.

I reci mi molim te kad si na nekom zvaničnom mestu pročitao izjave koje nisu sedativne. To je zato što kod nas ekonomija jeste politika i vice versa.


Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.15.01.2009. u 10:47 - pre 185 meseci
Pozdrav,

najzad da se malo iskobelja i upotrebljivih poruka:

Citat:
BokasaTzar: ......
Ovo je trebalo lečiti pre (najkasnije) 4 godine!!! Inercija privrede kao sisistema je ogromna! Ne može skrenuti odmah.

......


Ovo je doslovce tacno, jedini je problem bio - kako leciti?

Vec tada je postojao snazan monopol ovde cesto pominjanog monopoliste i snazna ucena drzave prebacivanjem ulaganja na druga trzista. Politika ocito nije imala snage da se svojim tromim i unakrsno opstruisanim aparatom izbori sa monopolom, pa su i objektivne dobre akcije drzave ka stvaranju uslova za ekonomsko privredjivanje u konkurentskim uslovima, a najvise posredstvom investicija, marginalizovane u potpunosti. Primera radi, projekat hotelskog kompleksa sa pratecim sadrzajima na Srebrnom jezeru (razvoj turizma, pratece usluge, regionalni razvoj, podsticaji i slicno), jedva je odobren na pribliznoj cifri od 55M, ali otprilike u isto vreme Miskovic demonstrira apsolutnu nadmoc realizacijom Delta City projekta skoro 50% skupljeg. Prosto je postalo jasno da mu ne mozes nista, nazalost. Ironija ove price je u tome da trenutno citavo Delta carstvo visi nad ponorom, ali mi smo nstradali u globalu desi li se njemu propast koja je tako blizu, da je realno moguca i u narednih mesec dana.

Rekoh ironija, jer zaista smo unazadjeni organizaciono godinama ukoliko se to desi. Naravno, uz svega loseg uvek ima i ponesto dobro, pa ce se i tu naci nesto dobro, ali to je vec prica za neke druge teme i nagadjanja.

Momenat odluke je bio i pre vise od cetiri godine, ali kako resiti vagu izmedju domaceg i stranog kapitala u privatizaciji kada samo strani kapital predstavlja onu likvidnu strukturu koja moze voditi napred?
Onda dajes domacem kapitalu sansu da pobere sebi udeo u privatizaciji, malo ga markiras, zaklanjas, amlo i stimulises, rasciscavas mu put i naizgled si dobio dovoljnu razmeru izmedju stranog i domaceg, pa pustas slobodno stranca da udje.
E tu je kvaka, slaba privreda, odnosno drzava, mora da se osloni pritom na casnu rec onog koga je protezirala, ali ovaj reci, a kamoli casti, nema ni za prvo slovo a kamoli dalje. Naravno da ovbezbedjuje sjajnu strukturu za sebe, i cim obezbedi tu strukturu trazi jos (Delta banka). To jos je ulazak i u sektor osiguranja, drzava cisti vise od 20 osiguravajucih drustava da bismo dobili jedno novo - znamo svi, Delta. Kad je tako obezbedjena odmah pozicija sa trzisnim udelom u startu, kome jos teba banka, jelte, eto nama Intese, ma koliko smo put gradili Delti.

Kako, ponovo je pitanje.
Nas mentalitet, to je odgovor zasto nema jos uvek pravog odgovora.

Drzava u privatizacijama zastiti radnika, nema otpustanja, OK.
U Nisu novi vlasnik Duvanske ubrzo vidi koga to drzava stiti i odlucuje da zrtvuje damu za partiju. U dva poteza usred samog kruga formira preduzece koje radi apsolutno isto sto i DIN, nazove ga po svome osnovnom, stranom imenu, i zaposljava tamo radnike po daleko vecim platama za apsolutno isti posao. Malo po malo, jedni druge pozivaju da se prebace ovde da rade, samo daj otkaz tamo, ja sam vde vec pricao da te prime.

Cim se stvorila kriticna masa radnika koji su presli u novoosnovani PhilipMoris, ovaj se pogasi - bankrotirao. A radnici? Pa oni imaju drzavnu zastitu, da ali samo u DIN-u, ko im je kriv za lakomost.

Iako zanimljivo zvuci, svi su oni sad postali na teret drzavi, bas zbog svoje lakomislenosti i kratkovidosti, te ma kako dobro skrojen drzavni plan da kroz obavezne programe neotpustanja obezbedi realnoj privredi dovoljno vremena i prostora za razmahivanje, cim dodje do osnovne celike ljudske gluposti, plan se srusi kao kula od karata.

Eto samo malko izvoda iz prethodnih desavanja i deo problema koji se uglavnom ne objavljuju, a bas u sklopu sedativnog dejstva zvanicnih saopstenja. ;)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.15.01.2009. u 10:55 - pre 185 meseci
Citat:
Goran Rakić: Spoljno trg. deficit je bio po ~7mld godišnje, a ukupno zaduženje 6mld i ja tu ne vidim nikakvo pokrivanje. Nameće se ideja da to nije jedina uzročno-posledična veza. Dakle, šta je tu još u igri?

Imas deviye koje gasterbajteri donose/salju clanovima porodice koji su ovde, imas turiste koji unesu devize pa ih prodaju na menjacnici, imas freelancere koji vrse izvoz bez ikakve carinske evidencije. U suprotnom smeru imas turiste koji odavde idu napolje, ljude koji idu u soping i svercere koji uvoye nesto mimo carinske evidencije. Sve u svemu +/- milijarda-dve moze da odstupa.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.rs.



+78 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.15.01.2009. u 12:12 - pre 185 meseci
Citat:
Goran Rakić: Spoljno trg. deficit je bio po ~7mld godišnje, a ukupno zaduženje 6mld i ja tu ne vidim nikakvo pokrivanje.


Kako sam ja razumeo gledajuci podatke sa linkova koje si postavio tih 6 milijadri koliko se meni cini je UKUPAN javni dug prema inostranstvu(?), a deficit od 7.4 milijardi je GODISNJI. Pa je onda dospela glavnica sa kamatama na UKUPAN dug (javnog i privatnog sektora) GODISNJE 2.3 milijarde sto je takodje jos jedan odliv deviza, pa ukupno godisnje ~9.7 milijardi EUR izadje iz Srbije.

Da bi to pokrili i odrzali stabilan kurs mozemo:

1 - se zaduziti u inostranstvu uzimanjem kredita (javni i privatni sektor)
2 - racunati na priliv deviza od nasih ljudi u inostranstvu
3 - racunati na sredstva od privatizacije
4 - racunati na devizni priliv usled direktnih stranih investicija
5 - trositi devizne rezerve na razliku izmedju prve 4 stavke i ukupnog minusa

Imajuci u vidu da je privatizacija pri kraju, da Srbija ima pogorsan kreditni rejting, da je finansijska kriza u svetu i da ce ocigledno trajati celu 2009. god. sto ce se direktno odraziti i na nivo direktnih stranih investicija jasno je da je trenutno veliki pritisak na dinar i da verovatno skoro nece biti bolje, narocito ako svetska kriza potraje i u 2010. pa se namece pitanje da li je bolje trositi devizne rezerve na odrzavanje kursa (pri cemu se ne zna koliko ce to dugo morati da se radi, i da li uopste imamo kapacitete da sve to uspesno zavrsimo), ili odmah depresirati dinar, smanjiti uvoz i sacuvati te devizne rezerve za neka bolja vremena.

Bilo kako bilo, ja od politicara, a pogotovo ovih nasih, ne ocekujem da uvide problem i zatim povuku nepopularne poteze koji bi vodili do ozdravljenja i resenja problema, vec da problem odloze za neke nove izbore i neku novu vladu, sve dok ne puknemo totalno.
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.157.*



+43 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.15.01.2009. u 12:36 - pre 185 meseci
Ljudi drzava ne moze da bankrotira, bankrot drzave je besmislica a svako ko se razume u ekonomiju shvata i zasto.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.15.01.2009. u 13:35 - pre 185 meseci
meni mnogi pricaju da je drzava Island bankrotirala
ili mene lazu ili ti nisi u pravu
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.15.01.2009. u 13:52 - pre 185 meseci
p3j4 - apsolutno se slažem, samo nisam umeo da formulisem

lancia88 - ovo je dakle majstorski potez, Peconi je malo dete za ove ! Nisam čuo tu epizodu za PMoris !

Mislim da nam ovde fali Tata (kao u Indiji) ili Prezidio kao u Rusiji.

Ne mogu nas naši lelemudi političarski izvući, jer se rukovode oportunizmom na nivou amebe - idu ka svetlu i hrani linearno.
Gde je sve pogrešeno dugačak je spisak, ali bi dobro bilo da se usmerimo ka budućem toku događaja. Narod će očigledno tražiti krivce i trebaće nečija krupnija glava da se otkotrlja, džaba profesori i Džajići. Mislim da će nam to povući razni haos i destrukciju ono malo zdravog što imamo.

staticInt - kao bi ti nazvao stanje države gde nema realnih plata državnim činovnicima, realnih penzija penzosima i gde je nezaposlenost na nivou od 70% u ostalim sektorima, a realna primanja većine od onih zaposlenih 30% nisu dovoljna za sastavljanje kraja sa krajem. Otprilike kao kod Slobe pre par godina. Onda narod opljačka samoposluge kao u Argentini (jer sad nema Slobe i njegovog represivnog aparata) i to mu dođe to. Satelitska slika obiđe svet u 3 minuta i već degradirani kreditni rejting naše države završi u frižideru.

Benefit vuku dužnici, a poverioci ostaju bez gaća. Investitori sa sitnom kintom kupuju veće komade države, a kao papir tanka proizvodnja izgori na inflaciji skoro momentalno. Još da pobodemo tablu ‚‚ready for takeover‚‚ na granici i mirno sačekamo majstore da nas poprave i iškoluju.
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.222.*



+1 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.15.01.2009. u 15:45 - pre 185 meseci
juce je jelasic prodao 20 miliona evra da spreci da kurs ode preko 94

ko zna koliko je prodao dansa?

ono sto sam siguran jeste da ako jelasic ovako nastavi devizne rezerve Srbije nece potrajati duze od par meseci

Indikativni kurs na dan 15.01.2009: 93.6555
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.222.*



+1 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.15.01.2009. u 15:49 - pre 185 meseci
Citat:
Ljudi drzava ne moze da bankrotira, bankrot drzave je besmislica a svako ko se razume u ekonomiju shvata i zasto.


drzava moze da bankrotira stim sto taj bankrot nikad ne placa/snosi sama drzava vec se posledice bankrota prevaljuju na gradjane.

kad drzava bankrotira , onda ceh u potpunosti preko osiromasenja plate gradjani, a drzava samo podvuce crtu i startuje opet od 0

tako da ti i jesi i nisi u pravu - drzava ne moze u pravom smislu te reci da bankrotira ali ona ipak u praksi bankrotira stim sto se taj bankrot prevali na gradjanstvo

Tako se desilo u Argentini svojevremeno. Kad je drzava bankrotirala ona nije prestala da postoji, vec je ukrala tj zamrzla deviznu stednju gradjana, siromastvo je skocilo sa 20% na 60% u argentini tacnije ceh bankrota su platili gradjani Argentine, a sama drzava je pdovukla crtu i krenula opet od 0.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.3dnet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.15.01.2009. u 22:18 - pre 185 meseci
Citat:
Narodna banka Srbije intervenisala je danas na međubankarskom tržšitu deviza prodajom 26,3 miliona evra, što je više za 7,8 miliona nego juče, rečeno je Tanjugu u NBS.


Citat:
Zvanični srednji kurs za dan 16.01.2009: 93.0163


 
Odgovor na temu

Aleksandar Ilić
Software Developer
Beograd

Član broj: 15867
Poruke: 417

Sajt: www.ailic.rs


+3 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.16.01.2009. u 01:29 - pre 185 meseci
Citat:
staticInt: Ljudi drzava ne moze da bankrotira, bankrot drzave je besmislica a svako ko se razume u ekonomiju shvata i zasto.
Beše sinoć (četvrtak) neka emisija o struji na b92 i Miroljub Labus je izjavio da je država bukvalno bila bankrotirala 2001. godine.
„Naposletku, suština saznavanja nije u tome gubimo li igru, već kako je gubimo,
šta time spoznajemo, čemu nas je poraz naučio i kako nas to menja. Gubiti na određen
način znači - dobijati.”

Richard Bach
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
91.150.100.*



+1 Profil

icon Re: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.16.01.2009. u 09:22 - pre 185 meseci
danas isto imamo zestoke fluktuacije u kursu varira izmedju 92.1 i 94

jasno je jelasic prodaje gomilu deviza i danas zato tako i varira cas je gore cas je dole

trenutno

10:23:08
93,3300

A najjace je sto je Jelasic izjavio za NOvosti "NE BRANIM KURS DINARA" :)))))))))))
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: O kursu uopšteno - trendovi, prognoze itd.

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76176 | Odgovora: 478 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.