Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako prebaciti DVD u DivX, a da ostane surround zvuk???

[es] :: Video kompresija :: Kako prebaciti DVD u DivX, a da ostane surround zvuk???

[ Pregleda: 6734 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rvrichie
Vladimir Ristic
supervizor elektro-odrzavanja
Backa Palanka

Član broj: 36317
Poruke: 48
*.82.EUnet.yu.



Profil

icon Kako prebaciti DVD u DivX, a da ostane surround zvuk???21.05.2005. u 18:37 - pre 230 meseci
Kako da prebacim DVD u DivX (MP4 ili bilo koji drugi format), a da pri tome zadrzim 5.1 zvuk? Znam da je ovo moguce posto sam odgledao gomilu filmova u AVI formatu sa 5.1 zvukom.

Koji bih program trebao koristiti i kako???
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net.



Profil

icon Re: Kako prebaciti DVD u DivX, a da ostane surround zvuk???22.05.2005. u 12:57 - pre 230 meseci
Cini mi se da svi programi za konvertovanje DVD->Divx imaju opciju da ne konvertuju zvuk. AutoGK ima sigurno, Xmpeg isto, jedino nisam siguran za DRDivx posto ga ne koristim..
 
Odgovor na temu

rvrichie
Vladimir Ristic
supervizor elektro-odrzavanja
Backa Palanka

Član broj: 36317
Poruke: 48
194.68.63.*



Profil

icon Re: Kako prebaciti DVD u DivX, a da ostane surround zvuk???23.05.2005. u 07:33 - pre 230 meseci
I to sam pokusao, ali mi se onda razdvoje slika i zvuk u dva razlicita fajla. Sta da radim sa njima?
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net.



Profil

icon Re: Kako prebaciti DVD u DivX, a da ostane surround zvuk???24.05.2005. u 14:20 - pre 230 meseci
Pa sad sa Vdubmod-om:
Open file (ucitas film)
Streams->streams list (dobijes novi prozor)
Add (u browseru nadjes audio stream)
Proveris da li je sinhronizovano (ako nije, rightclick na stream, pa u novom dijalogu podesis offset)
Video->direct stream copy (da ne bi ponovo rekompresovao video)
Save as (das novo ime filmu)

ili u nekom jacem programu (vegas, premiere) ubacis i video i audio, ali nisam siguran da mozes da snimis mux-ovani fajl bez rekompresije...

I cini mi se da AutoGK kreira vec muxovani fajl, jedino sto, zbog kvaliteta, podeli film na 2 CD-a (ne pokusava da sve strpa na 1CD). Cini mi se da i to moze negde da se podesi, nisam radio puno sa AGK.
 
Odgovor na temu

rvrichie
Vladimir Ristic
supervizor elektro-odrzavanja
Backa Palanka

Član broj: 36317
Poruke: 48
*.205.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Kako prebaciti DVD u DivX, a da ostane surround zvuk???28.05.2005. u 14:58 - pre 230 meseci
FERCERA...
Uspelo je, koristio sam DVD Decrypter i AutoGK. Hvala...
A i moze da se kompresuje na dimenzije razlicite od 2CDa (moze cak i na 1/4CDa mada ne znam kakva je onda kompresija...).
 
Odgovor na temu

faraguna
Mirko Jurman
istra

Član broj: 18273
Poruke: 84
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: pazinwireless.sytes.net


Profil

icon Re: Kako prebaciti DVD u DivX, a da ostane surround zvuk???29.05.2005. u 22:53 - pre 230 meseci
uzmeš besweet i napraviš ac3 surround zvuk sa manjim bitrateom (128) i onda ti stane film na 1cd
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Kako prebaciti DVD u DivX, a da ostane surround zvuk???

[ Pregleda: 6734 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.