Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)

[es] :: Windows desktop :: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 26850 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)28.05.2009. u 15:32 - pre 181 meseci


Thanks ;)

Video sam taj thread i nesto pre.Jedino sto nisam pokusao (do tvog post-a) je grub removal.Sada sam i to uradio i dalo je rezultate, SP2 je uspesno instaliran.Ne znam u cemu je fora, ali kako je ovo proslo OK, vise me ni ne zanima posebno.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)28.05.2009. u 17:25 - pre 181 meseci
Ja sam sa te iste tamne strane, kod mene ne prolazi KB955430 tj on stigne, počne instalacija i stane na 92% i posle mogu da čekam danima. Onda sam malo potražio i vidim da to mnogi pominju. Skinuo sam ovaj update i pokrenuo u lokalu ali opet isto. Na kraju sam pustio SP2 ali i on izgleda pokrene ovog problematičnog i ništa.
E sad vidim mogući izlaz pošto i kod mene sve ide preko gruba, biće mi lako da probam ali će morati da sačeka da odem kući. Srećom, grub je na trećem hardu pa ću lako da ga isključim i ostavim samo hard sa Vistom. :)
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)28.05.2009. u 19:57 - pre 181 meseci
Citat:
Binary Mind: Yeah right :) Update-ovao sam Vistu i instalirao SP2 pre par dana preko Windows Update-a i proverio kad ono banana :) Opet ima 10 half open outbound konekcija, pa sam morao da editujem tcpip.sys zbog skidanja torrenata :) Inace je update prosao OK...

Ne znam, meni nije tako.



Kada sam dobio tu poruku uradi sam Google pretragu i našao onaj link gde kaže da se od toga odustalo u SP2. Ako koza laže rog ne laže :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)29.05.2009. u 00:24 - pre 181 meseci
Skinuo sam tu novu verziju Half-Open Limit Fix-a koju si ti koristio i izgleda da je bio problem do toga (koristio sam stariju verziju 3.3 koja izgleda baguje sa SP2). Sad sam vratio originalni SP2 tcpip.sys i vidim da je sve u redu. Ipak su uradili kako su napisali
 
Odgovor na temu

nakal
Student, Masinski Fakultet

Član broj: 198452
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)01.06.2009. u 15:26 - pre 181 meseci
Je l' ima dx 10.1?
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)01.06.2009. u 16:28 - pre 181 meseci
Nema, ima DX10.

 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)14.11.2009. u 11:22 - pre 176 meseci
Ne znam zašto, ali meni je Window Update (uključen je stalno i dosad je redovno update-ovao) tek juče (!) ponudio SP2 iako je prošlo pola godine od izlaska (iskreno, nisam ni znao da je izašao jer mi je WU normalno radio). Why is that so?! Instalirao je uspešno, ali sam primetio da mi je smanjio količinu slobodnog prostora na particiji za skoro 3GB. Obično ljudi prijavljuju drastično suprotnu promenu koliko sam uspeo da vidim. Pokušao sam CCleanerom i Disk cleanup wizzardom, ali ne prijavljuju ništa značajno za brisanje, a Disk space explorer mi je pokazao nekih 20GB sadržaja u winsxs folderu. Nisam siguran da se u njemu krije ovo smanjenje jer je i pre bio velik, ali se ne sećam tačno koliko, a nemam predstavu gde mi mogao da se dene taj pojedeni prostor posle SP2.

Any idea?
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.198.*



+12 Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)14.11.2009. u 21:54 - pre 176 meseci
Postupak "čišćenja" nakon instalacije SP2 je sledeći:

Start / Run: cmd.exe

U komandnom promptu upisati sledeće:
C:>\compcln.exe [Enter], pa [y] za potvrdu

Možeš posle i da pokreneš i Disk Cleanup Wizard i tu čekiraj sve za brisanje... pa pod More Options potvrdi da brišeš sve Restore Points, osim najnovije
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.adsl-1.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)14.11.2009. u 22:16 - pre 176 meseci
Uradio sam compcln i pre nego što sam postavio pitanje, spasio mi je par stotina MB i to je sve. System Restore mi je isključen, tako da ni restore point ne postoji, a disk cleanup wizzardom mogu da očistim oko 200MB (ako izuzmemo hibernation file od 2GB, ali njega još neću da brišem).
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.198.*



+12 Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)14.11.2009. u 23:31 - pre 175 meseci
To ti je što ti je, onda...

Nisam siguran, ali bez obzira na isključeni SR pokušaj i brisanje Restore Points iz Disk Cleanup Wizard-a, pošto Vista koristi svoj sistem pravljenja "shadow copies", tako da možda i tu dobiješ nešto...
A ostatak onda ide na SP2 fajlove.

Naravno proveri i sistemski Temp folder (isprazni ga), i pregledaj da li na disku (diskovima) postoje u korenom, neki novi folderi sa čudnim, dugačkim kriptičnim nazivima?

A što se tiče pomenutog winsx foldera, bolje ga ne diraj (BTW prikazana veličina tog foldera nije stvarna fizička veličina)!

The Secret Of Windows Vista / Windows 7 Winsxs Folder.


Takođe je interesantan i ovaj savet:
Citat:
Windows likes to write a file after each boot that can drive disk usage to sky.The size of this file varies from user to user.Some report only 10MB while others have to wait more than 10 minutes after boot for a 160MB file to be written step-by step into disk.Solution is to delete this file.It will not be created again after deletion - C:\Windows\System32\wdi\LogFiles\BootCCKL.etl

It's a logfile for Circular Kernel Context. It can be safely deleted. Don't know if this file is related to the high disk usage upon boot though.
Normally the high disk usage at boot is related to the Superfetch service.
In case of this issue, you should alter the following regkey :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters

On the right side look for a key named: EnableSuperFetch

This decides if and how prefetch runs, here are the value and what they do:
0: Disable
1: Cache applications
2: Cache startup or bootup
3: Cache Everything

Set it to "2" and press OK.

Leave Prefetcher at default (1)

close regedit


Never disable it, that would be stupid. BUT altering it to "2" makes a hell of a difference when suffering these high disk accessing at boot.
Superfetch will then be enabled for caching the bootcycle only, and not applications, which greatly reduces the amount of data that needs to be cached upon boot. People who have the issue should see a big difference when booting up.

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.adsl-1.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)15.11.2009. u 10:49 - pre 175 meseci
Nope, nope and nope :-(
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.182.*



+21 Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)17.11.2009. u 00:42 - pre 175 meseci
^ Probaj ovaj odličan besplatni alat da počistiš taj "višak" fajlova (radi pod svim verzijama Windowsa)

Diskmax

Citat:

Feature List

1.Automates emptying your recycle bin (if specified), cleaning up of installation remnants, and debugging information.
2.Cleans up every user's History, Temp, Temporary Internet Files, Cookies (if specified), Recently opened documents list, explorer thumbnail cache and windows error reporting logs.
3.Clears out Windows cache, unused legacy cursors (on Vista, if specified), debugging info, internet logs, help center caches, repair information, DLL caches, Logs, temporary files and windows update roll-back files.
4.Cleans up after Vista SP1/SP2 install (if specified).

5.Removes registry entries for multiple Most Recently Used lists.
6.Clears out Windows Vista event logs (no other application out there does this).
7.Deep scans your hard-disk to remove all files of type log, old, prv, chk, swp, bak, gid, wbk, tmp and dmp. This can be cancelled if you are an advanced user who needs these types of files for immediate troubleshooting.
8.Defragments your HDD(s) - basically rearranges files around so that they can be accessed faster.
9.Displays a log of all the activities performed along with associated time stamps.

 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.adsl-1.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)17.11.2009. u 10:53 - pre 175 meseci
Nice, 3GB back!
 
Odgovor na temu

a51
Aleksandar Markovic
area51team , project manager
Kragujevac

Član broj: 214007
Poruke: 1
*.30.11.vie.surfer.at.

Sajt: www.area51team.net


Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)22.11.2009. u 20:47 - pre 175 meseci
pozdrav,
jesli li pogledao ovo,
winsxs u windows folderu,
iyvinjavam se ako ima posebna tema,
to je sad hit na widnowsu
pozz
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)22.11.2009. u 21:22 - pre 175 meseci
Citat:
a51:pozdrav,
jesli li pogledao ovo,
winsxs u windows folderu,
iyvinjavam se ako ima posebna tema,
to je sad hit na widnowsu
pozz


Citiraću svoju prvu poruku :-)


Citat:
nvukelic: Disk space explorer mi je pokazao nekih 20GB sadržaja u winsxs folderu. Nisam siguran da se u njemu krije ovo smanjenje jer je i pre bio velik, ali se ne sećam tačno koliko
 
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows® Vista SP2 (Service Pack 2)

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 26850 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.