Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?
(TOP topic, by X Files)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 29716 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Duke Nukem
Miroslav Mitic
dipl.mas.ing - tehnolog za hidrauliku/
REL, MAG panciranje i zavarivanje bla
bla...
Lazarevac

Član broj: 38933
Poruke: 143
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?15.12.2008. u 15:33 - pre 186 meseci


NAPOKON ......

TO JE TO !

hvala X :)
Tape loading error
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.139.*



+2789 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?02.07.2009. u 10:56 - pre 179 meseci
Ja imam registracioni fajl za Turbo C++ Explorer, koji je radio na prethodnoj mašini pod XP-om, ali se sada na novoj mašini pod Vistom buni da mu registracioni fajl (reg***.txt) ne odgovara. Šta da radim?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
93.87.4.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?02.07.2009. u 11:13 - pre 179 meseci
Pretpostavljam da je fajl kopiran u folder ?:
C:\Users\<username>
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.139.*



+2789 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?02.07.2009. u 13:22 - pre 179 meseci
Da, jeste.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.139.*



+2789 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?03.07.2009. u 10:47 - pre 179 meseci
Poenta je da se mozda registracija vezuje za komp, pa pri promeni kompa treba traziti drugu. Kako?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
93.87.4.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?03.07.2009. u 11:00 - pre 179 meseci
Ja sam reg740.txt (zatrazen sa XP masine) prosto kopirao na Vistu Home Premium (u pomenuti sistemski folder), i sve je proradilo kako sam i ocekivao.

Zapravo se i ne secam kako sam vrsio trazenje tog kljuca prvi put. Valjda se to desilo prilikom prvog pokretanja okruzenja ili tako nekako.

Ja bih pokusao da:
1. deinstaliram program,
2. sklonim taj REG740.txt,
3. rucno poubijam Registry zapis o instalaciji (koji je inace prakticno isti kao i kod Borland Developer Studija 2006, pa se zato i ne mogu oba instalirati paralelno) i mozda potrazim jos neko mesto u Registry-ju koje govori o instalaciji.
4. udjem ponovo u proces instalacije.

Inace, ako bas niko ovde ne bude znao o cemu se radi, preostaje:
https://forums.codegear.com/
GRUPA: C++ Builder > Installation

To jest: https://forums.codegear.com/forum.jspa?forumID=27


 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
93.87.4.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?03.07.2009. u 11:04 - pre 179 meseci
Ako hoces, poslacu ti moj reg barem da probas da li je do toga.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
93.87.4.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?03.07.2009. u 11:21 - pre 179 meseci
Eh da... proveri i fajl regwizard.log koji se nalazi isto gde i reg740.txt. Mozda ce on reci sta i gde nedostaje.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?06.07.2009. u 13:42 - pre 179 meseci
Rešio sam problem online registracijom.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?11.12.2009. u 14:48 - pre 174 meseci
Imam napisan program u C++ koj mi je trebao za predmet na faxu, odradio sam ga super i još dodao neke stvari i profa je jako zadovoljan s tim i pitao me dali mogu još neke stvari implementirati da se prošire mogučnosti. Napravio sam program sa graphics.h odnosno WinBGIm bibliotekom a trebao bih dodati u ovaj novi program neke stvari koje nemogu izvesti u DOSu sa WinBGIm-om.

Inače program iscrtava neke geometrijske oblike na ekranu i onda sa tipkovnicom pomičemo 2 točke i sa njima mjerimo točnu udaljenost te 2 točke na ekranu odnosno program mjeri te oblike u pixelima.

Ja sad trebam napraviti poboljšani program koj ima GUI tj. meni u kojemu ja biram neku .bmp sliku koja se zatim iscrta u prozoru i onda po njoj nešto mjerim sa tim točkama, još treba dodati neke estetske sitnice ali to za sad nije bitno.

Problem je što ja nikad zapravo nisam nešto konkretno radio sa GUI u C++ a ni u bilo kojem drugom jeziku, sve što sam radio bilo je konzola i nešto sitno SDL library koj mi super radi ovaj posao koj trebam ali mislim da nemogu izbornike u njemu raditi a i ako mogu sigurno je kompliciranije nego sa nekom GUI bibliotekom.

Treba mi nešto što mogu relativno brzo naučiti(1 mjesec ?), da je što lakše za koristiti, nije me trenutno briga za portabilnost, brzinu, izgled, samo da je što lakše koristiti ali i da ne učim bezveze neku zastarjelu biblioteku koju više nitko ne koristi i poslije ovog programa mogu zaboraviti na daljnje iskorištavanje naučenog.
Čitao sam dobre stvari o FLTK, wxWidgets, ali ja više ciljam na nekakav sistem kao što je imao Borland Builder 6 kojeg sam pred nekoliko godina imao instaliranog, ono mi je zbilja bilo super za izradu interfejsa, jednostavno i lagano, čak sam radio neke programčiče sitne iako nisam imao pojma o C++ u to vrijeme. E točno to bi htio, pomislio sam da koristim Borland i VCL ali čini mi se(možda sam u krivu) da je VCL več rijetko korišten i da ga je vrijeme pregazilo te da od toga i nema baš kruha danas pa mi je možda glupo učiti.

O Visual C++ neču ni razmišljati jer mi se nimalo ne sviđa taj IDE a i ne preferiram Microsoft, jedino što mi od njih zvuči primamljivo je .NET i C# ali to je opet novi jezik za naučiti i još .NET, ali tu ima prednost što u .NETu ima budučnosti i vidim da se zadnje vrijeme sve više aplikacija baš za .NET piše.

Preporučite mi nešto, više ni sam ne znam što želim, Borland VCL mi se za sad čini odličnim izborom baš zbog toga jer mi se je njihov način izrade GUIa i program jaaako svidio ali jedina prepreka mi je što imam osječaj da se sve manje koristi u današnje vrijeme.


Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.co.yu.



+2789 Profil

icon Re: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?11.12.2009. u 15:40 - pre 174 meseci
Qt nije toliko bio zastupljen zbog licenciranja po kojem ne možeš da zatvoriš kod svoje aplikacije, ali je to promenjeno 3. 3. 2009, tako da je njegova upotreba u porastu (ako već izbegavaš MS).

Karakteristike:

1. Odlična izuzetno bogata i sveobuhvatna biblioteka praćena sve boljim IDE-om iza kojih stoji jaka firma (Nokia je vlasnik Qt Software-a).
2. 100% besplatno+open source (biblioteka + prateći alati + dokumentacija + okruženje + MinGW prevodilac) sa mogućnošću komercijalizacije i proizvoljnog licenciranja koda.
3. Odlična dokumentacija. Za prethodnu verziju imaš knjigu na našem jeziku, ali ima razlika u odnosu na sadašnju verziju. No, dovoljno je dobra da se pohvataju koncepti.
4. Windows/MacOS X/*NIX/Symbian prenosivost.
5. Upotreba je u porastu. Trenutno imaš oglas Potrebni C++ programeri za Qt na ES-u
6. U slučaju statičkog povezivanja sa Qt-om ne možeš zatvoriti kod svog programa, ali je u slučaju dinamičkog povezivanja (podrazumevano podešavanje) sve OK, tj. možeš sa svojim programom da radiš šta hoćeš.

Dakle, skini Qt SDK tako što ćeš kliknuti na Go LGPL na stranici http://qt.nokia.com/downloads.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Koju GUI biblioteku izabrati za pisanje C++ programa?
(TOP topic, by X Files)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 29716 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.