Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kompresija dvd-a a da zvuk ostane apsolutno isti ???

[es] :: Video kompresija :: kompresija dvd-a a da zvuk ostane apsolutno isti ???
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 13630 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

s i r o m a

Član broj: 161596
Poruke: 77
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: kompresija dvd-a a da zvuk ostane apsolutno isti ???12.05.2008. u 00:58 - pre 194 meseci
ma ne ne vredi govoriti
ljudi su jednostavno "gluvi" i ...
sada mi je jasno sto kod nas ima toliko losih kopija filmova (mislim na zvuk)
i opet da podsetim
slika mi je apsolutno nevazna (jer su sve danasnje kompresije sasvim prihvatljive)
zelim "samo" da ocuvam a p s o l u t n o isti zvuk
sa programima koji postoje danas to je nemoguce
skinucu sutra jos taj dvdfab i dvdrebuilder pro i istalirati
pogledacu ponovo sve programe koje imaju audio opcije a mozda i pustim da odrade neki eto cisto onako
naravno sledi merenje u dvd2one hehe
pa cu da navedem koje sam programe koristio
i zakljucak naravno zna se
samo i samo dual leer
 
Odgovor na temu

B_Lukas
R.Srpska

Član broj: 181127
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: kompresija dvd-a a da zvuk ostane apsolutno isti ???12.05.2008. u 19:47 - pre 193 meseci
Ljudi, pozdrav svima.

Da li bi neko moga nešto reći o ovom problemu koji imam ili da ostavi neki link starije teme što bi mi moglo pomoći.
Naime, skinuo sam .flv format jednog stranog dokumentarca (dobrog kvaliteta) koji naravno nema prevod, a sa drugog sajta našao sam avi (očajnog kvaliteta) snimak istog filma sa sinhronizovonim našim prevodom (naracija-valjda tv rip). E sad, pomoću Total video convertera sam onaj flv konvertovo u mpeg2video (bez audio stream) za obradu u Mpeg Video Wizard DVD, a iz onog našeg snimka izvuko audio u mp3 da bi ga dodao i sinhronizovao sa videom. Međutim, kad sam ih u Mpeg Wizardu pokušao sinhroniz. šta se dešava: na početku nekako uštimam da ide slika sa zvukom, ali kako odmiče film zvuk postepeno ubrzava pri čemu negdje oko sredine filma (koji traje 71 minut) bio brži za 3-4 sek. Ali onda valjda negdje od tada, kao slika da počinje da ubrzava i već pred kraj filma su opet kao sinhronizovani (ne bas nesto ali može proć). DA li je razlog to što je možda Total VK konvreziju radio sa VBR, jer nema striktne opcije za CBR? Da li ima uticaj bit rate u kompresiji audia na ovu asinhronizovanost. A da, taj audio naš prevod je bio za 1 min duži i ja sam ga "ubrzo" (tempo) u Audacity editoru na tačno dužinu trajanja videa, ali s takvim se dešava isto se dešava isto. Da li ima rješenja za ovo? Da li bi trebalo ubrzati video snimak (mp2)? Slomih se da nađem caku ali ništa. Čini mi se da ima u Mpeg V.Wizard neka opcija Expert za finija podešavanja sa podopcijama Vertical i Horizontal Distance, Sa GOP size, ali ne znam šta znače te opcije i kakvog imaju efekta.

Hvala na svakoj pomoći
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.113.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: kompresija dvd-a a da zvuk ostane apsolutno isti ???12.05.2008. u 23:21 - pre 193 meseci
Citat:
DA li je razlog to što je možda Total VK konvreziju radio sa VBR, jer nema striktne opcije za CBR? Da li ima uticaj bit rate u kompresiji audia na ovu asinhronizovanost.

VBR moze dovesti do nekakvog kasnjenja ali ne verujem da bi se to desilo ako je konverter napravljen tako da uvek koristi VBR.

Ja mislim da film u FLV formatu nije potpuno isti kako onaj u AVI formatu.
jedan od ta dva videa ocito ima isecen deo od 3-4 sekunde ili vise isecenih delova u kracem trajanju...

Ako bas zelis da uporedis ta dva videa onda bi trebao da oba videa ucitas u neki profesionalni program za video montazu (npr. sony vegas) pa onda ubacis oba videa jedan iznad drugog na vremensku traku pa ces videti gde se desava ta greska.

posto Sony Vegas i slicni programi ne mogu da ucitaju FLV onda bi trebalo pre toga da konvertujes taj FLV u MPEG ali da zadrzis i zvuk i sliku.

U Vegasu ces na vremenskoj traci videti i slike i zvucni zapis (talas)... pa uporedjuj i kombinuj. Mozes posebno isecati delove zvucnog zapisa i pomereti ih napred nazad. Nadam se da ces uspeti da ustimujes.
 
Odgovor na temu

B_Lukas
R.Srpska

Član broj: 181127
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: kompresija dvd-a a da zvuk ostane apsolutno isti ???15.05.2008. u 08:48 - pre 193 meseci
Drugar, insttalirao sam Vegas 8 i ostalo što je trebalo (directx, installer, crack ) i kad ga otvorim izbaci mi prvo poruku "An error occured starting Vegas Movie Studio. Failed to register with Windows terminal service", a onda kasnije i kada pokušam bilo koji video fajl (Mpeg1 Ili 2), ili samo učita na traku audio bez slike ili neće nikako da importuje ("An error occured...File could not be opened. Make sure the file exists and that jou have access to file"). Šta bi moglo da bude? Da li fali neki kodek ili je greška u instalacijskoj datoteci?
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.172.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: kompresija dvd-a a da zvuk ostane apsolutno isti ???16.05.2008. u 23:50 - pre 193 meseci
to je vec problem u samom vegasu...
o Vegasu treba da postavis pitanje u forum Video softver. Imas vec jednu top temu o vegasu u kojoj pisu ljudi koji radi sa tim programom.

greska koju si napisao moze da bude zbog raznih razloga... najbolje proveri da li se jos nekome desavala...
 
Odgovor na temu

s i r o m a

Član broj: 161596
Poruke: 77
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: kompresija dvd-a a da zvuk ostane apsolutno isti ???27.06.2008. u 05:31 - pre 192 meseci
interesantna stvar se desila ovih dana
prckajuci po dvd2one primetim da moze da se u audio opciji izabere drugi kodek - tako da zvuk ostaje i dalje 1536kbps !
i sada pravim dvd5 sa skoro istim zvukom
kod nekih dvd-ja zvuk ostaje apsolutno isti !
a kod nekih se smanji samo za par stotina mb (200 do 300) jedino zato sto je sam dvd lose odradjen pa nema dodatnih opcija ...
zvuk je jako dobar a slika je daleko bolja nego bilo koji dvx/xvid
dakle resenje za kvalitetno smanjivanje muzickih (mada ja ne bi radio ni filmove u drugom programu) dl dvd-ja je dvd2one
koristio sam preko petnestak konvertora i nista od toga ne valja (barem za koncerte) jer bukvalno "sakati" zvuk
daleko drugo mesto zauzima total video konverter koji je audio fajl od 1.6gb smanjio na oko 500mb ...
dakle
dvd2one !
 
Odgovor na temu

s i r o m a

Član broj: 161596
Poruke: 77
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: kompresija dvd-a a da zvuk ostane apsolutno isti ???01.09.2008. u 12:45 - pre 190 meseci
evo da prenesem iskustva posle par meseci
imao sam prilike da snimam i (skinut s' net-a) neki dvd za koji dvd2one nije ni mogo' da odredi koje fajlove ima ?!? - samo je ponudio opciju da ih stikliram - sto sam i uradio i snimljeni dvd ima potpuno isti zvuk kao i dvd na hdd-u ...
prosecno mu za dvd treba 6-7 minuta
jedina mana mu je pravljenje divx-a (mada za to i nije napravljen) pokusao sam dvd9 (od oko 7gb) da smanjim na 700mb i slika (zvuk je ostao isti) je bila bezveze jer je suvise malo prostora ostalo za video ...
dvd2one je perfektan program ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: kompresija dvd-a a da zvuk ostane apsolutno isti ???
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 13630 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.