Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu vs Fedora i Debian vs CentOS

[es] :: Advocacy :: Ubuntu vs Fedora i Debian vs CentOS

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21898 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
217.24.18.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Ubuntu vs Fedora i Debian vs CentOS15.12.2008. u 16:24 - pre 186 meseci
Citat:
Kernel-1: Ih, pa jel bas tol'ko?!


Na zalost jeste, mereno sa eclipsom 3.4. Firefox je van svake price, primera radi FF na ubuntu se zakuca kad pokusas da pridjes npr facebooku, cekas oko 3-5 min da bi ponovo mogao bilo sta da klines na njemu.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
217.24.18.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Ubuntu vs Fedora i Debian vs CentOS16.12.2008. u 14:06 - pre 186 meseci
Citat:
Kernel-1:
Anyway sto se tice Desktop-a, ako cu vec da se odreknem Ubuntu jednostavnosti,
onda zasto bagovita Fedora - pa za isto vreme mogu da instaliram i podesim ono osnovno na Slackware-u
koji ce raditi sigurno brze od te Fedore (kad vec podesavam, da znam za sto se mucim),
mislim na neku standardnu Desktop upotrebu.


Heh da dopunim malo odgovor :) ako smem da pitam po cemu je fedora bagovita ?!

A i ovaj komentas sa Slackom bas i ne stoji , pre slack su uvek ljudi furali na server varijantama, a sa druge strane slack dolazi samo u 32 bitnoj varijanti sto od starta odpada, jer imam 4 gb rama.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.otpbanka.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Ubuntu vs Fedora i Debian vs CentOS16.12.2008. u 15:03 - pre 186 meseci
Pa nije baš da Fedora nije bugovita, ali nije ništa strašno. Recimo u predhodnoj verziji sam imao problem da je recimo zvučna radila dokle god nisam updateovao i posle toga nisam uopšte više mogao da ga nateram da radi i pored toga što je uredno "prepoznat". Ili recimo primer firewalla koji pod RHEL om radi đavolski ;) . U Fedori sam morao da radim gimnastiku ako želim da ubacujem portove iz grafike, ali jednostavno iz konzole da ubacim (što mi je mnogo bilo lakše). Za Fedoru se slobodno može reći da je poligon za RedHat, koji je zaista tip top. Ne kažem da je preterano bugovita, ali zna da iskoči sa vremena na vreme i to neki veoma iritirajući bug...
Što se tiče za slack, on je i dalje generalno sreverski distro, ali sada ima gomila mesta gde se mogu skinuti paketi baš za slack. 64bitni ne postoji, ali postoji recimo bluewhite64, koji je nezvanična verzija slacka 64bitna.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.101.*



+4 Profil

icon Re: Ubuntu vs Fedora i Debian vs CentOS19.12.2008. u 14:05 - pre 186 meseci
Eto ja sam probe radi stavio CentOS na masinu sa Gnome okruzenjem-za sada ga koristim kao desktop a kasnije cu da dizem server
Radi zaista odlicno,brzo i stabilno iako je preporucena min kolicina rama 512mb(masina je Celeron na 3,2Ghz i 1 GB RAM-a)a sto se tice destop aplikacija iako jesu starije sve radi kao podmazano-nista da blokira,secka i sl sto je prilicno uobicajeno kod Fedore
Jos svi paketi za RHEL rade kao po loju jer je binarana kompatibilnost 100%
Sve u svemu sjajno ali i za ocekivati jer je CentOS ustvari RHEL kome su izbaceni logoi crvenih sesira :)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu vs Fedora i Debian vs CentOS19.12.2008. u 15:19 - pre 186 meseci
CentOS je prema Red Hatu ono sto je Mint prema Ubuntu, mada Mint ima i neke svoje programcice, nije samo logo promenjen.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.4.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ubuntu vs Fedora i Debian vs CentOS22.12.2008. u 13:57 - pre 186 meseci
Citat:
primera radi FF na ubuntu se zakuca kad pokusas da pridjes npr facebooku, cekas oko 3-5 min da bi ponovo mogao bilo sta da klines na njemu.


He, to mozda mozes reci za sebe, ja sa Ubuntu-om i Facebook-om nemam niti jedan jedini problem. Stvarno.
Sto se tice slackware-a, naravno da moze da se koristi kao desktop, zasto ne bi mogao, ali
naravno nije pogodan izbor, pogotovo za pocetnike, dakle to nije izbor za Desktop.

Fedora sa druge strane je za moj ukus pokazala vise bagova i "nedovrsenosti" nego Ubuntu,
mnoge stvari mi u Ubuntu jednostavno rade, oko kojih sam u Fedori morao da se drndam, tako
da je to moj izbor. Ako je nekom drugom dobra, nek je koristi, stvatno nemam nista protiv.
 
Odgovor na temu

Ixtis
Niš bate, Srbija bato

Član broj: 7830
Poruke: 169
93.184.86.*



+42 Profil

icon Re: Ubuntu vs Fedora i Debian vs CentOS27.12.2008. u 14:37 - pre 186 meseci
Debian Leny, pa Mintić eventuaalnoo..
Debian & Win 7
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu vs Fedora i Debian vs CentOS

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21898 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.