Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1192603 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m_ici

Član broj: 308243
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.01.2013. u 12:56 - pre 138 meseci
Hvala puno profin, nadam se da ce biti ubrzo..
Takodje se i ja pridruzujem cestitkama za ng. sve najbolje svima.
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.01.2013. u 18:39 - pre 138 meseci
Pozdrav svima i sve najbolje u 2013.godini!

Citala sam malo forum i nije mi jasno, da li i sada kada su ukinute vize mora da se trazi viza za spajanje porodice u Nemackoj. Naime ja sam vencana za nemackog drzavljanina i imamo dvoje dece. Planirali smo sada da se deca i ja preselimo u Nemacku i tamo prijavimo boravak. Mislili smo normalno da odemo kao turisticki i tamo se javimo i prijavimo boravak. Da li je potrebno da se uzima viza kod nas u ambasadi, ja sam oslobodjena polaganja jezika zato sto moja deca imaju i nemacko drzavljanstvo. Svaka pomoc bi mi dobro dosla mi smo planirali vec za dva dana da putujemo
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.01.2013. u 18:07 - pre 138 meseci
Za Rinu

Ja sam se prijavio u Njemackoj DIREKTVO (tacnije u Kölnu) i sve je bilo OK, samo sto je moja zena vec bila prijavljena u DE, ali to ti nema veze, oni NE SMIJU traziti NISTA od tvog muza sto se tice platnih lista, stana itd, ako je njemacki drzavljanin.

Vase je da odete u Auslanderbehörde i da te suprug prijavi da trazis Aufenthaltserlaubnis, trebace vam frisak medjunarodni vjencani list PREVEDEN NA NJEMACKI, pasos, jedna biometrijska slika (kao za pasos), i to je sve.

Racunaj na to da ce ti PASOS BITI KOD NJIH DOK TRAJE POSTUPAK dobijanja Aufentshalt-a (cod 1 do 3 mjeseca), pa neces moci putovati nigdje, dok ako predas u Srbiji u DE ambasadi, imaces pasos, ali postupak traje cirka 2 mjeseca duze, pa ti vidi sta je za tebe bolje.


Ako vas pitaju zasto ne predate u ambasadi, reci da se ne zelis odvajati od djece.

.... i da, budite fini sa osobljem Auslander biroa, znaju biti jako nezgodni, i NISTA PROTIV AMBASADE ne govoriti (da su spori sa vizama itd), to ne pije vode.

Sretno!

PS.

Mislim da ces ipak morati polagati njemacki bez obzira na djecu, a i bolje je za tebe malo na kurs, nije to lose ;)
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.01.2013. u 18:07 - pre 138 meseci
Citat:
Rina23:
Pozdrav svima i sve najbolje u 2013.godini!

Citala sam malo forum i nije mi jasno, da li i sada kada su ukinute vize mora da se trazi viza za spajanje porodice u Nemackoj. Naime ja sam vencana za nemackog drzavljanina i imamo dvoje dece. Planirali smo sada da se deca i ja preselimo u Nemacku i tamo prijavimo boravak. Mislili smo normalno da odemo kao turisticki i tamo se javimo i prijavimo boravak. Da li je potrebno da se uzima viza kod nas u ambasadi, ja sam oslobodjena polaganja jezika zato sto moja deca imaju i nemacko drzavljanstvo. Svaka pomoc bi mi dobro dosla mi smo planirali vec za dva dana da putujemo



Za Rinu

Ja sam se prijavio u Njemackoj DIREKTVO (tacnije u Kölnu) i sve je bilo OK, samo sto je moja zena vec bila prijavljena u DE, ali to ti nema veze, oni NE SMIJU traziti NISTA od tvog muza sto se tice platnih lista, stana itd, ako je njemacki drzavljanin.

Vase je da odete u Auslanderbehörde i da te suprug prijavi da trazis Aufenthaltserlaubnis, trebace vam frisak medjunarodni vjencani list PREVEDEN NA NJEMACKI, pasos, jedna biometrijska slika (kao za pasos), i to je sve.

Racunaj na to da ce ti PASOS BITI KOD NJIH DOK TRAJE POSTUPAK dobijanja Aufentshalt-a (cod 1 do 3 mjeseca), pa neces moci putovati nigdje, dok ako predas u Srbiji u DE ambasadi, imaces pasos, ali postupak traje cirka 2 mjeseca duze, pa ti vidi sta je za tebe bolje.


Ako vas pitaju zasto ne predate u ambasadi, reci da se ne zelis odvajati od djece.

.... i da, budite fini sa osobljem Auslander biroa, znaju biti jako nezgodni, i NISTA PROTIV AMBASADE ne govoriti (da su spori sa vizama itd), to ne pije vode.

Sretno!

PS.

Mislim da ces ipak morati polagati njemacki bez obzira na djecu, a i bolje je za tebe malo na kurs, nije to lose ;)
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.01.2013. u 18:17 - pre 138 meseci
Citat:
ellhnida:
Profin,

licno uzvracam pozdrav i cestitke za Novu 2013..:)

Zahvaljujuci tvojim informacijama i pomoci drugih forumasa,ja sam zavrsila svu papirologiju za dobijanje boravisne dozvole ovde u Berlinu i dobila je na 5 godina,i to su mi izdali u jednom danu.

Trebalo je samo znati dakle na koja vrata pokucati i koje papire spremiti a tu je tvoja pomoc bila presudna.

Takodje sam se registrovala u njhovom Birou rada,vodim se kao nezaposlena majka pa primam i izvesnu pomoc od drzave.

Sad je na redu tkz.integracioni kurs to jest ucenje jezika.U Birou su mi rekli da ce oni snositi troskove casova,ja samo treba da nadjem skolu.

Ima li iko nekakvu preporuku sto se toga tice?Rec je o Berlinu.

Hvala unapred i veliki pozdrav!!!


Sto se tice kursa, ako zelis manje uciti onda se upisi u neku EURO Schule ili Bildungswere (i to je kao neka skola, tu sam ja). Ovi rade tzv. "intesiv kurs" sa manje casova, ali ako hoces malo vise uciti, onda idi u VHS Schule, malo su spori, ali vise se uci ;)

Ja sam PREZADOVOLJAN sa Bildungswere, brzi su i opusteniji, i rade po knjizi "Berliner Platz" ko ja je po meni najbolja (kao slikovnica). ;)


Lijep pozzzzz!
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.01.2013. u 22:00 - pre 138 meseci
Ellhnida drago mi je da sam bila od pomoci. Sve najbolje!

Dahija u Hessenu traze platne liste i sve ostalo iako je suprug nemacki drzavljanin.
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.01.2013. u 15:57 - pre 138 meseci
Za Profinog

Vidi jarane, ja sam samo spomenuo sta PO NJEMACKOM Saveznom zakonu osoblje Auslander biroa NE SMIJE traziti, i na to ih treba podsjetiti ukoliko ti traze platne liste, stan i slicno.

Dakle, glasno i jasno: oni NE SMIJU TRAZITI po zakonu, ali ako traze, onda im se treba na fino i kulturno predociti broj zakona, i onda ne bi trebalo biti problema ;)
To PODSJECANJE treba biti u jednom najprijatnijem tonu i razgovoru sa osobljem Auslander biroa, jer ipak, oni te uvijek mogu uputiti nazad u ambasadu, a to znaci dodatna 2, 3 ili vise mjeseci ;) . Pomenuti ZAKON (tj. njegov tacan broj i tekst) se nalazi na oficijelnoj web stranici njemackog Ministarstva vanjskih poslova, evo i link, pa koga interesuje neka trazi malo :D:

http://www.auswaertiges-amt.de


 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
78.24.111.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2013. u 18:17 - pre 138 meseci
pozdrav moze li mi neko reci kada se predaju dokumenta u austrijsku ambasadu za spajanje porodice koliko se najduze ceka odgovor iz magistrata u becu,proslo je vec 2 meseca nije mi nista stiglo da li su mi odobrili ulaznu vizu,koliko moze da traje taj njihov odgovor ima li neki rok ?pozdrav
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.01.2013. u 11:21 - pre 138 meseci
Daihija hvala na odgovoru, predali smo u sredu ovde u ambasadu, moj muz heste nemacki drzsvljanin ali su mu svakako trazili i papire od stana i od plate. Ja sam prosli put dobila vizu za tri nedelje, ali nisam otisla. Sada se nadam da ce biti brze . Svakako javicu kad dobijem, a kurs naravno moram upisati kad sam tamo. Ovde sam polozila A1, ali to se zaboravi kad ne koristim.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.01.2013. u 12:22 - pre 138 meseci
Dahija nisam ti ja jaran, a i sve da jesam, zenskog sam pola.
Daj mi konkretno link gde to pise da ne smeju da traze. Nemam vremena da ga trazim na sajtu.
Svako ko se pridruzuju porodici mora da ima od cega da zivi. Ako je suprug u radnom odnosu traze se tri poslednje plate i ugovor o stanu, da bi oni skinuli socijalce sa grbace. Ako je na socijali onda su mnogo stroziji po pitanju spajanja.
Ne verujemd a takv zakon postoji, nisu ludi oni da rade mimo zakona.
Mozda ti to nisi dobro razumeo.

Pozdav i svako dobro
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.01.2013. u 22:47 - pre 138 meseci
"Dahija nisam ti ja jaran, a i sve da jesam, zenskog sam pola.
Daj mi konkretno link gde to pise da ne smeju da traze. Nemam vremena da ga trazim na sajtu.
Svako ko se pridruzuju porodici mora da ima od cega da zivi. Ako je suprug u radnom odnosu traze se tri poslednje plate i ugovor o stanu, da bi oni skinuli socijalce sa grbace. Ako je na socijali onda su mnogo stroziji po pitanju spajanja.
Ne verujemd a takv zakon postoji, nisu ludi oni da rade mimo zakona.
Mozda ti to nisi dobro razumeo.

Pozdav i svako dobro" ............................................................




Vidi jarane, bas mene briga kojeg si pola, boje koze ili politickog opredjeljenja, ja ne trazim zivotnog partnera preko foruma, vec pokusavam vlastitim ISKUSTVOM (iskustvo znaci da sam to licno dozivio) pomoci nekome kome je pomoc potrebna, a sto se "jaranstva" tice, tako se u mom kraju oslovljava neko prema kome imas dobre namjere, a posto ja imam dobre namjere, oslovio sam te i sa nickom i sa jarane, mada, ako ste se nasli uvrijedjenim, nece se vise ponoviti ;)

Sto se tice Zakona o platnim listama i stanu za njemacke drzavljane, po tom zakonu sam ja dosao u Njemacku, a ne pada mi napamet da vrljam po web-u i trazim slovo i broj zakona, jer to vise nije moj problem, a kome treba neka potrazi, naci ce 100% (ja sam zivi primjer), tako da, nisu oni ludi, nego bit ce da si ti malo neinformisan...... Ali ne brini, nije grijeh :D


 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2013. u 00:59 - pre 138 meseci
Aj iskuliraj malo, prskaj svoje frustracije na nekom drugom.
Taj Zakon ne postoji i prestani da smaras time. Civilizuj se malo u tom Kölnu, za promenu.
 
Odgovor na temu

Nadia011
student
Beograd

Član broj: 305809
Poruke: 24
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2013. u 11:44 - pre 138 meseci
Pozdrav svima!

Srecna nova i Bozic i predstojeca Srpska nova , ko slavi naravno!
Podelila bih sa Vama par reci danas!Ovaj forum mi je puno pomogao, pre predavanja mojih i detetovih boravisnih nemackih papira. da napomenem da je dete imalo 16 godina kad je uslo u Nemacku.

Hvala svima koji su podelili svoju pricu, koliko god neki ljudi misle da su ovo neproverene glasine, po meni, licno iskustvo ljudi koji su prosli kroz iste peripetije je neprocenjivo.
Ja sam u Decembru 2012 godine predala papire za sebe i dete i juce nam je stigao poreski broj za mene. Rekli su da ce biti obradjeno za tri nedelje i tako je i bilo. Sad treba da odemo po kartice-boravak.

Sve sam uradila u Nemackoj direktno, udala se bez problema u opstini Neu Isenburg, naravno sa hrpom papira i prevoda, posto sam procitala ovde da ne moze da se venca u Nemackoj. Moze. Legalno. Maticarka nam je prihvatila sve papire, nesto smo doradjivali u sudu u Frankfurtu. Nije bilo prosto i brzo ali je bilo moguce.

Po mom skromnom misljenju, sluzbenik u kancelariji za strance moze da ti trazi sta hoce od papira, kao i da te vrati u maticnu zemlju po ulaznu vizu. A i ne mora. Potpuno zavisi od njega samog. Nama je papire preuzela simpaticna mlada devojka,vrlo ljubazna. da li smo imali srecu ili ne , ne znam, uglavnom stvarno nismo imali velike probleme. Ja sam bila spremna na sva pitanja od njihove strane i imala svaki papir overen apostilom i preveden na Nemacki. Pola papira mi nije trebalo. Da bi se neko raspravljao sa njima u vezi zakona Nemackog, mora da zna perfektno Nemacki, da nosi kopiju zakona sa sobom i da se svadja. A kome je to u interesu kad zeli da se sto pre spoji sa partnerom?

Mnogi ce me mozda sad negativno oceniti, ali sto se tice komentara tipa jarana, dahija i vehabija, na ovom forumu, meni lice na trolovanje ili na miniranje, zato sto bilo kakva negativna prica lose utice na onoga ko tek treba da preda papire i ko je prestravljen Nemackom birokratijom. I treba da bude ako misli da radi nesto polu legalno, laze za papire i informacije u tim papirima itd. Izjave koje su apsolutne ovde ne vaze, zato sto je svako imao drugacije iskustvo sa predavanjem boravka. Isti zakon a drugacije papire su trazili meni jednom coveku pre mene, u kanc. za strance.

Svako ko legalno hoce da dodje ovde, nema sta da krije, i ima sve potrebne papire, nema razloga za brigu i nervozu. Traje duze mozda proces ali se zavrsi. Postoje cake i fore za lakse sredjivanje papira,tj lakse razumevanje koji papiri trebaju npr. i koliko sam shvatila mi to ovde i radimo, delimo besplatne savete i neke sitnice koje ce nekom pomoci.

Toliko od mene!
Sve najbolje u sredjivanju ppaira.
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2013. u 13:34 - pre 138 meseci
Kada se u Nemackoj preda viza za dobijanje boravka, da li vam uzimaju pasos i koliko dugo se ceka
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2013. u 14:56 - pre 138 meseci
Rina
Vraćaju pasoš, vreme čekanja zavisi od njih. Tvoja dokumenta se šalju u DE, u ured za strance u grad gde ideš, oni proveravaju, mogu da traže dodatne papire a i ne moraju, vraćaju odgovor konzulatu u beogradu, oni te pozivaju da dodjes sa pasošem u konzulat i daš ga na viziranje. to ti je ulazna viza.
boravisnu vizu dobijas u nemackoj, u uredu za strance, a pre toga moras da se prijavis u burgeramtu na adresu supruga ili neki stan koji si iznajmila, ako ideš da radiš.
To je otprilike to.
Vreme cekanja moze biti mesec, a moze biti i dva.


Nadia
baš se radujem da ste sve zavrsili. Mnogo drugacije je bilo kada sam ja predavala za ulaznu vizu 2008 god. Hvala Bogu da je to olakšano ljudima.
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2013. u 16:25 - pre 138 meseci
Dobila sam ja ulaznu vizu i sad treba da idem u nemacku da predam za boravak, pa ne tu zanima koliko se ceka uzimaju li Pasos
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2013. u 17:04 - pre 138 meseci
Citat:
profin:
Aj iskuliraj malo, prskaj svoje frustracije na nekom drugom.
Taj Zakon ne postoji i prestani da smaras time. Civilizuj se malo u tom Kölnu, za promenu.



Ako je neko ovdje frustriran, onda si to svakako ti. :D

Ti mi licis na jednu od onih osoba koje su na jednom forumu Nijemci, na drugom stomatolozi, na trecem doktori nauka, a na cetvrtom istrazivaci NASA-e ;))

ipak, svako dobro zelim ;)
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2013. u 17:05 - pre 138 meseci
Citat:
Rina23:
Kada se u Nemackoj preda viza za dobijanje boravka, da li vam uzimaju pasos i koliko dugo se ceka :)



kad se u Njemackoj preda za boravak, pasos se nikada ne vreca
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2013. u 21:32 - pre 138 meseci
Citat:
Nadia011:
Pozdrav svima!

Srecna nova i Bozic i predstojeca Srpska nova , ko slavi naravno!
Podelila bih sa Vama par reci danas!Ovaj forum mi je puno pomogao, pre predavanja mojih i detetovih boravisnih nemackih papira. da napomenem da je dete imalo 16 godina kad je uslo u Nemacku.

Hvala svima koji su podelili svoju pricu, koliko god neki ljudi misle da su ovo neproverene glasine, po meni, licno iskustvo ljudi koji su prosli kroz iste peripetije je neprocenjivo.
Ja sam u Decembru 2012 godine predala papire za sebe i dete i juce nam je stigao poreski broj za mene. Rekli su da ce biti obradjeno za tri nedelje i tako je i bilo. Sad treba da odemo po kartice-boravak.

Sve sam uradila u Nemackoj direktno, udala se bez problema u opstini Neu Isenburg, naravno sa hrpom papira i prevoda, posto sam procitala ovde da ne moze da se venca u Nemackoj. Moze. Legalno. Maticarka nam je prihvatila sve papire, nesto smo doradjivali u sudu u Frankfurtu. Nije bilo prosto i brzo ali je bilo moguce.

Po mom skromnom misljenju, sluzbenik u kancelariji za strance moze da ti trazi sta hoce od papira, kao i da te vrati u maticnu zemlju po ulaznu vizu. A i ne mora. Potpuno zavisi od njega samog. Nama je papire preuzela simpaticna mlada devojka,vrlo ljubazna. da li smo imali srecu ili ne , ne znam, uglavnom stvarno nismo imali velike probleme. Ja sam bila spremna na sva pitanja od njihove strane i imala svaki papir overen apostilom i preveden na Nemacki. Pola papira mi nije trebalo. Da bi se neko raspravljao sa njima u vezi zakona Nemackog, mora da zna perfektno Nemacki, da nosi kopiju zakona sa sobom i da se svadja. A kome je to u interesu kad zeli da se sto pre spoji sa partnerom?

Mnogi ce me mozda sad negativno oceniti, ali sto se tice komentara tipa jarana, dahija i vehabija, na ovom forumu, meni lice na trolovanje ili na miniranje, zato sto bilo kakva negativna prica lose utice na onoga ko tek treba da preda papire i ko je prestravljen Nemackom birokratijom. I treba da bude ako misli da radi nesto polu legalno, laze za papire i informacije u tim papirima itd. Izjave koje su apsolutne ovde ne vaze, zato sto je svako imao drugacije iskustvo sa predavanjem boravka. Isti zakon a drugacije papire su trazili meni jednom coveku pre mene, u kanc. za strance.

Svako ko legalno hoce da dodje ovde, nema sta da krije, i ima sve potrebne papire, nema razloga za brigu i nervozu. Traje duze mozda proces ali se zavrsi. Postoje cake i fore za lakse sredjivanje papira,tj lakse razumevanje koji papiri trebaju npr. i koliko sam shvatila mi to ovde i radimo, delimo besplatne savete i neke sitnice koje ce nekom pomoci.

Toliko od mene!
Sve najbolje u sredjivanju ppaira.


Nadia, kao prvo da pohvalim post u onom (vecem) dijelu u kojem ste pisali o (ne)dobijanju papira za boravak u Njemackoj, ali ste spomenuli i moj nick Dahija uz jos nekakve "jarane i vehabije", gdje mi se cini da me prozivate za davanje netacnih informacija i trolovanje, pa bih volio znati konkretno na sta ste mislili, ako nije problem?

Ja na ovom cijenjenom Forumu imam svega par postova koji su SVI 100% tacni i primjer su moga vlastitog iskustva, a niti u jednom se ne spominje "nemogucnost vjencavanja u Njemackoj" i slicne gluposti, tako da Vam nije korektno tvrditi neistine.

Takodjer, niti u jednom od mojih nekoliko postova se ne spominje SVADJANJE (vec naprotiv, konkretan razgovor), a PERFEKTNO poznavanje njemackog jezika se podrazumijeva (bar po mom misljenju) za nekoga ko ima njemacko drzavljanstvo.

Jos bih Vas zamolio da kazete da li su vam dokumenti (tj. pasos) jos uvijek na Auslanderbehörde dok cekate Vasu Aufenthaltserlaubnis karticu?

Hvala unaprijed i pozdrav iz Kölna.
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2013. u 21:48 - pre 138 meseci
Citat:
Rina23:
Dobila sam ja ulaznu vizu i sad treba da idem u nemacku da predam za boravak, pa ne tu zanima koliko se ceka uzimaju li Pasos


Ja sam prosle godine predavala papire za boravak i vratili su mi pasos odmah. Odprilike se el.kartica ceka 4 nedelje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1192603 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.