Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?
(TOP topic, by X Files)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 29833 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?09.11.2008. u 20:45 - pre 188 meseci
^
Ja bih samo dodao da je kod C++ Buildera moguce cak i dodavanje kompletnih Pascal unita u projekat, i jos ponesto:
http://www.drbob42.com/examines/examin92.htm
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?11.11.2008. u 10:33 - pre 188 meseci
Koju biblioteku izabrati?

Ja bih poceo od Narodne biblioteke, pa bih onda presao na UniZVERitetsku biblioteku, pa bih onda presao na fakultetske, mada mislim da su on line izvori sveziji.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?11.11.2008. u 11:00 - pre 188 meseci
^
Je li sad u redu ;) ?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?21.11.2008. u 08:37 - pre 187 meseci
Citat:
Nedeljko: wxWidgets (kuburi sa besplatnim alatima za njega - wxDev-C++ se vise ne razvija, a najbolji besplatan dizajner formi je wxFormBuilder).


Ipak se wxDev-C++ razvija. Nije imao nijednu verziju 15 meseci (od marta 2007 do juna 2008), ali evo, objavljujunove verzije.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Duke Nukem
Miroslav Mitic
dipl.mas.ing - tehnolog za hidrauliku/
REL, MAG panciranje i zavarivanje bla
bla...
Lazarevac

Član broj: 38933
Poruke: 143
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?03.12.2008. u 20:02 - pre 187 meseci
Pokusao sam da instaliram Turbo C++ 2006 po preporuci mnogih iz ove teme, ali imam problem pri instalaciji "Runtime Error g_strBrowType is undefined" ma sta mu ovo znacilo. Posumnjao sam najpre na .Net biblioteku 1.1 zahteva program, ja sam imao 2.0 pa sam to deinstalirao i instalirao mu 1.1 ali ne pomaze opet isto
BTW zar je sve ovo potrebno da bi se instlirao Turbo C++

Microsoft .NET Framework v1.1 Redistributable
Microsoft .NET Framework v1.1 SP1
Microsoft .NET SDK v1.1
Microsoft Internet Explorer 6 SP1
Microsoft Visual J# v1.1 Redistributable
Microsoft XML Core Services (MSXML) v4.0 SP2

Pa ovde ima preko puno MB za download, stvarno treba imati strpljenja i sve ovo skidati i instalirati, ima li neko neki pametan predlog ?
Tape loading error
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.145.*



+2789 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?04.12.2008. u 08:18 - pre 187 meseci
Juce sam se ojadio da bih skinuo i instalirao Turbo C++ Explorer. Kad sam video poruku, prvo sto sam pomislio je da sam je ja napisao.

Ta greska verovatno potice od IE i ignorisi je klikom na Yes. Da, SVE sto su izlistali mora biti prethodno instalirano. Osim Turbo C++ Explorera treba skinuti i te druge stvari (J# pored ostalog). Olaksavajuca okolnost je da se sve to moze preuzeti sa interneta kao jedan prereqs_en.zip fajl.

No, postupak instalacije bi trebao da ide ovako:

Ulogovati se na njihovom sajtu i ici na download stranicu. Skinuti Turbo C++ Explorer, kao i prereqs_en.zip (mislim da ga ima na istoj stranici sa desne strane) i kliknuti na dugme Send Activation. Zatim, instalirati prereqs, jedno po jedno. Ja sam prethodno uklonio sve prethodne verzije .NET Framework-a (i sve sto ima veze sa Visual Studio-m i MS SQL Server-om za svaki slucaj). Onda proveri meil da bi procitao Serialization Number i Activation Key. Zatim pokrenuti instaler za Turbo C++ Explorer i uneti Serialization Number i Activation Key. Zatim pokrenuti Turbo C++ Explorer. Trazice registraciju. Izaberi registration from web site i naci ces web adresu na koju treba da ides (reg.borland.trt.mrt). Tamo se uloguj i trazi registracioni fajl. Poslace ti ga na meil kao prilog (attachment). Snimi ga u neki folder, vrati se sa registracijom korak unazad i izaberi import registration from file iizaberi taj regXXX.txt fajl. Onda bi trebalo da dobijes ono sto si trazio.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
195.252.72.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?04.12.2008. u 08:29 - pre 187 meseci
Treba prvo instalirati sve Prerequisites. Za ponesto jeste bitan redosled, ali nije opasno ako se i pogresi, jer ce biti obavestenje. Ja nista nisam prethodno deinstalirao, jer se .NET medjusobno ne sukobljavaju.

Nakon instaliranja, registrovanje sam uradio prostim kopiranjem fajla reg740.txt:
C:\Documents and Settings\[KORISNIK]\reg740.txt


Kasnije, treba primeniti brojne zakrpe koje su izdate (neke zahtevaju i rucno menjanje nekih fajlova).
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.145.*



+2789 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?04.12.2008. u 10:50 - pre 187 meseci
Sve u svemu, cisto onanisanje korisnika.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?04.12.2008. u 11:47 - pre 187 meseci
Problemi nastaju kada TC++ 2006 Explorer (a i drugi proizvodi tog godista) treba da se instaliraju na Vistu.

Onda je potrebno rucno popraviti prava pristupa mnogim folderima:
http://www.drbob42.com/examines/examin84.htm
... a takodje i izvoditi akrobacije u instalaciji.

Takodje, mislim da nije moguce imati istovremeno BDS2006 i TC2006, ali jeste TC2006 i novija CodeGear izdanja ;)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?04.12.2008. u 13:44 - pre 187 meseci
Do yaya im je taj instaler, koji ne moze aktualnu verziju softvera da instalira na aktuelnu verziju operativnog sistema. Da je cvecara u pitanju, to ne bi bilo prihvatljivo, jer cvecara mora da ima vrhunske eksperte za pravljenje installlera, ali posto je u pitanju softverska firma (koja uz to pravi razvojne alate), onda se moze progledati kroz prste i kroz usi i kroz ko zna sta jos.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?04.12.2008. u 13:46 - pre 187 meseci
Na Linux-u se bar zna: Actions -> Open Terminal Here -> ./configure -> make -> su make install -> lozinka i gotojo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
...137.15-dsl.net.metronet.hr.



+19 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?04.12.2008. u 21:08 - pre 187 meseci
VS košta oko 1500 eura
Delphi enterprise je uvijek bio oko 3000 $
QT trojka između 2000 i 4000 eura.


ono što je dobro kod QT-a je to što je open source i možeš koristiti ostale c++ biblioteke i frameworke, ako ti zatreba koja.
iza QT-a stoji ozbiljno ime Nokia.

dok su delphi i ostali alati bili prvo pod borlandom, onda pod codegear-om, a sad su ih već kupili treći.
ima nekih stvari koje još fale QT frameworku, ali brzo će to nokia izdati.
također imaju dobru dokumentaciju.
msdn je dobar ali nepregledan.

ne bi ih nokia kupila, da ne planiraju ozbiljnije razvijati QT.

mfc nezgodno veliki zalogaj i kompliciran.

a wx je clone mfc-a.
 
Odgovor na temu

Duke Nukem
Miroslav Mitic
dipl.mas.ing - tehnolog za hidrauliku/
REL, MAG panciranje i zavarivanje bla
bla...
Lazarevac

Član broj: 38933
Poruke: 143
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?04.12.2008. u 22:20 - pre 187 meseci
Mozda zvuci glupo ali odakle skinuti prereqs_en.zip fajl ili kako vec ?
Googlovao sam, ali mi svi daju savete da to skinem, raspakujem i tako to ( projekaat "rupa u saksiji").

MOLIM CITAOCE OVE TEME DA PROKOMENTARISU sajtove tipa

http://soft-buy.net/buy-cheap-...r-studio-2006-at-low-price.php

gde se nudi borlandov c++ studio za 150 USD. U cemu je stos jel to legalana prodaja. Kolko sam ga razumeo ne dobijaju se : knjige ,posteri, nalepnice, kutija, DVD (CD) i pravo na (advokata) tehnicku podrsku - a sve ostalo ima ?
Kakvi su ovo sajtovi uposte koji nude orginalne proizvode po ovakvim bagatelnim cenama ?

Tape loading error
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
*.ipc.hr.



+19 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?05.12.2008. u 05:49 - pre 187 meseci
to ti je verzija 2006 i onda firma ima zalihi, pa ne može prodati, pa vjerojatno daje po cijeni toliko da se riješi proizvoda.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?05.12.2008. u 11:08 - pre 187 meseci
Citat:
MarkoBalkan: VS košta oko 1500 eura
Delphi enterprise je uvijek bio oko 3000 $
QT trojka između 2000 i 4000 eura.

ono što je dobro kod QT-a je to što je open source i možeš koristiti ostale c++ biblioteke i frameworke, ako ti zatreba koja.
iza QT-a stoji ozbiljno ime Nokia.

dok su delphi i ostali alati bili prvo pod borlandom, onda pod codegear-om, a sad su ih već kupili treći.
ima nekih stvari koje još fale QT frameworku, ali brzo će to nokia izdati.
također imaju dobru dokumentaciju.
msdn je dobar ali nepregledan.

ne bi ih nokia kupila, da ne planiraju ozbiljnije razvijati QT.

mfc nezgodno veliki zalogaj i kompliciran.

a wx je clone mfc-a.


VS 2005 Standard Edition kosta oko 250$ sa 64-bit kompajlerom ,podrskom za Mobile,Web, Pocket PC app .
i u principu je dovoljno za vecinu poslova koje obavljas koristeci native C++ .
Dok za pomenutu cifru od 1500E mozes kupiti skalameriju od Visual Studio Team System ,
koji ima alata i za programere , testere , softver arhitekte,inzenjere itd ...

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?05.12.2008. u 13:44 - pre 187 meseci
Citat:
Duke Nukem: Mozda zvuci glupo ali odakle skinuti prereqs_en.zip fajl ili kako vec ?


http://www.delphipraxis.net/turbo_delphi_download.php
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Duke Nukem
Miroslav Mitic
dipl.mas.ing - tehnolog za hidrauliku/
REL, MAG panciranje i zavarivanje bla
bla...
Lazarevac

Član broj: 38933
Poruke: 143
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?05.12.2008. u 22:07 - pre 187 meseci


jos jedna sitnica, ne znam mnogo nemacki (samo ono iz filmova o mirku i slavku) pa me interesuju uslovi registracije na onom sajtu ($$$ ? ja : nein) treba li log i password za download
Tape loading error
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?06.12.2008. u 10:52 - pre 187 meseci
Citat:
Duke Nukem: ($$$ ? ja : nein)


Nein.

Citat:
Duke Nukem: treba li log i password za download


Ja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Duke Nukem
Miroslav Mitic
dipl.mas.ing - tehnolog za hidrauliku/
REL, MAG panciranje i zavarivanje bla
bla...
Lazarevac

Član broj: 38933
Poruke: 143
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?12.12.2008. u 21:56 - pre 187 meseci
Hvala Nedeljko za sajt
Pokusao sam u 2 navrata da skinem prereqs_en.zip i oba puta su bile zip error poruke, naime
bili su do delovi orginalnog fajla . Umesto 224 MB prvi put je skinuo nesto od 144 MB a drugi put 98 MB.
Nije mi jasno zasto prekine dowload na pola i javi da je sve regularno skinuto
Inace koristio sam Mozilu Firefox 3.0.4 za pristup i download.
Nervi su mi na izmaku :<(
Tape loading error
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?12.12.2008. u 22:00 - pre 187 meseci
http://cc.codegear.com/Free.aspx?id=24724
ftp://ftpd.codegear.com/downlo...english/arch/disk2/prereqs.zip
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?
(TOP topic, by X Files)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 29833 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.